معرفی سوپردرول (متیل دروستانولون)
3

معرفی سوپردرول (متیل دروستانولون)

 • استروئیدها
 • ۵ شهریور ۰۰
 • حسام رضائی
 • 3,961 بازدید
 • 3 دیدگاه

با داشتن انتخاب‌های فراوان در زمینه مکمل‌های بدنسازی، اما یافتن راه حلی بی‌ نقص به منظور کمک به تغییر فیزیک بدنی و افزایش وزن خالص عضلانی، بسیار سخت تر از آن چیزی است که بسیاری از مردم گمان می‌کنند.

این را نیز باید مدنظر قرار دهید که دستیابی به استروئید‌های آنابولیک و مکملهای بدنسازی شبه استروئید نیز بسیار سخت می‌باشد، مگر اینکه تمایل به ورود به بازار سیاه را داشته باشید و آسان است که درک کنیم که چرا بسیاری از مردم در دنیای فیتنس دست به دامن هر چیزی که شیمی‌ مدرن و تحقیقات برای ارائه به آنها دارند شده تا به نتایجی‌ که همیشه آرزویش را داشته اند برسند.

اما خوشبختانه، به لطف وجود محصولاتی نظیر سوپردرول، امروزه دستیابی به یک استروئید آنابولیک مشروع (و ۱۰۰% قانونی‌) آسان تر از هر زمان دیگری است – آن هم بدون نگرانی از اینکه اعمال قانون شویم، نگران عوارض جانبی کوتاه مدت و بلند مدت مصرف استروئید‌های آنابولیک باشیم، یا محصولاتی را خریداری کنیم که قول ماه و ستاره میدهند، اما به لعنت خدا هم نمی ارزند.

به منظور یادگیری بیشتر در مورد تمام چیزهایی که سوپردرول برای ارائه دارد و تعیین اینکه آیا مصرف آن یک راه حل بی‌ نقص برای شما می‌باشد یا خیر، با ما در این مقاله از سایت بدنسازی مکمل ها همراه باشید تا جای ممکن اطلاعات دقیق و کاملی را در مورد این استروئید با شما به اشتراک بگذاریم.

تاریخچه و مروری بر سوپردرول

در مورد آن اشتباه نکنید – سوپردرول ۱۰۰% یک استروئید آنابولیک است، و به حق یکی‌ از منحصر به فرد‌ترین گزینه‌ها بین استروئید‌های آنابولیک به چندین دلیل مختلف می‌باشد.

سوپردرول که توسط کمپانی ای با نام آنابولیک اکستریم (Anabolic Extreme) تولید شد، هیچگاه در ایالات متحده در لیست مواد کنترل شده قرار نگرفت. این استروئید که در سال ۲۰۰۵ وارد بازار شد (و تقریبا تک تک کمپانی‌های مکمل سازی بزرگ و مراکز فیتنس پشتیبان آن بودند)، توانست موفقیت عظیمی‌ را در کمک به تغییر فرم فیزیک بدنی ورزشکاران جدی در زمانی‌ بسیار سریع تر از آنچه که ممکن بود، تجربه کند.

متاسفانه، به دلیل فشار‌های زیاد از طرف سازمان غذا و دارو، قرار بر این شد تا پایان سال ۲۰۱۲ تولید سوپردرول پایان یابد. در سال ۲۰۰۸ نیز فروش بدون نسخه آن به دلیل تعیین وضعیت طبقه بندی مجدد به حالت تعلیق در آمد، و زمانی‌ که به اواسط سال ۲۰۱۲ رسیدیم، این استروئید در لیست مواد کنترل شده و دسته (۳) طبقه بندی شد.

سوپردرول (متیل دروستانولون)
سوپردرول (متیل دروستانولون)

کمپانی‌های مختلفی‌ در تلاش بوده‌اند تا بتوانند راهی‌ برای بهره برداری از مزایای مواد اصلی‌ فعال به کار رفته در سوپردرول پیدا کنند و همچنین دیگر فرمول هایی را تهیه کنند که بتوانند نتایجی مشابه سوپردرول داشته باشند. برخی‌ از آنها اندکی‌ موفقیت در این زمینه کسب کرده‌اند، اما هیچ کدام از آنها قادر نبوده فرمولی را ارائه دهد که همانند سوپردرول بتواند در دنیای استروئید‌های آنابولیک و جوامع بدنسازی کارامد باشد.

اما به هر حال، امروزه به نظر می‌رسد که سوپردرول در حال تجدید حیات خود است، حتی با دانستن این حقیقت که تقریبا ۱۰۰% تولید آن در خارج انجام میشود. خرید آن در ایالات متحده به دلایل مختلف دارای اندکی‌ ریسک می‌باشد، و اگرچه برای دستیابی به سوپردرول مجبور نیستید که ۱۰۰% مسیر بازار سیاه را طی‌ کنید، اما تهیه آن بدون نسخه همانند سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ نیز آسان نمی‌باشد.

ویژگی‌های شیمیایی سوپردرول

ماده اصلی‌ به کار رفته در فرمول سوپردرول استرووید فعال متیل دروستانولون می‌باشد، یک استروئید آناولیک مشتق از دی هیدرو تستوسترون که دارای گروه‌های متیل اضافه در جایگاه اتم کربن خود بوده که این امر اثر آنابولیکی آن را هنگام ورود به جریان خون بسیار بهبود می‌بخشد.

به همین دلیل است که سوپردرول توانست در دنیای استروئید‌های بدون نیاز به نسخه چنین قاعده بازی را تغییر دهد، به همین دلیل بود که سازمان غذا و دارو آن را بسیار هجومی مورد تاخت و تاز قرار داد، و به همین دلیل است که همچنان این استروئید در ایالات متحده در دسته (۳) طبقه بندی دارو مانده است.

تا زمانی‌ که ساختار کلی‌ سوپردرول مدنظر ما باشد، این استروئید دارای قدرت آنابولیک ۴۰۰ بوده (یکی‌ از بالا‌ترین رتبه‌های آنابولیک در میان تمام استروئید‌های موجود تا کنون) و همچنین قدرت آندروژنیک آن تنها ۲۰ می‌باشد – عددی که به طرز شوکه کننده ای برای چنین محصول عضله سازی قدرتمندی پایین در نظر گرفته می‌شود.

سوپردرول (متیل دروستانولون)
سوپردرول (متیل دروستانولون)

این امر باعث شده تا در زمینه عضله سازی حداکثری، سوپردرول به شکل فوق‌العاده ای عالی‌ عمل کند، بدون اینکه باعث عوارض خطرناک و تهدید کننده زندگی‌ ای باشد که دیگر استروئید‌های قدرتمند ناگزیر به روی میز قرارداد می آورند.

در نگاه اول، واقعا چیز دیگری را نمی‌توان یافت که همانند سوپردرول بتواند فوق‌العاده عمل کند.

در مقایسه با دیگر استروئید ها، سوپردرول نسبتا ضعیف و ناکارمد به نظر می‌رسد، اما هنگامی که شما کمی‌ عمیق تر در مورد این استروئید آنابولیک مخصوص تحقیق کنید – و زمانی‌ که واقعا دانش و شیمی‌ به کار رفته پشت این مکمل را درک کردید – بلافاصله برایتان مشخص میشود که سودردرول یک راه حل کارامد برای ورزشکاران و بدنسازانی می‌باشد که خواهان بهبود نتایج خود بدون آسیب به سلامتی‌ و تندرستی خود هستند می‌باشد.

با مصرف این استروئید آنابولیک، سنتز پروتئین و احتباس نیتروژن در سراسر بدن بهبود پیدا می‌کند. سلول‌های ماهیچه ای قادر خواهند بود بسیار سریع تر پروتئین بسازند که این امر ماهیچه‌ها را قادر میسازد تا با سرعت بسیار بالایی ترمیم شده و رشد کنند، و با حفظ بیشتر نیتروژن در سلول‌ها که به لطف سوپردرول می‌باشد، محیطی‌ بسیار فوق‌العاده در بدن به منظور ساخت بافت ماهیچه ای جدید ایجاد می‌شود.

حاصل همگی‌ این موارد ایجاد استروئید آنابولیکی قدرتمند و ایجاد اتموسفری آنابولیک می‌باشد که بدنسازان و ورزشکاران را قادر میسازد تا در مدت زمان بسیار کوتاه تری حجم خالص عضلانی خود را افزایش دهند – حتی اگر آنها در حال حاضر در شرایط کمبود کالری قرار داشته باشند. بدنسازانی که در دوره کات قبل از مسابقات به دنبال بهبود حجم عضلانی خود نیز هستند، بسیار از سوپردرول استفاده میکنند، زیرا آنها میدانند که میتوانند به شکل قابل توجهی‌ کالری دریافتی خود را کاهش دهند، بدون اینکه از نتایج حاصل از مصرف این استروئید آنابولیک کاسته شود. استروئید‌های زیادی وجود ندارند که دارای چنین مزیتی باشند.

همچنین هنگام استفاده از این استروئید آنابولیک، سطح گلبول‌های قرمز در سراسر بدن به شکل قابل توجهی‌ افزایش پیدا می‌کند. این گلبول‌های قرمز مسئول انتقال اکسیژن در سراسر بدن هستند، و هنگامی که سطح گلبول‌های قرمز در شما افزایش پیدا کند، نه تنها قادر خواهید بود اکسیژن رسانی بهتری به عضلات خود کنید، بلکه قادر خواهید بود سیستم ایمنی و چندین سیستم بدنی حیاتی دیگر را نیز بهبود دهید.

در انتها باید گفت که سوپردرول یک استروئید آنابولیک قدرتمند و اثبات شده می‌باشد و درک اینکه چرا بسیاری از مردم خواهان استفاده از آن میباشند آسان می‌باشد.

اثرات سوپردرول

در مورد دیگر استروئید‌های آنابولیک، آسان است که تنها به چند تاثیر مثبتی که آنها در سراسر بدن میگذارند اشاره کنیم. اما در مورد سوپردرول، بحث ما روی پکیج کامل است که میتواند بدن شما را از سر تا پا و در سراسر بدن تغییر دهد.

اگرچه کمپین ابتدایی اولیه در تبلیغ این استروئید آن را تنها در زمینه عضله سازی قدرتمند معرفی‌ میکرد، اما ورزشکارانی که از این استروئید استفاده کرده‌اند، همچنین آن را ابزاری برای بهبود حجم خالص عضلانی، ابزاری برای از بین بردن احتباس آب و ابزاری نه تنها برای بهبود حجم عضلات و کات آنها، بلکه ابزاری برای بهبود سیستم ایمنی و افزایش سطح گلبول‌های قرمز میدانند.

سوپردرول (متیل دروستانولون)
سوپردرول (متیل دروستانولون)

بخش اعظمی از ورزشکاران از سوپردرول به عنوان یک استروئید کات بهره میبرند، به طوری که آنها را قادر میسازد تا نه تنها حجم خالص عضلانی خود را هنگام محدود کردن دریافت کالری به منظور سوزاندن چربی‌‌ها قبل از مسابقه حفظ کنند، بلکه همچنین در همان زمان بتوانند به حجم عضلانی خود اضافه کنند. این فرایندی بود که زمانی‌ در اکثر جوامع فیتنس و بدنسازی آن را غیر ممکن میدانستند، اما سوپردرول نه تنها آن را ممکن می‌کند، بلکه در واقع میتواند آن را به شکل پایدار و با تلاش کمی‌ محقق کند.

علاوه بر آن، اما کسانی‌ که در دوره کات از سوپردرول استفاده میکنند، پس از پایان دوره به ظاهری “ خشک تر و سخت تر “ از کسانی‌ میرسند که مصرف کننده دیگر محصولات بوده‌اند. دلیل این امر این است که این استرووید دارای آن تاثیر احتباس آبی‌ که با مصرف دیگر استروئید ها رخ میدهد نمیباشد، به طوری که افراد مصرف کننده آن استروئید‌ها ظاهرشان طوری میشود که انگار زیر پوست‌شان بالون‌های پر از آب قرار داده شده، حتی پس از هفته‌ها یا حتی ماه‌ها تلاش برای کات کردن بدن و اجتناب از رسیدن به چنین وضعیتی!

سوپردرول همچنین به عنوان ابزاری برای بهبود ریکاوری و استقامت نیز توصیه شده است. البته در این زمینه سوپردرول دقیقا قوی‌ترین استروئیدی نیست که ساخته شده است، اما بهبودی که حس خواهید کرد مشخصا قابل توجه خواهد بود. با مصرف آن شما تمام سوخت مورد نیاز برای پشت سر گذاشتن چالش برانگیز‌ترین و سخت‌ترین تمرینات را خواهید داشت، اما همچنین به استقامتی خواهید رسید که قادر خواهید بود از مرز ناتوانی عضلانی نیز عبور کرده، وضعیتی که معمولا در چند ست پایانی هر تمرین روی می‌دهد.

سوپردرول (متیل دروستانولون)
سوپردرول (متیل دروستانولون)

به منظور بهره‌ مندی از مزایای ریکاوری و افزایش استقامت سوپردرول، زمان تمرین لزوما نیاز نیست که افزایش پیدا کند. با مصرف این استروئید اگر همان بازه زمانی‌ سابق را برای تمرینات حفظ کنید، باز هم بهره وری تان بسیار افزایش پیدا می‌کند، به این معنی‌ که شما قادر خواهید بود کار اضافه بسیار بیشتری را در همان زمان انجام دهید، بدون اینکه احساس کنید بدنتان از خستگی‌ و فشار در حال از هم پاشیدن است.

به دلیل افزایش تعداد گلبول‌های قرمز که در بالا نیز ذکر شد، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری از جمله نیتروژن و پروتئین مستقیما به ماهیچه‌ها هدایت خواهند شد. این امر ریکاوری را تسریع کرده، و زمان ریکاوری زمانی‌ است که عضلات تان رشد خواهند کرد.

عوارض جانبی سوپردرول

اکنون که مزیت‌های اصلی‌ سوپردرول را ذکر کردیم، مهم است که از عوارض جانبی احتمالی‌ آن نیز ذکر شود.

همانند تمام استروئید‌های دیگر موجود در بازار امروزی، قطعا مزایا و معایب و مقداری ریسک و پاداش مرتبط با استفاده از این مواد وجود دارد. تنها چیزی که شما میتوانید تعیین کنید این است که آیا مسیر صحیح را خواهید رفت یا نه، اما خوشبختانه با توجه به اطلاعاتی‌ که ما در این مقاله آماده کرده ایم شما دقیقا خواهید دانست که در چه مسیری قرار است پای بگذارید.

عوارض جانبی استروژنی

هنگام استفاده از سوپردرول نیازی نیست نگران عوارض جانبی استروژنی از جمله ژینکوماستی و احتباس آب باشید.

سوپردرول (متیل دروستانولون)
سوپردرول (متیل دروستانولون)

عوارض جانبی آندروژنیک

اما عوارض جانبی آندروژنیک قطعا میتوانند نمایان شوند – با این حال سوپردرول دارای قدرت آندروژنی پایینی بوده بنابراین نیازی نیست که خیلی‌ نگران عوارض جانبی در این دسته باشید. منظور ما عوارضی نظیر الگوی ریزش موی مردانه، رشد موی بدن و آکنه می‌باشد، مشکلاتی که با مصرف استروئید‌های آندروژنیک کاملا رایج هستند.

عوارض قلبی-عروقی

عوارض قلبی-عروقی نگران کننده‌ ترین عوارض در مورد مصرف سوپردرول میباشند، و شما قطعا باید حواس تان به بروز چنین علائمی باشد. هرگونه کاهش سطح کلسترول (HDL) و افزایش کلسترل (LDL) با مصرف این استروئید ممکن است و گاهی‌ اوقات این تغییر میتواند قابل توجه باشد. فشار خون نیز میتواند تقریبا یک شبه بالا رود، و این امر میتواند سلامت کوتاه مدت و بلند مدت شما را به خطر بیاندازد.

تاثیر بر میزان تستوسترون

کاهش سطح تستوسترون تقریبا غیر قابل اجتناب است، و به همین دلیل است که مصرف تستوسترون هنگام مصرف سوپردرول توصیه میشود. این تنها راهی‌ است که میتوانید مطمئن شوید بدنتان تستوسترون کافی‌ را پس از قطع مصرف سوپردرول یا در پایان هر دوره سوپردرول تولید خواهد کرد.

سوپردرول (متیل دروستانولون)
سوپردرول (متیل دروستانولون)

دوز‌ها و روش مصرف سوپردرول

اگرچه برای تعیین دوز‌های شخصی‌ سوپردرول شما میبایست فاکتور‌های مختلفی‌ از جمله نوع اهداف تان را مدنظر قرار دهید، اما اکثر مردان کار خود را با دوز بین ۱۰ تا ۲۰ میلی‌ گرم در روز به مدت حدودا ۶ تا ۸ هفته شروع می‌کنند.

سوپردرول میتواند با دیگر مکملهای بدنسازی در قالب “ استک “ مصرف شود، اما باید مطمئن شوید که از محصولات صحیح در زمان صحیح استفاده خواهید کرد و اینکه این محصولات اثر یکدیگر را خنثی نکنند یا باعث افزایش ریسک بروز عوارض جانبی خطرناک نشوند.

مشخصات سوپردرول

 • 2a,17a-dimethyl-5a-androst-3-one-17b-o
 • 2a,17a-dimethyl-etiocholan-3-one-17b-ol
 • وزن مولکولی : ۳۱۸
 • فرمول : C21H34O2
 • تولید کننده : (Syntex) و (UGLs)
 • دوز کارامد (مردان) : ۱-۲ قرص در روز (۱۰-۲۰ میلی‌ گرم در روز)
 • دوز کارامد (زنان) : توصیه نمی‌شود
 • نیمه عمر : تقریبا ۸ ساعت
 • زمان شناسائی در بدن : نامعلوم
 • نسبت قدرت آنابولیک به آندروژنیک : ۴۰۰/۲۰
نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
3/5 - (4 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

3 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات