میبولرون (Cheque Drops)
4.7

میبولرون (Cheque Drops)

  • استروئیدها
  • ۱۴ خرداد ۹۹
  • حسام رضائی
  • 2,197 بازدید
  • بدون دیدگاه

میبولرون یک استروئید آنابولیک دامپزشکی می‌باشد که برای اولین بار در دهه ۶۰ میلادی توسط کمپانی ای به نام آپجان ساخته شد. در آن زمان، نام اصلی‌ این استروئید (Cheque Drops) بود، اما بعدا نام آن به (Cheque Medicated Dog Food) تغییر پیدا کرد. دلیل اصلی‌ ساخت این استروئید به منظور جلوگیری از حاملگی سگ‌های ماده بود. این استروئید این کار را از طریق توقف چرخه قاعدگی در سگ‌های ماده انجام میداد و در واقع از همان زمان تولید تا اکنون، هدف از طراحی این محصول کمک به سگ سانان بوده است. اما، همانند بسیاری دیگر از داروها، انسان‌ها مخصوصا ورزشکاران و بدنسازان، کاربردی برای استفاده از این استروئید پیدا کردند.

(Cheque Drops) یکی‌ از قدرتمند‌ترین استروئید‌های آنابولیکی می‌باشد که تا به حال ساخته شده است. به عنوان یک استروئید، همچنین از لحاظ عوارض جانبی، یکی‌ از ناامید کننده‌ ترین و مشکل ساز‌ترین‌ها نیز می‌باشد. (Cheque Drops) استروئیدی نیست که یک فرد مبتدی در یک باشگاه محلی بخواهد آن را امتحان کند. این استروئید برای مصرف ورزشکاران کاملا جدی و سطح بالا می‌باشد، نظیر آنهایی که مبارزه یا پاورلیفتینگ انجام میدهند، به عبارت دیگر، ورزشهایی که تمرکزی، انفجاری، قدرتی‌ و کوتاه مدت هستند.

تعدادی از بدنسازان نیز هستند که کارایی این استروئید را تضمین میکنند، مخصوصا در دوره قبل از مسابقات یا پایان دوره حجم. اما به یاد داشته باشید، اگرچه این استروئید در موارد نادر میتواند استفاده شود، اما دارویی نیست که شما بتوانید آن را در جوامع بدنسازی پیدا کنید. هنگامی که بیشتر در مورد آن بدانید، میفهمید که این استروئید برای کسانی‌ که صرفا اهداف بدنسازی در سر خود دارند، زیاد مناسب نیست.

 

عملکرد (Cheque Drops)

میبولرون یک آندروژن آنابولیک خوراکی می‌باشد و از یک استروئید محبوب دیگر به نام ناندرولون ساخته شده است. میبولرون در واقع فرم تغییر یافته ناندرولون می‌باشد. (Cheque Drops) در واقع تنها با افزودن یک گروه اضافه متیل به جایگاه ۷ و ۱۷ هورمون ناندرولون ساخته شده است. این گروه اضافه شده به جایگاه ۷، باعث شده تا قدرت این استروئید از لحاظ آندروژنیک بسیار بیشتر شود و همچنین از فعالیت آنزیم ۵-آلفا ردوکتاز نیز جلوگیری می‌کند. گروه متیل افزوده شده به جایگاه ۱۷ نیز همچنین از هورمون در برابر تجزیه شدن از طریق مصرف دهانی محافظت می‌کند. پس اساسا، (Cheque Drops) یک استروئید آنابولیک آلکیل دار شده (C17-alpha) می‌باشد.

اگر از مولکول آلکان یک اتم هیدروژن جدا کنیم، باقی‌مانده گروه آلکیل نام دارد.[۱] فرمول کلی آلکیل‌ها به صورت CnH2n+1 است.

تنها با ایجاد همین تغییرات کوچک، هورمون ناندرولون بسیار قدرتمند میشود. در واقع این استروئید شاید یکی‌ از قدرتمند‌ترین آندروژن هایی باشد که تا به حال ساخته شده است. با این تفاسیر، کمپانی آپجان در واقع ذکر کرده است که (Cheque Drops) تقریبا ۶ برابر قوی تر از تستوسترون بوده و تقریبا اثر آندروژنیک آن نیز ۳ برابر بیشتر می‌باشد. اما در عمل، اینطور به نظر می‌رسد که این استروئید در این زمینه‌ها بسیار قوی تر از این ارقام ذکر شده می‌باشد.

این دارو تنها دارای نیمه عمر حداکثری ۴ ساعته می‌باشد و از لحاظ زمان مصرف این استروئید باید گفت که معمولا از آن حدود نیم ساعت قبل از یک رقابت جدی و مهم استفاده میشود. به یاد داشته باشید که این استروئید به شدت قدرتمند است و از معدود استروئیدهایی که می‌باشد که افراد به جای دوز‌های میلی‌ گرمی‌ از دوز‌های میکروگرمی استفاده میکنند.

اگرچه متخصصان اینترنتی ممکن است مدعی شوند که (Cheque Drops) استروژنیک نمیباشد، اما در واقع اینطور نیست و این استروئید بسیار استروژنیک می‌باشد. این استروئید آنابولیک میتواند فعالیت آروماتاز را به شدت افزایش دهد، اما از آنجایی که به ندرت از آن در بلند مدت استفاده میشود، بنابراین در اکثر موارد عوارض جانبی استروژنی آن قابل توجه نیست. همچنین به دلیل طول دوره نسبتا کوتاه این استروئید، شما اثر آنابولیک چندانی نیز نخواهید دید، مگر اینکه از آن در یک دوره طولانی مدت استفاده کنید و دوز آن نیز باید به سطح میلی‌ گرم برسد، تقریبا ۵ میلی‌ گرم، تا بتوان اثرات ذکر شده را واقعا حس کنید.

 

تاثیرات (Cheque Drops)

بدون هیچ شکی‌، دلیل اصلی‌ محبوبیت (Cheque Drops) به دلیل تاثیر بالای آندروژنیک آن می‌باشد، به عبارت دیگر، ظرفیت آن در بهبود و تقویت سطح پرخاشگری. به همین دلیل است که مصرف این استروئید بین مبارزان رشته‌های مختلف و ورزشکاران قدرتی‌ رایج می‌باشد. برای آنهایی که در سطح بالای رقابتی حضور دارند، عملکرد این دارو کاملا واضح و مشخص است و به همین دلیل مصرف آن در بین این ورزشکاران به شدت مفید و کاربردی می‌باشد.

بر خلاف تصور عموم، اکثر استروئید‌های آنابولیک باعث افزایش پرخاشگری نمیشوند. بله، آنها میتوانند باعث افزایش تمرکز و بهبود سطح تستوسترون شوند که منجر به افزایش تمرکز و انگیزه میشود، اما از لحاظ حس مبارزه طلبی و افزایش پرخاشگری، دارو‌های اندکی‌ هستند که میتوانند تاثیراتی همانند میبولرون داشته باشند. لازم به ذکر است که پرخاشگری به هیچ وجه چیز بدی نمیباشد. اگر شما فردی آرام و مسئولیت پذیر هستید، میتوانید از پرخاشگری خود با استفاده صحیح سود زیادی ببرید. اما، اگر فردی در حالت نرمال هم دارای رفتار بدی می‌باشد، پس تصمیم عاقلانه ای نیست که از (Cheque Drops) استفاده کند.

همانطور که ذکر شد، دلیل اصلی‌ استفاده از این دارو به منظور بهبود تمرکز و پرخاشگری قبل از شروع یک مسابقه می‌باشد یا ورزش هایی که نیازمند یک ذهنیت قوی میباشند. بسیار رایج است که ورزشکاران قبل از شروع یک مسابقه به منظور افزایش پرخاشگری خود در باشگاه از این دارو استفاده کنند، اما بدنسازان معمولا از (Cheque Drops) در پایان رژیم آمادگی برای مسابقات در هفته‌های پایانی استفاده میکنند تا از لحاظ روانی‌ خود را تقویت کنند.

در بدنسازی، رژیم قبل از مسابقه بسیار دشوار است و در آن هفته‌های پایانی که اوضاع بسیار سخت میشود، بدنسازان همیشه میتوانند از یک تقویت روانی‌ سود ببرند و این کاری است که (Cheque Drops) میتواند به خوبی‌ انجام دهد. لازم به ذکر است که مصرف مستمر (Cheque Drops) میتواند منجر به آروماتیزاسیون (افزایش سطح استروژن) شود، بنابراین احتباس آب در بدن ممکن است. با این بیان، اما آن را می‌توان کنترل کرد و در برابر دیگر چالش‌های پیش رو آمادگی‌ برای مسابقات، مشکل بزرگی‌ محسوب نمی‌شود.

از لحاظ تئوری، (Cheque Drops) دارویی است که دارای مقداری قدرت آنابولیک نیز می‌باشد، اما با توجه به میزان خطرناک بودن این استروئید برای سلامتی، مطلقا نباید از این استروئید به منظور عضله سازی استفاده کنید. با این بیان، تنها مورد مصرف مجاز این استروئید به منظور افزایش روحیه مبارزه طلبی و پرخاشگری می‌باشد و با توجه به خطرناک بودن این استروئید، واقعا تنها هدف عقلانی مصرف این استروئید همین مورد می‌باشد.

 

عوارض جانبی (Cheque Drops)

عوارض جانبی (Cheque Drops) بسیار زیاد می‌باشد و در واقع استروئیدی بسیار خطرناک است. با توجه به عوارض جانبی این دارو، (Cheque Drops) چیزی نیست که یک فرد مصرف آن را مد نظر قرار دهد. گزینه‌های بسیار بهتری نسبت به (Cheque Drops) وجود دارند. اما از آنجایی که این استروئید باعث حس مبارزه طلبی و پرخاشگری میشود، بسیاری از رزمی کاران از این دارو استفاده میکنند. البته این گفته‌ها به این معنی‌ نیست که این استروئید میتواند باعث مرگ فرد شود و در برخی‌ موارد، حتی می‌توان از بروز هرگونه عارضه جانبی جلوگیری کرد، اما (Cheque Drops) دارویی است که در صورت وجود گزینه‌های دیگر، به هیچ وجه نباید آن را مصرف کنید.

 

عوارض جانبی استروژنیک

از لحاظ عوارض جانبی استروژنیک، بروز آنها با مصرف (Cheque Drops) قطعا محتمل است. با مصرف این استروئید امکان افزایش سطح پروژستین و استروژن وجود دارد که این امر نیز احتمال بروز احتباس آب، ژینکوماستی و فشار خون را بیشتر می‌کند. اما از آنجایی که به دلیل کوتاه بودن طول دوره مصرف، بروز این عوارض رایج نمیباشد، پس باید از بابت عوارض جانبی استروژنیک این دارو کمترین نگرانی را داشته باشید.

اما اگر خواهان کاهش احتمال بروز عوارض استروژنیک هستید، شاید عاقلانه باشد که مصرف یک مهار کننده آروماتاز نظیر آریمیدکس را مد نظر قرار دهید. این دارو باعث کاهش سطح مبنای استروژن شده و احتمال بروز عوارض جانبی استروژنیک را کاهش میدهد، اما از آنجایی که (Cheque Drops) بسیار قدرتمند می‌باشد، در صورت عدم هوشیاری، ممکن است باز هم شاهد بروز این عوارض باشید.

 

عوارض جانبی آندروژنیک

قطعا با مصرف این استروئید شاهد اثرات معمول مرتبط با آندروژن‌ها خواهید بود. از جمله آنها می‌توان به ریزش مو، ایجاد آکنه و بسیاری دیگر از مشکلات دیگر اشاره کرد. به همین دلیل است که اگر شما یک زن هستید و خواهان تجربه بروز ویژگی‌های مردانه حاصل از دارو‌های آنابولیک نیستید، مخصوصا استروئید‌های به شدت آندروژنیک، پس به هر قیمتی باید از مصرف این استروئید اجتناب کنید.

 

عوارض جانبی قلبی عروقی

یکی‌ از بد‌ترین راه‌ها برای آسیب زدن به سیستم قلبی عروقی تان، مصرف (Cheque Drops) می‌باشد. هنگام مصرف این استروئید، سطح کلسترول، مخصوصا سطح کلسترول بد به شدت افزایش پیدا می‌کند. همچنین در صورت داشتن مشکلات قلبی عروقی از قبل، با مصرف این استروئید این مشکلات بسیار وخیم تر خواهند شد. هنگام مصرف (Cheque Drops) باید تمام این موارد را مد نظر داشته باشید. شما باید از رژیم غذایی ای استفاده کنید که حمایت کننده سطح سلامت کلسترول باشد، این یعنی‌ مصرف مقدار زیادی اسید‌های چرب امگا و کاهش مصرف شکر و چربی‌‌های اشباع. جدایی از یک رژیم غذایی خوب و مناسب، یک برنامه تمرینی با تاکید روی تمرینات هوازی نیز حیاتی می‌باشد. اگر بتوانید تمام موارد ذکر شده را رعایت کنید، احتمالا مشکلی‌ با مصرف (Cheque Drops) برایتان پیش نخواهد آمد.

اما اگر فردی هستید که از لحاظ قلبی عروقی وضعیت ضعیفی دارید، باید از مصرف این دارو کاملا اجتناب کنید. همچنین میتوانید از یک مکمل آنتی اکسیدان نیز مصرف کرده تا بیش از پیش در حفظ سلامت بدن خود گام بردارید.

 

سرکوب تستوسترون

بدون هیچ شکی‌، یکی‌ دیگر از عوارض جانبی جدی این استروئید، توانایی آن در کاهش تولید طبیعی تستوسترون می‌باشد. با مصرف مقادیر بالای آندروژن‌ها و وارد کردن آنها به بدن، بدنتان توانایی تولید تستوسترون را از دست میدهد و در واقع این سیستم تولید سرکوب میشود. سرکوب تولید تستوسترون با مصرف این استروئید کاملا امری واقعی است، اما با یک پروتکل صحیح می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد.

 

سمیت کبد

با اختلاف زیاد، بد‌ترین عارضه جانبی این دارو ماهیت سمی آن برای کبد است. این یعنی‌ اگر شما فردی هستید که دارای مشکلات کبدی میباشید، به هیچ وجه نباید سراغ این استروئید بروید. این دارو به شدت سمی بوده و اگر در مورد بروز سمیت کبد نگران هستید، در صورت عدم مصرف این استروئید، کبد تان بسیار از شما متشکر خواهد بود. همانند اکثر ترکیبات (Cheque Drops)، این استروئید نیز دارای تاثیرات زیادی روی کبد می‌باشد که اصلا خوب نمیباشند. برای مصرف این دست از استروئید‌های سمی برای کبد، باید برنامه داشته باشید و در طول دوره مصرف نیز باید کاملا از مصرف الکل دوری کنید. در غیر این صورت استرس روی کبد بیش از حد خواهد شد.

 

نحوه مصرف (Cheque Drops)

در زمینه مصرف این استروئید، به احتمال بسیار زیاد شما خواهان مصرف دوز‌های خوراکی به میزان ۲۰۰-۳۰۰ میکروگرم میباشید. این دوز حداقلی می‌باشد، اما به اندازه ای کافی‌ می‌باشد که شما اثرات این دارو را روی بدن خود ارزیابی و احساس کنید. اما به هر حال، ممکن است توصیه هایی مبنی بر مصرف ۴۰۰ میکرو گرم در روز را نیز ببینید، اما دوباره باید گفت که این مورد بستگی به شخص و توان مقابله بدن او با عوارض جانبی ذکر شده در بالا دارد.

این دارو به هیچ عنوان دارای خاصیت درمانی نمیباشد، بنابراین اگر قصد مصرف آن را دارید، اطمینان حاصل کنید که از آن درست قبل از یک مبارزه یا رقابت استفاده خواهید کرد. اثر آن سریع می‌باشد و توانمندی ذهنی‌ را به خوبی‌ برای شما فراهم می‌کند، اما به یاد داشته باشید با توجه به قدرت و سمیت این استروئید برای کبد، مصرف مستمر آن میتواند بسیار خطرناک باشد.

 

موجودی (Cheque Drops)

دستیابی به (Cheque Drops) اصل، کاری بسیار دشوار می‌باشد. اکثر محصولات دارای درجه کیفی بالا و اصل دیگر در دسترس نیستند و اگرچه ممکن است در بازار‌های زیر زمینی‌ فروش آن را شاهد باشید، اما در اکثریت موارد، محصول مورد نظر (Cheque Drops) خالص نمیباشد. این دارو زیاد گران قیمت نیست، اما به منظور یافتن آن، باید واقعا رابط ‌های زیادی برای خود پیدا کنید. اگر قرار باشد این استروئید را به شکل مجاز خریداری کنید، تنها جایی‌ که ممکن است آن را یافت کنید منابع دامپزشکی می‌باشد.

 

جمع بندی

در مجموع، شما هیچ دارویی را همانند (Cheque Drops) یافت نمیکنید که بتواند در زمینه افزایش روحیه مبارزه طلبی و پرخاشگری عمل کند. برای این هدف، این استروئید رو دست ندارد، اما باید مراقب سمیت بسیار بالای آن و همچنین مشکلات مرتبط با مصرف مستمر آن باشید. اما اگر واقعا به دنبال دارویی هستید که حس رقابت طلبی و پرخاشگری را در شما افزایش دهد و بتوانید از مزایای آن در مسابقات پاورلیفتینگ و مردان آهنین سود ببرید، (Cheque Drops) میتواند جز آن استروئید‌های آنابولیک جادویی برای شما باشد.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4.7/5 - (6 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات