رابطه ی جنسی در زمان کرونا + نکات مهم!
5

رابطه ی جنسی در زمان کرونا + نکات مهم!

  • سلامتی
  • ۱۹ مهر ۹۹
  • محمدرضا امیدی
  • 1,081 بازدید
  • بدون دیدگاه

رابطه ی جنسی در زمان کرونا چگونه است؟ چطور در حالی که در یک انزوای جهانی هستیم رابطه جنسی داشته باشیم؟ نکات ایمنی مهم در برقراری رابطه در زمان کرونا شامل چه مواردی می شود؟

همه ی ما و شاید برای اولین بار همه ی دنیا درگیر یک مشکل اساسی و به عبارتی بیماری موذی بسیار خطرناک به نام کرونا یا همان کویید19 شده ایم. بیماری که با جان ما به شکل غیر قابل پیش بینی بازی می کند.

روزانه خبرهای جدیدی درباره این ویروس و بیماری کرونا منتشر می شود، خبرهایی که گاه امیدوار کننده اند و گاه نا امید کننده. اما آنچه مسلم است توجه به این موضوع است که ما برای حفظ امنیت و سلامتی اطرافیانمان تا ریشه کن شدن این بیماری باید نکات بسیاری را رعایت کنیم.

از موارد بهداشتی که باید در ارتباطات اجتماعی خود در زمان شیوع COVID_19 رعایت کنیم، بسیار شنیده ایم. اما شاید برای خیلی از ما سوال باشد که آیا کرونا از طریق رابطه جنسی نیز منتقل می شود. ( تغذیه در دوران کرونا را حتما مطالعه کنید!)

رسانه های ما به این موضوع نسبت به سایر موازین بهداشتی در این زمان، کمتر توجه کرده اند، به همین دلیل ما قصد داریم طبق آخرین اطلاعات دریافتی در سطح دنیا در قالب یک مقاله این مسئله را بررسی کنیم.

 

 

ویروس کرونا

 

ویروس کرونا چیست و چه ارتباطی با رابطه جنسی دارد؟


احتمالاً دیگر همه ما می دانیم که ویروس کرونا یک بیماری تازه متولد شده است که می‌تواند مجاری تنفسی خصوصا ریه ها را درگیر کرده و با سلامتی و جان انسانها بازی کند. برای جلوگیری از شیوع ویروس از همه خواسته شده است که توصیه های بهداشتی رعایت کنند.

این بیماری از طریق تماس مستقیم با چشم، بینی و دهان، انتقال بزاق دهان یا تنفس به خصوص از طریق بوسیدن می‌تواند منتقل شود.

شواهد نشان می دهد که رابطه جنسی در زمان کرونا می‌تواند باعث منتقل شدن و پخش شدن این بیماری شود. اما این امر زمانی اتفاق می‌افتد که شریک جنسی شما به کویید ۱۹ مبتلا باشد. به یاد داشته باشید که در مواقعی باید تمام نکات بهداشتی که در فاصله اجتماعی رعایت می‌کنید را باید در رابطه جنسی هم رعایت کنید.

به عنوان مثال شستن دست ها و رعایت بهداشت تنفسی در این راه از اهمیت زیادی برخوردار است.

برخی از این نکات ممکن است حتی شما را بسیار خسته کند، زیرا در طول روز حسابی با آن درگیر بوده اید. اما خواه ناخواه همه ی ما مجبوریم برای حفظ جان خود و عزیزانمان این نکات را رعایت کنیم.

رابطه ی جنسی در زمان کرونا

آیا رابطه ی جنسی در زمان کرونا ممنوع است؟

 

واضح هست که پاسخ این سوال منفی است. وقتی که افراد از بسیاری از آزادی های اجتماعی و موقعیت های گشت و گذار و دورهمی ها دور مانده اند، نمی توانند همین یک چراغ آخر تاثیر گذار بر حال و احوال و روحیه خود را نیز خاموش کند. حتی بسیاری از افراد اعتقاد دارند که حاضرند کرونا بگیرند اما ارتباط جنسی خود را قطع نکنند.

این امر به خاطر این است که زندگی این روزها بسیار کسل کننده و خفقان آور شده است و افراد احتیاج دارند حداقل جوری این فشار روانی و درماندگی خود را تا حدودی کاهش دهند. پس به هیج وجه توصیه نمی شود که رابطه جنسی خو را با شریک زندگیتان قطع کنید.

اما در مقابل اگر کوچکترین علامت احتمالی ناقل شدن به این ویروس را در خود مشاهده کردید باید طور دیگری رفتار کنید.

هر چند که گفته می شود که این ویروس ممکن است که تا چند روز و حتی چند هفته در خفا بسر ببرد و پس از وخیم شدن اوضاع به یکباره فرد را با علائم ظاهری درگیر کند.

 

از طرفی اشخاصی که رابطه گرمی دارند و تختشان از هم جدا نیست بسیار به ندرت پیش می آید که طرف مقابل خود را درگیر نکنند، اما بهترین راه در مواقع مشاهده علائم سرماخوردگی این است که جای خوابتان را عوض کنید و حتی در صورت برقراری رابطه ی جنسی در زمان کرونا نکات بهداشتی ذکر شده را رعایت کنید.

 

پیشگیری از کرونا

 

چگونه در حین رابطه جنسی در زمان کرونا خطر انتقال ویروس را کاهش دهیم؟

 

1.اگر از آن دسته افرادی هستید که اعتقاد دارید داشتن رابطه جنسی در این زمان ارزشش را دارد که خطر را به جان بخرید که هیچ، روی صحبت ما با کسانی است که از نقص در سیستم ایمنی بدن یا یک بیماری زمینه ای مزمن رنج می برند. این دسته از افراد باید در برقراری رابطه با شریک جنسی خود بسیار محتاط تر باشند.

 

2.برای جلوگیری از ناقل شدن توصیه می شود با شخص جدید به هیچ وجه رابطه جنسی نداشته باشید زیرا این خلاف قوانین فاصله اجتماعی خواهد بود و احتمال درگیر شدن شما را بالا خواهد برد.

بنابراین فقط با همسر و شریک جنسی خود رابطه برقرار کنید. به یاد داشته باشید که ارتباط جنسی با کسی که با او زندگی نمی کنید می‌تواند شما و اطرافیانتان را در معرض ویروس کرونا قرار دارد.

3.از بوسیدن زیاد خودداری کنید. بله شاید برقراری رابطه بدون درگیر کردن لبها بخشی از لذت رابطه را کم کند، اما همانطور که بارها گفته شده است، ویروس کرونا عمدتا از طریق بزاق دهان منتشر می شود. پس بدن می تواند حتی در بوسه اول که از فرد مبتلا می گیرید، درگیر COVID_19 شود.

4. از رابطه مقعدی خودداری کنید. طی مطالعات صورت گرفته مشخص شده است که کرونا ویروس از طریق مدفوع دفع می شود. این یعنی می تواند در ناحیه روده جا خوش کند و حین برقراری رابطه از مقعد خصوصا برای کسانی که وسیله پیشگیری ایمنی استفاده نمی کنند، احتمال منتقل شدن به فرد سالم را دو چندان کند.

بنابراین محققان توصیه می کنند که حین داشتن چنین روابطی حتما از کاندوم و یا روغن استفاده کنید تا احتمال درگیری را کم کنید.

5. دستان خود را به مدت حداقل ۲۰ ثانیه قبل و پس از فعالیت جنسی کاملاً با آب و صابون شستشو دهید.

6. از آنجا که بیماری کرونا در قطرات تنفسی و بازدم فرد وجود دارد، برخی از محققان توصیه می کنند، حتی حین داشتن رابطه جنسی از ماسک استفاده کنید.

7.شاید برای شما جالب باشد که بدانید بر اساس نتیجه یک تحقیق مشخص شده است که کرونا ویروس در مایع منی مردان نیز وجود دارد، پس حتما همانطور که گفتیم از کاندوم برای برقراری رابطه استفاده کنید.

8.از دیگر ممنوعیات رابطه جنسی در این زمان عدم برقراری رابطه اورال یا همان سکس دهانی است.

 

 

رابطه ی جنسی در زمان کرونا

 

 

چه زمانی باید از داشتن رابطه ی جنسی در زمان کرونا جلوگیری کنیم؟

 

اگر شما همسر و یا شریک جنسی تان با هر یک از علائم ویروس کرونا مثل سرفه، تب، از دست دادن حواس بویایی و چشایی، تنگی نفس، اسهال، سردرد یا بدن درد مواجه شده اید، بهتر است از انجام هرگونه فعالیت جنسی خودداری کنید. شما حتی در این زمان باید از نزدیک شدن به طرف مقابلتان اجتناب کنید، چه برسد به اینکه رابطه برقرار کنید.

توصیه اکید می شود که در این زمان هرگز یکدیگر را نبوسید، زیرا اگر همسرتان به این بیماری مبتلا باشد در کسری از ثانیه نیز شما را مبتلا خواهد کرد. بهتر است جای خواب او را عوض کرده و تا مطمئن نشدن از شرایط جسمی و سلامتی وی، هر دو از ماسک استفاده کنید.
برای جلوگیری از انتشار بیماری حتما موازین بهداشتی را رعایت کنید و این موضوع را شوخی نگیرید، خصوصا اگر بیماری زمینه ای خطرناکی دارید.

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
5/5 - (1 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات