سامسون داودا: «من می‌خواهم مستر المپیا 2023 را ببرم، فقط این برای من قانع کننده است»
5

سامسون داودا: «من می‌خواهم مستر المپیا 2023 را ببرم، فقط این برای من قانع کننده است»

  • اخبار بدنسازی
  • 9 اکتبر 23
  • محمدرضا امیدی
  • 9,334 بازدید
  • 1 دیدگاه

داودا قصد ندارد در مسابقات مستر المپیا 2023 به چیزی کمتر از طلا بسنده کند.

سامسون دائودا در کمتر از چهار هفته برای مسابقه بدن‌سازی بعدی خود با تمام توان به کار خود ادامه می‌دهد. در یک قسمت اخیر از پادکست “تهدید” که در تاریخ 8 اکتبر 2023 در یوتیوب منتشر شد، دائودا اعلام کرد که هر چیز کمتر از برنده شدن در مسابقات “مستر المپیا” سال 2023 قابل قبول نخواهد بود.

سامسون دائودا گفت: “اگر این تفکر را نداشته باشم، به نحوی که الان پیشرفت می‌کنم، نخواهم کرد.”

آمدن “شیر نیجریه‌ای” به دسته آزاد مردان نمی‌توانست نادیده گرفته شود، به خاطر قد بلند او، عضلات گرد و زیبایی‌هایی که داشت.

او فصل گذشته یک فصل پرطرفداری داشت و اساسی را برای یک حضور استثنایی در مقابل بهترین‌های جهان فراهم کرد.

دائودا در مسابقات “آرنولد کلاسیک 2022” و “شو بوستون پرو 2022” به ترتیب دو بار مکان چهارم را از آن خود کرد. در تلاش اول خود در مسابقات “مستر المپیا 2022″، دائودا دنیا را شگفت‌زده کرد، نه تنها با کسب مکان ششم، بلکه همچنین به دلیل اینکه در مقابل قهرمان سابق دوباره قهری “بیگ رامی” یا همان ممدوح الصبیع ایستاد و بدون ظاهر شدن به اندازه‌ای کوچک یا کم‌کیفیت.

پس از لحظه‌ای که مانند رویا برای وی در برجسته‌ترین صحنه ورزش رقم خورد، داؤدا در مسابقات آرنولد کلاسیک 2023، در آنجا با شکل و تعریف بخصوص در قسمت پایین بدن از نیک واکر و اندرو جکد پیشی گرفت.

با اینکه حالا هادی چوپان تاج المپیا را به سر می‌برد، داؤدا معتقد است که به تروفی “سندو” نزدیک‌تر از هر زمان دیگری است.

سامسون داؤدا درباره برنده شدن در مسابقات “مستر المپیا” سال 2023: “تنها یک چیز را بهبود ببخشید: عضلات پشت”

بر اساس گفته داؤدا، آمادگی او “خوب پیش می‌رود” و او به اشتراک گذاشته که در آمادگی برای مسابقه بعدی خود به یک رژیم غذایی بسیار سخت پایبند بوده است.

سامسون داودا گفت: “آمادگی خوب پیش می‌رود… خوب پیش می‌رود. بله، خب، خوب بوده تا جایی که ممکن بوده است.” “زیرا او همیشه در کنار من است، همه چیز را بررسی می‌کند. وقتی من رژیم غذایی هستم، هیچ غذایی در خانه نداریم که نباید بخورم. هیچ چیزی در خانه نداریم. او 24 ساعته من را نظارت می‌کند. همه چیزی که من انجام می‌دهم را می‌بیند. او همه جزییات را می‌داند. مثل این است که با یک مربی زندگی می‌کنی.”

“میلوس به ما می‌گوید که چه کاری باید برای این هفته انجام دهیم و او هر روز اجرا می‌کند. وقتی کسی با شما زندگی می‌کند و در تمام جلسات تمرینی شما حضور دارد… هیچ انحرافی ندارد. در هیچ لحظه‌ای از رژیم غذایی شما اشتباه نمی‌کنید. مثل این است که بدانید خوب امنیت دارید و تیمی دورتان جمع شده و می‌خواهند شما بهترین عملکرد را داشته باشید.”

 

 

وقتی از او در مورد چه چیزی برای تبدیل شدن به مستر المپیا بعدی نظر شد، داؤدا پاسخی صادقانه داد و سپس در مورد چگونگی پردازش انتقادات توضیح داد.

 

“پشت.(عضلات پشت)”

“زیرا یک چیز همانند آنچه که گفتم وجود دارد، همیشه پس از هر مسابقه، بدون توجه به اینکه ببرم، ببازم یا مساوی شوم، همیشه از داوران نظر می‌گیریم. و می‌گوییم، نگاه کنید، چه چیزی را دوست دارید که بهبود یابد و بهتر شود و یک چیزی که از آرنولد به ما گفته شد این بود که نگاه کنید، باید به پشت خود کار کنید، باید به عرض پشتتان کار کنید. باید عریض‌تری را ببینیم و باید کمی سفت‌تر از آنچه در آرنولد بودید باشید.”

“از ابتدا به همان هدفی که از صحنه خارج شدیم شروع کردیم، همان چیزی بود که شروع به کار کردیم. تا الان برای دو هدف اصلی، خودمان را به سختی مجازات دادیم. ما از فصل آف‌سیزن استفاده کردیم تا تنها یک چیز را بهبود بخشیم: باید پشت بالا بیاید. بنابراین مطمئن شدیم که این هدف اصلی ما باشد.”

شما میتوانید ویدیو کامل را در یوتوب مشاهده فرمائید

 

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
5/5 - (1 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات