ترستولون : چرا از تستوسترون بهتر می‌باشد!
2

ترستولون : چرا از تستوسترون بهتر می‌باشد!

  • استروئیدها, مقالات بدنسازی
  • ۸ اسفند ۹۹
  • حسام رضائی
  • 2,155 بازدید
  • بدون دیدگاه

ترستولون که با نام (Ment) نیز شناخته میشود در چند سال اخیر به دلیل ایمنی و قدرت بالا توانسته شهرت بسیار خوبی‌ را به دست آورد. به دلیل غیبت چند ساله در بازار، عرضه محدود و کمبود استروئید‌های با کیفیت، ترستولون در بین مصرف کنندگان استروئید و فعالان حوزه بدنسازی توانسته محبوبیت خود را افزایش دهد.

البته دلیل محبوبیت ترستولون به واسطه تبلیغ کمپانی‌های مکمل سازی یا دلال‌های بازار سیاه نظیر اکثر استروئید‌های آنابولیک دیگر نمیباشد، بلکه محبوبیت این استروئید مربوط به تحقیقات پزشکی‌ معتبری می‌باشد که توانسته اند قدرت و ایمنی این ماده را اثبات کنند.

جذابیت و علاقه به ترستولون به دلیل تحقیقات کمپانی داروسازی (Schering) و (Population Council) روی اهداف درمان جایگزینی هورمون و کنترل باروری در مردان می‌باشد. این تحقیقات منجر به ارائه استروئیدی قدرتمند شد که دارای تاثیراتی منحصر به فرد روی تحریک عضلات به رشد می‌باشد.

ترستولون که از لحاظ شیمیایی با نام ۷-آلفا-‌متیل-‌نورتستوسترون شناخته میشود، متعلق به خانواده استروئید‌های (19-nor) می‌باشد و ابتدا در دهه ۶۰ میلادی ساخته شد. اما به هر حال، علیرغم رابطه نزدیک با استروئید‌های دسته (19-nor)، ترستولون چندین ویژگی تستوسترون را از خود نشان داده است. این هم خود دلیلی‌ بیشتر در زمینه نقش این استروئید در عملکرد جنسی‌ مردان می‌باشد.

هر مصرف کننده استروئید با تجربه ای به خوبی‌ آگاه است که دارو‌های دسته (19-nor) چگونه میتوانند باعث اختلالات جنسی‌ در مردان شوند. عوارض جانبی نظیر عدم ناتوانی‌ در رسیدن به نعوظ و میل جنسی‌ کم مرتبط با استروئید‌های این دسته از جمله ترنبولون و ناندرولون می‌باشد.

در همینجاست که تفاوت ترستولون مشخص میشود. در واقع، این ماده تنها استروئید در بازار می‌باشد که قادر است در غیاب تستوسترون، باعث حفظ وضعیت فیزیولوژیکی نرمال در مردان شود. این ویژگی بسیار مهم ترستولون باعث شده تا بتوان آن را گزینه ای معتبر برای درمان جایگزینی هورمون و کنترل باروری در مردان در نظر گرفت.

 

ترستولون چگونه عمل می‌کند؟

این ماده میل بالایی به برقراری ارتباط با گیرنده‌های آندروژن از خود نشان میدهد، به طوری که این میل شدیدتر از تستوسترون و ناندرولون می‌باشد. ترستولون کاملا با تستوسترون متفاوت می‌باشد، زیرا به دی هیدرو تستوسترون تبدیل نمی‌شود و تقریبا هیچ میلی به اتصال به (SHBG) ندارد.

با اجتناب از اتصال به (SHBG) و عدم تبدیل به دی هیدرو تستوسترون، ماده فعال بیشتری در ترستولون قادر است به گیرنده‌های آندروژن برسد که این امر فرایند عضله سازی را تسریع می‌کند.

 

برای بدنسازانی که خواهان افزایش قدرت و حجم عضلانی خالص و در عین حال کاهش چربی‌‌های اضافه خود هستند، ترستولون یکی‌ از بهترین استروئید‌ها می‌باشد. ترستولون ترکیبی‌ پر کاربرد بوده که میتواند همراه دیگر بهبود دهنده‌های هورمونی به منظور رسیدن به نتایج مطلوب در زمینه عضله سازی استفاده شده و به این ترتیب به شما در رسیدن به فیزیک بدن مورد علاقه تان کمک کند.

 

مزایای ترستولون :

۱ . بهبود رشد عضلات

۲ . عدم تبدیل به دی هیدرو تستوسترون

۳ . قابلیت استفاده با دیگر استروئید‌ها برای بهبود رشد عضلات

۴ . عدم تمایل به پیوند با (SHBG)

۵ . تقویت قدرت بدن

 

ترستولون

ترستولون

عوارض جانبی ترستولون

همانند هر استروئید آنابولیک دیگر، ترستولون نیز دارای عوارض جانبی بالقوه خود می‌باشد. اگرچه بسیاری از مصرف کنندگان آن گزارش عوارض جانبی حداقلی را داده اند، اما خوب است که بدانید چه عوارض جانبی بالقوه ای در انتظار شما می‌باشد :

۱ . پرخاشگری

۲ . افزایش آکنه

۳ . ژینکوماستی (بزرگی‌ بافت سینه مردان)

۴ . ریزش مو

۵ . احتباس آب

۶ . افزایش چربی‌ بدن (در صورت عدم استفاده از دوره پاکسازی)

۷ . افزایش فشار خون

 

به دلیل توانایی در تبدیل به استروژن، ایده خوبی‌ است که در دوره مصرف همیشه یک مهار کننده آروماتاز خوب در اختیار داشته باشید که با افزایش بیش از حد استروژن در بدن مقابله کنید.

همانطور که قبلا اشاره شد، ترستولون اساسا به عنوان کاندیدی برای کنترل باروری مردان مورد تحقیق قرار گرفت و بنابراین میتواند باعث کاهش تعداد اسپرم و کاهش سطح تستوسترون شده و در نتیجه یک وضعیت ناباروری موقت را ایجاد کند. اما به هر حال این تاثیرات کوتاه مدت و برگشت پذیر بوده و پس از قطع مصرف متوقف میشوند. به یاد داشته باشید که همیشه دوز‌های پیشنهاد شده را استفاده کنید.

 

دوز‌های پیشنهادی و نحوه استفاده

در سطح مبتدی، شما میتنوید ۵۰-۷۵ میلی‌ گرم در روز به مدت ۴ هفته در صبح و قبل از خواب به منظور اطمینان از رشد عضلات و همچنین افزایش سطح قدرت استفاده کنید.

در سطح حرفه ای، مصرف ۷۵-۱۰۰ میلی‌ گرم در روز ایرادی ندارد، اما نیازمند پیروی از رویه زیر خواهید بود (دوز‌ها با توجه به نوع برند میتواند تغییر کند) :

صبح : ۲۵ میلی‌ گرم

قبل از تمرین : ۲۵-۵۰ میلی‌ گرم

قبل از خواب : ۲۵ میلی‌ گرم

 

این ماده را می‌توان به شکل خوراکی، تزریقی یا ترنسدرمال مصرف کرد. اما بهترین نوع مصرف این ترکیب آنابولیک به شکل تزریقی می‌باشد. به منظور به حداقل رساندن عوارض جانبی شدید و دستیابی به نتایج مطلوب اطمینان حاصل کنید که از دوز‌های پیشنهادی استفاده خواهید کرد.

 

سوالات رایج در مورد ترستولون

 

طول دوره رایج ترستولون چه مدت می‌باشد؟

اگر شما یک مصرف کننده مبتدی یا سطح متوسط هستید، میتوانید به مدت ۴-۶ هفته استفاده کنید. برای مصرف کنندگان حرفه ای، ۶-۸ هفته دوره مطلوبی می‌باشد.

 

دوز ایده آل ترستولون چه میزان می‌باشد؟

دوز پیشنهادی ۲۵-۵۰ میلی‌ گرم در روز می‌باشد.

 

هنگام مصرف ترستولون آیا نیازمند مکملهای حمایتی نیز هستم؟

بله، ترستولون ترکیبی‌ متیل دار شده است و بنابراین مصرف کنندگان به منظور کاهش استرس روی کبد و حفظ سطح فشار خون نرمال نیازمند مصرف مکملهای کمکی‌ هستند.

 

آیا ترستولون به استروژن تبدیل میشود؟

بله، ترستولون به میزان اندک به استروژن تبدیل میشود و بنابراین به منظور کاهش تبدیل به استروژن شما در طول دوره نیازمند مصرف یک مهار کننده آروماتاز میباشید.

 

آیا نیازمند پیروی از یک دوره پاکسازی میباشم؟

بله، این ماده یک پروهورمون بوده و همانند تمام پروهورمون ها، برای ترستولون نیز شما میبایست یک دوره پاکسازی را اجرا کرده تا سطح هورمون‌های بدن به تعادل رسیده و همچنین وضعیت کبد و کلیه‌ها به حالت نرمال باز گردد.

 

بهترین بهبود دهنده‌ها برای مصرف با ترستولون چه می‌باشد؟

این ماده عمدتا با اپیستان مصرف میشود، زیرا این ترکیب میتواند تولید طبیعی تستوسترون بدن را در طول دوره سرکوب کند. ترستولون عضله سازی را به شکل خوبی‌ افزایش میدهد و اپیستان نیز به کاهش عوارض جانبی آن کمک می‌کند.

 

اصلی‌‌ترین مزیت‌های مصرف ترستولون چه می‌باشد؟

این محصول میتواند به افزایش حجم و افزایش عضلات کمک کند. به منظور افزایش حجم بیشتر، سختی یا کات عضلانی میتوانید از استروئید‌های دیگر کنار این ماده استفاده کنید.

ترستولون

ترستولون

جمع بندی در مورد ترستولون

برای افرادی که متعهد به عضله سازی هستند، ترستولون ویژگی‌های بسیار عالی‌ را برای رسیدن به بدنی کم چرب و عضلانی ارائه میدهد. شما با این استروئید میتوانید نتایج مثبتی را بدون عوارض جانبی شدید دریافت کنید.

با توجه به اینکه این ماده یک ترکیب آنابولیک قدرتمند برای رشد عضلات می‌باشد، قطعا نسبت به رقیبان خود دارای یک برتری می‌باشد. این استروئید در تحقیقات پزشکی‌ کارایی خود را به اثبات رسانده و بنابراین معتبر می‌باشد.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
2/5 - (2 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات