hadi-choopan
4.4

بیوگرافی هادی چوپان

  • ایران, قهرمانان
  • 29 اکتبر 19
  • حسام رضائی
  • 4,387 بازدید
  • 2 دیدگاه

مشخصات هادی چوپان | Hadi choopan

نام کامل : هادی چوپان

وزن : ۲۰۰-۲۲۰ پوند (۹۰.۷-۱۰۰ کیلوگرم)

قد : ۱۶۹ سانتیمتر

سن : ۳۲

تاریخ تولد : ۲۶ سپتامبر ۱۹۸۷

ملیت : ایرانی

سال‌های اولیه زندگی‌ ( Hadi choopan ) 

هادی چوپان در سپتامبر ۱۹۸۷ در سپیدان استان فارس متولد شد که در قسمت جنوبی ایران واقع است. او در یک خانواده بسیار فقیر به دنیا آمد که نتیجه مشکلات اقتصادی آن منطقه بود. این شرایط بد باعث شد تا هادی مجبور باشد از همان سال‌های اولیه زندگی‌ مجبور به کار کردن شود. او شروع به دستفروشی کرد و در کنارش کار‌های ساختمانی نیز انجام میداد.

علیرغم نیاز مستمر هادی ( Hadi choopan ) به کار، او اما توانست علاقه خود به بدنسازی را بیشتر کند. او در سال ۲۰۰۰ و در سن ۱۳ سالگی مسیر خود برای تبدیل شدن به یک بدنساز حرفه ای را شروع کرد. این فرایند با تقلید هادی از فیگور بدنسازان معروف در مقابل خانواده شروع شد. در ابتدا، او تا حدودی دارای سایز کوچکی بود و اعضای خانواده و دوستان اغلب او را دست می انداختند و مسخره میکردند.

سال‌های ابتدایی دوره بدنسازی ( Hadi choopan ) 

اما به هر حال، هادی چوپان توانست در نهایت مقداری افزایش سایز داشته باشد و شکل یک بدنساز را به خود بگیرد. در سال ۲۰۰۲، اولین مربی‌ او جمشید اوجی بود. در آن زمان، آقای اوجی تنها به هادی اجازه میداد که با وزنه‌های ۵ کیلوگرمی‌ کار کند، زیرا سایز بدنی هادی کوچک بود. اما در هر صورت، چوپان بالاخره توانست رشد کند و حجیم تر شود.

در طول ۳ سال بدنسازی حرفه ای، هادی توانست در مسابقات کشوری مقام سوم را کسب کند. به علاوه، او توانست در مسابقات استان فارس مقام اول را کسب کند. اما در سال ۲۰۰۵ بود که او توانست اولین عنوان اولی‌ کشوری را کسب کند و توانست فردی باشد که تمام نگاه‌ها را به خود خیره کند.

در سال ۲۰۰۸، چوپان ( Hadi choopan ) تمرین کردن با جمشید اوجی را متوقف کرد و برای چند سالی‌ بدون مربی‌ تمرین میکرد. با این وجود، اما او باز هم توانست چند عنوان کشوری دیگر را در کنار مدال نقره مسابقات (WBPF World Bodybuilding Championships) کسب کند. هادی تا سال ۲۰۱۳ بدون مربی‌ کار خود را ادامه داد. در آن زمان، او شروع به تمرین با علی‌ نعمتی کرد و دوره او به عنوان یک بدنساز حرفه ای شروع به استارت خوردن کرد.

Hadi Choopan

هادی چوپان : دوره بدنسازی حرفه ای

در سال ۲۰۱۳، هادی توانست مقام اول مسابقات (WBPF Asia Championships) را کسب کند و بدنسازی حرفه ای خود را به یک پیروزی خوب شروع کند. او دوباره برای رقابت در مسابقات (WBPF World Bodybuilding Championships) بازگشت و توانست در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ مدال طلا را کسب کند. علیرغم موفقیت، این تنها رقابتی بود که چوپان در آن سال‌ها در آن شرکت میکرد.

اما سال ۲۰۱۷ شروع فصلی جدید از دوره حرفه ای چوپان بود، زیرا چوپان تمرین کردن با نعمتی را نیز متوقف کرد. از آن سال به بعد هادی تمرینات خود را با مربی‌ شناخته شده در سطح جهانی‌، هنی رامبد شروع کرد. به تبع آن، چوپان شاهد پیشرفت بیشتری در کار خود بود. چوپان در سال ۲۰۱۷ اولین مسابقه خود زیر نظر هنی رامبد را انجام داد و توانست در مستر المپیا آماتوری مدال طلا را کسب کند.

هادی چوپان ( Hadi choopan ) در سال ۲۰۱۷ سه بار دیگر نیز مسابقه داد و در همه آنها مدال نقره را کسب کرد. از جمله مهم‌ترین این رقابت ها، مسابقه آسیا گرند پریکس در سال ۲۰۱۷ بود که هادی در رقابت با فلکس لوییس قهرمان چندین دوره دسته ۲۱۲ پوند رقابت را باخت. اما این تصمیم بحث‌های زیادی را در بین بینندگان مسابقه ایجاد کرد. بر اساس گفته برخی‌ افراد، اینطور به نظر میرسید که چوپان دارای بدنی حجیم تر و بهتر از لوییس بود، علیرغم اینکه داوران نظری مخالف آن داشتند. اما به هر حال در این زمان بود که همه دریافتند می‌توان روی هادی چوپان به عنوان یک حریف قدرتمند حساب باز کرد.

هادی چوپان  ( Hadi choopan )  و مستر المپیا

متاسفانه، هادی ( Hadi choopan ) مجبور بود که با مشکلات در زمینه صدور ویزای آمریکا نیز دست و پنجه نرم کند تا بتواند در مسابقات مهم شرکت کند. همین امر باعث شد تا او نتواند در چندین مسابقه مهم از جمله، آرنولد کلاسیک و مستر المپیا ۲۰۱۸ شرکت کند. اما به هر حال، او برای سال ۲۰۱۹ توانست مشکل ویزای خود را حل کند و در مسابقات مستر المپیا شرکت کند که با عملکرد خوب خود توانست در دسته وزن آزاد و در میان برترین بدنسازان جهان عنوان سومی‌ را کسب کند.

هادی چوپان ( Hadi choopan ) در مسیر  مستر المپیا 2020

این پایان کار هادی چوپان نبود و با تلاش های مستمرخو از همان روز بعد مسابقه مستر المپیا 2019 تصمیم برای حضور جدی در دوره بعدی تورنومنت ها گرفت . بعد از دست یابی هادی چوپان به مدار برنز مسترالمپیا منتقدان بسیار از وی انتقاد کردن به عقیده ای هادی چوپان میتوانست مدال خوش رنگ تری داشته باشد . و بسیاری هم میگفتنند افراد سرشناسی در این تورنومنت نبودن مانند فیل هیث شان رودن و … .

سرژ نوبرت : بدنساز اسطوره ای + عکس + داستان زندگی
خواندن

هادی ( Hadi choopan ) دست از تلاش برنداشت و تمریننات خود را باشدت و کیفیت بالا تر زیر نظر مربی نامی خود ادامه دا و با تمام دشواری هایی که سر راه داشت مجدد با سختی تمام توانست با شرایط بد کرونایی ویزای امریکارا به دست  بیاورد و خود را به استیج مسترالمپیا 2020 برساند و به تمامی حرف و حدیث ها پایان دهد. او در این دوره توانست بزرگان بسیاری را شکست دهد و در مقام چهارم به ایستد. به عقیده خود من ( ژنرال) هادی چوپان میتوانست مقام دوم و مدال نقره این مسابقات را  داشته باشد اما با بیلطفی داوران در جایگاه چهارم ایستاد. گرگ ایرانی خواست و توانست و آوازه ژنتیک های ایرانیان را به رخ دنیا کشید .

هادی چوپان ، ( Hadi choopan ) قهرمانی‌ها و دستاورد‌ها :

  1. 15 مدال طلای استانی (استان های فارس و تهران)
  2. 6 مدال ملی (3 مدال طلا، 2 مدال نقره، 1 مدال برنز)
  3. مسابقات قهرمانی جهان WBPF 2012: مدال نقره
  4. مسابقات قهرمانی آسیا WBPF 2013: مدال طلا
  5. مدال طلا در مسابقات جهانی WBPF در سال های 2013، 2014 و 2015
  6. مستر المپیا آماتور 2017: مدال طلا
  7. IFBB Sheru Classic 2017: مدال نقره
  8. جایزه بزرگ آسیا 2017: مدال نقره
  9. سان مارینو پرو 2017: مدال نقره
  10. دبی اکسپو 2018: مدال نقره
  11. IFBB پرتغال پرو 2018: مدال طلا
  12. جایزه بزرگ آسیا 2018: مدال طلا
  13. IFBB ونکوور پرو 2019: مدال طلا
  14. مستر المپیا پرو 2019: مدال برنز
  15. مستر المپیا پرو 2020: مقام چهارم
  16. مستر المپیا پرو 2021: مقام سوم

Gustavo badell and Hadi Choopan

برنامه تمرینی هادی چوپان ( Hadi choopan ) 

هادی چوپان دوست دارد تا از ترکیبی‌ از تمرینات قدرتی‌ در کنار تمرینات افزایش حجم برای دریافت بهترین نتایج استفاده کند. او اغلب در هفته یک روز را صرف لیفت کردن وزنه‌های سنگین و تمرکز روی افزایش قدرت می‌کند. سپس او یک روز دیگر را دوباره صرف تمرین دادن همان گروه‌های عضلانی می‌کند، اما این بار با تمرکز روی حجم تمرینی.

در مبحث تمرینات هادی چوپان ، هنگامی که او در حال انجام تمرینات قدرتی‌ می‌باشد، معمولا بین ست‌ها ۲-۳ دقیقه استراحت می‌کند. اما از طرف دیگر، هنگامی که او تمرینات افزایش حجم را انجام میدهد، چوپان در بین ست‌ها تنها ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه استراحت می‌کند. او میگوید که این امر باعث میشود تا ضربان قلب او بالا حفظ شود، ظرفیت هوازی او بهبود یافته و چربی‌ سوزی کند.

اما هنگامی که بحث بر سر نوع خاصی‌ از تمرین هوازی باشد، چوپان به شکل اختصاصی تمرین هوازی خاصی‌ انجام نمیدهد. اینطور می‌گویند که او در هفته‌های منتهی‌ به مسابقات در هفته ۲ تا ۳ جلسه تمرینی پر فشار انجام میدهد. به غیر از این، هیچ روال تمرین هوازی خاصی‌ برای او وجود ندارد.

.

تمرین سینه (قدرتی‌)

بالا سینه هالتر   ۵ (۵)

پرس سینه تخت دستگاه اسمیت   ۵ (۵)

پرس بالا سینه دمبل   ۳ (۵-۸)

پارالل با وزنه   ۳ (۶-۸)

قفسه سینه سیمکش سنگین   ۳ (۴-۶)

تمرین سینه (افزایش حجم)

پرس بالا سینه دمبل   ۳ (۱۰-۱۲)

پرس سینه هالتر   ۵ (۸-۱۲)

قفسه بالا سینه   ۴ (۱۰-۱۲)

دیپ   ۴ (۱۰-۱۲)

پول اور دمبل   ۴ (۱۰-۱۲)

شنا سوپرست با قفسه سیمکش   ۴ (۱۲)

قفسه سینه دمبل (وزنه سبک، تمام کننده)   ۵ (۱۰-۱۲)  (دراپ ست در ست پایانی)

Hadi choopan -هادی چوپان

رژیم غذایی و تغذیه هایدی چوپان

هادی چوپان رژیم غذایی اش را حول محور علایق خود طراحی می‌کند. در حقیقت، به عقیده او رژیم مهم‌ ترین قسمت دست یابی به یک فیزیک بدنی مناسب می‌باشد. بنابراین، او مقادیر زیادی از برنج قهوه ای، آووکادو و سینه مرغ بدون پوست در بخش زیادی از سال استفاده می‌کند. این غذاهای دیر هضم باعث میشود تا سطح چربی‌ بدن او پایین حفظ شود و در دوره آماده سازی برای مسابقات کار راحت تری را در پیش داشته باشد.

علاوه بر یک رژیم غذایی هوشمندانه و دقیق، چوپان از انواع مختلفی‌ از مکملها نیز استفاده می‌کند که در زیر برخی‌ از مکمل‌های مورد علایق او را می‌بینید :

پروتئین وی ایزوله

آمینو اسید‌های شاخه دار

ال کارنیتین

روغن ماهی‌

مولتی ویتامین

هادی چوپان – Hadi choopan به عنوان یک بدنساز حرفه ای توانست به موفقیت‌های کشوری زیادی برسد. مشکلات او برای شرکت در مسابقات در کشور‌های غربی باعث شد تا او دیر به شهرت برسد. اما به هر حال، از زمانی‌ که مردم شروع به شناختن او کرده‌اند، اینطور به نظر می‌رسد که او یک شبه تمام عقب ماندگی‌های خود در این زمینه را جبران کرده است. هادی چوپان امروزه یکی‌ از آینده دار‌ترین بدنسازان در سراسر جهان می‌باشد.

اینستاگرام هادی چوپان 

4.4/5 - (10 امتیاز)
نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4.4/5 - (10 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات