بولدنون آندسیلنات چیست و در بدنسازی چه کاربردی دارد؟
3.9

بولدنون آندسیلنات چیست و در بدنسازی چه کاربردی دارد؟

  • استروئیدها, مقالات بدنسازی
  • ۸ شهریور ۰۲
  • محمدرضا امیدی
  • 60,286 بازدید
  • 8 دیدگاه

بولدنون آندسیلنات Equipoise رایج‌ ترین نام تجاری شناخته شده برای بولدنون آندسیلنات  می‌باشد، یک استروئید تزریقی در دامپزشکی که دارای قدرت آنابولیک بالا و قدرت آندروژنیک متوسط می‌باشد. استر آندسایلنات زمان فعالیت دارو در بدن را بسیار افزایش داده است (استر آندسایلنات تنها یک اتم کربن بیشتر از دکانوات دارد)، به همین دلیل تزریق آن میبایست هر سه یا چهار هفته یک بار انجام شود. قدرت آنابولیک و آندروژنیک بالانس و متعادل این دارو باعث شده تا ورزشکاران بسیاری به آن علاقمند شوند و عموما آن را قوی تر و کمی‌ آندروژنیک تر از دکا دورابولین در نظر میگیرند.

 

بولدنون معمولا ارزان تر بوده و می‌توان در اکثر دوره‌ها آن را جایگزین دکا کرد بدون اینکه در نتیجه پایانی تغییر قابل توجهی‌ ایجاد شود. همچنین بولدنون آندسیلنات به دلیل تاثیرش در افزایش تولید گلبول‌های قرمز شناخته میشود، اگرچه که باید بدانید که این ویژگی تقریبا تمام استروئید‌های آنابولیک آندروژنیک می‌باشد .

 

این دارو تاثیرات بسیار قدرتمند آنابولیکی داشته و خواص ملایم آندروژنی دارد. به همین دلیل نیز مصرف همزمان آن با تستوسترون در دروه های حجم تاثیرات بسیار مطلوبی را بر جای می گذارد. استفاده از این دارو به همراه «وینسترول» در دوران کات نیز توصیه شده است.

 

بولدنون آندسیلنات یک داروی تزریقی می‌باشد و معمولا در دوز‌های ۲۵، ۵۰ یا ۲۰۰ میلی‌ گرم/ میلی لیتر در فرم استروئید حل شده در روغن آماده سازی میشود .

 

بولدنون آندسایلنات


دوز‌های موثر بولدنون آندسیلنات

اگرچه بولدنن آندسایلنات برای مدت زمان بسیار طولانی تری در بدن فعال باقی‌ میماند، اما به منظور بهبود عملکرد و فیزیک بدنی، حداقل یک بار در هفته تزریق میشود. رایج‌ ترین دوز برای مردان ۲۰۰-۴۰۰ میلی‌ گرم در هفته می‌باشد. در صورت نیاز این دوز میتواند تقسیم بندی شود تا هر تزریق حجم کمتری داشته باشد. به طور مثال می‌توان دو تا سه تزریق در هفته انجام داد. همچنین میبایست محل تزریق را به طور چرخشی تغییر داد تا از بروز عفونت و تحریک پذیری جلوگیری شود .

 

 

اگرچه بولدنون آندسیلنات  یک حجم ساز سریع نمیباشد، اما میتواند به شکل آهسته اما ماندگار باعث افزایش قدرت و حجم عضلانی با کیفیت شود. اثرات مثبت این دارو در دوره‌های طولانی بیشترین بروز خود را نشان میدهند، دوره هایی به اندازه هشت هفته یا بیشتر. همچنین حجم عضلانی ساخته شده با این دارو حجمی آب دار و نرم همانند تستوسترون نمیباشد، و حالت تفکیکی و سفتی بیشتری دارد. از آنجایی که با مصرف بولدنون احتباس آب زیاد نمیباشد و از این جهت تاثیر زیادی در افزایش ابعاد ماهیچه ندارد، بنابراین بیشترین افزایش حجم قابل مشاهده در دوره بولدنون آندسیلنات میبایست پس از پایان مصرف این دارو باقی‌ بماند .

 

هنگام استفاده از این دارو برای بهبود فیزیک یا افزایش عملکرد، زنان میبایست از دوز‌های بسیار کمتری نسبت به مردان استفاده کنند، چیزی بین ۵۰-۷۵ میلی‌ گرم در هفته. زنان میبایست نسبت به اثر کند این دارو آگاهی‌ داشته باشند، که این امر کنترل این ماده در خون را مشکل کرده و در صورت بروز صفات مردانه، معکوس شدن این علائم نیز کند خواهد بود .

 

 

[irp posts=”10162″ ]

عوارض جانبی بولدنون آندسیلنات

استروژنیک : بولدنون در بدن تبدیل به استرادیول (استروژن) میشود. افزایش سطح استروژن میتواند باعث بروز عوارضی نظیر افزایش احتباس آب، افزایش چربی‌ بدن و ژینکوماستی شود. بولدنون از لحاظ قدرت استروژنی ضعیف در نظر گرفته میشود. تحقیقات نشان میدهند که میزان تبدیل آن به استرادیول تقریبا نصف تبدیل تستوسترون به استرادیول می‌باشد. تمایل به بروز عوارض جانبی استروژنیک با بولدنون میبایست کمی‌ بیشتر از ناندرولون باشد، اما بسیار کمتر از تستوسترون می‌باشد. عوارض جانبی استروژنیک این دارو معمولا بروز نمیکند مگر اینکه دوز فراتر از ۲۰۰-۴۰۰ میلی‌ گرم در هفته رود.

یک آنتی استروژن نظیر کلومیفن سیترات یا تاموکسیفن سیترات ممکن است برای کاهش این عوارض مصرف شود. همچنین فرد ممکن است از یک مهار کننده آروماتاز نظیر آریمیدکس (آناستروزول) نیز استفاده کند، اگرچه که این دارو گران تر بوده و ممکن است تاثیر منفی‌ روی لیپید خون داشته باشد .

 

عوارض جانبی بولدنون آندسیلنات

 

 

🥸آندروژنیک : اگرچه بولدنون یک استروئید آنابولیک در نظر گرفته میشود، اما همچنان بروز عوارض جانبی آندروژنیک با این ماده رایج می‌باشد، مخصوصا با دوز‌های بالاتر. این عوارض ممکن است شامل پوست چرب، آکنه و افزایش رویش موی بدن و صورت باشد. استروئید‌های آنابولیک آندروژنیک همچنین ممکن است الگوی ریزش موی مردانه را بیشتر کنند. زنان نیز میبایست در مورد بروز صفات مردانه احتمالی‌ هوشیار باشند. این صفات نیز میتواند شامل کلفتی‌ صدا، بی‌ نظمی در قاعدگی، تغییر در بافت پوست، رشد موی صورت و بزرگی‌ کلیتوریس شود .

 

🫁سمیت کبد : از آنجایی که بولدنون در جایگاه c-17 alpha آلکیل دار نشده، بنابراین سمیت کبد هم با مصرف آن بعید است رخ دهد .

 

 

🫀قلب عروق : استروئید‌های آنابولیک آندروژنیک میتواند عوارض زیان باری روی سرم کلسترول داشته باشند. این امر میتواند شامل کاهش کلسترول HDL و افزایش کلسترول LDL شود، که این امر ممکن است نسبت بین HDL به LDL را طوری تغییر دهد که احتمال بروز تصلب شراین بیشتر شود.

 

اثر نسبی‌ یک استروئید آنابولیک آندروژنیک روی سرم لیپید وابسته به دوز مصرفی، نوع مصرف (خوراکی یا تزریقی)، نوع استروئید (قابلیت تبدیل به استروژن) و سطح مقاومت به متابولیسم کبدی می‌باشد. استروئید‌های آنابولیک آندروژنیک همچنین ممکن است فشار خون و تریگلیسیرید را به شدت تحت تاثیر قرار دهند، باعث کاهش آرامش اندوتلیال و حمایت از هایپرتروفی بطن چپ شوند – که همگی‌ به طور بالقوه میتوانند باعث افزایش احتمال بروز بیماری‌های قلبی و آنفارکتوس میوکارد شوند.

 

بولدنون ممکن است نسبت به استروئید‌های آنابولیک خوراکی اثر منفی‌ کمتری روی ریسک فاکتور‌های قلبی عروقی داشته باشد. یکی‌ از دلایل این امر، متابولیسم آسان آن توسط کبد می‌باشد، که این امر آن را قادر کرده تا تاثیر کمتری روی مدیریت کلسترول توسط کبد داشته باشد. تبدیل شدن بولدنون به استرادیول نیز ممکن است به کاهش اثرات منفی‌ آندروژن‌ها روی سرم لیپید کمک کند .

به منظور کاهش عوارض قلبی عروقی، توصیه میشود در طول دوره مصرف استروئید‌های آنابولیک آندروژنیک از یک برنامه تمرینی هوازی استفاده کرده و مصرف چربی‌‌های اشباع، کلسترول و کربوهیدرات‌های ساده را به حداقل برسانید .

 

سرکوب تستوسترون : تمام استروئید‌های آنابولیک آندروژنیک، هنگامی که در دوزهایی مناسب افزایش رشد عضلانی مصرف شوند، میتوانند باعث سرکوب تولید داخلی‌ تستوسترون شوند. بدون استفاده از دارو‌های تحریک کننده تستوسترون، سطح تستوسترون میبایست در طول یک تا چهار ماه پس از قطع مصرف استروئید به حالت نرمال خود باز گردد. به یاد داشته باشید که در صورت سو مصرف استروئید بروز هیپوگونادیسم هیپوگونادوتروپیک طولانی مدت محتمل می‌باشد که در این صورت مداخله پزشکی‌ ضروری است .

 

بولدنون هیومکس

 

 

خرید بولدنون آندسیلنات

بولدنون آندسایلنات عموما امروزه به عنوان یک داروی دامپزشکی شناخته میشود و عمدتا در قاره آمریکا تولید میشود. آن را می‌توان در دوز‌های ۲۵ یا ۵۰ میلی‌ گرم/ میلی‌ لیتر یافت کرد. نسخه‌های فیک آن نیز موجود می‌باشد. تقریبا تمام فرم‌های این دارو با دوز‌های بالاتر (۲۰۰ میلی‌ گرم/ میلی‌ لیتر) توسط آزمایشگاه‌های زیر زمینی‌ ساخته میشوند .

 

 

بهتزین برند استروئید بولدنون آندسیلنات برای خرید

 

 

 

برای خرید این استروئید به فروشگاه مکملهای بدنسازی ارجینال استروئیدفا مراجعه کنید.

 

خرید بولدنون

خرید بولدنون

خرید بولدنون از فروشگاه مکملهای بدنسازی
  • 350,000 تومان
سفارش محصول
نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
3.9/5 - (14 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

8 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات