نولوادکس (تاموکسیفن سیترات) چیست و چه کاربردی دارد؟
4.8

نولوادکس (تاموکسیفن سیترات) چیست و چه کاربردی دارد؟

 • آنتی استروژن ها
 • 30 دسامبر 18
 • حسام رضائی
 • 14,825 بازدید
 • 38 دیدگاه

نولوادکس یک تعدیل کننده انتخابی گیرنده استروژن (SERM) محبوب و قدرتمند می‌باشد که گاهی‌ اوقات از آن به عنوان آنتی استروژن نیز یاد میشود. اگرچه نولوادکس دارای خاصیت ضد استروژنی می‌باشد اما در برخی‌ نقاط خاص بدن میتواند به عنوان استروژن عمل کرده و در برخی‌ نقاط دیگر به عنوان آنتی استروژن عمل کند. نولوادکس به عنوان قدیمی‌‌ترین (SERM) موجود که همچنان به شکل منظم در اهداف پزشکی‌ نیز استفاده میشود، اگرچه توسط مصرف کنندگان استروئید‌های آنابولیک نیز استفاده میشود اما یک استروئید نمیباشد. این یک نکته مهم است زیرا برخی‌ افراد با دیدن استفاده نولوادکس در دوره‌های استروئید دچار سردرگمی میشوند. نولوادکس تنها یک (SERM) می‌باشد.

نولوادکس که به طور رسمی‌ با نام تاموکسیفن سیترات شناخته میشود اولین بار در سال ۱۹۶۱ توسط کمپانی (ICI) با نام تجاری نولوادکس تولید شد. این (SERM) به منظور مقابله با سرطان سینه ساخته شد. از نولوادکس به شکل کارامدی در جلوگیری از بروز سرطان سینه استفاده میشد. سپس به مصرف کنندگان استروئید‌های آنابولیک میرسیم. سال‌ها پیش مشخص شد که نولوادکس در برنامه این افراد نیز دارای جایگاه خاصی‌ می‌باشد. از نولوادکس می‌توان در طول یک دوره استروئید‌های آنابولیک به عنوان یک آنتی استروژن به منظور جلوگیری از بروز عوارض جانبی استروژنیک استفاده کرد. همچنین از نولوادکس در دوره پاکسازی نیز استفاده میشود، که استفاده از آن در این مقطع زمانی‌ برای مصرف کنندگان استروئید بسیار مفید تر و رایج تر می‌باشد.

 

کارایی و ویژگی‌‌های نولوادکس

تاموکسیفن سیترات یک (SERM) می‌باشد که هم دارای خواص آنتی استروژنی و هم خواص استروژنی می‌باشد. به عنوان یک آنتی استروژن، عملکرد نولوادکس به این گونه است که میتواند به گیرنده‌های استروژن متصل شود. این اتصال باعث میشود که هورمون استروژن نتواند در برخی‌ نقاط خاص از بدن کارایی داشته باشد و دقیقا به همین دلیل است که مصرف این دارو برای افراد مبتلا به سرطان سینه بسیار مفید است. بسیاری از فرم‌های سرطان سینه در واقع با تغذیه از استروژن پیشرفت میکنند. با جلوگیری از اتصال استروژن به این گیرنده ها، مصرف کنندگان استروئید هم میتوانند از بزرگ شدن نامتعارف بافت سینه خود جلوگیری کنند. این عارضه جانبی میتواند با مصرف استروئید‌های آنابولیک تبدیل شونده به استروژن نظیر تستوسترون، دیانابول و ناندرولون و بولدنون تا حدودی ایجاد شود.

اگرچه عمدتا به نولوادکس به عنوان یک آنتی استروژن نگاه میشود، اما این دارو میتواند مخصوصا در کبد به عنوان استروژن نیز عمل کند. این موضوع میتواند برای بدن مفید باشد زیرا مشخص شده است که فعالیت‌های استروژنی در کبد مرتبط با سطح سلامت کلسترول می‌باشد. همچنین این امر برای مصرف کنندگان استروئید‌های آنابولیک نیز به شدت مفید می‌باشد زیرا بسیاری از این استروئید‌های آنابلیک دارای تاثیر منفی‌ شدیدی روی سطح کلسترول هستند. در این مورد در ادامه مقاله بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نولوادکس اگرچه بیشتر به عنوان یک آنتی استروژن در نظر گرفته میشود، اما دارای قابلیت‌های قدرتمندی در جهت تحریک تولید تستوسترون نیز می‌باشد. نولوادکس میتواند باعث بلاک شدن بازخورد‌های منفی‌ حاصل از تاثیر استروژن در هیپوتالاموس و غده هیپوفیز شود. نتیجه این امر افزایش سطح تولید (LH) و (FSH) می‌باشد. وجود این دو هورمون نیز برای تولید طبیعی تستوسترون حیاتی می‌باشد. بدون (LH) و (FSH) در واقع هیچ مقدار تولید طبیعی تستوسترون در بدن روی نخواهد داد.

لتروزول چیست و چه کاربردی دارد؟
بخوانید

 

تاثیرات نولوادکس

در بیماران مبتلا به سرطان سینه، تاثیر نولوادکس بسیار سر راست است. با جلوگیری از اتصال استروژن به گیرنده‌های آن، سلول‌های سرطانی نمیتوانند از هورمونی که برای بقایشان ضروری است تغذیه کنند. اگرچه نولوادکس در این زمینه کارامد است، اما همیشه تنها ترکیب یا اولین گزینه مورد استفاده نمیباشد. اغلب از مهار کننده‌های آروماتاز در مراحل اولیه استفاده میشود زیرا آنها قادرند سطح سرم استروژن را کاهش دهند. سپس در زمان مناسب، یک (SERM) نظیر نولوادکس جایگزین مهار کننده‌های آروماتاز خواهد شد.

برای مصرف کنندگان استروئید‌های آنابولیک، مهم‌ ترین اثر نولوادکس هنگام مصرف در طول دوره، جلوگیری از بزرگ شدن نامتعارف بافت سینه می‌باشد. البته نولوادکس اینطور به نظر نمیرسد که روی دیگر عارضه جانبی استروژنی مهم یعنی‌ احتباس آب اثر گذار باشد، اما اغلب از دیگر روش‌ها می‌توان این شرایط را کنترل کرد. در زمینه جلوگیری از بزرگ شدن بافت سینه، مصرف نولوادکس برای بسیاری از مردان کفایت می‌کند و باید در صورت کارایی مناسب انتخاب اول باشد. اما اگر در این زمینه نتوانست به شما کمک کند پس نیازمند یک مهار کننده آروماتاز نظیر آریمیدکس (آناستروزول) یا فمارا (لتروزول) خواهید بود.

اما به هر حال مصرف مهار کننده‌های آروماتاز میتوانند دارای تاثیر منفی‌ روی سطح کلسترول باشند. اگرچه مهار کننده‌های آروماتاز به شکل تکی‌ نمیتوانند تاثیر منفی‌ قابل توجهی‌ روی سطح کلسترول داشته باشند، اما هنگام استفاده ترکیبی‌ با استروئید‌های آنابولیک تبدیل شونده به استروژن تاثیر منفی‌ آنها روی سطح کلسترول میتوانند به شکل قابل توجهی‌ تشدید شود. البته با مصرف مهار کننده‌های آروماتاز نیز می‌توان سطح کلسترول را نیز کنترل کرد، اما اگر یک (SERM) نظیر نولوادکس میتواند کار را راه بیندازد پس باید انتخاب اول شما باشد. به عنوان یک مزیت برتر، به یاد داشته باشید که نولوادکس دارای تاثیر مثبت روی سطح کلسترول شما خواهد بود.

آخرین تاثیر نولوادکس در واقع ارزشمند‌ ترین ویژگی‌ آن برای مصرف کنندگان استروئید‌های آنابولیک می‌باشد. استفاده از استروئید‌های آنابولیک باعث سرکوب تولید طبیعی تستوسترون در بدن خواهد شد. میزان سرکوب البته بستگی به نوع استروئید مصرفی دارد، اما در اکثر موارد این سرکوب شدید خواهد بود. هنگامی که شما به انتهای دوره مصرف استروئید‌های آنابولیک نزدیک شوید، با فرض اینکه که فرد از قبل دچار کمبود سطح تستوسترون نبوده باشد و آسیبی به محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-بیضه او وارد نشده باشد، تولید مجدد تستوسترون کم کم آغاز خواهد شد. این تولید طبیعی به خودی خود میتواند شروع شود اما در اینجا یک مشکل وجود دارد.

هنگامی که شما از دوره خود خارج شوید سطح طبیعی تستوسترون بدن به شدت پایین خواهد بود و اگرچه تولید طبیعی تستوسترون به خودی خود شروع خواهد شد اما برای مدت بسیار زیادی سطح آن پایین خواهد ماند. برای بدن ماه‌ها زمان خواهد برد تا دوباره بتواند همانند سابق تولید تستوسترون خود را افزایش دهد. در واقع این امر با توجه به شدت دوره و وضعیت بدنی خود فرد میتواند تا یک سال یا بیشتر نیز به طول بینجامد. این یعنی‌ اینکه فرد باید برای یک مدت طولانی در حالت کمبود شدید تستوسترون طی‌ کند که این وضعیت در واقع میتواند عوارض جانبی ناراحت کننده ای را داشته باشد. در واقع در این شرایط فرد تمام علائم مرتبط با کمبود سطح تستوسترون را تجربه خواهد کرد. به علاوه، با کمبود سطح تستوسترون، بیشتر حجم عضلانی ساخته شده در طول دوره استروئید نیز از بین خواهد رفت زیرا در این شرایط هورمون غالب در بدن کورتیزول خواهد بود.

فارستون (تورمیفن سیترات) چیست و چه کاربردی دارد؟
بخوانید

به دلیل مشکلات مرتبط با کمبود سطح تستوسترون پس از پایان دوره استروئید‌های آنابولیک، به اکثر مردان پیشنهاد میشود که از یک دوره پاکسازی شامل نولوادکس استفاده کنند. برنامه‌های پاکسازی قوی اغلب شامل نولوادکس و کلوماید و همچنین پپتید هورمون قدرتمند (HCG) می‌باشد. با به کارگیری چنین برنامه پاکسازی ای، شما میتوانید به شدت تولید طبیعی تستوسترون را تحریک کرده، فرایند ریکاوری را تسریع و به شکل قابل توجهی‌ عضلات خود را حفظ کنید. با پایان دوره پاکسازی، بر خلاف باور عموم سطح تستوسترون به میزان حداکثری در حالت طبیعی خود نخواهد رسید. ریکاوری کامل مدت زمان بسیار زیادی را میطلبد. اما به هر حال، یک دوره پاکسازی دارای نولوادکس این اطمینان را به شما خواهد داد که تستوسترون کافی‌ برای فعالیت نرمال بدن وجود خواهد داشت تا زمانی‌ که سطح تستوسترون به شکل طبیعی مسیر سودی خود را طی‌ کند.

بسیاری از افراد هستند که دوره‌های پاکسازی را بیهوده و تمسخر میکنند، اما شما واقعا باید اینگونه افراد را نادیده بگیرید. اگر تنها می‌خواهید برای مدت کوتاهی‌ از دوره خود خارج شوید، به فرض ۴-۶ هفته، پس دلیل منطقی‌ برای ورود به دوره پاکسازی وجود ندارد. چنین حالتی برای بدنسازان بسیار حرفه ای امری رایج می‌باشد اما برای بیشتر مصرف کنندگان عادی استروئید‌ها چنین شرایطی واقع بینانه نمیباشد. اکثر مصرف کنندگان عادی استروئید‌ها زمان قابل توجهی‌ را خارج از دوره هستند و برای حفظ سلامت خود هم که شده باید از یک دوره پاکسازی استفاده کنند. اگر شما نیز قرار است برای مدت طولانی خارج از دوره باشید پس دلیلی‌ ندارد که از دوره پاکسازی چشم پوشی کنید و ما این تضمین را میدهیم که با اجرای یک دوره پاکسازی وضعیت شما بسیار بهتر خواهد بود.

 

عوارض جانبی نولوادکس

برای نولوادکس چندین عارضه جانبی احتمالی‌ وجود دارد، اما این (SERM) در مجموع در اکثر مردان و زنان مشکلی‌ را ایجاد نخواهد کرد. اما عوارض جانبی محتملی نیز هستند، اگرچه در مجموع بروز آنها بسیار نادر است. عوارض جانبی نولوادکس کمی‌ در زنان رایج تر هستند اما حتی در زنان نیز بروز آنها اندک می‌باشد. عوارض جانبی احتمالی‌ نولوادکس به شرح زیر است :

 • خارش، خون ریزی یا ناراحتی‌ در واژن
 • احساس گرمای ناگهانی در بدن
 • ناراحتی‌ معده
 • سردرد

موارد بالا رایج‌ ترین عوارض جانبی نولوادکس هستند. اما دیگر عوارض جانبی احتمالی‌ نولودکس کمتر از موارد بالا رایج هستند نظیر :

 • جوش
 • کاهش تعداد گلبول‌های سفید
 • تغییرات در پوشش داخلی‌ رحم
 • افزایش سطح تریگلیسیرید
 • آمبولی ریه

عوارض جانبی نولوادکس همگی‌ در موارد بالا خلاصه میشوند. بدون شک برخی‌ از آنها نگران کننده به نظر میرسند، اما باز هم باید گفت که اکثر عوارض جانبی ذکر شده در بالا به ندرت روی میدهند. به عنوان نکته پایانی، زنان باردار یا زنانی که ممکن است باردار شوند به هیچ وجه نباید از نولوادکس استفاده کنند. مصرف در چنین حالتی برای رشد و نمو کودک بسیار خطرناک است.

آرومازین VS آریمیدکس
بخوانید

 

دوز‌های مصرفی نولوادکس

به منظور جلوگیری از بروز عوارض جانبی استروژنی در طول دوره‌های استروئید‌های آنابولیک، دوز روزانه ۱۰-۲۰ میلی‌ گرم رایج می‌باشد. اگر دوز ۲۰ میلی‌ گرم نتواند شما را در برابر بزرگی‌ سینه‌ها حفاظت کند پس در این صورت نیازمند مصرف یک مهار کننده آروماتاز خواهید بود. همچنین اگر با این دوز نتوانید احتباس آب را نیز کنترل کنید پس احتمالا باز هم باید مصرف یک مهار کننده آروماتاز را مد نظر قرار دهید، اما با داشتن یک رژیم غذایی با کالری کنترل شده، مخصوصا میزان دریافت کربوهیدرات ها، مشکل احتباس آب را می‌توان کنترل کرد.

بسیاری از ورزشکاران به اشتباه استروئید‌های آنابولیک را مقصر احتباس آب شدید در بدن خود میدانند، اما در اکثر موارد مشکل این است که میزان کالری دریافتی آنها بسیار بیشتر از حد نیاز می‌باشد. دریافت کالری بیش از حد باعث میشود بدن آب را در خود نگه دارد و با مصرف استروئید‌های آنابولیک تبدیل شونده به استروژن نیز این اثر تشدید میشود. کافی‌ است رژیم غذایی خود را کنترل کرده و از یک (SERM) نیز استفاده کنید و به احتمال زیاد مشکلی‌ نخواهید داشت. اما اگر نیازمند مصرف یک مهار کننده آروماتاز بودید که در دوره‌های سنگین و دوره‌های مخصوص مسابقه به احتمال زیاد به آن نیاز خواهید داشت، پس کنترل سطح کلسترول حتی مهم تر از قبل هم خواهد شد.

در دوره پاکسازی، دوز‌های استاندارد نولوادکس معمولا از ۳۰ میلی‌ گرم در روز شروع میشوند. دوز ۴۰ میلی‌ گرم در روز معمولا به مدت ۲ هفته ادامه خواهد داشت، سپس برای ۲ هفته بعدی دوز به ۲۰ میلی‌ گرم در روز کاهش پیدا می‌کند و سپس به صورت اختیاری فرد میتواند ۱-۲ هفته را با دوز ۱۰ میلی‌ گرم در روز نیز ادامه دهد. اینکه دوره استروئید شما چگونه به پایان می‌رسد، تعیین کننده زمان شروع مصرف نولوادکس می‌باشد. همچنین اگر (HCG) نیز مورد استفاده باشد، این موضوع نیز روی زمان مصرف نولوادکس تاثیر گذار است :

 • اگر دوره شما با هر استروئید آنابولیک با استر بلند به اتمام می‌رسد، شما باید مصرف نولوادکس را ۲ هفته پس از آخرین تزریق شروع کنید.
 • اگر دوره شما با هر استروئید آنابولیک با استر کوتاه به اتمام می‌رسد، شما باید مصرف نولوادکس را ۳ روز پس از آخرین تزریق شروع کنید.
 • اگر دوره شما با هر استروئید آنابولیک با استر بلند به اتمام می‌رسد، شما باید مصرف (HCG) را ۱۰ روز پس از آخرین تزریق شروع کرده و مصرف نولوادکس را نیز باید پس از پایان مصرف (HCG) شروع کنید.
 • اگر دوره شما با هر استروئید آنابولیک با استر کوتاه به اتمام می‌رسد، شما باید مصرف (HCG) را ۳ روز پس از آخرین تزریق شروع کرده و مصرف نولوادکس را نیز باید پس از پایان مصرف (HCG) شروع کنید.
نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
دیدگاه کاربران 38

 • Hossien 06 ژانویه 19

  مثل همیشه عالی بود جناب رضائی

  پاسخ
  • حسام رضائی 07 ژانویه 19

   لطف دارید دوست عزیز

   پاسخ
 • خالد 11 ژانویه 19

  آقا واقعا شما لطف بزرگی میکنی وقت میزاری مطلب مینویسی و راهنمایی میکنی سپاس

  پاسخ
  • حسام رضائی 11 ژانویه 19

   لطف دارید دوست عزیز

   پاسخ
   • آیدین احمدی 20 آگوست 20

    استاد حسام رضائی از کجا اگزمستان و اریمیدکس اروماسین رو تهیه کنیم تو هیچ داروخونه ای نیس در تهران

    پاسخ
  • علی ولیزاده 03 نوامبر 20

   ببخشید مصرف 0.5 گرم تاموکسیفن در روز به مدت 7 هفته باعث ریزش مو و طاسی میشه یا کلا باعث ریزش مو میشه یا خیر ؟

   پاسخ
 • عباس 12 مه 19

  سلام آیا این دارو ایجاد اختلال و کاهش در پلاکت خون و کاهش میل جنسی را در پی دارد؟

  پاسخ
  • حسام رضائی 14 مه 19

   نولوادکس باعث کاهش میل جنسی‌ میشه اما در مورد اثرش روی سطح پلاکت خون اطلاع دقیقی‌ ندارم حداقل جز عوارض جانبی رایجش نیست

   پاسخ
 • Jack 10 سپتامبر 19

  عالی بود

  پاسخ
 • هرکول 24 سپتامبر 19

  آیا میشه بجای ارمیدکس تاموکسیفن استفاده کرد

  پاسخ
 • علی 26 دسامبر 19

  باسلام و تشکر از مطالبتون
  جناب رضایی میخواستم بدونم تو دوره پاکسازی برای اناوار (8 هفته روزی 15 گرم) استفاده از تاموکسیفن لازمه؟ یا اینکه فقط مکمل های تستترون ساپورت و یا daa اکتفا کنم؟
  ممنون

  پاسخ
  • حسام رضائی 28 دسامبر 19

   دوست عزیز پاکسازی پس از هر دوره استروید لازمه حتا برای آناوار که استروید ضعیفی محسوب میشه و برخی‌‌ها ممکنه فکر کنند که نیازی به پاکسازی نیست در صورتی‌ که ضعیف‌ترین استروید‌ها هم می‌تونن در پایان دوره سیستم تولید طبیعی تستوسترون رو تا ۵۰% سرکوب کنند برای پاکسازی آناوار استفاده از کلوماید به مدت ۴-۶ هفته با دوز‌های کم احتمالا کافی‌ باشه

   پاسخ
 • مجتبی 09 فوریه 20

  هنگام استفاده از هورمون هم میشه از تاموکسیفن استفاده کرد برای پیشگیری از عارضه نوک سینه؟؟

  پاسخ
  • حسام رضائی 16 فوریه 20

   بله میتونید اما رایج نیست زیاد بیشتر در دوره پاکسازی استفاده می‌شه

   پاسخ
 • مجتبی۲۰۱ 09 فوریه 20

  سلام برای پیشگیری از عارضه نوک سینه هنگام استفاده از هورمون هم میشه تاموکسیفن رو استفاده کرد ممنون

  پاسخ
 • وحید 28 فوریه 20

  با سلام خیلی عالی و بی نظیر هستین جناب رضایی تو خیلی از سایتهای فارسی گشتم همچین مطلب کاملی پیدا نکردم واقعا سپاسگزارم خدا قوت

  پاسخ
  • حسام رضائی 28 فوریه 20

   لطف دارید دوست عزیز

   پاسخ
 • رضا ازاد 27 مارس 20

  من یک دوره ی ترنبولون و وینسترول استفاده کردم … میخواستم بدونم برای پاکسازی تاموکسیفن کافی هستش ؟ و اینکه تداخل دارویی با مولتی ویتامین یا امگا ۳ یا زینک نداره ؟

  پاسخ
  • حسام رضائی 01 آوریل 20

   ۱۰ روز پس از آخرین تزریق، ۵۰ میلی‌ گرم کلوماید در روز به مدت ۲۰ روز، ۰.۵ میلی‌ گرم در روز آریمیدکس در کنار کلوماید و ادامه مصرف تا یک هفته بعد از قطع مصرف کلوماید! خیر تداخلی نداره

   پاسخ
 • مهدی 31 مارس 20

  سلام و عرض احترام
  برای هفته ای ۲ عدد اناتتات ۲۵۰ المانی
  چه میزان لازم هست استفاده شه در حین دوره
  ممنون

  پاسخ
  • حسام رضائی 01 آوریل 20

   برای این دوره نیازی به استفاده از سرم‌ها حین دوره ندارید پس از حداقل ۸ هفته مصرف انانتات ۲ هفته مصرف رو قطع کنید تا تستوسترون از بدن پاکسازی شه بعدش روزانه ۵۰ میلی‌ گرم کلوماید به مدت ۲۰ روز مصرف برای دوره پاکسازی استفاده کنید! ۵۰ میلی‌ گرم کلوماید روزانه به مدت ۲۰ روز، ۲ هفته پس از آخرین تزریق انانتات

   پاسخ
 • صمد آزادبخت 25 آوریل 20

  سلام آقای رضایی.من ۱۰ تا سوستانون کراچی+10تا وینسترول+۶۰عدد دیانابول..برای این که دچار عارضه نوک سینه نشم چه قرص های پیشنهاد میکنید.

  پاسخ
  • حسام رضائی 25 آوریل 20

   دوست عزیز میتونید ۰.۵ میلی‌ گرم آریمیدکس هر روز تا انتهای دوره مصرف کنید

   پاسخ
   • صمد آزادبخت 26 آوریل 20

    خدا خیرتون بده استاد..بعد از پایان دوره دیگه نیازی به (کلومید.تاموکسیفن و…………)ندارم؟؟ چنتا ام hcg کافیه ؟

    پاسخ
   • صمد آزادبخت 26 آوریل 20

    ببخشید استاد .بعد از پایان دوره دیگه نیازی به(کلومید .تاموکسیفن و………) ندادم..بعد چنتا hcg کافیه ؟؟؟؟؟

    پاسخ
   • حسین 11 مه 20

    سلام قربان.بنده ده تا استرویید بولدلون پنج تا ایفدرین مصرف کردم چندروز بعدش در فاصله پنج روز دوتا HCGزدم بعدش پنج روز بعدش به مدت شش هفته تاموکسیفن مصرف کردم.قضیه اینه ک خواستم بلافاصله بعده پاکسازی برای بچه دار شدن اقدام کنم الان چندروزه ک مصرف تاموکسیفن هم تموم شد ولی مصرف تاموکسیفن باعث شد میل جنسیم کم بشه و نعوظ پیدا کنم.چی کنم این حالتم برطرف بشه تا حالا این سابقه لعنتی و نداشتم اصلا خوب حالت نرمال نمیشه باید چیکار کنم ایا سیدنافیل بخورم برای بچه داری اقدام کنم واسه نطفه ضرر نداره یا دارویی بهتری میشناسید از این حالت نعوظ خارج شم لطفا زودتر راهنمایی کنید

    پاسخ
   • ممدرضا 01 دسامبر 20

    مصرف کلومید در حین دوره(مثلا اکساندرلون یا تست)تداخلی با استرویید نداره؟

    پاسخ
 • صمد آزادبخت 26 آوریل 20

  ببخشید .بعد از اتمام و قطع استروئید دیگه نیازی ب قرص های انی استروژن مثل .کلومید تاموکسیفن و……ندارم..بعد چنتا hcg بزنم کافیه

  پاسخ
 • صمد آزادبخت 26 آوریل 20

  ببخشید.بعد از اتمام دوره دیگه نیازی ب کلومید یا توموکسیفن و…….. ندارم..بعد چنتا hcgکافیه

  پاسخ
 • علی نت 02 مه 20

  سلام قربان
  من سه تا دوره با فاصله دو هفته بین هر دوره انانتات تزریق کردم
  منتها چون بین یکی از دوره هام باشگاه تعطیل بود هی فاصله میفتاد
  بخاطر همین حدود ۴ ماه کل دوره هام طول کشید
  الان بعد دو هفته یه hcg تزریق کنم بعد سه روز دو هفته اول تاموکسیفن ۴۰ میل دو هفته دوم روزی ۲۰ میل
  درسته؟! اگ اشتباهه اصلاح کنید
  با تشکر

  پاسخ
 • حسین 10 مه 20

  سلام اقای رضایی
  خیلی ممنون که زحمت میکشید و علمتون رو به بقیه‌ هدیه میدید.
  من یک دوره چهار هفته ای با مصرف تست و نان و اکسی متولون به میزان ۵۰میل در روز دارم،میخاستم بدونم حین دوره نیازی به تاموکسیفن هست؟و یا لتروزول؟و اینکه برای پاکسازی چه میزان لازمه؟

  پاسخ
 • حسین 10 مه 20

  سلام جناب رضایی
  تشکر میکنم از زحمتتون و وقتی که برای اگاهی دیگران میزارید
  یه دوره نان و تست ۱۰۰و اکسی متولون ۵۰ میل در روز دارم خاستم بدونم حین دوره لازمه تاموکسیفن مصرف شه؟لتروزول لازمه؟و اینکه برای پاکسازی چه مقدار تاموکسیفن مصرف کنم

  پاسخ
 • رضا ن 11 مه 20

  قربان من ده تا بولدلون با پنج تا ایفدرین زدم .یه هفته بعدش در فاصله پنج روز دوتا HCGزدم و سه روز بعدش شروع کردم به شش هفته خوردن تاموکسیفن .الان من از نظر میل جنسی مشکل پیدا کردم و دچار نعوظ میشم.خواستم یه راهنمایی کنید که یه چی مصرف کنم عارضه این لامصب بره چون تا بحال همچین مشکلی نداشتم و قصد دارم در این ماه اقدام به بچه دار شدن کنم.راهی داره چیزی بخورم که ضرری برای بچه دار شدنم نداشته باشه و این مشکل نعوظ ک در اثر تاموکسیفن اومد در سریعترین زمان از بین بره

  پاسخ
 • مرتضی 19 مه 20

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  من میخوام قرص دیانابول مصرف کنم و بعدش نولوادکس
  باید بلافاصله بعد از تموم شدن دیانابول شروع کنم یا لازمه چند روز فاصله بیوفته؟
  دیگه اینکه برای پیشگیری از عوارض دیانابول همین کفایت میکنه ؟

  پاسخ
  • حسام رضائی 04 ژوئن 20

   توصیه میشه بلافاصله بعد از اتمام دوره، ۲۰ روز از کلوماید و ۳۰ روز از نولوادکس استفاده کنید

   پاسخ
 • محمدحسین 04 آگوست 20

  سلام ببخشید من ۳هفته اکساندرولون مصرف کردم نیاز به پاکسازی داره؟ دوز بالا هم نبود

  پاسخ
  • حسام رضائی 05 آگوست 20

   خیر نیازی نیست

   پاسخ
 • بردیا 14 ژانویه 21

  سلام من توی دوره ی هورمون بدنسازی هستم از قبله دوره نوکه سینم بزرگ شده کمی در حینه دوره اگر تاموکسیفن مصرف کنم باعثه کم شدنه تاثیره دورم نمیشه؟؟؟

  پاسخ