ترستولون استات
4.1

ترستولون استات

  • استروئیدها
  • 17 آگوست 20
  • حسام رضائی
  • 9,786 بازدید
  • 7 دیدگاه

ترستولون استات که همچنین با نام (MENT) نیز شناخته میشود، یک استروئید مصنوعی بسیار قدرتمند است که حتی قوی تر از تستوسترون می‌باشد. این استروئید برای رسیدن به اهداف بدنسازی و همچنین تمرینات قدرتی‌ استفاده میشود. این استروئید همچنین پتانسیل استفاده در زمینه ناباروری مردان را نیز دارا است. این استروئید باعث ناباروری موقت در صورت استفاده از دوز‌های کافی‌ میشود.

عقیده بر این است که ترستولون استات حدودا ۱۰ برابر قوی تر از تستوسترون می‌باشد و در نتیجه در چندین سال اخیر شهرت قابل توجهی‌ به دست آورده است.

این استروئید را می‌توان به روش‌های مختلف از جمله پودری یا تزریقی استفاده کرد. این استروئید بیشتر برای لیفترهایی مفید است که میخواهند از آن در کنار رژیم غذایی و مکملی مناسب به اهداف فیتنسی خود برسند.

 

[lwptoc hierarchical=”0″ numeration=”none” width=”full”]

 

نحوه عملکرد ترستولون استات چگونه است؟

ترستولون استات به بدنسازان کمک کرده تا حجم عضلات خود را افزایش و چربی‌ بدن را کاهش دهند. به منظور دستیابی به نتایج مطلوب، این استروئید میتواند در کنار دیگر استروئید‌ها به منظور سخت کردن و تفکیک عضلات استفاده شود. ترستولون از طریق مهار آزاد سازی گنادوتروپین‌ها از غده هیپوفیز، باعث ناباروری موقت در مردان میشود.

ترستولون حتی در دوز‌های پایین نیز میتواند باعث مهار (FH)، گنادوتروپین‌ها و (FSH) شود. (FH) و (FSH) برای فرایند اسپرماتوژنز مورد نیاز هستند، فرایندی که طی‌ آن بیضه‌ها اسپرم تولید میکنند.

هنگامی که تولید (FH) و (FSH) مهار شود، فرایند اسپرماتوژنز نیز روی نخواهد داد. به علاوه سرکوب تولید (FH) باعث اختلال در تولید اسپرم و در نتیجه کاهش تولید تستوسترون میشود که نتیجه نهایی ناباروری می‌باشد. پودر (MENT) یک درمان جایگزین کافی‌ برای حمایت از اکثر فعالیت‌های بدن متکی‌ به آندروژن‌ها می‌باشد.

 

موارد استفاده ترستولون استات

بر خلاف برخی‌ دیگر از استروئید‌های آنابولیک که شهرت خود را مدیون دلال‌های بازار سیاه یا کمپانی‌های تولید کننده مکمل‌های بدون نسخه میباشند، اما ترستولون استات شهرت خود را مدیون تحقیقات قانونی‌ و علمی‌ است که آن را در جوامع بدنسازی بسیار محبوب کرده است. (MENT) در ابتدا در دهه ۶۰ میلادی تولید شد.

اخیرا، کمپانی دارویی شرینگ و شورای جمعیت با توجه به تحقیقات کنونی علاقمند هستند تا این استروئید را در زمینه کنترل باروری مردان و همچنین جایگزینی هورمون توسعه دهند. این کمپانی‌ها ویژگی‌های متمایزی را در این استروئید یافت کرده‌اند که مناسب بدنسازان می‌باشد. به علاوه، از این استروئید به شکل گسترده ای در درمان جایگزینی آندروژن استفاده میشود.

علاوه بر استفاده در زمینه پیشگیری از بارداری و درمان جایگزینی آندروژن، از ترستولون استات در درمان هیپوگونادیسم اولیه، تاسی‌، کاهش تراکم استخوان، سرطان پرستات، نارسایی بیضه، سارکوپنیا و تحلیل عضلانی و همچنین تقویت عملکرد ورزشی و بدنسازی استفاده میشود.

 

دوز‌های ترستولون استات

از آنجایی که ترستولون به عنوان یک دارو تجاری سازی نشده است، بنابراین هیچ راهنمایی در زمینه دوز‌های مخصوص به آن به وجود نیامده است. از آنجایی که ترستولون یک استروئید بسیار قدرتمند می‌باشد، دوز‌های پایین در زمینه بدنسازی میتواند کارامد باشد. برخی‌ تحقیقات نشان میدهند که این دارو ۱۰ برابر قوی تر از تستوسترون بوده در زمینه سرکوب اسپرماتوژنز نیز ۲۰ برابر کارامد تر از تستوسترون می‌باشد.

در نتیجه، دوز‌های کمتر از ۱۰ میلی‌ گرم (عموما ۳-۱۶ میلی‌ گرم) در روز برای اکثر مبتدیان کارامد می‌باشد. تزریق این استروئید بر پایه روغن ممکن است در دوز‌های ۱۰-۲۰ میلی‌ گرمی‌ با فاصله ۲-۳ روزه انجام شود. برخی‌ افراد ممکن است بخواهند برای دریافت نتایج مناسب در روز از دوز بالای ۱۰ میلی‌ گرم استفاده کنند، زیرا کارایی این دارو در همه افراد یکسان نیست. اما به هر حال، دوز‌های بالا توصیه نمی‌شود، زیرا میتواند منجر به عوارض جانبی جدی شوند.

 

مصرف کنندگان با تجربه ترستولون ممکن است از دوز‌های ۲۰-۵۰ میلی‌ گرم در روز استفاده کنند. اما به هر حال، این دوز میتواند با توجه به فرم مصرفی این استروئید متفاوت باشد. برای مثال، دوز فرم تزریقی ممکن است کمی‌ پایین تر از فرم ترنسدرمال یا فرم خوراکی باشد. اما در اکثر موارد این استروئید به شکل خوراکی مصرف نمی‌شود. فرم تزریقی و محلول‌های پوستی‌ بهترین راه‌های دریافت این دارو هستند.

 

به منظور کاهش عوارض جانبی استروژنی و پرولاکتینی، توصیه میشود که از این استروئید همراه یک مهار کننده پرولاکتین نظیر کابرگولین و یک مهار کننده آروماتاز نظیر آریمیدکس استفاده کنید.

برخی‌ مصرف کنندگان با تجربه ممکن است از دوز‌های ۵۰-۷۵ میلی‌ گرمی‌ در روز برای یک دوره ۴ هفته ای استفاده کنند. این مصرف کنندگان میبایست دوز را به دو قسمت تقسیم کرده و یکی‌ را قبل از خواب و یکی‌ را بعد از برخواستن از خواب مصرف کنند. برخی‌ افراد کاملا حرفه ای ممکن است در روز تا دوز‌های ۷۵-۱۰۰ میلی‌ گرم نیز استفاده کنند.

چنین دوزی میتواند به سه بخش تقسیم شود، به صورت زیر :

 

۱ ) صبح : ۲۵ میلی‌ گرم

۲ ) قبل از تمرین : ۲۵-۵۰ میلی‌ گرم

۳ ) قبل از خواب یا در شب : ۲۵ میلی‌ گرم

 

هنگام مصرف دوز‌های ترستولون استات و به منظور دریافت نتایج مناسب فرد میبایست از یک روش کاملا جامع استفاده کند. بنابراین فرد نیازمند داشتن یک رژیم غذایی مناسب به منظور کاهش چربی‌ بدن و افزایش عضله سازی می‌باشد. همچنین داشتن یک برنامه تمرینی کارامد و استفاده منظم از دوز‌های مناسب این استروئید برای دریافت نتایج حداکثری و کاهش عوارض جانبی ضروری می‌باشد.

 

نیمه عمر ترستولون استات

نیمه عمر یک استروئید اشاره به مدت زمانی‌ دارد که طی‌ آن نصف استروئید مصرفی توسط بدن جذب میشود. نیمه عمر ترستولون استات چیزی بین ۸ تا ۱۲ ساعت می‌باشد.

در نتیجه، فرد میتواند این استروئید را در دوز‌های کوچک در طول روز استفاده کند تا مطمئن شود که این استروئید به شکل مستمر در جریان خون حضور خواهد داشت. این دوز‌ها ممکن است در روز به ۲ یا ۳ بخش تقسیم شوند. با توجه به نوسانات در سطح غلظت این استروئید در جریان خون، ضروری است که مصرف کنندگان بتوانند نیمه عمر دارو را محاسبه کنند. این امر به مصرف کنندگان در زمینه مصرف دوز‌ها در زمان مناسب کمک خواهد کرد.

برای مثال اگر فردی تصمیم به مصرف ۵۰ میلی‌ گرم در روز در یک دوره ۴ هفته ای بگیرد، و با فرض اینکه نیمه عمر این دارو ۸ ساعت باشد، نوسانات در سطح غلظت ترستولون در جریان خون میتواند به شرح زیر باشد :

با این دوز، فرد ممکن است این دارو را در بازه‌های زمانی‌ ۸ ساعته با دوز ۲۵ میلی‌ گرم استفاده کند. اگر دوز اول ساعت ۶ صبح مصرف شود، غلظت دارو پس از گذشت ۸ ساعت (۲ ظهر) که زمان دریافت دوز دوم می‌باشد، به ۱۲.۵ میلی‌ گرم می‌رسد. دوز دوم نیز ۲۵ میلی‌ گرم می‌باشد که این امر غلظت دارو در خون را به ۳۷.۵ میلی‌ گرم افزایش میدهد.

۸ ساعت پس از مصرف دوز دوم (۱۰ شب)، غلظت دارو به ۱۸.۷۵ میلی‌ گرم می‌رسد. ۸ ساعت بعد ساعت ۶ صبح روز بعد خواهد بود، که دوز اول آن روز مصرف خواهد شد.

این یعنی‌ اولین دوز روز دوم زمانی‌ مصرف خواهد شد که بدن از روز قبل هنوز حدود ۹.۴ میلی‌ گرم از دارو را در خود دارد.

چنین الگوی مصرفی باعث میشود تا غلظت استروئید در جریان خون قبل و بعد از تمرین ثابت حفظ شود.

دانستن چگونگی‌ محاسبه نیمه عمر ترستولون استات به مصرف کننده گان کمک می‌کند تا مطمئن شوند که در زمان‌های حیاتی سطح دارو در جریان خون بالا خواهد بود، که این زمان‌ها عبارتند از قبل، حین و بعد از تمرین. محاسبه صحیح نیمه عمر ترستولون استات به مصرف کنندگان در زمینه مدیریت دوز‌ها و دستیابی به نتایج مناسب کمک خواهد کرد.

 

دوره‌های ترستولون استات

در زمینه مصرف ترستولون استات افراد ممکن است از دوره‌های مختلفی‌ استفاده کنند. این امر عمدتا بستگی به میزان تجربه افراد در مصرف این استروئید دارد. همچنین فرد میبایست از تاثیرات این دوره روی بدن خود آگاهی‌ داشته باشد.

هنگامی که وارد دوره شدید، ضروری است که طول دوره و همچنین غلظت دارو در جریان خون در طول دوره را مد نظر داشته باشید. با تعیین اهداف شفاف و مشخص، آسان است که مناسب‌ ترین دوره ترستولون را انتخاب کنیم. با ترستولون استات، ممکن است که حتی در یک دوره ۲ هفته ای نیز نتایج قابل توجهی‌ به دست آید. اما به هر حال، مناسب‌ ترین دوره‌ها میبایست برای ۴ تا ۶ هفته ادامه داشته باشند. این طول دوره ایده آل می‌باشد، زیرا از افزایش ناگهانی و شدید دوز‌ها توسط مصرف کنندگان جلوگیری می‌کند.

 

نتایج ترستولون استات

ترستولون استات یک استروئید بسیار قدرتمند بوده که به دلیل اثرات قوی خود به شهرت رسیده است. یکی‌ از ویژگی هایی که باعث شده بسیاری از افراد مصرف این استروئید را مد نظر قرار دهند، نتایج قابل قبول در طول یک دوره بسیار کوتاه می‌باشد. این دارو برای افرادی که به دنبال یک افزایش قدرت سریع هستند میتواند نتایج قابل قبولی را ارائه دهد.

افراد مبتدی بدون استفاده ترکیبی‌ با دیگر استروئید ها، در دوره ای به کوتاهی‌ دو هفته نیز میتوانند پیشرفت‌های قابل توجهی‌ را ملاحظه کنند. به دلیل قدرت این استروئید، مصرف کنندگان حتی با دوز‌های پایین ۳-۶ میلی‌ گرمی‌، میتوانند نتایج فوق‌العاده ای در زمینه رشد عضلانی و چربی‌ سوزی شاهد باشند.

ماندگاری عضلات به دست آمده نیز بالا می‌باشد که این امر باعث شده تا ورزشکاران و لیفتر‌ها به شدت مصرف این استروئید را مد نظر داشته باشند.

 

به غیر از بدنسازان، افراد عادی نیز میتوانند با مصرف این استروئید به فیزیک بدنی جذابی برسند. اما تاثیرات این استروئید در آنها میتواند با انجام یک برنامه تمرینی و غذایی مناسب بسیار بیشتر شود. این دارو به مصرف کنندگان قدرت بیشتری برای انجام تمرینات میدهد، که این امر باعث افزایش قابل توجه اشتها میشود.

 

همچنین توانایی ترستولون استات در سرکوب فرایند اسپرماتوژنز باعث شده تا این دارو در زمینه کنترل باروری مردان در پزشکی‌ نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

ترستولون استات برای کات

ترستولون استات داروی مفید برای افرادی است که علاقه مند به کات عضلانی هستند. قابلیت کات ترستولون استات بدنسازان را قادر می‌کند تا بدون اینکه لزوما مجبور باشند بخش زیادی از عضلات خود را از دست دهند، مقدار زیادی چربی‌ سوزی کنند. به منظور دستیابی به بدنی تفکیک شده، ترستولون استات میتواند همراه دیگر استروئید‌ها به منظور بهبود نتایج مصرف شود.

در دوره کات ترستولون، فرد میتواند آن را با وینسترول همراه یک آندروژن غیر تبدیل شونده به استروژن نظیر هالوتستین یا ترنبولون استفاده کند. چنین ترکیبی‌ میتواند به فرد کمک کرده تا به بدنی با حداکثر تفکیک عضلانی برسد که بیشتر بدنسازان آرزوی آن را دارند. افراد دارای حساسیت بالاتر ممکن است بخواهند از ترکیباتی نظیر دکا دورابولین، بولدنون یا پریموبولان را با ترستولون استات مصرف کنند.

 

ترستولون استات برای حجم

ترستولون را همچنین می‌توان با دیگر استروئید‌ها در دوره حجم نیز مصرف کرد. ترستولون استات در دوره حجم عموما برای افرادی که به دنبال افزایش رشد عضلات بوده و همچنین همیشه تمرینات سیستماتیک و پر فشاری انجام میدهند مناسب می‌باشد. اکثرا، تلاش‌ها در جهت چربی‌ سوزی منجر به کاهش حجم عضلات میشود. اما ترنبولون در ترکیب با دیگر استروئید‌های مناسب، میتواند چربی‌ سوزی را آسان، عضلات را حفظ و رشد آنها را تسهیل کند و همچنین بدن را قادر میسازد تا در تمرینات پر فشار استقامت و قدرت بیشتری داشته باشد.

 

همچنین افرادی که خواهان نتایج سریع در دوره ای کوتاه هستند، دوره حجم برایشان میتواند بسیار پر فشار باشد. چنین دوره‌های حجمی ممکن است باعث بیشترین حجم در فرد شوند، که شامل احتباس آب در بدن آنها نیز میشود. اما این نتایج ممکن است برای مدتی‌ طولانی ماندگار نباشند. برخی‌ از استروئید هایی که میتوانند همراه ترستولون در دوره حجم مصرف شوند عبارتند از دیانابول، آنادرول و ترنبولون.

 

دیانابول یکی‌ از استروئید هایی است که به دلیل تاثیر فوری و نتایج سریعی که در یک بازه زمانی‌ کوتاه به همراه دارد برای دوره حجم بسیار مد نظر قرار دارد. استفاده ترکیبی‌ ترستولون با دیانابول میتواند در یک دوره ۶ هفته ای تا ۲۰ پوند افزایش حجم ایجاد کند.

دکا دورابولین که همچنین با نام ناندرولون نیز شناخته میشود، در دوره حجم توسط افرادی مصرف میشود که به دنبال ترمیم سریع مفاصل و ریکاوری عضلانی هستند. این استروئید دارای کمترین عوارض جانبی بوده و همچنین میتواند همراه دیگر استروئید‌های آندروژنیک نظیر دیانابول مصرف شود.

 

ترنبولون نیز دارای توان متوسطی بوده و در دوره‌های حجم به منظور افزایش حجم خالص عضلانی و همچنین دوره‌های کات استفاده میشود. اگرچه این استروئید قدرتمند می‌باشد، اما ممکن است برای بدنسازان سنگین وزنی که برای مسابقات آماده میشوند مناسب نباشد. اما به هر حال می‌توان از آن در هر دوره حجمی استفاده کرد.

 

جمع بندی

ترستولون به شهرت خوبی‌ در زمینه بدنسازی و دیگر اهداف پزشکی‌ نظیر ناباروری مردان رسیده است. این دارو به دلیل اثر بخشی بالای خود، یکی‌ از قوی‌ترین استروئید‌ها می‌باشد. مزیت‌های این استروئید برای مصرف کنندگان بسیار بالا است و داروی مفید می‌باشد. مصرف کنندگان میبایست در زمینه دوز‌های مصرفی، محاسبه نیمه عمر و همچنین داشتن رژیم غذایی و تمرینی مناسب اقدامات لازم را انجام دهند.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4.1/5 - (10 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

7 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات