تفاوت بدنسازی آقایان و بانوان + نکات مهم!
5

تفاوت بدنسازی آقایان و بانوان + نکات مهم!

  • مقالات بدنسازی
  • ۲۵ خرداد ۹۹
  • محمدرضا امیدی
  • 1,890 بازدید
  • بدون دیدگاه

تفاوت بدنسازی آقایان و بانوان : بسیاری از بانوان از خود می ‌پرسند که چگونه باید به گونه‌ای متفاوت از مردان بدنسازی کنند. سوالی که بسیاری از زنان از خود می ‌پرسند این است که چگونه باید با همتایان مرد خود تمرینات بدنسازی خود را انجام دهند. در این مطلب از وب سایت مکملها به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت و به نکات مهمی اشاره می کنیم.

زنان تمایل دارند فکر کنند که آن‌ ها نیازهای خاصی به عنوان یک زن دارند و اگر به روش مشابه با مردان تمرین کنند، به مردان شباهت پیدا خواهند کرد و عضلات بیشتری در آن ها ایجاد می شود که مورد پسندشان نیست.

متاسفانه، این یک اشتباه بزرگ در مورد این زمینه است.

مهم‌ ترین چیزی که باید در ذهن خود داشته باشید این است که تفاوت ‌های هورمونی بین مردان و زنان وجود دارد که باعث می ‌شود آن‌ها به روش ‌های کمی متفاوت به ورزش واکنش نشان دهند. احتمالا بسیاری از زنان با آب کردن چربی بدن به چالش کشیده می شوند اما از لحاظ فیزیولوژیکی، مردان و زنان شباهت هایی دارند و زنان نیازی به انجام هنوز به روش خاصی برای آموزش نیاز ندارند.

واقعیت این است که بیشتر بانوان به رشد و بزرگ شدن عضلات فکر نمی کند. بانوان تستوسترون در بدن خود ندارند تا این کار را انجام دهد، بنابراین اگر تستوسترون اضافی دریافت کنید ( که ۹۹ % شما این کار را انجام نمی دهید) ساختن ماهیچه ‌های بزرگ باید کم‌ترین نگرانی شما باشد.

بنابراین، برداشتن وزنه ‌های سنگین لزوما منجر به میزان زیادی از توده عضلانی برای شما نمی ‌شود.

نکته دوم این است که زنان معمولا در حدود نیمی از مردان می توانند عضلات را پرورش ‌دهند، در نتیجه، این حتی بیشتر ثابت می ‌کند که شما نباید نگران بزرگ شدن عضلات خودد باشید.

تفاوت بدنسازی بانوان و آقایان : تمرینات بدنسازی

اغلب زنان، هنگامی که برای اولین بار سفر خود را به دنیای بدنسازی آغاز می ‌کنند، مستقیما به سمت تجهیزات تمرینات کاردیو حرکت خواهند کرد و در هر روز ۳۰ دقیقه تا یک ساعت تمرین می ‌کنند.

نه اینکه کاردیو ایده خوبی نباشد ( نگه داشتن قلب شما در سالم ترین حالت سیستم قلبی – عروقی همیشه مهم است ) اما از نظر بدنسازی، بهبود سوختن چربی های بدن و بهبود قابلیت شکل‌گیری بدن، تمرینات کاردیو بهترین گزینه برای بانوان نیست!

این حقیقت است که زنان یا به طور کلی از بلند کردن وزنه اجتناب می ‌کنند و یا فقط وزنه های سبک را با تعداد زیاد بالا می ‌برند. در این حالت قطعا به خاطر عدم نتیجه گیری در بیشتر موارد دچار اشتباه می‌شوند.

تفاوت بدنسازی آقایان و بانوان

تفاوت بدنسازی آقایان و بانوان

یک روش بهتر!

در حال حاضر، بهتر است که این ایده را در ذهن خود داشته باشید که اگر واقعا می‌ خواهید بدن خود را تغییر دهید، بلند کردن وزنه همراه با برنامه رژیم غذایی خوب می ‌تواند بهترین راه برای انجام آن باشد.

در هر روز از هفته تا جایی که به از دست رفتن چربی مربوط می ‌شود، رژیم و استفاده از  تجهیزات کاردیو می تواند موثر باشد. مطمئنا، برخی از تمرینات کاردیو به تسریع روند کمک خواهند کرد، اما شما واقعا باید مراقب باشید چون وقتی بحث به بدنسازی می رسد، خیلی از معادلات تغییر پیدا می کند.

تمرینات وزنه برداری روتین

کاری که شما باید انجام دهید این است که خودتان را به یک روتین بلندکردن وزنه عادت دهید.

شروع به تحقیق درباره برنامه ‌های ورزشی مختلف کنید. بر اساس هدفی که از بدنسازی دارید می توانید از تمرین های ویژه ای استفاده کنید.

تفاوت بدنسازی بانوان و آقایان : رژیم غذایی

زمانی که از تمرینات ورزشی مناسب و بلند کردن وزنه ها پیروی کردید، حرکت بعدی شما استفاده از یک رژیم غذایی خوب است.

بسیاری از زنان چنین  ذهنیتی در خود دارند که آن‌ ها می‌توانند با انجام بیشتر تمرینات کاردیو، از یک رژیم غذایی مناسب پیروی نکنند. تمرینات کاردیو کالری شما را خواهد سوزاند بنابراین از لحاظ تئوریک با انجام تمرینات کاردیو باید غذای بیشتری بخورید که این موثرترین راه برای انجام دادن کارها نیست.

با حجم بالایی از کاردیو بدن زنان می ‌تواند به روش های مضحکی واکنش نشان دهد و در واقع شروع به نگه داشتن چربی بدن کند، بنابراین شما نتایج خود را با استفاده از این روش کاهش خواهید داد.

در واقعیت، رژیم غذایی باید بیش ‌ترین کاهش وزن را برای شما انجام دهد ( با فرض این که این هدف شما است، همچنین برای کسانی که مایل به ایجاد توده عضلانی هستند) و سپس کاردیو برای اضافه کردن فواید سلامتی قلب و کمک به تقسیم مواد مغذی  ( بیشتر کالری به سمت سلول‌ های ماهیچه‌ای و کم‌تر به سمت سلول‌ های چربی ) عمل می کند.

تفاوت بدنسازی آقایان و بانوان

تفاوت بدنسازی آقایان و بانوان

بنابراین آیا مردان و زنان واقعا به تمرینات ورزشی متفاوتی نیاز دارند؟

به طور کلی، نه. هم مردان و هم زنان باید اصول کلی را اعمال کنند: بلند کردن وزنه ها، رژیم غذایی مناسب، استراحت کافی برای اطمینان از این که بیش از حد از تمرینات ورزشی استفاده نمی کنید و کاردیو تا برنامه خود را تکمیل کنید.

جایی که زنان فرق دارند : زمانی که به سطح پایینی از چربی بدن می‌ رسید و سپس تلاش می ‌کنید تا از شر چند کیلو وزن اضافی خلاص شوید. در این نقطه، به خاطر سطح استروژن و ترکیبی از عوامل دیگر، ممکن است برخی چیزها کمی متفاوت باشد.

ناحیه دیگری که در آن زنان و مردان با هم تفاوت دارند میزان ورزش مورد نیاز نیز متفاوت است.

اغلب اوقات، زنان باید حجم ورزش (مجموع ست های انجام شده) کمتری داشته باشند، تنها به این دلیل که آن‌ ها اغلب ظرفیت‌ کم ریکاوری را در مقایسه با اغلب مردان دارند.

نتیجه‌گیری

بنابراین، دفعه بعد که شما در فکر این هستید که چه مسیری را باید طی کنید و چه نیازی به تعیین شرایط خاص برای خودتان داشته باشید، این اطلاعات را در ذهن داشته باشید.

فقط به این دلیل که بانوان مثل یک مرد تمرینات بدنسازی انجام می ‌دهند، به آن معنا نیست که ظاهر یک مرد را پیدا خواهند کرد. نظریه تمرینات ورزشی هنوز در حال تئوری بوده و اصول کلی است که می تواند برای هر دو جنسیت مورد استفاده قرار بگیرد.

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
5/5 - (2 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات