بولدنون
4

بولدنون

  • استروئیدها, مقالات بدنسازی
  • 26 جولای 14
  • محمدرضا امیدی
  • 56,136 بازدید
  • 7 دیدگاه

بولدنون : آشنایی با استروئید های آنابولیک و عوارض آنها استروئید های آنابولیک رده ای از دارو ها هستند مشتمل بر هورمون مردانه تستوسترون و گروهی از تستوسترون های صناعی که در مقادیر مختلف برای بدنسازی و افزایش حجم …

نام ژنریک این دارو «بولدنون آن دسیلنات» می باشد. این استروئید دارویی تزریقی و بسیار محبوب و پرطرفدار در ورزش های قدرتی بوده است که از عرصه دامپزشکی وارد دنیای پرورش اندام و ورزش های قدرتی شده است. این دارو تاثیرات بسیار قدرتمند آنابولیکی داشته و خواص ملایم آندروژنی دارد. به همین دلیل نیز مصرف همزمان آن با تستوسترون در دروه های حجم تاثیرات بسیار مطلوبی را بر جای می گذارد. استفاده از این دارو به همراه «وینسترول» در دوران کات نیز توصیه شده است.
مهم ترین تاثیر این دارو در بدن آدمی به صورت تشدید سنتز پروتئین در عضلات دیده شده است. تاثیرات آنابولیکی این دارو را از بعضی جهات می توان با داروی «آناوار» مقایسه کرد. افزایش حجم حاصل از مصرف «بولدنون» کند ولی باکیفیت و مطلوب بوده و ناشی از تشدید واقعی پروتئین سازی در عضلات بوده است. این در حالی است که افزایش حجم ناشی از مصرف تستوسترون معمولا سریع بوده و پس از قطع مصرف نیز به راحتی از بین می رود. انتظار افزایش حجم و وزنی معادل 10 کیلوگرم در عرض 6 ماه از این دارو انتظاری بیهوده و عبث خواهد بود اما در عوض حفظ حجم پس از قطع مصرف این دارو بسیار عالی بوده است.
تاثرات آنابولیکی این دارو معمولا 3 هفته پس از شروع مصرف در بدن آدمی دیده می شود. کسانی که باید آزمایش های کنترل دوپینگ را پشت سر بگذارند باید به این مهم توجه داشته باشند که این استروئید نیز اصولا دارویی طولانی اثر بوده و تا مدت ها پس از قطع مصرف نیز در بدن و در خون آدمی باقی می ماند. اما با این وجود ناگفته نماند مصرف کننده ای که از این دارو استفاده می کند نیازی به تزریق مداوم و پی در پی آن ندارد.
ورزشکاران به دو دلیل این دارو را برای مصرف در مقطع زمانی آمادگی قبل از مسابقات مناسب می دانند. اول اینکه این دارو به هورمون های جنسـی زنانه تبدیل نمی شود و دلیل دوم اینکه این استروئید منجر به احتباس آب و املاح در بدن ورزشکاران نمی گردد.

این دارو در برخی از کشورها به نام تجارتی «equipoise» و «boldebal» نیز خوانده می شود. گفته می شود که مصرف این دارو تاثیر مطلوبی در دم انداختن عضلات در حین تمرین و اجرای نمایش نیز داشته است. شاید این تاثیر «بولدنون» را بتوان در افزایش تعداد گلبول های قرمز خون دانست.
تاثیر این دارو در بدن آدمی به صورت افزایش محسوس اشتها نیز دیده می شود. مصرف این استروئید به همراه داروهایی نظیر «دیانابول» تاثیرات عضله سازی بسیار خوبی از خود نشان می دهد.
دز مصرف متوسط این دارو در حدود 100 الی 500 میلی گرم در هفته توصیه شده است.
میزان ماندگاری این دارو در بدن آدمی در حدود 5 ماه ذکر شده است. که مدت زمان نسبتا زیادی است.
اشاره به این نکته را نیز خالی از لطف نمی دانم که مدت زمان ذکر شده بر پایه تخمین های علمی استوار بوده و به هیچ وجه جنبه قطعی ندارد. در ضمن مدت زمان ذکر شده تنها در مورد داروها و نمونه های اصلی معتبر بوده و در مورد داروها و نمونه هایی که اصولا از هویت و از ماده موثر آن اطلاعاتی در دست نبوده و توسط جاعلین تولید می شود بحث در مورد میزان ماندگاری و این مسائل اصولا بحثی بی فایده و بیخود خواهد بود.

تستوسترون پروپیونات نیز استروئیدی روغنی و قابل تزریق بوده و یکی از استرهای متعدد هورمون مردانه تستوسترون می باشد. این استر از تستوسترون در قیاس با دو استری که پیش از این مورد بررسی قرار گرفت زود جذب تر و زود اثر تر بوده است به نحوی که تنها چند روز به صورت فعال در بدن باقی می ماند. برای بهره بردن از اثرات دو استر قبلی، یک تزریق در طول هر دو هفته کفایت می کرد و این در حالی است که استر حاضر را باید چندین بار در طول هفته تزریق نمود تا منشاء اثر گردد! اشاره به این نکته نیز ضروری است که تزریق این دارو در قیاس با دو استر قبلی دردسر ساز تر نیز بوده است به این معنی که محل تزریق در برخی موارد شدیداً دردناک شده و حتی ورم می کند و افرادی که از این استر استفاده می کنند تب می کنند و این ناراحتی ها حتی تا چند روز پس از تزریق نیز ادامه پیدا می کند و از این رو برخی از افراد که بدن شان واکنش شدید در برابر این دارو نشان می دهد از تزریق آن منع می شوند! از دیگر عواملی که مصرف این استر از تستوسترون را محدود تر می کند لزوم تزریق پی در پی این استر است به این معنی که این دارو را چندین بار در طول هفته باید تزریق نمود و این در حالی است که تزریق یک دز از دو استر قبلی در هفته برای بهره بردن از اثرات آنها کفایت می کرد. این استر را می توان یکی از سالم ترین استرهای تستوسترون دانست که هم در دوره کات و هم در دوره های حجم می توان از آن استفاده کرد چرا که میزان تبدیل این استر به استروژن در قیاس با دیگر استرهای این هورمون کمتر بوده است و همین مسئله نیز این هورمون را با ارزش تر از دیگر استرهای تستوسترون کرده است! توجه داشته باشید که در مورد این دارو، استری که به ماده اصلی افزوده شده است پیش از اینکه ماده اصلی در بدن وارد عمل شود از آن جدا می شود و همین مسئله نیز سبب می شود تا ماده اصلی با قدرت بیشتری وارد عمل شود.

بولدنون یا ناندرلون کدام بهتر است ؟

دکادورابولین بیشتر است و در دوزهای بالا می تواند عوارض آندروژنتیکی مانند : ریزش مو چرب شدن پوست و … بجای بگذارد ساختمان بولدنون  این امکان را ایجاد می کند که به استروژن تبدیل شود و میزان تبدیل این دارو به استروژن نصف تستسترون است و این در حالی است که ناندرلون تمایل کمی یه آروماتیز شدن دارد(۲۰٪)  – و بیشتر به پروژسترون تبدیل می شود و به همین دلیل در دوره دکا نباید( البته در بعضی موارد … در دوره های ترکیبی ) از نولووادکس استفاده کرد و از آنتی استروژن هایی مانند : لترازول استفاده کرد و یا از آنتی پرولاکتین ها و …

بولدابول

در شرایطی که فرد در رژیم روزانه غذایی خود مقادیر کافی از پروتئین و انرژی دریافت کرده و تمرینات منظم و کافی را نیز در برنامه تمرینی خود داشته باشد می توان امیدوار بود که مصرف این دارو علیرغم خطرات و عوارض شدیدی که به همراه دارد موجب تحریک عضلات بدن برای تجربه کردن رشد عضلانی شده و فرایند عضله سازی و فرایند پروتئین سازی در عضلات را به خوبی تشدید کرده و پدیأه مخرب کاتابولیسم را نیز در نطفه خفه کند…………………….

۵ مکمل برتری که شما نیازمند مصرف آنها هستید
خواندن

به دلیل اینکه این دارو نیز اصولا از تستوسترون مشتق شده و از نظر شیمیایی نیز شباهت های زیادی به این هورمون دارد می توان گفت که این هورمون نیز همانند هورمون مردانه تستوسترون خواص آندروژنی قدرتمندی دارد……………..

اما به این مهم نیز باید اشاره کرد که این دارو به هورمون زنانه استروژن تبدیل نمی شود و بنابراین می توان ادعا کرد که با مصرف این دارو بروز عوارضی همانند تجمع چربی زاید در بدن، تجمع آب زاید در بدن و عارضه نوک سینه که در اثر افزایش سطح هورمون زنانه استروژن در بدن مردان به وجود می آید نیز بروز نخواهد کرد…………

البته بسیارند کسانی که در ایران با مصرف نمونه های قلابی این دارو که به فراوانی نیز در بازار یافت می شود هم سلامتی خود را به خطر انداخته اند و هم افزایش چربی زاید و آب زاید و حتی نوک سینه را تجربه کرده اند…………..

به دلیل اینکه این دارو اصولا دارویی شناخته شده و پر مصرف بوده است و در قالب ویال نیز عرضه شده است قلابی سازان علاقه زیادی به این دارو نشان داده اند و نمونه های قلابی این دارو را به فراوانی و به وفور تولید و به جامعه ورزشی کشور و دنیا هدیه کرده اند………..

این دارو نیز همانند اغلب استروئیدها موجب احتباس نیتروژن، سدیم، پتاسیم و فسفر در بدن شده و بدین ترتیب موجب افزایش حجم و قدرت عضلانی می شود……..

همانگونه که اشاره شد این دارو نیز در قالب ویال تهیه و عرضه شده است. ویال های حاوی این داروی تزریقی 10 میلی لیتری بوده و حاوی 200 میلی گرم در میلی لیتر از داروی شناخته شده بولدنون می باشد….

نمونه های جدید این دارو که از ماه می سال 2005 میلادی به این طرف تولید و عرضه می شود درپوش های پلاستیکی آب رنگ دارند که کلمه Boldabol نیز به صورتی برجسته بر روی آنها نوشته شده است و نمونه های قدیمی آن نیز که کماکان در بازار موجود می باشند با درپوش های لاستیکی سبز رنگ عرضه شده بودند……………….

به دلیل اینکه بولدنون آن دسیلنات دارویی محبوب و پر مصرف بوده و مصرف آن در بین ورزشکاران ایرانی نیز شایع بوده است در مورد این ماده توضیحات بیشتری را در این مقاله تقدیم می کنیم……..

این ماده که ماده موثر داروی تشریح شده در این قسمت از مقاله نیز هست استروئیدی است که برای مصارف دامی تهیه و تولید می شده است اما امروزه گویا پرورش اندام کاران در زمینه مصرف این دارو گوی سبقت را از دام ها ربوده اند……..

امروزه بولدنون را در فرمول داروهای متعددی می توان یافت. این داروها به نام های مختلف تهیه و عرضه می شوند که در این قسمت از مقاله به نمونه هایی از آنها اشاره می کنیم: Boldebal-H، Equipoise، Ganabol، Pace،Sybolin، Boldenon، Vebonol

انواع آمریکایی این دارو که اکویی پویز نامیده می شود برای اسب ها، نمونه هایی کلمبیایی این دارو که به نام گانابول عرضه می شود برای احشام، نمونه های آلمانی این دارو که به نام Vebonol نامیده می شود نیز برای مصرف سگ ها تولید می شود………….

اشاره به این مطالب به این خاطر بود تا ورزشکارانی که از این دارو استفاده کرده و یا نمونه های قلابی موجود در بازار را به اسم دارویی اصلی تهیه و استفاده می کنند به این مهم توجه داشته باشند که چه داروی و چه ماده ای را وارد بدن خود می کنند……….

بولدنون آن دسیلنات ماده ای است که بر روی بدن آدمی نیز موثر بوده و با وجود عوارض جانبی شدیدی که به همراه دارد خواصی قدرتمند نیز داشته است که این خواص در دیگر استروئیدها و مخصوصا استروئیدهایی که برای مصارف انسانی تولید شده است به ندرت یافت شده و یا اصلا یافت نمی شود…..

مصرف استروئیدهای حیوانی و از جمله استروئیدی که در این قسمت از مقاله به آن پرداختیم با افزایش مطلوب پروتئین سازی در عضلات همراه بوده و بر چگالی عضلات آدمی نیز می افزاید…….

افزایش چگالی عضلات با تراشیدگی و سفتی آنها همراه خواهد بود. نتیجه استفاده از این دارو به صورت افزایش حجم عضلانی سفت و با کیفیت دیده می شود به صورتی که نتیجه ای چنین با کیفیت و مرغوب را به ندرت می توان از استروئیدهای انسانی گرفت……….

با توجه به اینکه این دارو به ندرت نیز به استروژن تبدیل می شود می توان مصرف آن را برای کسانی که به قصد شرکت در مسابقات در دوران آمادگی قرار دارند مناسب دانست. ورزشکاران برای رسیدن به تراشیدگی و سفتی عضلانی مناسب، این دارو را به همراه داروی شناخته شده وینسترول دپو مصرف می کنند………………..

گفته می شود که با مصرف پروتئین و انرژی کافی در طول روز از مصرف ترکیبی این دارو با وینسترول دپو همچنین می توان افزایش قدرت بدنی مطلوبی را نیز انتظار داشت. ……….

کسانی که از این دارو استفاده می کنند به این مهم اشاره دارند که مصرف این دارو موجب افزایش محسوس اشتها نیز شده است. اثرات ایجاد شده در طول دوره مصرف این دارو ماندگاری بسیار خوبی داشته و حتی پس از قظع مصرف دارو نیز از بین نمی رود…………

این دارو همچنین موجب افزایش تعداد گلبول های قرمز خون می شود. بنابراین می توان گفت که مصرف این دارو با افزایش تعداد گلبول های قرمز خون موجب دم کردن بهتر و سریع تر عضلات در حین تمرین می شود………..

اشاره به اثرات اغوا کننده این استروئید نه برای تشویق ورزشکاران به مصرف این دارو که برای رسیدن به این حقیقت بود که اکثریت قریب به اتفاق نمونه هایی که در بازار سیاه دارو و به اسم بولدنون اصل به فروش می رسد قلابی بوده و از اکسی متولون های ایرانی هم پر عوارض تر بوده است………

اغلب داروهای عرضه شده در بازار سیاه دارو قلابی بوده و ماده ای موثری را که باید در خود داشته باشند ندارند……..
این حقیقتی است که در برخی موارد از گفتن آن سر باز زده می شود و حقیقتی است که در بسیاری از موارد ورزشکارانی که استروئید مصرف می کنند نیز در پذیرفتن آن تردید به خود راه می دهند……..

برای خرید این استروئید به فروشگاه مکملهای بدنسازی ارجینال استروئیدفا مراجعه کنید.

 

خرید بولدنون

خرید بولدنون

خرید بولدنون از فروشگاه مکملهای بدنسازی
  • 350,000 تومان
سفارش محصول
نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
4/5 - (8 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

7 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات