بهترین مکمل های قبل از تمرین
0.0

بهترین مکمل های قبل از تمرین

  • مکمل های بدنسازی
  • ۱۲ اردیبهشت ۰۳
  • حسام رضائی
  • 35 بازدید
  • بدون دیدگاه

بهترین مکمل های قبل از تمرین : اگر در باشگاه واقعا سخت تمرین می‌کنید و احساس می‌کنید که نیازمند انرژی بیشتری هستید، پس خوردن موز و بلافاصله نوشیدن قهوه را فراموش کنید، در این حالت استفاده از یک مکمل قبل از تمرین ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که عضلات شما برای انرژی بیشتر به آن نیازمند هستند .

اما مکمل قبل از تمرین چیست و چه کاری انجام میدهد؟ الکس وارد که در باشگاه Sweat Society واقع در محله ساربیتون مربی‌ گری می‌کند، مکمل قبل از تمرین را اینگونه توصیف می‌کند، “ یک مکمل غذایی ورزشی، طراحی شده برای بهبود انرژی و بهبود عملکرد ورزشی “ . اساسا، مکمل‌های قبل از تمرین به منظور افزایش انرژی شما طراحی شده‌اند. پس با مصرف یک اسپرسو دوبل به دنبال چنین آاثری نباشید .

وارد میگوید “ به دلیل وجود مواد مختلف در مکمل‌های قبل از تمرین، آنها میتوانند به تحریک عضلات کمک کرده، تمرکز را افزایش داده و باعث شوند تا شما در طول جلسات تمرینی با شدت بیشتر و خستگی‌ کمتر عمل کنید. در مجموع این مکملها به شما کمک کرده تا بتوانید یک جلسه یک ساعته پر فشار با وزنه را با موفقیت پشت سر بگذارید. “ او می افزاید، برترین مکمل‌های قبل از تمرین آنهأیی هستند که به آهستگی انرژی را آزاد میکنند – و از افت ناگهانی انرژی در میانه تمرین جلوگیری میکنند .

با در نظر داشتن این موضوع، من هفته‌ها در جهت تست بهترین مکمل‌های قبل از تمرین صرف کردم و شما میتوانید نتیجه بررسی‌ها را در زیر بخوانید. در زیر همچنین میتوانید توصیه‌های یک متخصص تغذیه در زمینه زمان مصرف مکمل‌های قبل از تمرین و تاثیر هر کدام از مواد آنها به طور جداگانهٔ را یافت کنید. اگر عجله زیادی دارید، به طور خلاصه پنج مکمل قبل از تمرین برتر از دیدگاه من به شرح زیر است :

بهترین مکمل‌های قبل از تمرین در سال ۲۰۲۴ کدام هستند؟

بهترین در مجموع : Optimum Nutrition pre-workout

با ارزش‌ترین :  Cellucor C4 Sport Pre-Workout

بهترین مکمل قبل از تمرین برای زنان :  Innermost The Energy Booster

بهترین مکمل قبل از تمرین برای مردان : Bulk Elevate Pre-Workout

بهترین مکمل قبل از تمرین برای تمرینات قدرتی‌ :  Crazy Nutrition Intensive Pre Train

انواع مختلف مکمل‌های قبل از تمرین کدامند؟

یک مکمل قبل از تمرین معمولا در فرم پودر یا فرم نوشیدنی‌ عرضه میشود (اگرچه که این مکملها در فرم قرص یا شکلات نیز وجود دارند). دو نوع اصلی‌ آنها شامل با محرک (کافئین دار) و بی‌ محرک (بدون کافئین) میباشند و اغلب شامل موادی نظیر بتا آلانین، آل سیترولین، کراتین و آمینو اسید‌های شاخه دار برای تامین انرژی و افزایش تولید نیتریک اکسید میباشند. این مواد به منظور بهبود عملکرد حین ورزش افزوده میشوند – اگرچه که فرمول غذایی بین برند‌های مختلف، متفاوت می‌باشد .

چگونه این مکمل‌های قبل از تمرین را تست کردم

به عنوان یک دونده ماراتن و یک فرد مشتاق در باشگاه بدنسازی، من از این مکمل‌های قبل از تمرین قبل از چندین جلسه تمرینات قدرتی‌ استفاده کردم. من آنها را بر اساس کیفیت مواد مورد استفاده و ارزش غذایی، طعم آنها، بافت و سهولت استفاده و همچنین تاثیر آنها روی عملکرد ورزشی رتبه بندی کرده ام. من مخصوصا به مکمل‌های قبل از تمرینی نگاه ویژه داشتم که سعی‌ نکرده اند محصول خود را مملو از مواد مصنوعی نظیر سوکرالوز، آسپارتام و ساخارین کنند .

هشدار

هر فردی متفاوت از دیگری است و به مکملها نیز واکنش متفاوتی نشان میدهد. همیشه برای نحوه مصرف و دوز مجاز، لیبل محصول را چک کرده و ببینید که به مواد مورد استفاده در آن محصول حساس نباشید. همیشه قبل از ایجاد هرگونه تغییری در رژیم غذایی تان با پزشک یا متخصص تغذیه تان مشورت‌های لازم را داشته باشید .

 

بهترین مکمل‌های قبل از تمرین (پمپ)

Optimum Nutrition Gold Standard pre-workout

بهترین مکمل‌های قبل از تمرین ON

بهترین مکمل قبل از تمرین در مجموع، ۱۰/۱۰

چیزی که ما دوست داریم : مواد تشکیل دهنده با کیفیت بالا

چیزی که ما دوست نداریم : طعم تمشک آن کاملا تند و تیز می‌باشد

مواد تشکیل دهنده کلیدی : کراتین مونوهیدرات، ویتامین‌های ب۱، ب۶، ب۱۲، نیاسین و پانتوتنیک اسید

مقدار کافئین : ۱۵۹ میلی‌ گرم در هر سروینگ ۱۰ گرمی‌ (سروینگ پیشنهادی : ۱۱ گرم)

کالری : صفر

طعم‌ها : کیوی، سیب، هندوانه، تمشک آبی‌، فروت پانچ

با ادعای تامین انرژی، توان و افزایش عملکرد، مکمل قبل از تمرین Optimum Nutrition Gold Standard pre-workout همچنان یک مکمل قبل از تمرین برتر بوده و یکی‌ از بهترین مکمل هأیی است که میتوانید پول خود را با خیال راحت صرف خرید آن کنید .

چرا؟ این مکمل نه تنها موثر بوده، بلکه دارای مواد با کیفیتی نظیر کراتین مونوهیدرات، بتا آلانین و البته کافئین که افزایش دهنده عملکرد می‌باشد هست. من اشتباهی‌ کردم و از این مکمل قبل از جلسه تمرینی شبانه خود استفاده کردم و سپس قادر نبودم تا چند ساعت بخوابم .

من از طعم تمشک آبی‌ استفاده کردم – که کاملا شیرین و نشاط بخش بود اما همچنین کاملا تند و تیز می‌باشد. و همچنین از دوز مورد استفاده بتا آلانین نیز خوشم آمد، که ماده ای در مکمل‌های قبل از تمرین بوده که حس مور مور شدن و خارش خفیف را میدهد، اما از آنجایی که دوز مورد استفاده در این مکمل حدود ۱.۵ گرم می‌باشد، من چنین حس مور مور شدنی را با این محصول حس نکردم .

در مجموع، این مکمل یک گزینه مناسب هم برای افراد تازه کار و هم برای هر کسی‌ که تنها خواهان مقداری افزایش استقامت به منظور پشت سر گذاشتن تمرینات سخت هست می‌باشد .

Cellucor C4 Sport Pre-Workout

بهترین مکمل‌های قبل از تمرین C4

با ارزش‌ترین مکمل قبل از تمرین، ۹/۱۰

چیزی که ما دوست داریم : قیمت مناسب

چیزی که ما دوست نداریم : طعم کاملا مصنوعی

مواد کلیدی : کراتین مونوهیدرات، بتا آلانین، کافئین، تاورین و آرژنین AKG

مقدار کافئین : ۱۵۰ میلی‌ گرم در هر سروینگ ۱۰ گرمی‌ (سروینگ پیشنهادی : ۹ گرم)

کالری : ۵.۵ کیلو کالری در هر سروینگ ۱۰ گرمی‌

طعم‌ها : تمشک آبی‌ یا فروت پانچ

سی‌ ۴ یکی‌ از شناخته شده‌ترین مکمل‌های قبل از تمرین در بازار است و دلایل خوبی‌ برای این امر وجود دارد .

این مکمل که توسط سلوکر، یک شرکت آمریکایی تولید کننده مکمل‌های غذایی ورزشی می‌باشد، توسعه یافته است دارای انواع مختلفی‌ می‌باشد از جمله سی‌ ۴ اورجینال، سی‌ ۴ Ripped و سی‌ ۴ اسپرت. سی‌ ۴ اورجینال یک مکمل قبل از تمرین عالی‌ در گام اول برای اکثر افرادی است که به دنبال کمی‌ افزایش انرژی در باشگاه هستند .

من از نوع اسپرت آن استفاده کردم – که در واقع کمی‌ کمتر کافئین دارد – و دارای نشان “ گواهی ورزشی “ می‌باشد که برای ورزشکارانی که قصد رقابت دارند عالی‌ می‌باشد. این امر که مقدار کمتر کافئین همچنان انرژی انفجاری لازم را بدون ایجاد پریشانی برایم تامین کرد را دوست داشتم .

نکته : سی‌ ۴ همچنین در فرم نوشیدنی‌ انرژی زا هوشمند نیز طراحی شده که برای مصرف سریع و آسان طراحی شده که اساسا فرم مایع مکمل‌های پودری است – که این امر برای افرادی که بلافاصله پس از کار میخواهند به باشگاه بروند و دوست ندارند یک بطری حاوی پودر را با خود حمل کنند مناسب می‌باشد .

Innermost The Energy Booster

بهترین مکمل‌های قبل از تمرین INNER ENERGY

بهترین مکمل قبل از تمرین برای زنان، ۹/۱۰

چیزی که ما دوست داریم : طعم واقعا خوب

چیزی که ما دوست نداریم : بسته کوچک

مواد کلیدی : کامپلکس آمینو اسید‌های شاخه دار، سیترولین مالات، ماکا، بتا آلانین، گوارنا، کافئین، ویتامین ب کامپلکس

مقدار کافئین : ۷۱ میلی‌ گرم در هر سروینگ ۱۰ گرمی‌ (سروینگ پیشنهادی : ۱۰ گرم)

کالری : ۳۸ کیلو کالری در هر سروینگ ۱۰ گرمی‌

طعم‌ها : آناناس استوایی

این مکمل گیاهی، عدم کشتار حیوانات در تولید آن، بدون گلوتن، بدون لاکتوز، بدون سویا، حلال، مناسب برای رژیم‌های کوشر، بدون دستکاری ژنتیکی و بدون ۱۴ آلرژن اصلی‌ می‌باشد. در واقع، مکمل قبل از تمرین The Energy Booster از کمپانی اینرموست همچنین بدون فیلر‌های مصنوعی‌، رنگ یا عوامل حجم دهنده بوده و بسته بندی آنها ۱۰۰ درصد قابل بازیافت می‌باشد .

اگر این دلایل برای امتحان کردن این مکمل برایتان کافی‌ نیست، پس به شما همچنین این اطمینان را میدهم که این مکمل نه تنها دارای مواد تشکیل دهنده “ بد “ نمیباشد، بلکه سرشار از مواد خوب برای یک مکمل قبل از تمرین می‌باشد. این مکمل حاوی کامپلکس آمینو اسید‌های شاخه دار، سیترولین مالات، ماکا، بتا آلانین و گوارنا برای کمک به کاهش خستگی‌، کاهش استرس فیزیکی‌ و ذهنی‌، افزایش انرژی و هوشیاری، کمک به عملکرد و تقویت عملکرد شناختی‌ می‌باشد. ما از طرفداران این مکمل هستیم .

Bulk Elevate Pre-Workout

 

بهترین مکمل‌های قبل از تمرین BULK

بهترین مکمل قبل از تمرین برای مردان، ۹/۱۰

چیزی که ما دوست داریم : تست شده در آزمایشگاه و مورد تائید برای ورزشکاران حرفه ای

چیزی که ما دوست نداریم : طعم چری کولا در ابتدا ممکن است به دل ننشیند

مواد کلیدی : کربوهیدرات ویتارگو، سیترولین مالات، بتا آلانین، تری متیل گلیسین، تائورین، ال تیروزین و کافئین

مقدار کافئین : ۶۱ میلی‌ گرم در هر سروینگ ۱۰ گرمی‌ (سروینگ پیشنهادی : ۳۳ گرم)

کالری : ۳۶ کیلو کالری در هر سروینگ ۱۰ گرمی‌

طعم ها : چری کولا، پرتقال و انبه، سامر بری

مکمل قبل از تمرین Elevate Pre-Workout از کمپانی Bulk تست شده توسط Informed Sport بوده و مورد تائید برای ورزشکاران می‌باشد، به این معنی‌ که این مکمل برای ورزشکاران، بدنسازان و پاورلیفتر‌های حرفه ای که ممکن است از آنها تست دوپینگ گرفته شود بسیار عالی‌ می‌باشد، اما همچنین برای افراد مشتاقی که باشگاه میروند و خواهان مکمل قبل از تمرینی حاوی ترکیبی‌ از کربوهیدرات‌های با کیفیت، آمینو اسید ها، انرژی زا ها، ویتامین‌ها و ترمونوترینت‌ها هستند نیز مناسب می‌باشد .

این مکمل حاوی ۱۱ ماده فعال می‌باشد و من طعم چری کولا آن را قبل از جلسه تمرینی صبحگانی امتحان کردم و آن انرژی لازم را که در آن زمان احتیاج داشتم را برایم فراهم کرد. به خصوص وجود تری متیل گلیسین را بسیار دوست داشتم – که بسیار مرتبط با کراتین است – زیرا مکمل‌های قبل از تمرین زیادی نیستند که این ماده را در خود داشته باشند، و این ماده مخصوصا اگر بخواهید صبح به صورت ناشتا تمرین کنید بسیار مفید است.

Crazy Nutrition Intensive Pre Train

بهترین پمپ

بهترین مکمل قبل از تمرین برای تمرینات قدرتی‌، ۸/۱۰

چیزی که ما دوست داریم : قابلیت میکس بسیار خوب

چیزی که ما دوست نداریم : قیمت بالا

مواد کلیدی : سیترولین مالات ۲:۱، بتا آلانین، کافئین، ویتامین ث، تائورین، آهن

مقدار کافئین : ۱۰۰ میلی‌ گرم در هر سروینگ ۱۰ گرمی‌ (سروینگ پیشنهادی : ۲۰ گرم)

طعم‌ها : فروت پانچ، تمشک آبی‌، سیب سبز

این گران‌ترین مکمل قبل از تمرین موجود در این لیست بوده و قشر مورد هدف آن افراد کاملا مصممی هستند که به باشگاه میروند (نظیر ورزشکاران کراس فیت و بدنسازان) . این مکمل که حاوی ۱۳ ماده از جمله طیف کاملی از ویتامین ها، سیترولین مالات، ۳.۵ گرم بتا آلانین، تائورین و کافئین (که البته در طعم سیب سبز وجود ندارد) می‌باشد، همچنین شامل آداپتوژن آشواگاندا نیز می‌باشد. آشواگاندا معمولا در مکمل‌های قبل از تمرین یافت نمی‌شود اما میتواند به افزایش تحمل استرس چه روانی‌ و چه چسمی کمک کند که این امر کمی‌ حس شما را بهتر خواهد کرد .

از لحاظ طعم، این مکمل قبل از تمرین قطعا طعم جذابی دارد و به خوبی‌ میکس میشود. تنها نکته منفی‌ در مورد این مکمل قیمت بالای آن است .

My Protein THE Pre-Workout

بهترین مکمل‌های قبل از تمرین MYPROTEIN

بهترین مکمل قبل از تمرین برای عضله سازی، ۸/۱۰

چیزی که ما دوست داریم : حالت ریگ دار به خود نمیگرد

چیزی که ما دوست نداریم : کمی‌ ماندگاری طعم آهن پس از مصرف

مواد کلیدی : آل سیترولین، کراتین، بتا آلانین، کافئین

مقدار کافئین : ۱۲۹ میلی‌ گرم در هر سروینگ ۱۰ گرمی‌ (سروینگ پیشنهادی : ۱۵.۵ گرم)

طعم‌ها : تمشک آبی‌، کولا، انگور، لیمو، پرتقال انبه

My Protein یکی‌ از بزرگ‌ترین برندها در دنیای فیتنس و ورزش می‌باشد و محصولات آن شامل طیف وسیعی از پودر‌های پروتئین و مکملها گرفته تا ویتامین ها، مواد معدنی، اسنک و حتی کیت‌های باشگاهی میشود .

آنها در حال حاضر فروشنده طیف وسیعی از محصولات پیش از تمرین هستند – از نوشیدنی‌‌های انرژی زا آمینو اسیدی گرفته تا ساشه‌های ژل قبل تمرین تا پودر‌های قبل از تمرین بدون کافئین افزوده. که تمام این محصولات برای پیشرفت بیشتر شما و شکستن موانع، تکرار پس از تکرار و ست پس از ست طراحی شده‌اند. محصول THE Pre-Workout شامل ۲۰۰ میلی‌ گرم کافئین در هر سروینگ ۱۵.۵ گرمی‌ می‌باشد و حاوی ویتامین ب۶ برای کاهش خستگی‌ نیز می‌باشد .

Grenade Berried Alive Pre-Workout

پمپ گرینید

بهترین مکمل قبل از تمرین از لحاظ طعم، ۸/۱۰

چیزی که ما دوست داریم : بدون شکر

چیزی که ما دوست نداریم : حاوی شیرین کننده‌های مصنوعی‌ نظیر سوکرالوز

مواد کلیدی : ال سیترولین، بتا آلانین، ال تیروزین، تائورین، کافئین

مقدار کافئین : ۱۰۹ میلی‌ گرم در هر سروینگ ۱۰ گرمی‌ (سروینگ پیشنهادی : ۱۶.۵ گرم)

کالری : ۳۲ کیلو کالری در هر سروینگ ۱۰ گرمی‌

اگر پیش تر از مکمل پیش از تمرین 50 Caliber از کمپانی Grenade خوشتان آمده است، پس احتمالا از جدید‌ترین محصول آنها نیز خوشتان خواهد آمد. هر سروینگ سرشار از کافئین، دوز تحسین برانگیز ۶ گرم سیترولین مالات و دوز نسبتا استاندارد ۲.۵ گرمی‌ بتا آلانین می‌باشد که تمام آنها برای افزایش انرژی و تمرکز شما فوق‌العاده هستند .

کمپانی Grenade به خاطر طعم محصولاتش شناخته میشود (مخصوصا شکلات‌های پروتینی آنها از نظر ما جز بهترین‌ها هستند) و مکمل قبل از تمرین جدید آنها نیز همچنین کاملا عالی‌ می‌باشد. اما تنها عیب آن در چیست؟ اگرچه این محصول بدون شکر است، اما دارای شیرین کننده‌های افزوده نظیر سوکرالوز می‌باشد. پس این محصول را میبایست در حد تعادل مصرف کرد .

سوال‌های رایج در مورد مکمل‌های قبل از تمرین

چه زمانی‌ میبایست از مکمل‌های قبل از تمرین استفاده کنید؟

سونال جنکینز متخصص تغذیه و موسس Synergy Nutrition در این مورد میگوید، “ شما میبایست یک مکمل قبل از تمرین را ۳۰ دقیقه قبل تمرین مصرف کنید. فرم پودری سریعتر از کپسول و قرص جذب میشود. “

به جای اینکه مکمل قبل از تمرین خود را پنج دقیقه قبل از گرم کردن مصرف کنید، آن را ۲۰-۳۰ دقیقه قبل از جلسه مصرف کرده تا زمان کافی‌ برای ورود مواد به جریان خون ایجاد شود. الکس وارد مربی‌ بدنسازی در مورد مکمل‌های قبل از تمرین میفزاید، “ واقعا پیشنهاد میشود از این مکمل‌ها تنها قبل از تمرینات مقاومتی استفاده کنید نهایتا یک الی 2 بار درهفته استفاده شود، من مصرف آنها را قبل از جلسات کاردیو یا جلسات HIIT محور توصیه نمیکنم. “

چه مدت زمانی‌ طول میکشد تا مکمل‌های قبل از تمرین اثر کنند؟

وارد در این مورد میگوید “ بسته به نوع محصول و برند این امر متفاوت می‌باشد اما در کل آنها معمولا حدود ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارند تا اثر کنند. “ شما که طور طبیعی متوجه خواهید شد که محصول چه زمانی‌ اثر می‌کند زیرا اکثر مکمل‌های قبل از تمرین حاوی ماده ای به نام بتا آلانین هستند که حس مور مور شدن در پوست ایجاد می‌کند. بتا آلانین یک آمینو اسید غیر ضروری بوده که به کاهش تجمع اسید لاکتیک کمک می‌کند .

تا چه زمانی‌ اثر مکمل‌های قبل از تمرین باقی‌ میماند؟

جنکینز در این مورد میگوید “ مشخص نیست که چه زمانی‌ اثر مکمل‌های قبل از تمرین شروع به محو شدن می‌کند. این امر بستگی به این دارد که چه چیزی مصرف کرده‌اید، دوز آن چقدر بوده است و با چه سرعتی آنها هضم و جذب بدن شده‌اند. کافئین میتواند بین چهار تا شش ساعت در بدن باقی‌ بماند بنابراین توصیه نمی‌شود که مکمل‌های کافئین دار تا در شب و در زمان نزدیک به خواب مصرف کنید . “

آیا حس مور مور شدن را پس از مصرف مکمل‌های قبل از تمرین تجربه خواهم کرد؟

دوباره باید گفت که این امر در هر فردی متفاوت است. برخی‌ افراد هیچگونه حس مور مور شدن ندارند، اما برخی‌ آن را تجربه میکنند. همانطور که وارد اشاره کرد، اگر کمی‌ احساس مور مور شدن داشتید، این امر کاملا نرمال است و تنها اثر بتا آلانین می‌باشد. این اثر معمولا حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت بعد از بین میرود .

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
امیتاز بدید

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات