اکساندرولون
4.2

اکساندرولون

 • استروئیدها
 • ۱۸ مهر ۰۲
 • حسام رضائی
 • 88,507 بازدید
 • 12 دیدگاه

آناوار (اکساندرولون) چیست؟

اکساندرولون که تحت نام‌های تجاری اکساندرین و آناوار نیز به فروش می‌رسد یک آندروژن و استروئید آنابولیک می‌باشد که برای کمک به افزیش وزن در شرایط گوناگون، جلوگیری از کاتابولیسم پروتئین پس از یک دوره طولانی مدت استفاده از کورتیکواسترویدها، بهبود ریکاوری بدن پس از سوختگی‌های شدید، درمان استخوان درد مرتبط با پوکی استخوان، کمک به رشد دختران دارای سندرم ترنر و دیگر موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو خوراکی می‌باشد.

اکساندرولون برای بدنسازی

آیا امروزه متوجه شده اید که افرادی که قبلا بدترین بدن‌ها را داشته اند اکنون در حال فیت تر شدن، قوی تر شدن و بهتر شدن هستند؟ در رسانه‌های اجتماعی، تقریبا هر عکسی‌ که پست میشود افراد در آن دارای بدن هایی با برجستگی‌های جذاب و کم چرب میباشند. اگر روی مطالب در حال ترند شدن به اندازه کافی‌ تمرکز کنید، می‌بینید که این موضوع به مصرف استروید‌ها بر میگردد.

 

مصرف آنها امروزه در سراسر جهان رایج تر شده است و دیگر مردم برای رسیدن به بدن رویایی خود دچار مشکلات زیادی نیستند.

 

اما به هر حال، برای دستیابی به این هدف، شما میبایست برای رسیدن به چیزی که می‌خواهید از دارو‌های درستی‌ استفاده کنید. هیچکس نمیخواهد به بدنی بسیار زیبا برسد و سپس کمی‌ بد جان خود را به دلیل عوارض جانبی زیاد از دست دهد. همچنین شما ممکن است امروز به بدن خوبی‌ برسید و سپس دو هفته بعد همه چیز را از دست بدهید.

 

به منظور اجتناب از بروز هرگونه ناامیدی، شما میبایست از یک استروید دارای رتبه خوب همانند اکساندرولون استفاده کنید. در بسیاری از سطوح آن یک استروئید آنابولیک بسیار خوب می‌باشد. در این مقاله، من تمام مزیت‌های این استروید‌های همه کاره را برای شما شرح خواهم داد.

 
نام شیمیایی Methyl-2-oxa-4,5α-dihydrotestosterone;
نام علمی اکساندرولون اگزن
نام‌های تجاری Oxandrin Anavar اکساندرولون Oxandrin
 نوع مصرف خوراکی / دهانی
قدرت آنابولیکی قدرت آندروژنی
630 24
فرمول C19H30O3
نیمه عمر 10.4 الی 13 ساعت
 قدرت 🟢🟢🟢🔘🔘
عضله سازی 🟢🟢🟢🟢🔘
چربی سوزی 🟢🟢🟢🟢🔘
حفظ عضله 🟢🟢🟢🔘🔘
عوارض 🟢🔘🔘🔘🔘

 

بررسی عمیق آناوار

اکساندرولون که با نام اکساندرولون نیز به خوبی‌ شناخته میشود یک استروید آنابولیک می‌باشد که در دنیای فیتنس و سلامتی‌ به خوبی‌ همه آن را میشناسند.

نباید گول حرف برخی‌‌ها را بخورید که به دلیل ضعیف بودن این استروید پس مزایای زیادی هم برای شما نخواهد داشت. به شکل جالبی‌، بهترین استرویدی است که هم مردان و هم زنان میتوانند آن را مصرف کنند.

این استروید گاهی‌ اوقات با نام مخفف “ وار “ نیز شناخته میشود و یکی‌ از ایمن‌ ترین استروید‌های خوراکی در نظر گرفته میشود. نسبت قدرت آنابولیک به قدرت آندروژنیک آن ۳۲۲-۶۳۰ : ۲۴ می‌باشد.

وزن مولکولی آناوار نیز ۳۰۶.۴۴۴۲ گرم بر مول است. عمر فعال آن ۸-۱۲ ساعت می‌باشد و تا ۳-۴ هفته میتواند در بدن باقی‌ بماند. ماده فعال اکساندرولون، اکساندرولون می‌باشد در حالی‌ که ماده غیر فعال آن هیدروکسی پروپیل متیل سللوز، منیزیم استیرات، لاکتوز و نشاسته ذرت است.

درمان ایدز با اکساندرولون

پس از کشف بیماری ایدز در دهه ۸۰ میلادی، محققان در تلاش بودند تا علت این بیماری را یافت کنند. آنها ایدز را به عنوان یک بیماری خود ایمنی در نظر گرفند و از آنجایی که در آن زمان دارویی برای درمان آن وجود نداشت، آنها تنها می‌توانستند علائم بیماری را کاهش دهند. آناوار در میان استروید‌های آنابولیکی بود که برای ریکاوری حجم از دست رفته عضلانی این بیماران بدون پف کردگی بدن استفاده میشد. این دارو به این بیماران کمک کرد تا آنها قدرت و اشتهای خود را به دست آورند.

 قربانیان سوختگی و درمان با اکساندرولون

به غیر از بیماران مبتلا به ایدز و تحلیل عضلانی، آناوار همچنین میتواند به درمان قربانیان سوختگی نیز کمک کند. در یک تحقیق انجام شده، بیمارانی‌ که از ۴۰% سوختگی رنج میبردند و درمان خود را با اکساندرولون آغاز کرده بودند، توانستند سریع تر ماهیچه‌های از دست رفته خود را به دست آورند و در مقایسه با افرادی که از اکساندرولون استفاده نکرده بودند سریع تر بیمارستان را ترک کنند. این دارو در این تحقیق در هیچ از افراد مورد آزمایش عارضه جانبی مهمی‌ را ایجاد نکرد و محققان به این نتیجه رسیدند که اگر از این استروید با دوز‌های موثر و تحت کنترل استفاده شود میتواند ایمن در نظر گرفته شود.

نقش اکساندرولون در عملکرد ورزشی

آناوار در زمینه ورزشی ابتدا در اوایل سال ۲۰۰۰ مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان مجله (Muscle Media 2000) که به خوبی‌ شناخته شده هم بود به شکل عمومی‌ در مورد استروید‌ها مطلب می‌گذاشت. اکساندرولون در آن مجله به دلیل خطرات کمتر در برابر مزیت‌های آن یک استروید رده بالا معرفی‌ شد. پس از این توصیه ها، اکساندرولون در مقیاس بسیار وسیع تری در سطح جهان شناخته و به دلیل سمیت پایین آن در بدن مورد استفاده قرار گرفت.

امروزه، آناوار را می‌توان رایج‌ ترین استروید آنابولیک مورد استفاده در سراسر جهان نامید. ورزشکاران از آن در ابتدای دوره‌های خود برای پیشرفت استفاده میکنند و در آخر دوره نیز به دلیل اثرات درمانی آن دوباره از اکساندرولون استفاده میکنند. این استروید برای دوره حجم یا استفاده ترکیبی‌ با دیگر استروید‌ها بسیار مناسب می‌باشد. اگرچه در برخی‌ نقاط جهان ممکن است مصرف آناوار غیر قانونی‌ باشد، اما باید به یاد داشته باشید که در صورت مصرف صحیحاکساندرولون ایمن می‌باشد.

 

آناوار در واقع زندگی‌ خیلی‌‌ها را از طریق درمان بیماری ها و ایجاد یک زندگی‌ راحت تغییر داده است. همچنین اکساندرولون توسط افرادی که خواهان بهبود بینایی، افزایش استقامت و قدرت خود بدون عوارض جانبی شدید دیگر استروید‌های آنابولیک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

اکساندرولون همچنان هم در بازار فروش وجود دارد، اما اغلب تحت نام‌های تجاری ای نظیر پروتیوار و لوناوار به فروش می‌رسد. تاثیرات این محصولات نیز همچنان بسیار شبیه خود آناوار اصلی‌ می‌باشد. برای خریداکساندرولون نیازی نیست که روی برند محصول حساس باشید. در عوض شما تنها میبایست به دنبال اکساندرولون باشید.

اما به هر حال فروش آن بدون نسخه انجام نمی‌شود و برای دریافت آناوار شما میبایست نسخه پزشک را همراه خود داشته باشید.

 

اکساندرولون به دلیل عوارض جانبی خفیف یکی‌ از محبوب‌ ترین استروید‌ها در میان مصرف کنندگان می‌باشد.

مصرف آن توسط مردان و زنان ایمن است و همین امر باعث شده است تا طیف وسیعی از افراد خواهان آن باشند. فهم مکانیزم عملکرد این دارو همچنان بسیار مهم است، زیرا به هر حال آناوار یک دارو محسوب میشود علی رغم اینکه دارای عوارض جانبی خفیفی است.

اکساندرولون

انواع مختلف آناوار

آناوار را در فرم‌های گوناگونی میتوانید تهیه کنید. از فرم مایع تا قرص، شما میتوانید هر فرمی که با آن راحت تر هستید را خریداری کنید. البته فرم مایع آن اشاره به اکساندرولون قابل تزریق ندارد، بلکه تنها یک سوسپانسیون می‌باشد که برای جذب سریع تر از طریق دهان مصرف میشود.  ماده اصلی‌ آناوار، اکساندرولون می‌باشد.

آناوار چگونه کار می‌کند؟

در طول فرایند ساخت آناوار یا همان اکساندرولون، از دی هیدرو اپیاندروسترون استفاده شده است. دی هیدرو اپیاندروسترون از دی هیدرو تستوسترون مشتق شده و دارای اثرات مشابه آن نیز می‌باشد بنابراین بدن همانطور که با آندروژن‌ها رفتار می‌کند با آن نیز رفتار می‌کند. هنگامی که شمااکساندرولون را مصرف کنید، واکنش بدن همان طوری است که سطح تستوسترون در بدن بالا میرود. در نتیجه، سطح انرژی و قدرت شما افزایش و همینطور عضله سازی نیز بیشتر میشود. همچنین، از آنجایی که آناوار باعث افزایش سرعت متابولیسم میشود میتواند سرعت چربی‌ سوزی را نیز بیشتر کند.

 

مصرف خود آناوار به تنهایی‌ میتواند تا حدودی شکل بدن شما را تغییر دهد، اما برای نتیجه گیری مطلوب و با سرعت مناسب شما نیازمند مصرف مقادیر کافی‌ پروتئین و انجام تمرینات با وزنه مناسب نیز هستید. بدن شما با انجام تمرینات فیزیکی‌ میتواند محیط آنابولیک بسیار بهتری را در خود ایجاد کند.

 

اکساندرولون

 

به عبارت دیگر، با مصرفاکساندرولونسطح انرژی و قدرت شما افزایش پیدا کرده که این امر برای انجام مناسب تمرینات کاملا ضروری می‌باشد.

در نتیجه این امر، بدن سریع تر واکنش داده و میتواند باعث حجیم تر شدن عضلات و در عین حال کاهش چربی‌ بدن شود. آناوار با تامین انرژی بیشتر برای فرد سرعت فرایند‌های آنابولیک را بیشتر کرده که نتیجه آن چربی‌ سوزی بیشتر و در نتیجه ایجاد عضلاتی سخت و سفت می‌باشد. متوجه خواهید شد که افراد مصرف کننده اکساندرولون معمولا دارای برجستگی مناسب رگ‌ها هستند که مورد توجه افراد دیگر نیز قرار میگیرند.

 

در طول فرایند پیوند مولکولی، اتم کربن ۲ آناوار با اتم اکسیژن جایگزین شده است تا از این طریق ساختار این استروید تغییر کند. ماهیت این استروید به گونه ای است که از نابود شدن خود در بدن جلوگیری می‌کند و همین امر باعث میشود تا تاثیر آن در افراد مصرف کننده بیشتر شود.

 

دومین تغییر در جایگاه اتم کربن ۱۷ رخ داده است که با تغییر مولکولی آناوار آن را تبدیل به یک استروید آنابولیک کرده است. آناوار به آسانی میتواند به گیرنده‌های آندروژن متصل شود و همین امر آن را قادر ساخته است تا اثرات درمانی خود را بروز دهد. همچنین اتصال به گیرنده‌های آندروژن باعث کمک به استفاده بیشتر از هورمون تری یدو تیرونین موجود در بدن میشود.

 

آناوار یک استروید می‌باشد و اکثر استروید‌ها دارای یک مکانیزم عملکرد مشابه در بدن هستند. هنگامی که بخواهیم مصرف آناوار را مد نظر قرار دهیم، دو جنبه کلیدی وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم. یکی‌ اثر آنابولیک و یکی‌ اثر آندروژنیک آناوار. برای مثال، فردی که خواهان افزایش حجم عضلات و چربی‌ سوزی می‌باشد باید از استرویدی استفاده کند که تاثیرات آنابولیک آن قوی تر از تاثیرات آندروژنیک باشد. به بیان ساده تر، استروید آنابولیکی نظیر اکساندرولون از طریق مکانیزم شرح داده شده در زیر عمل می‌کند :

 

 1. بهبود سنتز پروتئین. با پروتئین بیشتر، بدن عضله سازی بیشتری نیز انجام میدهد و در مردان این امر برابر با شروع افزایش حجم می‌باشد.
 2. یک تاثیر آنابولیک دیگر آناوار افزایش اشتها می‌باشد. این استروید باعث افزایش سنتز پروتئین میشود و بدن برای ادامه این روند نیازمند دریافت مقادیر زیادی کالری یا انرژی می‌باشد. بنابراین با مصرف آناوار، هوس‌های غذایی بیشتر میشود، اما این موضوع چیز بدی نیست زیرا که غذای‌ بیشتر میتواند به شدت در افزایش حجم عضلات شما کمک کننده باشد.
 3. آناوار همچنین میتواند باعث بهبود سنتز گلبول‌های قرمز شود. هنگامی که عضلات بدن به سرعت رشد کنند، آنها نیازمند اکسیژن بیشتری هستند. این امر باعث تولید بیشتر گلبول‌های قرمز در بدن میشود تا این کمبود اکسیژن را جبران کنند. نتیجه این امر بهبود استقامت عضلانی می‌باشد. برخی‌ پزشکان حتی روی این بحث دارند که آناوار در بهبود عملکرد سیستم قلبی عروقی نیز ممکن است مفید باشد.
 4. آناوار در زمینه تسریع چربی‌ سوزی در بدن یکی‌ از معدود استروید‌های سطح بالا شناخته میشود. دیگر استروید‌های آنابولیک از طریق مکانیزم‌های متفاوتی میتوانند باعث افزایش فعالیت‌های متابولیک شوند که نتیجه آن افزایش چربی‌ سوزی است. اما آناوار با تاثیر مستقیم روی فرایند لیپولیز میتواند از طریق دیگری باعث چربی‌ سوزی و ایجاد نتایج بهتری برای شما شود. این هورمون از طریق اتصال خود به گیرنده‌های آندروژن این کار را انجام میدهد.
 5. همچنین هنگامی که انتقال اکسیژن به عضلات بیشر شود، استخوان‌ها نیز وضعیت بهتری پیدا میکنند.

آناوار تمام مزیت‌های گفته شده در بالا را میتواند با کمترین عارضه جانبی ممکن در فرد مصرف کننده ایجاد کند. اما به هر حال، هیچ دارویی، مخصوصا استروید‌ها را نمی‌توان کاملا مثبت و بی‌ خطر دانست. هنگام مصرف آناوار، باید انتظار برخی‌ عوارض جانبی آندروژنیک مرتبط با این استروید را نیز داشته باشید. اما خبر خوب در مورد این استروید این است عوارض جانبی آندرژنیک آن در بیشتر موارد خفیف می‌باشد. این اثرات آندروژنیک آناوار عبارتند از :

 1.  سنتز بیش از حد هورمون تستوسترون. این یک عارضه رایج در نتیجه مصرف استروید‌ها در مردان می‌باشد و معمولا این امر منجر به ریزش موی آنها میشود.
 2. با مصرف استروید‌ها خلاف این امر نیز ممکن است رخ دهد و تولید تستوسترون بدن کاهش پیدا کند. این امر ممکن است روی سطح میل جنسی‌ فرد مصرف کننده تاثیر گذار باشد.
 3. افزایش فعالیت غدد چربی‌ پوست. این امر میتواند منجر به بروز آکنه روی سطح پوست بدن شود.

تمام افرد مصرف کننده استروید مستعد بروز این عوارض جانبی آندروژنیک هستند. اما نتایج حاصل از مصرف اکساندرولون بسیار متفاوت تر از دیگر استروید‌های نرمال می‌باشد. دلیل آن این است که آناوار دارویی می‌باشد که طوری طراحی شده است که یک تعادل بسیار مناسب بین قدرت آنابولیک و قدرت آندروژنیک آن برقرار باشد. اثرات آنابولیک آناوار به شدت برتر از اثرات آندروژنیک آن هستند که به سختی نیز این عوارض آندروژنیک در فرد بروز میکنند. به دلیل عوارض جانبی خفیف آندروژنیک آناوار، مصرف آن توسط زنان نیز نسبتا ایمن در نظر گرفته میشود. بنابراین با مصرف آناوار میتوانید انتظار دریافت مزیت‌های بالا و همچنین عوارض جانبی خفیف آن را نیز داشته باشید.

نسبت قدرت آنابولیک به آندروژنیک آناوار بسیار مناسب است به طوری که آناوار نسبت به تستوسترون بهتر میتواند باعث بهبود فعالیت‌های بدن شود. برای مثال، قدرت آنابولیک و آندروژنیک تستوسترون ۱۰۰ می‌باشد. دکا دورابولین دارای قدرت آنابولیک ۱۲۵ و قدرت آندروژنی ۳۷ می‌باشد. اگرچه از روی ظاهر امر فعالیت هورمون آناوار خفیف به نظر می‌رسد، اما به شدت قدرتمند بوده و سه برابر تستوسترون میتواند باعث بهبود عملکرد بدن شود. شاید اینطور به نظر برسد که چنین درویی با این قدرت میتواند منجر به مرگ فرد مصرف کننده نیز شود، اما اینگونه نیست.

چیزی که آناوار را بسیار مفید کرده است به قرار زیر است :

 • آناوار باعث افزایش سطح فسفو کراتین میشود که این امر میتواند در چربی‌ سوزی بیشتر بدن کمک کند.
 • آناوار باعث افزایش احتباس نیتروژن در بدن میشود. همه ما میدانیم که پروتئین برای چربی‌ سوزی و افزایش قدرت ضروری می‌باشد. نیتروژن یکی‌ از واحد‌های سازنده پروتئین می‌باشد و هرچه میزان حضور نیتروژن بیشتر باشد سنتز پروتئین بهتر انجام میشود که این امر باعث چربی‌ سوزی سریع تر خواهد شد.

دوره آناوار و استفاده ترکیبی‌ از آن

هدف اصلی‌ استفاده از آناوار افزایش قدرت و وزن می‌باشد. به علاوه، از این استروید برای چربی‌ سوزی نیز استفاده میشود. بنابراین اکساندرولون بیشتر توسط افرادی که خواهان فرم دادن به عضلات و افزایش قدرت خود هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین این امر باعث شده تا آناوار را یک استروید “ دوره کات “ بدانند.

 

استفاده ترکیبی‌ از آناوار به استفاده یک استروید با دیگر استروید‌ها با هم به منظور رسیدن به نتایج مورد نظر گفته میشود. هم مردان و زنان ممکن است در دوره‌های حجم و کات خود به شکل ترکیبی‌ از استروید‌ها استفاده کنند. در اکثر موارد مردان در دوره کات خود برای کاهش چربی‌ بدن از روش استفاده ترکیبی‌ از استروید‌ها سود میبرند.

 

دوره نیز به یک بازه زمانی‌ گفته میشود که در آن فرد از یک استروید خاص استفاده می‌کند و سپس مصرف آن را قطع کرده تا به بدن زمان ریکاوری کافی‌ را دهد. نحوه رفتن به دوره وابسته به سلایق شخصی‌ هر بدنسازی می‌باشد. همچنین، دوره‌های استرویدی زنان با مردان متفاوت می‌باشد. یک خانوم حداکثر میتواند به مدت ۶ هفته به دوره برود در حالی‌ که یک مرد بیش از ۸ هفته نیز میتواند به دوره خود ادامه دهد. بر خلاف دیگر استروید ها، زمان قطع مصرف اکساندرولون کوتاه تر می‌باشد زیرا که بدنسازان مرد و زن تنها میتوانند از آن در یک دوره ۳-۴ هفته ای استفاده کنند.

 

آناوار واقعا چه کاری در بدن انجام میدهد؟

آناوار میتواند دارای مزیت‌ها و عوارض جانبی زیر باشد :

افزایش حجم عضلات

آناوار در مدت زمان بسیار کوتاهی‌ پس از مصرف میتواند باعث افزایش حجم عضلات شود. اکساندرولون باعث تشکیل ترکیبات آروماتیک در بدن نمی‌شود. بنابراین، هنگام استفاده، حجم به دست آمده عضله خالص خواهد بود، به این معنی‌ که احتباس در بدن هنگام استفاده از آناوار به حداقل ممکن می‌رسد. هنگامی که اکساندرولون با دیگر استروید‌های قوی تر مصرف شود روش عملکرد آن متفاوت خواهد بود. مزیت انجام این کار این است که آناوار میتواند افزایش حجم حاصل از استروید‌های قوی تر در حفظ کند. بنابراین استفاده از آن برای افرادی که حین چربی‌ سوزی شدید خواهان حفظ حجم خالص عضلانی خود نیز هستند مناسب می‌باشد.

 

اگرچه این نکته ممکن است برای مردانی که به دنبال یک افزایش حجم شدید هستند دلسرد کننده باشد، اما برای زنان بسیار خوشایند است. اکثر زنان به اندازه مردان نمیخواهند افزایش حجم شدید داشته باشند و به همین دلیل این استروید برای زنان بسیار مناسب محسوب میشود.

اکساندرولون

آناوار اغلب با تستوسترون در مردان مقایسه میشود. به شکل جالبی‌، آناوار به زنان در عضله سازی خالص کمک میکند اما اثر عضله سازی آن در مردان خفیف است. زنان میتوانند از آناوار بدون ترس از بروز صفات مردانه در خود استفاده کنند.

دوره کات با اکساندرولون

بسیاری از افرادی که خواهان به حداقل رساندن چربی‌ بدن خود هستند لزوما بدنساز نیستند. به منظور کاهش چربی‌ بدن، میزان کالری خروجی از بدن شما باید بیشتر از میزان کالری ورودی باشد. رژیم گرفتن در کاهش چربی‌‌های بدن بسیار موثر است، اما در این حین مقداری از حجم عضلات نیز کاسته خواهد شد و این امر ممکن است در نهایت باعث شود تا فرد به آن بدنی که خواهان آن بوده است نرسد. اکساندرولون این قابلیت را دارد تا شما در حین چربی‌ سوزی بتوانید عضلات را حفظ کنید.

به علاوه، مصرف آناوار بدن را قادر میسازد تا به شکل بهتری، در زمان کوتاه تری چربی‌ سوزی کند. فرد مصرف کننده آناوار در انتها بدنی تفکیک شده تر و با رگ‌های برجسته تری خواهد داشت. مهم‌ترین چیزی که آناوار را بین بدنسازان بسیار محبوب کرده است این است که این استروید باعث چربی‌ سوزی سریع آنها میشود، در حالی‌ که حجم عضلانی آنها را به میزان بسیار زیادی حفظ خواهد کرد. البته، بدون داشتن رژیم دقیق و پاک و انجام تمرینات مناسب، نمیتوانید تنها با مصرفاکساندرولون انتظار چنین نتایجی‌ را داشته باشید.

بهبود عملکرد ورزشی با قرص اکساندرولون

مصرف آناوار میتواند باعث بهبود استقامت عضلات شود. در این حالت عضله در یک بازه زمانی‌ طولانی تر سرحال حفظ میشود، و بنابراین فرد به سرعت خسته نخواهد شد. بنابراین این امر اکساندرولون را یک استروید مناسب برای ورزشکارانی که خواهان افزایش کارایی خود در تمرینات هستند کرده است. آناوار این کار را در کنار دیگر وظایف خود در بدن انجام میدهد که همین امر باعث شده تا این استروید بسیار کارامد و کم خطر باشد.

اکساندرولون بدون عوارض جانبی استروژنی

آروماتیزاسیون به فرایند تبدیل تستوسترون به استروژن گفته میشود. از آنجایی که اکساندرولون با آنزیم آروماتاز در تعامل نیست، بنابراین دارای عوارض جانبی استروژنی نیز نمیباشد نظیر احتباس آب و بزرگی‌ بیش حد سینه در مردان. بزرگ‌ ترین مزیت آناوار این است که میتوانید از تمام مزیت‌های آن بهره برده و در عین حال نیاز به بستن یک سوتین بزرگ تر نیز نداشته باشید!

ماندگاری پیشرفت‌های حاصل شده

آناوار به دلیل مزیت‌های دراز مدت خود قلب بسیاری را ربوده است. چربی‌ سوزی قابل توجه و افزایش حجم خالص عضلانی حاصل از مصرف اکساندرولون پس از یک مدت کوتاه از بین نمی‌رود. اگر یک دوره پاکسازی خوب را انجام دهید، ممکن است بتوانید تا هر زمانی‌ که دوست داشته باشید از این مزیت‌ها بهره مند شوید. با آناوار، شما میتوانید بیشتر پیشرفت‌های حاصل شده را حفظ کنید.

عوارض جانبی خفیف

به عنوان یک استروید خوراکی، عوارض جانبی آناوار آن قدری نیست که باعث ایجاد استرس در شما شود. اکساندرولون به هیچ عنوان باعث آسیب به کبد و یا افزایش فشار خون شما نمی‌شود.

حجم خشک

افزایش حجم حاصل از مصرف آناوار از طریق افزایش بیش از حد احتباس آب در بدن نمیباشد. افزایش حجم اکساندرولون کمی‌ خشک تر از دیگر استروید‌ها می‌باشد. به همین دلیل میتوانید مطمئن باشید که وزن بدنتان پس از پایان دوره به دلیل کاهش آب بدن کاهش نخواهد یافت.

فیزیک بدنی سخت

متوجه خواهید شد که پس از پایان دوره، برجستگی رگ‌های بدن شما بیشتر شده و همچنین فیزیک بدنیتان نیز بسیار سخت تر از قبل شده است. سختی عضلات بدن به این دلیل است که افزایش حجم شما از طریق احتباس آب در بدن نبوده است.

پیشرفت سریع

برای متوجه شدن اثرات مصرف آناوار نیازی نیست که سالیان صبر کنید. بر خلاف بسیاری از استروید‌های دیگر، این دارو میتواند در همان دو هفته اول نتایج خود را نشان دهد. اگر تمرینات را نیز وارد معادله کنید، اثرات آن را در همان هفته اول خواهید دید.

شروع دوره

اکساندرولون استرویدی می‌باشد که سریع عمل می‌کند بنابراین برای شروع یک دوره بسیار کارامد است. بسیاری از بدنسازان انجام این کار را دوست دارند تا بتوانند بلافاصله به ماهیچه هایی سفت و افزایش قدرت دست یابند. اگر می‌خواهید دوره خود را با بهترین روش ممکن شروع کنید آناوار گزینه خوبی‌ می‌باشد.

پایان دادن به دوره

شما همچنین هنگامی که در پایان دوره دوباره اکساندرولون را مصرف کنید از مزایای آن قطعا لذت خواهید رد. هنگامی که از آناوار در پایان یک دوره استفاده شود، میتواند فیزیک بدنی ایده‌ آلی را برای شما ایجاد کند.

زنان نیازی به دوره پاکسازی ندارند

بسیاری از خانوم‌ها عاشق آناوار هستند زیرا آنها همانند مردان نیازی ندارند که آن را با دیگر استروید‌ها به صورت ترکیبی‌ مصرف کنند. یک موضوع دیگر نیز این است که آنها پس از پایان دوره نیازی به پاکسازی ندارند. تنها چیزی که آنها نیاز دارند این است که در انتهای دوره خود مقدار مصرف را کمتر کرده و سپس پس از پایان دوره به مدت دو هفته از یک رژیم غذایی پاک استفاده کنند. مزیت انجام این کار کاهش شوک وارده به بدن پس از قطع مصرف آناوار می‌باشد.

پیشرفت زنان حتی با دوز‌های کم

زنان هیچگاه با مصرف آناوار مشکلی‌ در دیدن نتایج لازم نداشته اند. تنها یک دوز کوچک بین ۵ تا ۱۰ میلی‌ گرم برای آنها کافی‌ است. همین مقدار برای یک عضله سازی باب دل خانم‌ها مناسب می‌باشد.

استخوان‌های قوی تر

داشتن استخوان‌های بهتر چیزی است که بسیاری از مردم به دنبال آن هستند. یکی‌ از هیجان انگیز‌ترین موارد در مورد مصرف آناوار این است که با مصرف آن متوجه افزایش قدرت دندان‌ها و استخوان‌های خود خواهید شد. جای تعجبی نیست که در گذشته از این استروید برای درمان پوکی استخوان استفاده میشده است.

اکساندرولون

اثر سرکوب کنندگی خفیف روی محور هیپوتالاموس‌-هیپوفیز‌-بیضه

بر خلاف بسیاری دیگر از استروید ها، اثر سرکوب کنندگی آناوار روی این محور خفیف می‌باشد. این یعنی‌ کاهش تولید تستوسترون طبیعی بدن خفیف خواهد بود و به شدت دیگر استروید‌ها نمیباشد.

افزایش قدرت قابل توجه

در بسیاری از افراد مصرف کننده، آناوار ثابت کرده است که میتواند به شکل قابل توجهی‌ باعث افزایش قدرت آنها شود. در یک تحقیق ۱۲ هفته ای مشخص شد حتی افراد مسنی که از اکساندرولون استفاده کرده بودند در حرکات لت سیمکش، پرس سینه و پرس پا قدرت و پیشرفت آنها افزایش یافته بود.

ریکاوری سریع تر از تمرینات

با مصرف آناوار به احتمال زیاد هر روز هفته را میتوانید بدون رنج بردن از خستگی‌ مفرط تمرین کنید. با مصرف آناوار، دیگر مجبور نیستید که هنگام تمرینات بسیار پر فشار شانه خالی‌ کنید. این استروید نه تنها باعث افزایش قدرت شما در جهت انجام تمرینات سنگین میشود، بلکه میتواند باعث ریکاوری سریع تر شما نیز شود. با مصرف این استروید احتمالا جلسات تمرینی شما بسیار آسان تر خواهند شد.

آناوار باعث افت ظرفیت هوازی شما نمی‌شود

استفاده از آناوار به معنی‌ پایان ظرفیت هوازی شما نمیباشد. بر خلاف برخی‌ از استروید ها، اکساندرولون باعث کاهش ظرفیت هوازی شما نمی‌شود و میتوانید همانند سابق فعالیت‌های هوازی خود را نیز انجام دهید.

افزایش انگیزه

گاهی‌ اوقات ممکن است اینطور حس کنید که پیشرفت شما کند شده و ممکن است به پایان دادن تمرینات خود فکر کنید. این امر قابل درک است! مصرف آناوار میتواند انگیزه کافی‌ را برای رفتن به باشگاه در شما ایجاد کند.

بهبود تفکیک عضلات

آناوار میتواند یک تفکیک عضلانی بسیار خوب ایجاد کند. حجم عضلانی با مصرف آناوار خالص خواهد بود زیرا آبی‌ در بدن جمع نمی‌شود. برای افرادی که از قبل حجم خوبی‌ دارند و اکنون دنبال ظاهری تفکیک شده هستند، اکساندرولون میتواند گزینه بسیار خوبی‌ باشد.

درمان آسیب دیدگی ها

آناوار میتواند آسیب دیدگی‌ها و زخم‌ها را ۵ برابر سریع تر از زمانی‌ که آن را مصرف نمیکنید بهبود دهد. بسیاری از پزشکان این استروید را همراه با کورتیزون برای درمان زخم‌ها تجویز میکنند.

بهبود عملکرد سیستم تنفسی

از آناوار برای کمک به بیماران مبتلا به فلج چهار اندام استفاده میشود که یک بیماری ای است که در آن دست‌ها و پاهای فرد به شکل ناقص یا کامل دچار فلج میشود. آناوار میتواند به تنگی نفس کمک کند. با مصرف این استروید، ورزشکاران قادر خواهند بود مسافت‌های بیشتری را طی‌ کنند و کارکرد سیستم تنفسی خود را بهبود بخشند.

عوارض جانبی اکساندرولون

استروژنیک

آناوار دارای عوارض جانبی استروژنی نمیباشد. دلیل این امر عمدتا به واسطه ناتوانی این استروید در تولید ترکیبات آروماتیک می‌باشد که مرتبط با تشکیل آب در بدن است. در نتیجه با مصرف آناوار بسیار بعید است که عارضه ای همانند بزرگی‌ سینه‌ها در مردان رخ دهد. از آنجایی که احتمال احتباس آب با مصرف آناوار صفر در نظر گرفته میشود، بنابراین با مصرف آن افزایش فشار خون نیز ایجاد نخواهد شد. این دو عارضه جانبی خطرناک زمانی‌ بروز میکنند که در بدن ذخایر آب فراوانی‌ احتباس شده باشند.

آندروژنیک

آناوار به عنوان یک استروید آندروژنیک قوی شناخته نمی‌شود، اما همچنان احتمال بروز عوارض آندروژنیک با آن وجود دارد. در موارد نادر، اکساندرولون میتواند باعث ریزش مو و ایجاد آکنه شود. در زنان این هورمون میتواند باعث رویش مو در مناطقی شود که قبلا موی در آن وجود نداشته است. از آنجایی که قدرت آندروژنیک آناوار نسبتا پایین می‌باشد انتظار میرود که این عوارض جانبی تنها در موارد بسیار خاصی‌ خود را نشان دهند.

در زنان، اگر عوارض جانبی آندروژنیک بروز کنند شدت آنها میتواند ملموس تر باشد. یک عارضه جانبی جدی اکساندرولون  میتواند بروز صفات مردانه در زنان باشد. این علائم میتوانند شامل کلفتی‌ صدا و افزایش سایز کلیتوریس باشد. اما احتمال رخ دادن این اتفاق پایین می‌باشد. در صورت بروز هم با قطع مصرف دارو این مشکلات سریع قابل حل هستند. در صورت بروز صفات مردانه به خانم‌ها پیشنهاد میشود که این علائم را نادیده نگیرند زیرا در صورت استفاده بلند مدت از این دارو ممکن است این صفات مردانه در آنها به شکل دائمی باقی‌ بمانند.

قلبی عروقی

بیشتر نگرانی‌ها در مورد مصرف آناوار به این قسمت بر میگردد. این هورمون به دلیل تاثیر خود روی سطح کلسترول شناخته میشود.

هنگام مصرف، سطح کلسترول (HDL) در بدن به شدت کاهش پیدا می‌کند در حالی‌ که سطح کلسترول (LDL) افزایش پیدا می‌کند. این تغییرات قابل توجه هستند و به همین دلیل افراد باید هنگام انتخاب آناوار این موضوع را مد نظر قرار دهند.

آنهایی که مشکل کلسترول دارند باید احتیاط‌های لازم را انجام دهند. اینگونه افراد تحت هیچ عنوانی نباید از آناوار استفاده کنند و همیشه باید از یک رژیم غذایی مناسب وضعیت خود بهره ببرند.

به علاوه، بسیار ضروری است که مصرف کنندگان آناوار مصرف چربی‌‌های اشباع و همچنین شکر را به حداقل برسانند. همچنین چک کردن مداوم سطح کلسترول بدن برای جلوگیری از مشکلات بعدی بسیار ضروری می‌باشد. همچنین هنگام مصرف آناوار انجام فعالیت‌های هوازی نیز میتواند در حفظ سلامت فرد تاثیر گذار باشد.

تستوسترون

اکثر مصرف کنندگان استروید‌ها دچار مشکل نوسان در سطح تستوسترون بدن خود هستند. اکثر این دارو‌ها باعث کاهش تولید تستوسترون در بدن میشوند. میزان شدت این سرکوب در هر استرویدی متفاوت می‌باشد و آناوار در این بین از بیشتر این استروید‌ها ایمن تر است.

 

همچنین، هنگام مصرف آناوار، ضروری است که از دیگر هورمون‌های تحریک کننده تستوسترون نیز استفاده کنید. این یک کار پیشگیرانه برای اطمینان از حفظ سطح مناسب تستوسترون در بدن می‌باشد. البته سطح این کاهش تولید در هر فردی متفاوت می‌باشد. در برخی‌ افراد، سطح تستوسترون با مصرف آناوار میتواند تا ۵۰% کاهش پیدا کند.

سمیت کبد

تمام استروید‌های آنابولیک (C17-aa) به دلیل ایجاد کبد سمی شناخته میشوند. آناوار نیز جز همین دسته می‌باشد البته اثر آن در این زمینه خفیف تر است. مصرف آناوار میتواند باعث افزایش سطح آنزیم‌های کبد شود.

البته این اتفاق زمانی‌ روی میدهد که دوز‌های مصرفی بسیار بالا باشند. دوز‌های درمانی اگرچه باز هم روی کبد تاثیر گذار هستند اما شدت آن بسیار کم است. نکته قابل توجه این است که اگرچه ممکن است سطح آنزیم‌های کبد افزایش پیدا کند، اما این امر لزوما به معنی‌ آسیب به این ارگان نمیباشد.

کاری که آناوار می‌کند ایجاد استرس روی کبد است و در بلند مدت اگر مصرف آن کنترل شده نباشد میتواند باعث آسیب به کبد شود. برای جلوگیری از مشکلات کبدی حاصل از مصرف آناوار باید به نکات زیر توجه کافی‌ را داشته باشید :

 • فردی که میداند دارای مشکلات کبدی است باید به طور کل از مصرف اکساندرولون و دیگر استروید‌های آنابولیک (C17-aa) دوری کند.
 • الکل در زمینه پیشرفت سیروز کبدی دارای نقش بسیار مهمی‌ می‌باشد. در نتیجه مصرف آناوار یا دیگر استروید‌های آنابولیک (C17-aa) همراه الکل میتواند برای سلامت فرد مصرف کننده بسیار خطرناک باشد.
 • یک نکته حیاتی دیگر این است که طول دوره مصرف آناوار حداکثر ۸ هفته می‌باشد و پس از آن فرد میبایست با دادن آزمایش سطح آنزیم‌های کبد خود را چک کند و اقدامات لازم را انجام دهد.
 • همچنین فرد میبایست مصرف سم زدا‌ها را نیز حین مصرف آناوار مد نظر قرار دهد تا از فشار روی کبد خود بکاهد.
خرید اکساندرلون

خرید اکساندرلون

برای خرید این استروئید میتوانید به وب سایت Mokamel.shop مراحعه کنید
 • تومان
سفارش محصول
نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4.2/5 - (36 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

12 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات