تستسترون سایپیونات Testosterone Cypionate
4.2

تستسترون سایپیونات Testosterone Cypionate

  • استروئیدها
  • 16 سپتامبر 14
  • محمدرضا امیدی
  • 58,829 بازدید
  • 2 دیدگاه

تستسترون سایپیونات Testosterone Cypionate چیست و در بدنسازی چه کاربردی دارد

تستوسترون سی پیونات یا سایپیونات از تستوسترون در آمریکا بیشتر از دیگر نقاط جهان شناخته شده است و این در حالی است که ورزشکاران رشته های قدرتی دیگر نقاط دنیا Testosterone Enanthate تستوسترون انانتات را به عنوان پرمصرف ترین استر این هورمون مردانه می شناسند. اگر چه این دو استر از تستوسترون تقریباً کارایی و اثرات یکسانی دارند ولی با این وجود شواهدی در دست است که نشان می دهد استر Cypionate سی پیونات در قیاس با استر Enanthahte انانتات با ارزش تر و سودمند تر ظاهر شده است. هر دوی این داروها تستوسترون های محلول در روغن بوده و قابل تزریق به صورت عضلانی هستند و به مدت دو هفته نیز به صورت فعال در بدن باقی می مانند ولی با این وجود گفته می شود که میزان احتباس آبی که با استر Cypionate سی پیونات رخ می دهد کمی کمتر از مقداری احتباس آبی است که با مصرف Enanthahte انانتات حادث می گردد.

عوارض استروژنی سایپیونات 

ورزشکارانی که به دنبال افزایش حجم و حتی به دنبال افزایش قدرت هستند معمولاً از تستوسترون به عنوان پـایـه اصـلی دوره های خـود اسـتفاده می کنند.
حتماً می دانید که سهم عمده ای از این هورمون در بدن آدمی به هورمون زنانه استروژن تبدیل می شود و همین هورمون زنانه نیز اگر چه موجب افزایش سریع وزن و حتی قدرت بدنی می شود ولی می تواند منشاء عوارضی همانند نوک سینه و غیره باشد.
کسانی که از این دارو استفاده می کنند در اغلب موارد با تشکیل توده های پستانی در نوک سینه و با تورم و با درد در این ناحیه رو در رو می شوند و برای جلوگیری از بروز این عارضه نیز می توان از داروهایی همانند Arimidex آریمیدکس و
Proviron پروویرون استفاده کرد. استفاده از سایپیونات در طول دوره هایی که از این استر از تستوسترون بهره گرفته می شود تاثیرات استروژنی این استر را به حداقل کاهش داده و این دارو را برای بدن قابل تحمل تر می سازد و بدیهی است کسانی که در برابر هورمون استروژن حساسیت بالایی داشته باشند در صورتی که این دارو را بدون در نظر گرفتن این تهمیدات مصرف بکنند با عارضه نوک سینه مواجه خواهند شد.

 

تغییرات سطح سرمی سایپیونات (TestosteroneCypionate) 

میزان تبدیل استرهای مختلف از تستوسترون به هورمون زنانه استروژن یکسان نیست و لازم به توضیح است که این استر که در این بخش از کتاب مورد بررسی قرار می گیرد به شدت استروژن زاست و از این رو به روشنی می توان نتیجه گرفت که ایـن دارو بـرای دوره های کـات و چربی سوزی و ایضاً برای دوره های حجم خشک ابداً مناسب نبوده و صرفاً برای دوره های حجم و برای افزایش رکورد مناسب خواهد بود.

عوارض آندروژنی در سایپیونات

سایپیونات از تستوسترون قدرت آندروژنی قابل ملاحظه ای نیز دارد و از این رو کسانی که از این استر استفاده می کنند ممکن است عوارض آندروژنی را نیز در شدت های بالا تجربه بکنند که از آن جمله می توان به افزایش رشد موهای زاید در بدن، ریزش موهای سر، جوش های پوستی و حتی پرخاشگری اشاره کرد. حتماً می دانید که هورمون DHT که از تستوسترون ناشی می شود اصلی ترین مسئول بروز عوارض و حتی تاثیرات آندروژنی در بدن است و از این رو با مصرف داروهایی همانند Propecia که از تبدیل تستوسترون به DHT جلوگیری می کند تا حدود زیادی می توان عوارض آندروژنی داروهای استروئیدی و مخصوصاً تستوسترون را مهار نمود ولی به این نکته نیز توجه داشته باشید که مهار کردن شدید اثرات هورموون DHT در بدن تا حدود زیادی منجر به مهار شدن اثرات مثبت هورمون مادر یعنی تستوسترون نیز خواهد شد چرا که DHT مسئول بروز بسیاری از اثرات هورمون تستوسترون در بدن آدمی است و با مهار شدن تبدیل تستوسترون به این هورمون از بروز اثرات مثبت این هورمون در بدن نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.

دز مصرف تستوسترون سایپیونات

اگر چه این دارو مدت ها به صورت فعال در بدن آدمی باقی می ماند ولی ورزشکاران معمولاً از تزریق های هفتگی استفاده کرده و یا حتی چندین بار در طول هفته این دارو را وارد بدن می کنند. معمول ترین دز مصرف این استر از تستوسترون در حدود 200 الی 800 میلی گرم در هفته بوده است و این در حالی است که در برخی موارد افراط در مصرف این دارو نیز دیده شده است.

دوره پاکسازی تستوسترون سایپیونات

لازم به توضیح است که استفاده از هورمون تستوسترون اعم از فرم های تزریقی و خوراکی موجب افت شدید میزان ترشح هورمون تستوسترون در بدن می شود و از این رو استفاده از داروهای افزاینده ترشح تستوسترون در طول و در انتهای دوره الزامی خواهد بود و از جمله این داروها می توان به HCG هاش سی جی و Clomid کلومیفن اشاره کرد. دلیل افت محسوس وزن و حجم حاصل شده در طول دوره که پس از قطع داروها رخ می دهد نیز پایین بودن سطح سرمی هورمون تستوسترون در خون و عدم ترشح کافی این هورمون در بدن بوده است که با این ترفند تا حدودی می توان از افت وزن و حجم پس از دوره نیز جلوگیری نمود.

 

هشدار


البته ذکر این نکته را نیز خالی از لطف نمی بینم که اغلب ایرانی ها بنا به دلایلی که نیاز به تشریح این دلایل نمی بینم به طور طبیعی و حتی بدون استفاده از داروهای استروئیدی نیز از پایین بودن سطح سرمی تستوسترون و از ترشح ناکافی این هورمون در بدن خود رنج می برند و دلیل بسیاری از مشکلات که ناتوانی جنسی از شایع ترین و بارزترین این مشکلات است نیز همین مسئله به ظاهر ساده بوده و لازم به توضیح است که برای درمان این مشکلات نیز راهکارهای بسیار مطمئنی وجود دارد که شاید در این مقاله به این راهکارها نیز اشاره کردیم.
ناگفته پیداست در صورتی که افراد با وجود ناکافی بودن ترشح تستوسترون در بدن خود اقدام به مصرف استروئید کرده و بدین ترتیب نیز میزان ترشح تستوسترون در بدن را کاهش دهند اوضاع پس از قطع مصرف دارو به مراتب وخیم تر خواهد شد و این دسته از افراد در حفظ حجمی که در طول دوره حاصل شده است نیز شدیداً دچار مشکل خواهند بود و همانگونه که در طول روز به عینه می بینم اغلب کسانی که در ایران اقدام به مصرف دارو می کنند با این مشکلات دست به گریبان هستند و این در حالی است که با به کار گیری چند ترفند نه چندان پر هزینه به راحتی می توان بر این مشکلات غلبه کرد.
امروزه نمونه های متعددی از این استر از تستوسترون تولید و روانه بازار شده است و بدیهی است که پرداختن به همه این نمونه ها اولاً در حوصله این کتاب نیست و در ثانی عملاً ناممکن است و از این رو در این قسمت از کتاب تنها چند مورد از پر مصرف ترین نمونه ها را تشریح می کنیم:

 

بهترین برند تستوسترون سایپیونات برای خرید

Cypiotest 250

شرکت داروسازی Animal Power که در کشور مکزیک فعالیت می کند این نمونه را تولید و آن را در قالب ویال های 10 میلی لیتری وارد بازار کرده است. غلظت ماده موثر موجود در این نمونه ها 250 میلی گرم در میلی لیتر است.

 

Animal Power

Teston QV 200
شرکت داروسازی Quality Vet که در عرصه تولید و عرضه داروهای دامپزشکی و در کشور مکزیک فعالیت می کند نمونه هایی سایپیونات را در غلظت های 200 میلی گرم در میلی لیتر تولید و آن را در قالب ویال های 10 میلی لیتری وارد بازار کرده است.

همانگونه که در تصویر می بینید و همانگونه که پیشتر نیز در مورد محصولات این شرکت در همین کتاب بحث شده است این شرکت برای بالا بردن ضریب امنیتی از هولوگرام نیز استفاده کرده است. 

این نمونه ها را نیز شرکت داروسازی Denkall دنکال که یکی از غول های استروئید سازی مکزیک به شمار می رود تولید و وارد بازار کرده است. ایـن نمونه ها در غلظت 250 میلی گرم در میلی لیتر و در قالب ویال های 10 میلی لیتری وارد بازار شده است.

این نمونه نیز همانند تمامی محصولات تولید شده توسط این شرکت مجهز به هولوگرام امنیتی شرکت سازنده می باشد ولی با این وجـود شـاهد عرضه نمونه های قلابی آن در بازارهای سیاه دارو بوده ایم.

Teston QV 200
Cypionax

این نمونه از سایپیونات که به صورت آمپول های روغنی و در غلظت های 200 میلی گرم در دو میلی لیتر تولید و در بسته بندی های 10 تایی وارد بازار می شود توسط شرکت تـایـلندی Body Research تولید و عرضه می گردد.
ایـن شـرکـت مـدت های مدید بود که خط تولید خود را متوقف کرده بود ولی از قرار معلوم چندی است که دوباره اقدام به تولید استروئید می کند.

به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که چندی است برخی از کشورهای اروپای شرقی و برخی از جمهوری های تازه استقلال یافته شوری سابق نمونه استروئیدهایی دقیقاً با همین شکل و شمایل و با این اسم را تولید و روانه بازار می کنند که صد البته در کیفیت و کارایی و در سلامت آنها جای بسی تردید وجود دارد.

تستسترون سایپیونات Cypionax
Testocyp

مدت زمانی است که تولیدات شرکت نیمه قانونی و نیمه غیر قانونی BM که در کشـور هندوستان فعالیت می کند نیز وارد بازارهای جهانی شده است و نمونه هایی که در تصویر زیر می بینید نیز از تولیدات همین شرکت می باشد.
این نمونه ها در غلظت های 100 میلی گرم در میلی لیتر و در قالب ویال های 2 میلی لیتری وارد بازار می شود. این نمونه ها در بسته بندهای 3 و 10 تایی عرضه می گردد. سایپیونات

تستسترون سایپیونات Testosterone Cypionate 250

تستسترون سایپیونات آلفافارما

تستوسترون سایپیونات مدیتک

این سایپیونات که در بدسته بندی های 1 میل و 10 میل وجود است از بهترین های بازار میباشد.

تستوسترون سایپیونات مدیتک

 

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
4.2/5 - (10 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات