بیوگرافی کریس بامستد
4.7

بیوگرافی کریس بامستد

 • جهان, قهرمانان
 • ۲۱ دی ۹۹
 • حسام رضائی
 • 69,632 بازدید
 • 10 دیدگاه

کریس بامستد که متولد اونتاریو، کانادا می‌باشد، اولین بار در سال ۲۰۱۴ به عنوان بدنساز پای به عرصه رقابت گذاشت و یکی‌ از استعداد‌های بدنسازی کشور کانادا می‌باشد.

 

دوره طلایی بدنسازی الهام بخش شروع کار کریس بوده است. او با الگو برداری از بدنسازان آن دوره سعی‌ کرده کمر و شکمی جمع و جور داشته باشد و عضله سازی خالص انجام دهد، به امید اینکه بتواند میراث بدنسازان آن دوره را یدک بکشد.

 

در حال بارگذاری پخش کننده...

 

کریس بامستد درسال  ۲۰۱۶ و در ۲۱ سالگی، کریس پس از کسب عنوان اولی‌ در رقابت قهرمانی (IFBB) آمریکای شمالی‌ توانست کارت حرفه ای خود را دریافت کند.

 

 

مشخصات کریس بامستد

بیوگرافی کریس بامستدبیوگرافی کریس بامستد ویکی پدیا
نامکریس بامستد
ملقبCBum
سال تولد2 فبریه سال 1995
قد185 سانتی متر
وزن مسابقه108 کیلوگرم
وزن اف سیزن118 کیلوگرم
قفسه سینه130 سانتی متر
لگل76 سانتی متر
دور بازو 51 سانتی متر
ملیتکانادایی
شغلبدنساز حرفه ای
اولین دست آوردهای مهم :
2015 CBBF Canadian National Bodybuilding Championship Men’s Junior Division, 1st

2016 CBBF Bodybuilding Championships Open Heavyweight Division, 2nd

2016 IFBB North American Bodybuilding Championships, 1st (Pro Card)

افتخارات کریس بامستد در مستر المپیا
2017مسابقات فیزیک کلاسیک مسترالمپیا : مقام دوم
2018مسابقات فیزیک کلاسیک مسترالمپیا : مقام دوم
2019مسابقات فیزیک کلاسیک مسترالمپیا : مقام اول
2020مسابقات فیزیک کلاسیک مسترالمپیا : مقام اول
2021مسابقات فیزیک کلاسیک مسترالمپیا : مقام اول
2022مسابقات فیزیک کلاسیک مسترالمپیا : مقام اول
2023مسابقات فیزیک کلاسیک مسترالمپیا : مقام اول

کریس بامستد

شروع بدنسازی

به عنوان کودکی در حال رشد، کریس ورزش‌های زیادی را انجام میداد و در همین زمان توانست بیاموزد که بهترین باشد. او ساعت‌های زیادی را در باشگاه سپری میکرد و از آن مقطع بود که او عاشق باشگاه رفتن و بدنسازی شد.

 

او در آن زمان از دیدگاه خودش شروع به بهبود فیزیک بدنیش کرد و آن میزان پیشرفت را در واقع خوب تلقی‌ میکرد، اما هنگامی که کریس با دوست پسر خواهرش، یان والری، ملاقات کرد مفهوم بدنسازی برایش تغییر کرد. این یان بود که به کریس یادآور شد که او میتواند در رقابت‌های بدنسازی شرکت کند و یک حریف قوی برای دیگران باشد.

 

کریس در این باره اینگونه میگوید “ یان برای من یک مربی‌ بسیار بزرگ بود و همچنان نیز هست. یان الهام بخش من برای پا گذاشتن روی استیج مسابقات بود و در تمام فرایند انجام این کار من را هدایت میکرد. “

بعد از اینکه کریس در اولین مسابقه خود شرکت کرد، بسیار علاقمند به انجام این کار شد و به گفته خودش حس کرد که واقعا جایگاه واقعی‌ خود را حس کرده است.

 

کریس بامستد در مستر المپیا 2022
کریس بامستد در مستر المپیا 2022

کریس بامستد در مستر المپیا 2017

کریس بامستد در سال 2017 با 22 سال سن برای نخستین بار در مستر المپیا شرکت نمود و صاحب مقام دوم در بخش فیزیک کلاسیک شد. او با فیزیک خودش تمامی طرفداران و داوران را شگفت زده نمود و از همان نیز پیش بینی می شد که بامستد آینده ی فیزیک کلاسیک خواهد بود.

 

علیرغم برتری های آنسلی در فیزیک و عملکردش در مستر المپیا 2017، او با یک چالش دشوار در برابر بامستد مواجه شد. کریس بامستد، بدنساز کانادایی با 224 پوند وزن و 6’1 فوت قد، تنها با سه امتیاز اختلاف جایگاه بعد از آنسلی یعنی مقام دوم را نصیب خود نمود. درست است که این اتفاقی فوق العاده برای بامستد بود اما نتوانست از نسبت عالی شانه تا کمر و جذابیت برئون آنسلی پیشی بگیرد. عملکرد خارق العاده و استعداد ذاتی آنسلی در فیگور گرفتن سبب شد تا امتیاز بیشتری از داوران کسب نماید. اما بامستد اختلاف امیتیازات را تا حد زیادی کاهش داد و حتی جمعیت را با یک فیگور وکیوم کلاسیک شگفت زده کرد.

 

 

کریس بامستد در مستر المپیا 2018

 

کریس بامستد در مستر المپیا 2018 فوق العاده بود و اگر درخشش و استعداد خارق العاده ی آنسلی نبود، او می توانست جایگاه اول را در بخش فیزیک کلاسیک مستر المپیا در سال 2018 کسب نماید. بامستد در آن سال زمان بیشتری را صرف افزایش برتری های خود نمود و او قطعا برئون را همانند سال گذشته تحت فشار قرار داد، اما یک بار دیگر عنوان نائب قهرمانی را از آن خود ساخت.

این بدنساز با 225 پوند وزن قطعا با حرکت وکیوم و دیگر حرکات هنرمندانه ی خود یک مجری سرگرم کننده در سهنه ی فیزیک کلاسیک مستر المپیا بوده است. این بدنساز کانادایی به وضوح درک می کند که کلاسیک فیزیک دقیقا چیست و همان چیزی که طرفداران می خواهند را به آن ها می دهد. همانطور که او رقابت خود را با آنسلی ادامه می دهد، بامستد قطا تیتر اول بسیاری از بخش های بدنسازی و فیتنس خواهد بود.

 

 

کریس بامستد در مستر المپیا 2019

 

یکی از بزرگترین سورپرایز های مستر المپیا 2019 این بود که کریس بامستد توانست برئون آنسلی، قهرمان دو سال اخیر بخش فیزیک کلاسیک مستر المپیا، را شکست دهد و جایگاه قهرمانی را از آن خود نماید. فیزیک کریس در این سال فوق العاده بود و ژست وکیومش خیره کننده تر از همیشه جلوه می نمود. مانند دو سال گذشته، ترکیب ژست های حرفه ای و فوق العاده ی این بدنساز آمریکایی با فیزیک فوق العاده ش نمایشی جذاب را برای طرفداران و داوران به ارمغان آورد.

 

بامستد یکی از محبوب ترین رقبای فیزیک کلاسیک در جهان است و اندام کشیده و ورزیده اش توسط تمامی طرفداران این بخش ستایش می شود. بنابراین قهرمانی بامستد در 2019 بسیار سر و صدا کرد و حمایت بسیاری از طرفداران را به دنبال داشت.

 

 

کریس بامستد در مستر المپیا 2020

 

کریس بامستد قهرمان سال گذشته بود که دوباره پا به میدان فیزیک کلاسیک مستر المپیا گذاشته بود. در مستر المپیا 2019 او توانسته بود با اختلاف تنها 1 امتیاز از برئون آنسلی پیشی گرفته و مقام اول را از آن خود نماید. کریس و برئون دارای فیزیک های بسیار متفاوتی بودند. کریس بسیار بلند تر و پهن تر است در حالی که برئون ماهیچه هایی فشرده تر و ضخیم تر دارد. در سال 2020 کریس رشد بسیار زیادی داشت، عضلات پشت خود را بسیار ضخیم تر نمود و با هیکلی ورزیده تر از همیشه پا به میدان گذاشت.

 

کریس با آن قد رعنا و اندام پهنش ظاهری بسیار کلاسیک را به نمایش می گذارد. او پاهایی بسیار ورزیده و تراشیده دارد و ژست وکیوم او در میان تمامی اهالی بخش فیزیک کلاسیک زبانزد است.

با تمام این اوصاف، کریس در مستر المپیا 2020 نیز همانند سال گذشته مقام اول را در بخش فیزیک کلاسیک از آن خود نمود و برنده 30 هزار دلار شد.

 

کریس بامستد در مستر المپیا 2021

 

در سومین سال پیاپی، کریس بامستد باز هم جایگاه قهرمانی را در بخش فیزیک کلاسیک مستر المپیا کسب نمود. قد بلند، ساختار بدنی و اندام ورزیده ی کریس به او برتری ای داده است که بتواند از رقبای خود برای 3 سال پیاپی پیشی بگیرد. سال گذشته، کریس این عنوان را به شدت با اختلاف کمی به دست آورد. اگر او هر سال بیشتر از پیش پیشرفت کند، آیا دیگر کسی پیدا خواهد شد که او را شکست دهد؟

 

کریس عضلات پای فوق العاده و بالاتنه ای عریض دارد. فیگور وکیوم او، به او نسبت به تمامی رقبای خود برتری می دهد. او همچنین فیگور چرخش سه ربع به عقب (حرکت مورد علاقه ی آرنولد) را به روتین نمایشی خود اضافه نمود. کریس با اطمینان از قهرمانی خود پا به صحنه گذاشت و همانطور که انتظار می رفت این عنوان را به همراه 50 هزار دلار جایزه خانه برد.

 

کریس بامستد در مستر المپیا 2022

 

تعداد ورزشکارانی که امسال در فیزیک کلاسیک مسترالمپیا 2022 شرکت کردند هرگز بالاتر از این نبوده است. با این حال، تنها تعداد کمی از افراد منتخب احتمالاً بامستید را روی صحنه به چالش می کشند. از جمله آنها ترنس رافین، برنده دوبار آرنولد، اورس کالسینسکی، و رامون روشا کیروش، و آقای المپیا بریون آنسلی سابق بودند.

 

ترنس رافین و اورس کالسینسکی به نظر می‌رسیدند که بهترین پکیج دوران حرفه‌ای خود را با خود آورده‌اند. حالت و استایل  اورس، به خصوص پایین تنه و باسن او کاملاً  فیبر بود.

با توجه به فشاری که بامستد پس از پیوستن به مربی جدیدش هانی رامبد در سال جاری تحت آن قرار داشت، او در حین پیش داوری بسیار خوب عمل کرد. پس از مجموع 9 مرحله طاقت فرسا فراخوان، کریس بامستد و رامون روشا کی روش از برزیل آخرین مردان ایستاده بودند. به نظر می رسد که این دو مسابقه امشب به فینال می روند.

 

 

 

 

کریس بامستد در مستر المپیا 2023

 

بامستد برای آماده شدن و حضور در رقابت فیزیک کلاسیک مسترالمپیا 2023 سختی بسیاری کشیده است. مشکل وزن بالای او یکی از مسائلی بود که اورا موجب میساخت او با تمرینات سخت تری نسبت به سال گذشته پا به میدان بگدازد.

فیگور انفرایدی کریس بامستد در مسترالمپیا

در حال بارگذاری پخش کننده...

کریس بامستد توانست مجدد در این سال نیز به قهرمانی برسد.

 

کریس بامستد توانست مجدد در این سال نیز به قهرمانی برسد.

رژیم و برنامه غذای کریس بامستد

در مورد تغذیه کریس باید بگوییم که هنگامی که بحث رژیم در میان باشد، کریس به شدت ریز بین و دقیق عمل میکند. او چندین ماه قبل از فرا رسیدن مسابقات، هر روزه از شش وعده غذایی مشابه استفاده می‌کند و تنها تغییرات بسیار اندکی‌ ایجاد می‌کند. کریس در این مورد میگوید “ با این روش می‌توانم بفهمم که بدنم به چه چیزی نیاز دارد و میتوانم با اعمال تغییرات کوچک در رژیم‌ ام به نتایجی‌ که به دنبال آن هستم دست یابم. “

 

کریس از اهمیت اضافه نکردن مواد غذایی جدید قبل از شرکت در یک رقابت یا جلسه عکس برداری به خوبی‌ آگاه است. او در این مورد میگوید “ قبل از شرکت در یک رقابت بسیار مهم است که غذای‌ جدیدی که رژیم‌ ام اضافه نکنم زیرا نمیدانم آن غذا چه تاثیری روی بدنم خواهد گذاشت. “

 

رژیم حجم کریس بامستد

 

اما، در دوره حجم، کریس انعطاف پذیری بیشتری دارد. او در این دوره میزان دریافت کالری خود را افزایش میدهد و همانند دوره کات سخت گیرانه عمل نمیکند، اما به این معنی‌ نیست که او از پیتزا یا همبرگر استفاده می‌کند. در دوره حجم نیز

سگ کریس بامستد
سگ کریس بامستد

او همچنان روش زندگی‌ یک بدنساز را در پیش می‌گیرد.

 

او در دوره حجم نیز همچنان از ۶ تا ۷ وعده غذایی استفاده می‌کند تا بتواند ۶۰۰۰ کالری روزانه خود را از طریق منابع غذایی سالمی نظیر مرغ، برنج و سیب زمینی‌ تامین کند. هنگام رسیدن به وعده غذایی قبل از تمرین، کریس از کربوهیدرات اضافه استفاده می‌کند تا انرژی لازم برای انجام تمرینات سخت را داشته باشد.

 

کریس اعتراف می‌کند که قبل از تمرین از مافین و کربوهیدرات‌های ساده استفاده می‌کند زیرا برای او سخت است که کالری کافی‌ را تنها از طریق منابع غذایی پاک تامین کند و به ۶۰۰۰ کالری روزانه برسد.

برنامه غذای کریس بامستد

رژیم غذایی کلی کریس بامستد

وعده ۱ : ۱.۵ پیمانه سفیده تخم مرغ، ۲ عدد تخم مرغ کامل و ۱ پینمه جو دو سر

وعده ۲ : ۸ انس مرغ، ۱ پیمانه برنج یاسمین و ۱۱ انس سبزیجات مخلوط

وعده ۳ : ۸ انس ماهی‌ سفید، ۷ انس سیب زمینی‌ شیرین و ۱۱ انس سبزیجات مخلوط

وعده ۴ (قبل از تمرین) : ۷ انس ماهی‌ سفید و ۲ پیمانه برنج یاسمین

وعده ۵ (بعد از تمرین) : ۵۰ گرم پروتئین وی ایزوله مخلوط در آب

وعده ۶ : ۸ انس مرغ، ۶ انس سیب زمینی‌ شیرین، ۲ انس بروکلی و ۲ انس مارچوبه

وعده ۷ : ۲.۵ پیمانه سفیده تخم مرغ، ۳ تخم مرغ کامل و ۱۱ انس سبزیجات مخلوط

تمرینات کریس بامستد

کریس یک برنامه تمرینی با تقسیم بندی ۵ روزه را ترجیح میدهد. او عضلات پشت، سینه، همسترینگ/باسن، سرشانه و چهار سر را در روز‌های جدا از هم تمرین میدهد. هنگامی که مردم از کریس میپرسند که در چه روزهایی از هفته تمرین می‌کند پاسخ او به این شکل است “ نمیدانم. من یک برنامه چرخشی ۵ روزه دارم و به ندرت پیش میاید که روز استراحت داشته باشم مگر اینکه واقعا به آن نیاز داشته باشم. “
 
کریس بامستد
 

مکمل های کریس بامستد

روتین تمرینی کریس بامستد نیازمند به چندین نوع مکمل است. بامستد در مصاحبه ای در سال 2018 لیستی از مکمل های مصرفی خود را علام نموده است که به شرح زیر می باشد:

 • وی
 • BCAA’s
 • گلوتامین
 • کراتین مونوهیدرات
 • ویتوگو
 • اسید لیپوپیک R-alpha
 • مولتی ویتامین
 • روغن ماهی
 • ویتامین بی کمپلکس
 • ویتامین سی

۳ حرکت برتر از نظر کریس

کریس به تمام افرادی که کمبود وقت دارند توصیه می‌کند که بهترین راهکار استفاده از حرکات چند مفصلی می‌باشد زیرا این حرکات در مجموع بهترین نتایج را برای شما خواهند داشت. سه حرکت برتر از دیدگاه کریس به شرح زیر است :

اسکات

اسکوات زدن کریس بامستد

 از نظر من اسکات اسکات ۱۰۰% بهترین حرکت می‌باشد. معتقدم که این حرکت بی‌ نظیر نه تنها برای گسترش عضلات پا، بلکه برای عضلات مرکزی بدن نیز بسیار خوب می‌باشد. اسکات حرکت مورد علاقه من است زیرا واقعا می‌توانم با انجام آن مرز محدودیت‌های خودم را گسترش دهم و ببینم که واقعا چه میزان وزنه را می‌توانم جابجا کنم.

 

پرس بالا سینه دمبل

 

حرکت پرس بالا سینه برای من یک حرکت بسیار طبیعی تر از حرکت پرس سینه تخت برای من می‌باشد. من همچنین شخصا به دنبال این هستم که به عضلات بالا سینه بسیار حجیم تر و پرتر برسم، زیرا قسمت بالا سینه در فیگور‌ها بیشتر نمایان میشود مخصوصا در فیگور سینه از کنار. اگر شما محدود به انجام تنها سه حرکت باشید پس می‌خواهید که بیشترین عضلات ممکن را تمرین دهید، برای مثال سینه، سرشانه و پشت بازو. من دمبل را به هالتر ترجیح میدهم زیرا با دمبل شما این اجازه را دارید که تمرکز خود را جداگانه روی هر بخش از سینه قرار داده و بدنی بیش از پیش متقارن بسازید.

 

زیربغل هالتر خم 

این حرکت آخرین انتخاب من می‌باشد. برای من به شدت مهم است که عضلات پشتم را تا جای ممکن قوی حفظ کنم، نه تنها به دلیل حفظ تقارن و تناسب، بلکه به دلیل سلامت عمومی‌ ستون فقراتم. من حرکات پارویی را دوست دارم زیرا آنها عضلات ثانویه ای را تمرین میدهند که در دو حرکت بالا تمرین نمیدیدند نظیر جلو بازو و سرشانه پشتی‌.

برنامه تمرینی کریس بامستد

روز ۱ : پشت

ددلیفت   ۴ (۱۰، ۸، ۸، ناتوانی)

زیربغل هالتر خم   ۴ (۱۲، ۱۰، ۱۰، ۸)   (۲ ست مچ عادی، ۲ ست مچ معکوس)

لت سیمکش دستگاه دست باز یا بارفیکس کمکی‌ دست باز سوپرست با زیربغل سیمکش دست صاف   ۴ (۱۲-۱۵)

زیربغل دمبل تک خم   ۴ (۱۵، ۱۲، ۱۰، ۱۰)

هایپر اکستنشن   ۲ (ناتوانی)

روز ۲ : سینه/جلو بازو

پرس بالا سینه دمبل   ۵ (۱۵، ۱۵، ۱۲، ۱۲، ۱۰)

پرس سینه دستگاه اسمیت   ۴ (۱۲، ۱۰، ۸، ۸)

قفسه بالا سینه دمبل   ۳ (۱۵، ۱۲، ۱۲)

قفسه سیمکش   ۳ (۱۵-۱۲)  سوپرست با شنا   ۳ (ناتوانی)

جلو بازو هالتر   ۳ (۱۵)   سوپرست با جلو بازو هالتر مچ معکوس   ۳ (ناتوانی)

جلو بازو کالری دستگاه   ۳ (۱۰-۱۲)  (دراپ ست در ست‌های ۲ و ۳)   سوپرست با جلو بازو چکشی   ۲ (۸-۱۰)

روز ۳ : همسترینگ/باسن

پشت پا دستگاه خوابیده   ۴ (۱۵)

ددلیفت رومانیایی   ۴ (۱۵-۲۰)

پشت پا دستگاه ایستاده   ۲ (۴-۵)  (دراپ ست)

هک اسکات معکوس   ۴ (۱۵-۲۰)

کیک بک باسن   ۳ (۱۲-۱۵)

روز ۴ : سرشانه/پشت بازو

نشر جانب دمبل   ۳ (۱۵)

پرس سرشانه دمبل سوپرست با نشر جلو هالتر   ۳ (۱۲)

نشر خم سیمکش تک دست   ۴ (۲۰، ۱۵، ۱۲، ۱۲)

کول هالتر دست جمع سوپر ست با فیس پول با طناب   ۳ (۱۵، ۱۲، ۱۲)

نشر جانب دستگاه   ۳ (۱۵)

دیپ سوپرست با پشت بازو هالتر خمیده   ۴ (۱۲-۱۵)

پشت بازو هالتر مچ معکوس   ۴ (۸-۱۰)

پشت بازو کیک بک سیمکش تک دست   ۳ (۱۲، ۱۰، ۸)

روز ۵ : چهارسر

جلو پا دستگاه   ۳ (۱۵)

اسکات ۲ (۸) برای ست‌های سنگین و ۶ (۱۰-۱۲) برای ست‌های سبک

پرس پا   ۴ (۴۰، ۳۰، ۲۰، ۱۰)

جلو پا دستگاه ۴ (۱۵)  سوپرست با لانگز  ۴ (۶-۸)

افتخارات کریس بامستد

 • 2015 : مسابقات ملی بدنسازی کانادا : مقام اول
 • 2016 : مسابقات بدنسازی وزن آزاد کانادا : مقام دوم
 • 2016 : مسابقات بدنسازی IFBB آمریکا شمالی : مقام اول و بدست آوردن کارت IFBB
 • 2017: نائب قهرمان بخش فیزیک کلاسیک المپیا
 • 2018: نائب قهرمان بخش فیزیک کلاسیک المپیا
 • 2019: قهرمان بخش فیزیک کلاسیک المپیا
 • 2020: بخش فیزیک کلاسیک المپیا
 • 2021: بخش فیزیک کلاسیک المپیا
 • 2022: بخش فیزیک کلاسیک المپیا

 

 

در آمد و دارایی کریس بامستد چقدر است ؟

کریس بامستد در حال حاضر دارایی خالصی در حدود ۵ تا ۶ میلیون دلار دادر . بدنساز کانادایی حرفه ای موفق داشته است، اما بیشتر
پول او از کسب و کارها، درآمدهای تبلیغاتی و قراردادهای حمایت مالی به دست آمده است.

پول جایزه مسترالمپیا ، کانال یوتیوب، خط تولید لباس و شرکت مکمل او به شدت در رشد ثروت به او کمک کرده است.

دوست دختر کریس بامستد

 

در تمامی این پیشرفت ها، موفقیت ها و قهرمانی ها دوست دختر کریس بامستد، که خود نیز یک بدنساز است، در کنار او بود.

کورتنی کینگ، دوست دختر کریس بامستد، در شیکاگو در سال 1993 متولد شد و با علاقه به ورزش رشد نمود. او بستکتبال و فوتبال بازی می کرد و ژیمناست بود. علاوه بر این ها عضو تیم شنای بین المللی نیز بود.

بخاطر رژیم فیتنس فوق العاده ش توانست یک مدل بیکینی موفق، مربی و بدنساز شود. کورتنی کینگ یکی از بهترین رقبای بیکینی در IFBB و یک شخصیت اینستاگرامی محبوب است.

کریس بامستد و کورتنی کینگ در نوامبر 2018 شروع به قرار گذاشتن نمودند و تا به امروز نیز رابطه ی آن ها ادامه یافته است.

کریس بامستد
کریس بامستد و دوست دخترش

اینساگرام  , یوتوب کریس بامستد

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4.7/5 - (19 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

10 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات