آناپولون (Anapolon)چیست
4.5

آناپولون (Anapolon)چیست

  • استروئیدها, مقالات بدنسازی
  • ۱۳ شهریور ۹۳
  • محمدرضا امیدی
  • 16,729 بازدید
  • 2 دیدگاه

استروئید آناپولون Anapolon اصولا دارویی خوراکی است و در نوع خود از قوی ترین انواع استروئید های خوراکی نیز محسوب می شود. این استروئید از دی هیدرو تستوسترون مشتق می شود.

از این دارو در مراکز درمانی به منظور درمان بیماری کم خونی ناشی از کمبود گلبول های قرمز استفاده می شده است اما به دلیل اینکه اثرات آندروژنی و آنابولیکی این دارو نیز همانند مادر خود یعنی تستوسترون بالاست امروزه این دارو در پرورش اندام و در ورزش های قدرتی به خوبی جای خود را باز کرده و از محبوبیت بالایی برخوردار شده است.

 استروئید آناپولون Anapolon اصولا دارویی خوراکی است و در نوع خود از قوی ترین انواع استروئید های خوراکی نیز محسوب می شود. این استروئید از دی هیدرو تستوسترون مشتق می شود. از این دارو در مراکز درمانی به منظور درمان بیماری کم خونی ناشی از کمبود گلبول های قرمز استفاده می شده است اما به دلیل اینکه اثرات آندروژنی و آنابولیکی این دارو نیز همانند مادر خود یعنی تستوسترون بالاست امروزه این دارو در پرورش اندام و در ورزش های قدرتی به خوبی جای خود را باز کرده و از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. شاید از عمده دلایل محبوبیت این دارو در بین ورزشکاران رشته های قدرتی افزایش سریع وزن ناشی از مصرف آن باشد. افزایش ۵ الی ۷/۵ کیلوگرمی وزن در اثر مصرف نمونه های غربی و با کیفیت این دارو در همان دو هفته اول مصرف نیز دیده شده است. اما باید به این موضوع نیز اشاره کرد که این افزایش وزن در اغلب موارد در اثر احتباس آب و املاح در بدن رخ می دهد و به ندرت ناشی از تشدید فرایند پروتئین سازی در عضلات اتفاق می افتد. این دارو موجب افزایش میزان گلبول های قرمز خون می شود و به همین دلیل نیز می توان گفت که با مصرف این دارو افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی به عضلات نیز دور از انتظار نخواهد بود. نمونه های با کیفیت این دارو گاه دیده شده است که موجب گرفتگی برخی از عضلات می شوند و مصرف کننده به محض دیدن این علامت عجیب مصرف دارو را باید قطع کند. این علامت عجیب با مصرف نمونه های واقعی و با کیفیت این دارو دیده می شود و چه بسا که ممکن است مصرف نمونه های قلابی و بی کیفیت عوارض جانبی عجیب تری را نیز به دنبال داشته باشد. ریکاوری گفته می شود که مصرف این دارو با تسریع فرایند ریکاوری نیز همراه می شود و به همین دلیل نیز می توان امیدوار بود که مصرف این دارو با پیشگیری از ابتلا فرد به عارضه تمرین زدگی در تشدید فرایند عضله سازی در بدن فرد موثر واقع شود. عوارض جانبی آناپولون دارویی بسیار پر قدرت به شمار می رود که مصرف آن برای مبتدی ها توصیه نمی شود. احتباس آب و املاح در اثر مصرف این دارو به شدت رخ خواهد داد. افزایش فشار خون نیز با مصرف این دارو شایع و معمول بوده است. این عارضه در اثر بالا رفتن میزان آب بدن و در اثر افزایش حجم خون رخ می دهد. این دارو برای کبد بسیار سمی است و هرگز نباید استفاده های طولانی مدت از آن تجویز شود. این دارو به افزایش سریع و برق آسای وزن و حجم شهرت پیدا کرده است و امروزه تجویز آن حتی به مبتدیان نیز امری معمول است اما افزایش حجم ناشی از مصرف این دارو نه تنها ماندگاری چندانی ندارد بلکه توام با عوارض شدید جسمی و روحی نیز خواهد بود.

شاید از عمده دلایل محبوبیت این دارو در بین ورزشکاران رشته های قدرتی افزایش سریع وزن ناشی از مصرف آن باشد.

افزایش ۵ الی ۷/۵ کیلوگرمی وزن در اثر مصرف نمونه های غربی و با کیفیت این دارو در همان دو هفته اول مصرف نیز دیده شده است.
اما باید به این موضوع نیز اشاره کرد که این افزایش وزن در اغلب موارد در اثر احتباس آب و املاح در بدن رخ می دهد و به ندرت ناشی از تشدید فرایند پروتئین سازی در عضلات اتفاق می افتد.
این دارو موجب افزایش میزان گلبول های قرمز خون می شود و به همین دلیل نیز می توان گفت که با مصرف این دارو افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی به عضلات نیز دور از انتظار نخواهد بود.

نمونه های با کیفیت این دارو گاه دیده شده است که موجب گرفتگی برخی از عضلات می شوند و مصرف کننده به محض دیدن این علامت عجیب مصرف دارو را باید قطع کند.
این علامت عجیب با مصرف نمونه های واقعی و با کیفیت این دارو دیده می شود و چه بسا که ممکن است مصرف نمونه های قلابی و بی کیفیت عوارض جانبی عجیب تری را نیز به دنبال داشته باشد.
ریکاوری

گفته می شود که مصرف این دارو با تسریع فرایند ریکاوری نیز همراه می شود و به همین دلیل نیز می توان امیدوار بود که مصرف این دارو با پیشگیری از ابتلا فرد به عارضه تمرین زدگی در تشدید فرایند عضله سازی در بدن فرد موثر واقع شود.

عوارض جانبی

آناپولون دارویی بسیار پر قدرت به شمار می رود که مصرف آن برای مبتدی ها توصیه نمی شود.
احتباس آب و املاح در اثر مصرف این دارو به شدت رخ خواهد داد.
افزایش فشار خون نیز با مصرف این دارو شایع و معمول بوده است. این عارضه در اثر بالا رفتن میزان آب بدن و در اثر افزایش حجم خون رخ می دهد.
این دارو برای کبد بسیار سمی است و هرگز نباید استفاده های طولانی مدت از آن تجویز شود.

این دارو به افزایش سریع و برق آسای وزن و حجم شهرت پیدا کرده است و امروزه تجویز آن حتی به مبتدیان نیز امری معمول است اما افزایش حجم ناشی از مصرف این دارو نه تنها ماندگاری چندانی ندارد بلکه توام با عوارض شدید جسمی و روحی نیز خواهد بود.

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
4.5/5 - (2 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات