کلاستبول استات چیست و چه مزیت و عوارضی دارد
5

کلاستبول استات چیست و چه مزیت و عوارضی دارد

  • استروئیدها, عوارض استروئیدها
  • ۱۴ تیر ۰۲
  • محمدرضا امیدی
  • 740 بازدید
  • 2 دیدگاه

کلاستبول استات کم عارضه ترین هورمون بدنساز :همانطور که میدانید ساخت عضله به آسانی گرفتن یک آبنبات چوبی از دست یک کودک است.

البته از قضا این کودک دارای ۲ متر قد، ۱۵۰ کیگو وزن با محافظ‌های حرفه ای مستقر در امن‌ ترین ساختمان جهان تحت نظارت ۲۴ ساعته می‌باشد.

اگر متوجه کنایه در جمله بالا نشدید، منظورمان این است که عضله سازی یکی‌ از سخت‌ ترین فرایند‌های موجود در تمام جهان هستی‌ است.

هیچ چیز با ارزشی به آسانی به دست نمی آید، و اگر خواهان چیزی هستید پس باید مشتاق انجام هر کار لازم برای رسیدن به اهداف تان باشید، البته در حد معقول.

هنگامی که پای اجاق گاز ایستاده اید و قبل از رفتن به باشگاه برای انجام تمرینی طاقت فرسا ، سینه مرغ را گریل کرده تا پروتئین کافی‌ به بدن خود برسانید، ممکن است در همین زمان‌ها همچنین احساس ناامیدی کرده و بخواهید کلا این بند بساط را تمام کنید.

اگر متعهد باشید پیشرفت نیز خواهید کرد، اما لازم به ذکر است که مصرف برخی‌ به اصطلاح “ مکملهای برتر “ قطعا میتوانند شما را بسیار سریع تر به اهداف خود برسانند.

به همین دلیل است که امروز به بررسی مگاگریسویت مونو یا همان کلاستبول خواهیم پرداخت.

 

 
نام شیمیایی 4-Chlorotestosterone acetate; 4-CLTA
نام علمی مگاگریسویت مونرو کلاستبول
نام‌های تجاری Macrobin Steranabol Alfa-Trofodermin Alfa-Trofodermin
 نوع مصرف خوراکی / دهانی
قدرت آنابولیکی قدرت آندروژنی
100 10
فرمول C21H29ClO3
نیمه عمر 8 الی 12 ساعت
 قدرت 🟢🟢🔘🔘🔘
عضله سازی  🟢🟢🔘🔘🔘
چربی سوزی  🟢🟢🟢🔘🔘  
حفظ عضله 🟢🟢🟢🔘🔘
عوارض 🔘🔘🔘🔘🔘

کلاستبول استات چیست؟

مگاگریسویت مونرو که همچنین با نام کلاستبول استات نیز شناخته میشود، یکی‌ از استروئید‌های کمتر شناخته شده موجود در بازار سیاه می‌باشد.

برای شروع باید گفت که این استروئید دارای یکی‌ از عجیب‌ ترین نام‌ها در میان استروئید‌ها است، بنابراین جای تعجب نیست که مردم در مورد آن چیز زیادی نمیدانند.

استروئیدهایی نظیر ترنبولون ، دیانابول ، وینسترول ، آناوار و … در دنیای بدنسازی بسیار رایج هستند، اما کلاستبول استات، هنوز به آن مرحله نرسیده است.

کلاستبول نیز همانند دیگر استروئید‌ها مشتقی از تستوسترون بوده و اساسا یک ورژن مصنوعی‌ از این هورمون محسوب میشود.

چیزی که به طور ویژه این استروئید را محبوب کرده این است که آنزیم آروماتاز روی آن تاثیری نداشته، بنابراین نمی‌تواند در بدن به استروژن تبدیل شود.

اگر خواهان اجتناب از عوارض جانبی استروژنیک هستید، کلاستبول استات را قطعا میتوانید مدنظر قرار دهید.

این استروئید در میان افرادی که نسبت به مصرف دارو‌ها در دنیای بدنسازی مبتدی هستند محبوب می‌باشد، افرادی که شاید دوست داشته باشند قبل از ورود جدی به دنیای استروئیدها، اول آنها را تستی بزنند.

کلاستبول دارای مزایای آنابولیک متوسط و اثر آندروژنیک پایین می‌باشد.

در ابتدا، از آن برای اهداف دامپزشکی روی گاو‌ها استفاده میشد.

این استروئید به طور خاصی‌ غیر معمول می‌باشد زیرا به آن دو ویتامین افزوده شده است : ویتامین ب۱۲ و ویتامین ب۶.

در صورت تزریق، اگرچه غیر معمول می‌باشد، اما اغلب مصرف کننده گان دو آمپول دریافت میکنند، که هر دوی آنها دارای یکی‌ از ویتامین‌های ب می‌باشد، که میبایست قبل از تزریق با هم ترکیب شوند.

این استروئید همچنین در فرم خوراکی نیز موجود بوده و نسبتا ضعیف می‌باشد، بنابراین اگر خواهان یک عضله سازی در زمان کوتاه بسیار قابل توجه هستید، کلاستبول استروئید مناسب برای شما نیست.

از همین رو، این استروئید همچنین برای فصل خارج از مسابقات که بدنسازان به دنبال حجم میباشند، مناسب نمیباشد.

اما اگر خواهان یک عضله سازی متوسط، و در عین حال چربی‌ سوزی و بهبود عملکرد ورزشی هستید، کلاستبول استات گزینه خوبی‌ میتواند باشد.

این استروئید تقلید کننده رفتار تستوسترون است، زیرا که خود بر پایه همین هورمون ساخته شده است.

 

کلاستبول استات

مزایای کلاستبول استات :

اکنون زمان آن رسیده به بررسی برخی‌ از مزایای کلیدی مرتبط با استفاده از این استروئید آنابولیک آندروژنیک بپردازیم. مزایای آن به قرار زیر است، که البته محدود به همین موارد نمی‌شود :

۱ . بهبود سنتز پروتئین

سنتز پروتئین یک فرایند طبیعی در بدن بوده که مسئول رشد و ترمیم بافت ماهیچه ای می‌باشد.

هنگامی که ما ورزش کرده و ماهیچه‌هایمان تجزیه میشود، در واقع در حال آسیب زدن به آنها هستیم.

عضله سازی در وضعیت استراحت روی میدهد، یعنی‌ زمانی‌ که سنتز پروتئین روی داده و بدن به ترمیم آسیب‌های وارده درون باشگاه می‌پردازد.

کلاستبول از طریق بهبود و حفظ تعادل مثبت نیتروژن در بدن میتواند به افزایش سنتز پروتئین کمک کند.

به منظور محقق شدن رشد عضلانی، نیتروژن میبایست درون سلول‌های ماهیچه ای حضور داشته باشد و کلاستبول در همینجاست که مفید واقع میشود زیرا دقیقا همین کار را انجام میدهد.

۲ . بهبود عملکرد ورزشی

یکی‌ دیگر از مزایای این دارو این است که میتواند به بهود عملکرد ورزشی مصرف کننده گان کمک کند.

اگر سطح انرژی کمی‌ داشته باشید، خواهید فهمید از آنچه که انتظارش را دارید، کندتر عمل می‌کنید و دقیقا نمیتوانید بالاترین عملکردتان را ارائه دهید، بنابراین استفاده از این استروئید میتواند یک تصمیم بسیار عاقلانه باشد.

اگرچه با مصرف استروئید تبدیل به یک ورشکار المپیکی نمیشوید، اما قطعا به شما کمک کرده تا در تمام جنبه‌های ورزشی ارتقا یافته و قابلیت بیشتری از خود نشان دهید که همین امر میتواند منجر به برتری شما نسبت به سایر رقبا شود.

۳ . ضعیف تر از اکثر استروئیدها

همانطور که قبلا گفتیم، کلاستبول استات یکی‌ از استروئید‌های ضعیف موجود در بازار سیاه می‌باشد.

برخی‌ استروئید‌ها دارای تعدادی عارضه جانبی بسیار جدی و حتی کشنده میتوانند باشند، و اگر در زمینه مصرف استروئید مبتدی باشید، به هیچ نباید به سراغ این استروئید‌ها بروید.

اما کلاستبول یک استروئید آنابولیک آندروژنیک بسیار ضعیف تر بوده و بنابراین برای افرادی که خواهان تست استروئید‌ها برای ورود به این دنیا هستند، ایده آل می‌باشد.

کلاستبول استات در بدن به خوبی‌ تحمل شده و همچنین تبدیل به استرژن نمی‌شود. دارای نیمه عمر کوتاهی‌ بوده بنابراین به مدت زیادی در بدن باقی‌ نمیماند.

البته این استروئید نیز همچنان دارای عوارض جانبی می‌باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، اما اکنون بگذارید بگویم که مگاگریسویت مونو یکی‌ از سازگار‌ترین استروئید‌ها با بدن می‌باشد.

بنابراین اگر تصمیم ورود به دنیای تاریک استروئید‌ها را دارید اما نمیدانید که کدام استروئید برای شروع مناسب می‌باشد، کلاستبول میتواند یک گزینه ایده آل باشد.

کلاستبول

۴ . بهبود رشد عضلات

اگر می‌خواهید همانند مارکوس رول، دورین یتس، بیگ رمی یا هر غول حجیم دیگری که به آن فکر می‌کنید شوید، پس استفاده از این استروئید شما را بسیار ناامید می‌کند.

این استروئید به خودی خود توانایی ساخت چنین حجمی از عضله را ندارد، اما به این معنی‌ نیست که نمی‌تواند به ساخت عضله کمک کند.

تقریبا هر استروئید آنابولیک موجود میتواند تا حدی به بهبود رشد عضلات کمک کند و در مورد این استروئید نیز داستان فرقی‌ نمیکند.

اگر خواهان مقداری عضله سازی بدون افزایش بیش از حد هستید، این استروئید مناسب است.

برخی‌ افراد بدنی خشک، اندکی‌ عضلانی و ورزشکاری را ترجیح میدهند و اگر شما نیز یکی‌ از این افراد هستید، پس کلاستبول استات را میتوانید مدنظر قرار دهید.

یک دوره معمول میتواند میزان متوسطی عضله سازی کند – چیزی بین ۴ تا ۶ پوند عضله سازی خالص بسیار محتمل است، که همین مقدار هم بسیار ارزشمند می‌باشد.

برخی‌ افراد به استروئید‌ها واکنش بهتری نشان میدهند، بنابراین برخی‌‌ها با مصرف این استروئید میتوانند عضله سازی بیشتری کرده و برخی‌ دیگر عضله سازی کمتری کنند.

۵ . خوراکی و قابل تزریق

این هم یک مزیت است و هم عیب، زیرا هر دو روش مصرف دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند.

اگر از سوزن متنفر هستید، که تعداد قابل توجهی‌ همینطور هستند، پس کلاستبول میتواند مفید باشد زیرا میتواند به شکل خوراکی در فرم قرص نیز مصرف شود.

استفاده از این استروئید به شکل خوراکی به این معنی‌ است که دیگر خبری از مشکلات تهیه، دفع و پنهان کردن سرنگ و یافتن فردی برای انجام تزریق نخواهید داشت.

با فرم خوراکی همچنین دیگر خبری از درد حاصل از تزریق یا عفونت محل تزریق و همچنین پیچیدگی‌‌های مرتبط با تزریق بد نیست.

تنها کافی‌ است قرص را بالا انداخته و کار تمام است!

اما استروئید‌های خوراکی به دلیل ایجاد سمیت برای کبد شناخته میشوند، بنابراین اگر نگران آسیب کبدی هستید، استفاده از فرم تزریقی قطعا میتواند فشار را از روی کبد بردارد.

دوزمصرفی  و دوره کلاستبول استات

اکنون که مزایای مرتبط با استفاده از این استروئید را بررسی کردیم، زمان آن رسیده در مورد دوز و دوره‌های این استروئید نیز کمی‌ صحبت کنیم.

از آنجایی که کلاستبول استات برای مبتدیان مناسب است، دوره مدنظر ما به شکل تکی‌ خواهد بود.

اگر خواهان استفاده از فرم خوراکی این استروئید هستید، میبایست دوز روزانه خود را دو برابر تعیین کنید زیرا دارای نیمه عمر ۸-۱۲ ساعت می‌باشد.

دوز‌های خوراکی میبایست چیزی بین ۲۵ تا ۷۰ میلی‌ گرم در روز باشد.

اگر خواهان استفاده از فرم تزریقی این استروئید هستید، تزریق روزانه پیشنهاد میشود، اما به هر حال با تزریق روز در میان نیز میتوانید قسر در بروید.

برای دوز‌های تزریقی چیزی بین ۲۰ تا ۴۰ میلی‌ گرم در روز توصیه میشود.

از آنجایی که این استروئید ضعیف می‌باشد، زنان نیز همچنین میتوانند از آن استفاده کنند، به طوری که دوز خوراکی برای آنها ۱۰ میلی‌ گرم در روز و دوز تزریقی ۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌ گرم در هفته می‌باشد.

عوارض جانبی کلاستبول استات

اکنون زمان آن رسیده است که به بررسی نیمه تاریک این استروئید بپردازیم، و قرار است برخی‌ از عوارض جانبی برجسته تر مرتبط با مصرف این استروئید را ذکر کنیم.

۱ . آسیب کبدی

از آنجایی که این استروئید در فرم خوراکی نیز وجود دارد، پس به طور بالقوه میتواند برای کبد سمی باشد، اگرچه شواهد نشان میدهند که در مورد این استروئید این مورد صدق نمیکند زیرا فرم خوراکی آن در جایگاه ۱۷ آلفا، آلکیل دار نشده است.

۲ . ایجاد آکنه

اگرچه بروز عوارض جانبی استروژنیک با مصرف این دارو بسیار نادر است، اما برخی‌ مصرف کننده گان تجربه ایجاد آکنه‌های کوچک را داشته اند، مخصوصا در ناحیه صورت و پشت.

۳ . پوست چرب

چرب شدن پوست نیز یکی‌ دیگر از عوارض جانبی احتمالی‌ با مصرف این استروئید می‌باشد، که این امر میتواند وضعیت آکنه‌ها را بدتر کند.

برای جلوگیری از این مشکل، توصیه میشود که همیشه خود را تمیز نگه داشته و به شکل منظم با صابون‌های مخصوص حمام کنید.

۴ . بروز صفات مردانه در زنان

اگرچه کلاستبول استات ضعیف می‌باشد، اما زنان در صورت مصرف دوز‌های بالاتر، ممکن است دچار بروز صفات مردانه در خود شوند از جمله کلفتی‌ صدا، افزایش رویش موهای زاید و بزرگی‌ کلیتوریس. بنابراین میبایست این نکته را به یاد داشته باشید.

دوره پاکسازی کلاستبول استات

اگرچه کلاستبول استات یکی‌ از استروئید‌های ضعیف موجود می‌باشد، مخصوصا برای مردان، اما همیشه اجرای دوره پاکسازی توصیه میشود و در این مورد نیز فرقی‌ نمیکند.

هنگام استفاده از استروئیدها، همیشه میبایست دوره پاکسازی را نیز اجرا کرده تا بدنتان به اصطلاح به تنظیمات اولیه خود بازگردد.

برای دوره پاکسازی میتوانید از کلوماید و نولوادکس استفاده کنید.

در مورد دوز، این امر بستگی به قدرت دارویی دارد که از آن در دوره استفاده می‌کنید.

اگر در زمینه اجرای دوره پاکسازی مشکل دارید، همیشه میتوانید از مشورت یک متخصص، چه آنلاین و چه حضوری، استفاده کنید. کسی‌ که بتواند در مورد دوز‌ها و گام‌های احتمالی‌ بعدی به شما مشاوره مناسب دهد. 

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
5/5 - (2 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات