مسترالمپیا 2022
4.9

مسترالمپیا 2022

 • اخبار بدنسازی
 • 18 دسامبر 22
 • محمدرضا امیدی
 • 121,786 بازدید
 • 4 دیدگاه

فهرست محتوا

نتایج نهایی مسترالمپیای 2022

مستر المپیا 2022

بیگ رامی قهرمان دو دوره پیشین مسترالمپیا که برا تکرار این موضوع پا به صحنه گذاشته بود به مقامی بهتر از 5 دست نیاقت! گه از همان روز اول هم مشخص بود او امسال به مقامی بهتر از این جایگاه نمی رسد.

هادی چوپان که در سال های اخیر در سکوی المپیا حضور داشت، اولین عنوان مستر المپیا خود را به دست آورد. درک لونسفورد، قهرمان المپیا دسته 212 پوندی سال گذشته، در اولین بازی خود در المپیا اوپن مردان، دوم شد.

جوایز مسابقه مسترالمپیا 2022

مقامنام قهرمانجایزهامتیاز
1هادی چوپان400,000 دلار
2درک لونسفورد150,000 دلار
3نیک واکر100,000 دلار
4براندون کاری40,000 دلار
5براندون کاری30,000 دلار

هادی چوپان قهرمان مستر المپیا 2022

لحظه اعلام نتایج و قهرمانی هادی در مستر المپیا 2022

فیگور انفرادی هادی چوپان در مسترالمپیا2022

دانلود فیلم و تماشای کامل مستر المپیا 2022 (دسته آزاد) باقهرمانی هادی چوپان

دانلود با کیفیت 4k
دانلود با کیفیت 1080
دانلود با کیفیت 720

فیزیک کلاسیک المپیا 2022 با قهرمانی مجدد کریس بامستد

کریس بامستد با کسب چهارمین بار متوالی عنوان Classic Physique Olympia سازی میکند!
CBum پس از یک سال آشفتگی از جمله عفونت شدید کووید-19، آسیب دیدگی زانو، چهار پا و شانه وارد رقابت شد. او همچنین مجبور شده بود به رابطه شاگر و مربی با ایان والییر پایان دهد. بسیاری گمان می‌کردند که بدنساز کانادایی در بهترین دوران قهرمانی را از دست داده و به بعید است به پیروزی برسد. با این حال، هیچ چیز قابل پیش بینی نیست!

زمانی که کریس بامستد فیگورهای روتیئن را شروع کرد، هیچ شانسی برای رقبای CBum باقی نگداشت. این بدنساز 27 ساله از کاندیشنینگ و عضلات شادابی برخوردار بود و در پایان پیروز شد. رقبای جوان کریس, رامون روشا کیروش و اورس کالسینسکی پکیج شگفت انگیزی را روی صحنه آوردند و به نظر می رسید که در بهترین شکل دوران بدنسازی خود قرار داشتند . با این حال، برای رسیدن به قهرمان چهار دورهکلاسیک فیزیک مسترالمپیا کافی نبود.

رامون و اورس یک پله از جدول رده بندی سال قبل خود صعود کردند و به ترتیب دوم و سوم شدند. قهرمان سابق بریون آنسلی چهارم شد.

مایک سامرفلد آخرین امتیاز را به پنج نفر برتر اضافه کرد و پنجم شد. ترنس رافین، نایب قهرمان سال قبل، علیرغم اینکه سال را با قهرمانی Arnold Classic Physique در سال 2022 آغاز کرد، از پنج نفر برتر خارج شد و ششم شد

مقامنامجایزهامتیاز
1کریس بامستد50000 دلار
2رامون روشا کوئریوز20000دلار
3Urs Kalecinski6000 دلار
4بریون آنسلی
5مایک سامرفلد4000 دلار
6 ترنس رافین
7فابیان مایر
8وسلی ویسرز
9لکس کامبرونرو
10مایکل دابول

دانلود فیلم و تماشای کامل فیزک کلاسیک المپیا 2022 باقهرمانی کریس بامستد

دانلود با کیفیت 4k
دانلود با کیفیت 1080
دانلود با کیفیت 720

فیزیک مستر المپیا 2022

فیزیک مسترالمپیا 2022

مسابقات المپیا فیزیک مردانه دارای فهرستی بلند از بدنسازان با استعداد بود. بسیاری از مدعیان گرسنه و جوان در تلاش بودند تا با برکناری قهرمان سه دوره براندون هندریکسون، مقام اول را به خود اختصاص دهند. در پایان، این ارین بنکس بود که موفق شد این کار بزرگ را انجام دهد و با عنوان المپیا فیزیک مردان کنار رفت.

دیوگو مونته نگرو و چارجو گرانت ثابت کردند که برای هندریکسون و بنکس مهره های سختی هستند و با آنها رقابت شدیدی کردند. با این حال، این مونته نگرو، هندریکسون و بنکس بودند که در صدر قرار گرفتند و برای کسب طلا جنگیدند. ارین بنکس برد را ربود و با عنوان المپیا فیزیک مردان کنار رفت در حالی که هندریکسون و مونته نگرو نایب قهرمان اول و دوم شدند. چارجو گرانت و ادوان پالمیرا در مقابل سه تیم برتر ایستادند اما به ترتیب در رده های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

 • برنده – ارین بنکس (50000 دلار)
 • مقام دوم – براندون هندریکسون (20000 دلار)
 • مقام سوم – دیوگو مونته نگرو (10000 دلار)
 • مقام چهارم – چارجو گرانت (6000 دلار)
 • مقام پنجم – ادوان پالمیرا (4000 دلار)
 • مقام ششم – کایرون هولدن
 • رتبه هفتم – رایان تری
 • مقام هشتم – کوری موریس
 • مقام نهم – علی بلال
 • مقام دهم – آندره فرگوسن

دانلود و تماشای کامل ویدئو فیزیک مستر المپیا 2022 باقهرمانی ارین بنکس

دانلود با کیفیت 4k
دانلود با کیفیت 1080
دانلود با کیفیت 720

نحوه عملکرد سیستم صلاحیت مسترالمپیا 2022


هر سال، لیگ IFBB پرو قوانین سیستم صلاحیت المپیا (OSQ) را منتشر می کند، که به عنوان سیستمی برای تعیین امتیاز و صلاحیت مسابقه دهندگان بدنسازی و پرورش اندام که می توانند واجد شرایط برای رقابت المپیا باشند، عمل می کند. قوانین مسترالمپیا 2022 در NPC News Online و وب سایت IFBB Pro League در 20 اکتبر 2021 منتشر شد و به نظر می رسد روند صلاحیت بسیار ساده تر از سال های گذشته باشد.

نحوه واجد شرایط شدن برای مسترالمپیا 2022

در ادامه خلاصه ‌ای از اینکه رقبا چگونه می‌توانند برای مسابقه 2022 واجد شرایط شوند و بررسی های جانبی را مشاهده خواهید نمود.

هر برنده ی المپیا برای بخشی که عنوان قهرمانی را در آن کسب کرده است، تا ابد واجد شرایط خواهد بود. (اگر ورزشکاری بخواهد در یک بخش جدید رقابت کند، باید واجد شرایط آن بخش جدید باشد.)

پنج نفر برتر در بخش آزاد مردان در المپیا واجد شرایط مسابقات مسترالمپیا 2022 هستند.

سه نفر برتر در 10 بخش دیگر واجد شرایط مسابقات مسترالمپیا 2022 هستند.

هر برنده در هر مسابقه ی پرو بین 13 سپتامبر 2021 و 20 نوامبر 2022، واجد شرایط برای بخش خاص خود است.

3 فردی که امتیازات برتر در هر بخش را دارند واجد شرایط مسترالمپیا 2022 خواهند بود.

همچنین ورزشکاران می توانند از تیم المپیا دعوت ویژه دریافت کنند.

قهرمانان همیشه واجد شرایط هستند

تنها استانداردی که همیشه ثابت است این است که قهرمانان المپیا تا ابد در دسته ی خود واجد شرایط هستند. یکی از این نمونه ها فیل هیث است. این بدنساز که تا کنون 7 بار قهرمان مسترالمپیا شده است تصمیم گرفت در مسابقه 2021 شرکت نکند، اما در صورت تمایل می تواند بدون نیاز به واجد شرایط بودن به لطف هفت قهرمانی پیشین خود، در مسترالمپیا 2022 شرکت کند.

با این حال، اگر قهرمانان یک بخش بخواهند در دسته ای دیگر رقابت کنند، باید همانند سایر ورزشکاران بدون عناوین المپیا، مراحل صلاحیت را طی کنند. یکی از نمونه‌های آن، ارین استرن، قهرمان سابق بخش فیگور المپیا است که در سال 2021 در بخش بیکینی المپیا شرکت کرد. و با داشتن عنوان قهرمانی او باید برای شرکت در این بخش از المپیا واجد شرایط می شد.

مسترالمپیا 2022
مسترالمپیا 2022

شرکت کنندگان برتر المپیا نیز واجد شرایط هستند

سایر شرکت کنندگانی که واجد شرایط المپیا هستند، گروهی از بهترین‌ ها در مسابقات هر بخش می باشد. در گذشته بخش های مختلف قوانین متفاوتی داشتند. در بخش‌های خاص، پنج نفر برتر واجد شرایط می شدند، در حالی که سایر بخش‌ها فقط به قهرمان اجازه می دادند تا به مسابقات سال بعد برود.

برای فصل آینده ی این مسابقات، پنج نفر برتر در مسابقات آزاد مردان به طور خودکار به مسابقه 2022 می روند و در صورت عدم تمایل آن ها مجبور به رقابت در نمایش دیگری نخواهند بود. پنج نفر برتر در مسترالمپیا 2021 افراد زیر می باشند:

بیگ رامی

براندون کاری

هادی چوپان

هانتر لابرادا

نیک واکر

10 بخش دیگر (212، فیزیک کلاسیک، فیزیک مردان، ویلچر، میسیز المپیا، فیزیک بانوان، فیتنس، فیگور، بیکینی و ولنس) سه نفر برتر را به طور خودکار به المپیای سال آینده خواهند رساند. بنابراین هر شرکت کننده ای که در سال 2021 در اورلاندو در فلوریدا مقام های اول، دوم و سوم را کسب کند، می تواند برای مسابقات سال آینده آماده شود.

مسترالمپیا 2022
مسترالمپیا 2022

برنده شدن در مسابقات پرو

قوانین بیان می کنند که فصل مسابقات 2022 از 13 سپتامبر 2021 تا 20 نوامبر 2022 ادامه خواهد داشت. آرنولد کلاسیک 2021 در 25 سپتامبر برگزار شد و برنده بخش آزاد مردان (نیک واکر) برای مسترالمپیا سال 2021 واجد شرایط شد. 3 قهرمان دیگر برای مسترالمپیا 2022 واجد شرایط شدند. نام این سه قهرمان در زیر آمده است:

فیزیک کلاسیک:  ترنس رافین

فیتنس: میسی تراسکات

بیکینی: جنیفر دوری

امسال، برندگان مسابقه در هر بخش به طور خودکار برای المپیا 2022 واجد شرایط می شوند. مسترالمپیا 2022 انتظار می رود در دسامبر 2022 در لاس وگاس برگزار شود. تاریخ دقیق و مکان برگزاری تا زمان نوشتن این خبر هنوز اعلام نشده است.

اگر یک شرکت کننده که از قبل واجد شرایط است برنده ی مسابقه شود، شخص دیگری به جای او واجد شرایط نخواهد شد. به عنوان مثال، ناتان دی آشا هر دو جام آرنولد کلاسیک انگلستان و یاماموتو را برد، اما پاداش واجد شرایط بودن، با اینکه او از قبل واجد شرایط بود، به کس دیگری نیز اهدا نشد.

سیستم امتیاز مسترالمپیا 2022 چگونه عمل می کند

ساده ترین راه واجد شرایط شدن برای مسترالمپیا 2022 برنده شدن در مسابقات پرو است. اما انجام شدنش به سادگی گفتنش نیست. با این حال، راه دیگری برای رقابت در بزرگترین مسابقه ی بدنسازی نیز وجود دارد. سیستم امتیازدهی المپیا بسته به سطح مسابقه به نفرات دوم تا پنجم هر مسابقه امتیاز می دهد.

نفرات چهارم و پنجم برای هر بخش المپیا (به استثنای مسابقات آزاد مردان) به ترتیب 12 و 11 امتیاز کسب می کنند. پس از آن، تعداد امتیازات به سطح نمایش بستگی دارد. ترتیب هر مسابقه در زیر آمده است.

ردیف 1

آرنولد کلاسیک (آمریکا)،Rising Phoenix  (فقط بدنسازی زنان، شامل مسابقات بخش‌های دیگر، معروف به آریزونا پرو، نمی شود)

مقام دوم – 10 امتیاز

مقام سوم – 9 امتیاز

مقام چهارم – 8 امتیاز

مقام پنجم – 7 امتیاز

ردیف 2

آرنولد کلاسیک استرالیا، آرنولد کلاسیک برزیل، آرنولد کلاسیک انگلستان، پیتسبورگ پرو، نیویورک پرو، تامپا پرو، تورنتو پرو، ژاپن پرو، مسابقات قهرمانی اروپا پرو.

مقام دوم – 8 امتیاز

مقام سوم – 7 امتیاز

مقام چهارم – 6 امتیاز

مقام پنجم – 5 امتیاز

ردیف 3

شیکاگو پرو، پرتغال پرو، رومانی ماسل فست پرو، لژیون اسپورت فست پرو، پورتوریکو پرو.

مقام دوم – 6 امتیاز

مقام سوم – 5 امتیاز

مقام چهارم – 4 امتیاز

مقام پنجم – 3 امتیاز

ردیف 4

همه مسابقات دیگر

مقام دوم – 4 امتیاز

مقام سوم – 3 امتیاز

مقام چهارم – 2 امتیاز

مقام پنجم – 1 امتیاز

ورزشکارانی که تحت تأثیر قوانین COVID-19 قرار گرفته اند

مسئولین لیگ حرفه ای IFBB و المپیا در نظر گرفتند که برخی از ورزشکاران در سال 2021 به دلیل مشکلات سفر پیرو بیماری کرونا قادر به سفر به المپیا نبودند. به این شرکت کنندگان پنج امتیاز برای مسترالمپیا 2022 تعلق گرفته است. لیگ IFBB پرو لیستی از آن ورزشکاران خاص در زمان نگارش این مقاله منتشر نکرده است.

شرکت کنندگانی که دارای بالاترین امتیازات باشند واجد شرایط هستند

سه نفر برتر در هر بخش از سیستم صلاحیت المپیا برای رقابت در مسترالمپیا 2022 دعوت خواهند شد. به عنوان مثال، محمد شعبان در سال 2021 در امتیازات واجد شرایط شد و با شکست دادن چندین رقیب که در مسابقات برنده شده بودند در جایگاه دهم قرار گرفت.

در صورت تساوی بین چند شرکت کننده، ورزشکاری که بالاترین رتبه ها را در نمایش های سطح های بالاتر داشته باشد، واجد شرایط خواهد شد.

اگر فردی که در حال حاضر بیشترین امتیاز را دارد در مسابقه ای قبل از 13 نوامبر برنده شود، آن شخص به طور کامل از سیستم امتیازدهی حذف می شود زیرا با برد خود برای المپیا واجد شرایط است. رده بندی امتیازات هر بخش به طور مرتب در وب سایت مسترالمپیا به روز می شود.

مسترالمپیا 2022
مسترالمپیا 2022

دعوت ویژه

در پایان باید به این نکته نیز اشاره کرد که مسئولین المپیا هنوز “دعوت ویژه” را دارند که می توانند به هر شرکت کننده انتخابی خود اهدا کنند. دعوت ویژه ای برای مسابقه 2021 صادر نشد، اما جیمز فلکس لوئیس، که هفت بار در بخش 212 المپیا قهرمان شد، برای مسترالمپیا 2020 (بخش آزاد مردان) دعوت شد. او به دلیل مصدومیت مجبور به کناره گیری از مسابقه شد.

برنامه  وزمان پخش مسترالمپیا ۲۰۲۲

دوشنبه ۱۲/۱۲/۲۰۲۲
ثبت نام ورزشکاران المپیا آماتور
مکان : Planet Hollywood Resort & Casino (Melrose 3 & 4 Ballroom)
ساعت : ۴ بعدازظهر

سه شنبه ۱۲/۱۳/۲۰۲۲
داوری و فینال المپیا آماتور زنان
مکان : Planet Hollywood Resort & Casino (Criss Angel Theater)
داشتن بلیت اجباری
ساعت : ۸ صبح

چهارشنبه ۱۲/۱۴/۲۰۲۲
داوری و فینال المپیا آماتور مردان
مکان : Planet Hollywood Resort & Casino (Criss Angel Theater)
داشتن بلیت اجباری
ساعت : ۸ صه

پنجشنبه ۱۲/۱۵/۲۰۲۲
کنفرانس خبری المپیا با اجرای WOLFpak
مکان : Planet Hollywood Resort & Casino (Criss Angel Theater)
آزاد برای عموم
ساعت : ۱۱:۳۰ صبح برای اعضای وی آی پی‌ و اینسایدر کلاب، ۱۱:۴۵ برای عموم
ملاقات با بدنسازان المپیا با اجرای BSN
مکان : Planet Hollywood Resort & Casino (Celebrity Ballroom)
آزاد برای عموم
ساعت : ۷ شب برای اعضای وی آی پی‌ و اینسایدر کلاب، ۸ شب برای عموم  و رسانه ها 

فیلم کامل کنفرانس خبری مستر المپیا 2022 با حضور هادی چوپان

جمعه ۱۲/۱۶/۲۰۲۲
انتقال با اتوبوس چارتر به Expo
مکان : از Planet Hollywood Resort به Venetian Expo
ارائه سرویس به تمام حضار
ساعت : ۸:۳۰ صبح شروع و ادامه سرویس پشت سر هم هر ۳۰ دقیقه، ۵:۳۰ بعدازظهر آخرین انتقال از Venetian Expo و بازگشت به Planet Hollywood Resort
پیش داوری المپیا
مکان : The Venetian Expo & Convention Center (Halls B & C)
صندلی‌ فقط برای اعضای وی آی پی‌ و اینسایدر کلاب (تماشای ایستاده تنها برای عموم مردم)
ساعت : ۹ صبح ورود اعضای وی آی پی‌ و اینسایدر کلاب
۹:۳۰ صبح  المپیا فیتنس، المپیا ۲۱۲ پوند، المپیا فیگور، المپیا فیزیک زنان، میس المپیا، المپیا ولنس
المپیا ورلد فیتنس
مکان : The Venetian Expo & Convention Center (Halls B & C)
داشتن بلیت اجباری
ساعت : ۹ صبح ورود زود هنگام اعضای وی آی پی‌، اعضای اینسیدر کلاب و دارندگان پاس آخر هفته Expo و ۱۰ صبح ورود عموم
تور پشت صحنه و فرصت عکس گرفتن
مکان : Planet Hollywood Resort & Casino (Zappos Theater)
فقط برای اعضای وی آی پی‌ طلایی و اینسایدر کلاب
ساعت : ۳ ظهر
فینال المپیا جمعه بعدازظهر
مکان : Planet Hollywood Resort & Casino (Zappos Theater)
داشتن بلیت اجباری
ساعت ۶ بعدازظهر : فینال ۲۱۲ پوند المپیا، فینال فیتنس المپیا، فینال فیگور المپیا، فینال فیزیک زنان المپیا، فینال میس المپیا، فینال ولنس، پیش داوری مستر المپیا

شنبه ۱۲/۱۷/۲۰۲۲
انتقال با اتوبوس چارتر به Expo
مکان : از Planet Hollywood Resort به Venetian Expo
ارائه سرویس به تمام حضار
ساعت : ۸:۳۰ صبح شروع و ادامه سرویس پشت سر هم هر ۳۰ دقیقه، ۵:۳۰ بعدازظهر آخرین انتقال از Venetian Expo و بازگشت به Planet Hollywood Resort
پیش داوری المپیا
مکان :
صندلی‌ فقط برای اعضای وی آی پی‌ و اینسایدر کلاب (تماشای ایستاده تنها برای عموم مردم)
ساعت : ۹ صبح ورود اعضای وی آی پی‌ و اینسایدر کلاب
۹:۳۰ صبح  فیزیک کلاسیک المپیا، فیزیک مردان المپیا، بیکینی المپیا، ویلچر المپیا پیش داوری و فینال
المپیا وورلد فیتنس
مکان : The Venetian Expo & Convention Center (Halls B & C)
داشتن بلیت اجباری
ساعت : ۹ صبح ورود زود هنگام اعضای وی آی پی‌، اعضای اینسایدر کلاب و دارندگان پاس آخر هفته Expo و ۱۰ صبح ورود عموم
فینال المپیا شنبه بعدازظهر
مکان : Planet Hollywood Resort & Casino (Zappos Theater)
داشتن بلیت اجباری
۷ شب : مستر المپیا، فیزیک مردان المپیا، بیکینی المپیا، فیزیک کلاسیک المپیا
المپیا ویکتوری گالا
مکان : Planet Hollywood Resort & Casino (Celebrity Ballroom)
تنها برای اعضای وی آی پی‌
ساعت ۱۱ شب

یکشنبه ۱۲/۱۸/۲۰۲۲
سمینار المپیا سوپراستار
مکان : Planet Hollywood Resort & Casino (Celebrity Ballroom)
ورودی رایگان برای اعضای وی آی پی‌ و اینسایدر کلاب
داشتن بلیت اجباری (موجود در ورودی سالن)
ساعت ۱۱ ظهر

عکس های مستر المپیا 2022

[metaslider id=28695]

اولین شب مسابقه مستر المپیا 2022 پس از یک جفت راند هیجان انگیز به پایان می رسد. در روز جمعه، 16 دسامبر 2022، در لاس وگاس، NV، رقبا در شش بخش جداگانه مرحله پیش داوری را طی کردند.

نتایج کامل مسترالمپیا 2022 

فیتنس بانوان 

اوکسانا گریشینا
پس از انصراف ویتنی جونز مدافع
قهرمانی فیتنس المپیا و چهار بار قهرمانی فیتنس المپیا، مسابقه امسال واقعاً برای هر رقیب آماده ای مورد استقبال قرار گرفت.

فیتنس مستر المپیا 2022

میسی تروسکات، برنده فیتنس المپیا 2020 ، تنها قهرمان سابق باقی مانده در میدان 20 شرکت کننده بود. تجربه و توانایی های او به وضوح تحت تأثیر قرار گرفت زیرا دومین عنوان Fitness Olympia را به دست آورد.

 1. Missy Truscott ($50,000)
 2. Jaclyn Baker ($20,000)
 3. Ariel Khadr ($12,000)
 4. Sarah Kovach ($7,000)
 5. Michelle Fredua-Mensah ($6,000)

دسته 212 پوندی مسترالمپیا 2022

پنج رقیب برتر معرفی شدند و شامل احمد اشکانانی، کریت باجو، برایان بالزانو، شان کلاریدا، کمال الگارگنی، آنجل کالدرون فریاس، اوله کریویی، فیلیپه مورائس، کئونه پیرسون و دین وایت بودند.

[metaslider id=28602]

از آن گروه، پنج نفر برتر – اشکانانی، کلاریدا، الگارگنی، کالدرون فریاس و کریویی – روتین‌های ژست‌های فردی را انجام دادند که کم کم به به اطلاعیه های رتبه بندی انتقال داده شدند و در نهایت

 1. Shaun Clarida ($50,000)
 2. Angel Calderon Frias ($20,000)
 3. Kamal Elgargni ($10,000)
 4. Ahmad Ashkanani ($6,000)
 5. Oleh Kryvyi ($4,000)

فیگور بانوان

تا الان در بزرگترین میدان المپیای فیگور, 39 ورزشکار برای کسب عنوان قهرمانی روی صحنه رفتند.
بعد از اینکه سیدنی گیلون به 10 نفر برتر و بعد به تاپ 5 میدان رسید، با پیروزی در سال 2022، میراث خود را با رکورد شش عنوان المپیا به رخ همگان کشید.

 1. Cydney Gillon ($50,000)
 2. Jessica Reyes Padilla ($20,000)
 3. Lola Montez ($12,000)
 4. Jossie Nathali Alarcon Beceera ($7,000)
 5. Natalia Soltero ($6,000)

[metaslider id=28621]

فیزیک بازوان

 ناتالیا کوئلیو دارای رکورد فیزیک زنان در المپیا , دارای دو مقام دوم (2018، 2021) و دو مقام سوم (2019، 2020) است، او امسال برای اولین بار قهرمان فیزیک بانوان مستر المپیا 2022 شد . سارا ویلگاس، قهرمان دو دوره و مورد علاقه مردم ، دوم شد، موقعیتی که از المپیا فیزیک زنان 2019 تا امروز ندیده بود. 

[metaslider id=28644]

 1. Natalia Coelho ($50,000)
 2. Sarah Villegas ($20,000)
 3. Brooke Walker ($12,000)
 4. Barbara Menage ($7,000)
 5. Ivie Rhein ($6,000)

(خانم المپیا) Ms. Olympia

مارگی مارتین پیشتر در این مسابقه اعلام کرد که آخرین مسابقه او پس از 11 سال به عنوان یک حرفه ای خواهد بود. در پایان روز، مارتین با کسب مقام چهارم بسیار محترمانه به پایان رسید. آندریا شاو قهرمان دو دوره خانم المپیا به حق سه بار قهرمان خانم المپیا شد.

[metaslider id=28654]

 1. Andrea Shaw ($50,000)
 2. Angela Yeo ($20,000)
 3. Helle Trevino ($12,000)
 4. Margie Martin ($7,000)
 5. Branka Njegovec ($6,000)

ولنس مسترالمپیا 2022

Wellness Olympia فقط دو سال است که وجود داشته است و تقریباً دو برابر اندازه رقابتی دارد (رقبای روی صحنه را از 20 به نزدیک به 40 افزایش می دهد) در حالی که یک دور امتیاز اضافی نیز اضافه می کند.

این تغییرات کافی نبودند تا فرانسیل ماتوس، قهرمان ولنس 2021 سلامتی را از تکرار عملکرد برتر خود و کسب عنوانی دیگر باز دارد.

قهرمان ولنس مسترالمپیا 2022

 1. Francielle Mattos ($50,000)
 2. Isabel Nunes ($20,000)
 3. Angela Borges ($12,000)
 4. Kassandra Gillis ($7,000)
 5. Rayane de Souza Santana ($6,000)

فراخوان اولیه دسته آزاد مسترالمپیا 2022

روز اول دور مسابقات آزاد مردان برگزار شد , و توجه های بسیازی را به سوی ورزشکاران جلب کرد

به نظر من قهرمان دو دوره قبی دچار افت شدیدی شده و همین امر رقابت را برای کسب عنوان قهرمانی سخت! براندو قهرمان سال 2019 با بدنی بهتر از سال قبل وارد میدان شده و رقیبی سرسخت برای بیگ رامی به حساب می آید.

هادی چوپان قعرمان مردمی کشور عزیزمان یکی از بهترین بدنهای چند سال اخیر هورا به رویاستیج برده است و امیدواریم قهرمان ام سال المپیا باشد.

[metaslider id=28676]

پس از یک سری فراخوان، به نظر می رسد شش رقیب برتر برای مستر المپیا 2022 بدون ترتیب خاصی عبارتند از:

 • Samson Dauda
 • Brandon Curry
 • Hadi Choopan
 • Derek Lunsford
 • Nick Walker
 • Mamdouh Elssbiay

 

فیزیک کلاسیک مسترالمپیا 2022

کریس بامستد و رامون روشا کی روش برای کسب مقام اول در پیش داوری کلاسیک فیزیک المپیا 2022 مبارزه می کنند.

[metaslider id=28839]

مسابقات مستر المپیا 2022 بخشی از آخر هفته تناسب اندام و پرفورمنس المپیا جو ویدر است و 11 بخش بدنسازی برای کسب طلا با هم رقابت خواهند کرد. یکی از آنها بخش Classic Physique بود که محبوبیت آن در IFBB همچنان در حال افزایش است. پیش داوری برای فیزیک کلاسیک در روز شنبه، 18 دسامبر 2022، ساعت 9 صبح اقیانوس آرام آغاز شد.

 کریس بامستد پیشرو 3 دره قهرمانی در فیزیک کلاسیم است. او پس از گرفتن تاج از قهرمان دو دوره قهرمانی بریون آنسلی در سال 2019 قهرمان شد. از آن زمان، “CBum” یک اینچ در رقابت ها کوتاه نیامد و در سال های 2020 و 2021 با موفقیت از عنوان قهرمانی دفاع کرد.

تعداد ورزشکارانی که امسال در فیزیک کلاسیک شرکت کردند هرگز بالاتر از این نبوده است. با این حال، تنها تعداد کمی از افراد منتخب احتمالاً بامستید را روی صحنه به چالش می کشند. از جمله آنها ترنس رافین، برنده دوبار آرنولد، اورس کالسینسکی، و رامون روشا کی‌روش، و آقای المپیا بریون آنسلی سابق بودند.

ترنس رافین و اورس کالسینسکی به نظر می‌رسیدند که بهترین پکیج دوران حرفه‌ای خود را با خود آورده‌اند. حالت و استایل  اورس، به خصوص پایین تنه و باسن او کاملاً  فیبر بود.

با توجه به فشاری که بامستد پس از پیوستن به مربی جدیدش هانی رامبد در سال جاری تحت آن قرار داشت، او در حین پیش داوری بسیار خوب عمل کرد. پس از مجموع 9 مرحله طاقت فرسا فراخوان، کریس بامستد و رامون روشا کی روش از برزیل آخرین مردان ایستاده بودند. به نظر می رسد که این دو مسابقه امشب به فینال می روند.

فراخوان پایانی

رامون روشا کی روش
کریس بامستد

 

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
4.9/5 - (7 امتیاز)

برچسب‌ها

اشتراک
اطلاع از
guest

4 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات