آیا آلت تناسلی‌ یک ماهیچه است یا یک اندام؟
4.6

آیا آلت تناسلی‌ یک ماهیچه است یا یک اندام؟

  • پزشکی و سلامتی
  • ۳ مرداد ۹۹
  • حسام رضائی
  • 24,688 بازدید
  • 11 دیدگاه

آیا آلت تناسلی‌ یک ماهیچه است؟ در این مطلب از مکمل ها به بررسی ساختار آلت تناسلی آقایان می پردازیم. ممنون همراه ما هستید.

 

در پاسخ به این سوال که آیا آیا آلت تناسلی‌ یک ماهیچه است، باید گفت خیر. آلت تناسلی‌ بر خلاف آنچه که ممکن است فکر کنید، واقعا یک ماهیچه نمیباشد. بخش عمده آن بافتی اسفنجی بوده که هنگام نعوظ، با خون پر میشود.

 

پس اگر ماهیچه نمیباشد، چگونه می‌توان آن را حرکت داد؟

اگر شما دارای آلت تناسلی‌ هستید یا نزدیک فردی بوده اید که دارای آن بوده است، پس احتمالا در مورد آن نمایش جادویی کنجکاو بوده اید. احتمالا منظورم را میدانید، همان منقبض و منبسط کردن آلت تناسلی‌ که باعث بالا و پایین رفتن آن میشود.

آلت تناسلی‌ ممکن است که یک ماهیچه نباشد، اما در نزدیکی‌ آن ماهیچه هایی هستند که حرکت را برای آلت ممکن می‌کند که این رویداد باعث میشود که عمل دخول و ادرار برای مردان ممکن شود.

 

اگر شما نیز علاقمند به بهبود کنترل آلت تناسلی‌ خود هستید، تمرینات کگل میتوانند به شما کمک کنند.

این حرکات باعث تقویت ماهیچه‌های کف لگن شده که این امر همانند یک زنجیر میتواند باعث حفظ و ثبات ارگان‌ها در آن ناحیه شود. این حرکات همچنین به کنترل مثانه و عملکرد جنسی‌ شما نیز کمک میکنند.

این حرکات را به طور منظم انجام دهید تا شاید قادر باشید آلت تناسلی‌ خود را در محدوده بیشتری حرکت دهید.

 

آیا ورزش میتواند باعث بزرگ تر شدن آلت تناسلی‌ شود؟

تمرینات کگل ممکن است باعث افزایش جریان خون شوند که این امر میتواند باعث نعوظ بهتر آلت شود.

اما اگر منظور آن تبلیغات آنلاینی باشد که با انجام حرکات خاصی‌ وعده آلتی بزرگ تر را میدهند، باید بگویم که شانسی در این مورد نخواهید داشت. تمرین دادن آلت تناسلی‌ بعید است که باعث بزرگ تر شدن آن شود.

 

(Jelqing)، که یک تمرین کششی برای آلت تناسلی‌ می‌باشد، از آن دسته حرکاتی است که ممکن است احتمالا در مورد آن شنیده باشید. هرگونه مدرک مبنی بر اثبات مزیت‌های این حرکت، شفاهی‌ و نقلی می‌باشد.

 

قبل از اینکه شروع به کشیدن و نرمش دادن آلت تناسلی‌ خود کنید، به یاد داشته باشید که سایز آلت واقعا تعیین کننده عملکرد خوب شما در تختخواب نمیباشد.

شما به لطف دیگر انواع رابطه جنسی‌ نظیر بازی با نقاط حساس و رابطه دهانی، بدون عمل دخول نیز میتوانید رابطه جنسی‌ بسیار لذت بخش و خوبی‌ را داشته باشید.

به علاوه، اگر موجودی شما یک آلت تناسلی‌ کوچک است، یا حتی بزرگ، راه هایی وجود دارد که میتوانید با آنها رابطه جنسی‌ و عملکرد خود را بهبود ببخشید. مهم این است که بیشترین استفاده را از آنچه که دارید ببرید.

 

به علاوه، تحقیقات نشان میدهند که درک افراد از سایز آلت تناسلی‌‌شان اغلب منفی‌ می‌باشد، به طوری که بسیاری از آنها سایز نرمال را بسیار بزرگ تر از آنچه که هست تصور میکنند.

 

آلت تناسلی از چه چیزی تشکیل شده است؟

سه لوله پوشیده شده در یک غلاف به نام باک فاسیا تشکیل دهنده آلت هستند. این لوله‌ها شامل (corpus spongiosum) و دو (corpora cavernosa) هستند، که با نام (corpus cavernosum penis) شناخته میشوند.

(corpus cavernosum) حاوی بافتی اسفنجی و شریان هایی بوده که در امتداد میانه هر کدام ادامه دارد. هنگامی که ماهیچه‌های اطراف (corpus cavernosum) منبسط شوند، جریان خون وارد فضای آزاد میشود. این فشار باعث میشود تا آلت متورم و سفت شود.

 

شکستگی آلت تناسلی

اگر آلت تناسلی‌ استخوان نیست، پس چگونه ممکن است که دچار شکستگی شود؟

استخوانی در آلت تناسلی‌ نیست، اما با فشار کافی‌، قطعا میتوانید آلت خود را دچار شکستگی کنید.

آن دو لوله ای که هنگام نعوظ سرشار از خون میشوند، در صورت پیچ خوردن با فشار کافی‌، میتوانند دچار شکستگی شوند. به این رویداد شکستگی آلات تناسلی‌ گفته میشود.

 

اما شاید از خود بپرسد که چرا باید یک فرد آلت تناسلی‌ خود را با این فشار و خشونت بپیچاند؟ باید گفت این کار غیر عمدی است!

اکثرا این شکستگی‌ها حین انجام رابطه جنسی‌ صورت می‌پذیرد، مخصوصا زمانی‌ که شریک فرد حین رابطه جنسی‌، در موقعیت بالا قرار داشته باشد.

در این حالت اگر آلت تناسلی‌ مرد از مقعد یا واژن بیرون بلغزد امکان شکستگی و خم شدن آن وجود دارد.

 

خود ارضایی شدید و ترومای غیر نافذ حاصل از بروز حوادث یا حمله و تجاوز نیز میتوانند باعث شکستگی آلت شوند.

اما یک فرد چگونه میبایست دریابد که آلتش دچار شکستگی شده است؟ تشخیص آن میتواند آسان باشد زیرا علائم و نشانه‌های آن بسیار منحصر به فرد است که عبارتند از :

 

_صدای قابل شنیدن هنگام شکستگی از ناحیه آلت تناسلی‌

_درد بسیار شدید

_از بین رفتن ناگهانی نعوظ

_کبودی سیاه رنگ و خون ریزی

_آلت خم شده

 

آیا واقعا افراد (showers) و (Growers) وجود خارجی‌ دارند؟

بله، برخی‌ شواهد مبنی بر وجود (showers) و (Growers) هستند.

 

محض اطلاع، (showers) به افرادی گفته میشود که چه در هنگام نعوظ و چه در حالت نرمال، آلت تناسلی‌ آنها طول یکسانی دارد. اما (Growers) افرادی هستند که هنگام نعوظ، آلت تناسلی‌‌شان به شکل قابل توجهی‌ بلندتر میشود.

 

اما به هر حال، این امر واقعا معنی‌ خاصی‌ در زندگی‌ جنسی‌ شما ندارد، و میزان میانگین تغییر در اندازه آلت تناسلی‌ بین افراد (showers) و (Growers) تنها حدود ۱.۵ اینچ می‌باشد.

 

آیا تمام انواع نعوظ شبیه هم هستند؟

خیر. انواع مختلفی‌ از نعوظ داریم، مثلا یک زمان نعوظ شما میتواند حاصل تحریک شدگی و برانگیختگی باشد و یک زمان میتواند تصادفی بدون علت خاصی‌ روی دهد.

 

همچنین میزان سفتی و احساس در آلت تناسلی نیز میتواند متفاوت باشد. شما هم میتوانید نعوظی بسیار سفت و سخت داشته باشید و هم نعوظی نه چندان شدید و سفت، که این امر بسته به چندین فاکتور می‌باشد.

برخی‌ از مواردی که میتوانند روی سایز نعوظ و مدت زمان ماندگاری آن تاثیر گذار باشند عبارتند از :

_حالات خلقی‌ شما

_مصرف الکل

_مصرف دارو

_برخی‌ شرایط پزشکی‌ خاص

_رابطه شما

_زمان روز

_میزان خوابی‌ که داشته اید

 

آیا واقعا انجام رابطه جنسی‌ زمان خاصی‌ دارد؟

 

به هیچ وجه! داشتن رابطه جنسی‌ انتخاب شما است و نداشتن رابطه قرار نیست که به شما آسیب وارد کرده یا باعث کوچک و افتادگی آلت تناسلی‌ شود.

 

رابطه جنسی‌ دارای مزیت‌های شناخته شده خود می‌باشد، از جمله کاهش فشار خون، کاهش سطح استرس و افزایش سلامتی پروستات.

اما نداشتن رابطه جنسی‌ به این معنی‌ نیست که سلامتی شما قرار است به مخاطره بیفتد.

راه‌های دیگری برای بهره مندی از مزیت‌ها وجود دارد، نظیر ورزش کردن و مراقبت از سلامت فیزیکی‌ و روانی‌ از طریق دیگر عادات سبک زندگی‌ سالم و فعالیت‌های لذت بخش.

با این بیان، اگر در مورد کمبود رابطه جنسی‌ نگران هستید یا تجربه کاهش ناگهانی میل جنسی‌ یا توانایی رسیدن یا حفظ نعوظ را از دست داده‌اید، حتما با پزشک خود صحبت کنید.

تغییر در سطح میل جنسی‌ یا نعوظ میتواند به دلیل یک شرایط خاص ایجاد شده باشد.

 

مرتبط بخوانید : ارگاسم خانم ها!

 

آیا پیش پوست تاثیری روی حساسیت آلت تناسلی‌ دارد؟

پیش پوست اینطور به نظر نمیرسد که در مجموع تاثیر خاصی‌ را داشته باشد.

تحقیقات گزارش‌های متناقضی را در زمینه تاثیر ختنه کردن روی لذت جنسی‌ داده اند.

در جدید‌ترین مدرک ارائه شده نشان داده شده است که حساسیت آلت بین مردان ختنه شده و ختنه نشده بسیار حداقلی بوده است.

 

ختنه کردن چقدر رایج می‌باشد؟

بیشتر از آنچه که ممکن است فکرش را بکنید. بر اساس یک گزارش توسط سازمان جهانی‌ بهداشت در سال ۲۰۱۰، یک نفر از هر سه نفر عمل ختنه را انجام داده است.

 

جمع بندی

آیا آلت تناسلی‌ شگفت انگیز نیست؟ این عضو جالب از بدن شما به شکلی‌ هوشمندانه به اندازه ای انعطاف پذیر بوده که میتوانید به راحتی‌ با آن ادرار کرده و در صورت انتخاب رابطه جنسی‌ و تولید مثل کنید.

 

سلامتی‌ آلت تناسلی‌ تان را حفظ کنید، مراقب باشید که دچار شکستگی نشود و از تمام جادویی که برای ارائه دادن دارد لذت ببرید.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4.6/5 - (10 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

11 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات