۱۰ راه برتر عضله سازی طبیعی
5

۱۰ راه برتر عضله سازی طبیعی

  • مقالات بدنسازی
  • ۷ تیر ۰۰
  • حسام رضائی
  • 586 بازدید
  • بدون دیدگاه

درست است که عضله سازی طبیعی و قابل توجه یک شبه حاصل نمی‌شود اما همچنان یک سری از برنامه ها وجود دارد که با انجام دادن  آن ها می توانید بیشترین نتایج را از جلسات برنامه تمرینی خود بگیرید.

 

البته همه ی ما میدانیم که مصرف برخی‌ مکملهای خاص و تمرکز روی تمرینات، یکی از روش های مطمئن برای عضله سازی طبیعی دلخواه ما می باشند، اما گاهی‌ اوقات فهمیدن بهترین راه‌ها می تواند چالش برانگیز باشد و در نهایت شما را سردرگم کند.

 

با وجود گزینه‌های بسیار زیاد، سخت است که بهترین راه‌ها را برای عضله سازی تشخیص دهیم مخصوصا به شکل طبیعی، اما این کار ممکن است. اگرچه بسیاری از این راه‌ها بدیهی‌ و مشهود می باشند اما زندگی‌ و برنامه شلوغ ما می تواند کاری کند تا از درک کامل کارهایی که دقیقا برای موفقیت باید انجام شود، غافل بمانیم.

 

گاهی‌ اوقات خواندن و شنیدن دوباره این نکات می تواند دقیقا همان چیزی باشد که به آن نیاز داریم تا بتوانیم به شکل ایمن، کارامد و طبیعی این نیازمندی‌ها را تامین کنیم. تمرین هوشمندانه تر در دنیای بدنسازی بسیار مهم است اگرچه تمرین سخت نیز با اهمیت بوده اما انجام آن به شکل کارامد راز موفقیت می‌باشد.

 

بیایید نگاهی‌ به  روش های برتر در زمینه افزایش عضله سازی طبیعی بیندازیم تا دیگر هیچگاه در مورد افزایش حجم خود نگرانی‌ نداشته باشید. اگرچه برخی‌ از این نکات به رسیدن شما به اهداف تمرینی تان کمک می کنند، اما برخی‌ دیگر سبک زندگی‌ شما را نیز به شکل مثبتی تغییر می دهند. در این مطلب از سایت مکملها روش های  واقعا کاربری برای عضله سازی طبیعی  را به شما خواهیم گفت.

[lwptoc]

 

۱. حجم تمرینی کلید موفقیت است.

 

بسیاری از افراد در باشگاه دچار راحت طلبی شده اند و دیگر تلاشی جهت فشار وارد کردن به خود نمی کنند. اصل بنیادین در رشد عضلات اصل اضافه بار در تمرین می‌باشد، به این معنی‌ که شما می بایست شدت تمرینات خود را در گذر زمان افزایش دهید.

 

اگر آن حس سوزش حاصل از افزایش فشار را در عضلات خود حس نمی کنید، پس این یعنی‌ در حال ساخت آنها نیز نمی باشید. در گذر زمان به تدریج وزنه‌های تمرینی را افزایش داده و همچنین اطمینان حاصل کنید که حجم تمرینات نیز افزایش پیدا کند.

 

به عبارتی همان افزایش تعداد ست‌ها و تکرارهایی که شما در هر جلسه تمرینی انجام می دهید. داشتن تمرینات مناسب یکی از راه های مطمئن برای عضله سازی طبیعی می باشد.

 

۲. استمرار در تمرین= عضله سازی طبیعی

 

دومین نکته مهم در زمینه عضله سازی طبیعی و فوق‌العاده مربوط به حفظ استمرار در انجام تمرینات می‌باشد. در طول یک روز بدن تنها میزان مشخصی‌ را می تواند عضله سازی کند. بنابراین انجام تنها یک تمرین طولانی و بسیار پر فشار در هفته کفایت نمی کند.

 

برنامه ای را طراحی کرده و به آن پایبند بمانید و حتما در هفته ۳ تا ۵ جلسه در باشگاه تمرین داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که هر هفته این کار را انجام خواهید داد.

 

عضله سازی بسیار کند و کم انجام می شود. انجام ۵ جلسه تمرینی در هفته حتی اگر به خود فشار نیز وارد نکنید، بهتر از انجام ۱ یا ۲ جلسه بسیار سنگین و پر فشار در هفته در زمینه عضله سازی طبیعی و حفظ سلامت بدن می‌باشد.

 

عضله سازی طبیعی

عضله سازی طبیعی

۳. مکمل و عضله سازی طبیعی

 

استفاده از مکملهای مختلف می تواند به عضله سازی طبیعی شما کمک کنند.

بسته به نیاز‌های منحصر به فرد شما به عنوان یک ورزشکار مکملهای بدنسازی مختلفی‌ می توانند برای شما کارامد باشند. کراتین و پروتئین وی دو مکمل پایه هستند که میتوانند عضله سازی فوق‌العاده ای را انجام دهند.

 

عضلات شما برای رشد نیازمند غذا هستند، بنابراین شما می بایست سوخت لازم را برای آنها تهیه کنید. در برخی‌ موارد استفاده از پروتئین کازئین قبل از خواب میتواند با تامین آمینو اسید‌های لازم باعث رشد عضلات شما در زمان خواب شود. تصور کنید که پس از برخاستن از خواب نسبت به شب قبل عضله بیشتری را در بدن خود دارید.

 

از جمله دیگر مکملهایی که باید با آنها آشنا شوید مکملهای قبل از تمرین یا پمپ نام برد که باعث تامین انرژی و ایجاد عضلانی فوق‌العاده می شوند. آمینو اسید‌های شاخه دار که در حین تمرین می توانند خستگی‌ را به تاخیر انداخته و باعث افزایش قدرت شما می شود و چربی‌ سوز‌ها که میتوانند در حین حفظ توده عضلانی بدن، چربی‌‌های ناخواسته بدن را بسوزانند.

 

داشتن یک برنامه مناسب و دقیق مصرف مکملها واقعا میتواند در زمینه عضله سازی طبیعی و چربی‌ سوزی نتیجه بخش باشد.

 

۴. انجام دادن دقیق حرکات

 

رعایت دقیق فرم انجام حرکات ورزشی کمک بسیاری به عضله سازی شما می کند.

درست انجام دادن حرکات بدنسازی نکته ای است که میتواند به آسانی فراموش شود. حرکاتی نظیر اسکات، پرس سینه و ددلیفت حرکاتی پایه برای بدنسازان جدی می باشند. اما این حرکات تنها زمانی‌ میتوانند به عضله سازی طبیعی کمک کنند که به درستی‌ اجرا شوند. آیا هنگام انجام اسکات به جلو خم میشوید؟ این می تواند به دلیل سنگینی‌ بیش از حد وزنه باشد.

 

آیا هنگام انجام دراز نشست، ستون فقرات تان در حالت طبیعی و شکم تان صاف می‌باشد؟ اگر اینطور نیست  پس این یعنی‌، دارید فشار بیش از حدی را به ناحیه مرکزی بدن وارد می‌کنید. زمان کافی‌ را صرف کرده تا بتوانید این حرکات را به روش صحیح انجام دهید. در غیر این صورت نمی توانید بیشترین استفاده را از انجام این حرکات کنید.

 

عضله سازی طبیعی

عضله سازی طبیعی

 

۵. خواب شبانه کامل

 

داشتن خواب کافی در شبانه روز می توانید یکی از موارد مهم در عضله سازی طبیعی باشد که بسیاری از افراد آن را در نظر نمی گیرند. تحقیقات نشان داده اند که خواب شبانه به میزان ۸ ساعت به جای ۵ ساعت، میتواند سطح تستوسترون را به میزان ۱۰ تا ۱۵% افزایش دهد.

 

این مورد میتواند در زمینه میزان عضله سازی  طبیعی شما در تمرینات تاثیر بسیار زیادی بگذارد. این واقعا یک کار بسیار آسان می‌باشد که میتوانید در جهت بهبود عملکرد خود در باشگاه انجام دهید و بهترین فرصت را در اختیار شما قرار میدهد تا فردایی بهتر را تجربه کنید.

 

۶. ریکاوری و عضله سازی طبیعی

 

 انجام برنامه های  مربوط به ریکاوری یکی از فرایندهای اصلی در عضله سازی می‌باشد.

اگر شما به مدت یک سال و در هر هفته، ۵ جلسه پر فشار را در باشگاه سپری کنید، قطعا بدن خود را نابود خواهید کرد. زمان هایی را برای استراحت برای خود لحاظ کنید تا  بعد از تمرینات سخت ریکاوری شوید.

 

فشار آوردن بیش از حد تنها باعث پسرفت شما می شود. به من اعتماد کنید، بدن تان از انجام این کار متشکر خواهد بود. ریکاوری همچنین باعث بهبود پویایی و بهبود حالات خلقی‌شما می شود، پس این بخش حیاتی را هیچگاه فراموش نکنید.

 

۷. زندگی‌ سالم خارج از باشگاه

 

البته این امر به این معنی‌ نیست که شما نمی توانید با دوستان خود تفریح یا خوش گذرانی‌ کنید، بلکه به این معنی‌ است که اکثر عادات شما در زندگی‌ خارج از باشگاه نیز می بایست در مجموع سالم باشند.

این یعنی‌ در مصرف نوشیدنی‌‌ های الکلی زیاده روی نکنید و از مصرف مواد مخدر و سیگار نیز دوری کنید. مطمئناً با کم آبی‌ و خماری حاصل از مهمانی شب گذشته، نمی توانید در تمرینات خود بیشترین پیشرفت را داشته باشید.

 

۸. حفظ سادگی‌ تمرینات

 

برای تفکیک عضلات نیازمند تجهیزات شیک و به روز نیستید. روی حرکات پایه و امتحان پس داده ای تمرکز کنید که برای نسل ها، بدنسازان از آنها جواب گرفته‌اند. گول وعده‌های سازندگان تجهیزات شیک و خاص و میانبر‌های ارائه شده را نخورید. هیچ میانبری وجود ندارد، باید کار لازم را انجام دهید.

 

عضله سازی طبیعی

عضله سازی طبیعی

 

۹. حفظ سازمان یافتگی و مدیریت تمرینات

 

رشد عضلانی فوق‌العاده کار ساده ای نیست و سازمان یافتگی قطعا می تواند به آسان تر شدن این فرایند کمک کند. سعی‌ کنید که ژورنالی از اطلاعات تمرینی و رژیم غذایی برای خود بسازید. اگر از قبل برنامه داشته باشید و غذایتان آماده باشد، بعید است که با مصرف یک چیز برگر پر چرب در پایان روز کیفیت کار خود را کاهش دهید.

 

استفاده از رژیم غذایی بدنسازی برای نتیجه گرفتن در یک برنامه تمرینی بسیار مهم می باشد. در سایت مکملها غذاهای را که برای بدنسازی واقع مفید هستند را برای شما جمع آوری شده است.

 

۱۰. تمرین با وزنه‌های سنگین

 

اگر در لیفت وزنه‌ها احساس راحتی‌ دارید، پس احتمالا به اندازه کافی‌ به خود فشار وارد نمی کنید. لیفت کردن سنگین‌ ترین وزنه‌های ممکن یک فاکتور حیاتی در رشد حداکثری عضلات می‌باشد زیرا انجام این کار زمان تحت تنش را افزایش داده و عضلات را قادر می سازد تا بیشترین حجم قدرت و سایز را داشته باشند که این دقیقا همان چیزی است که شما می‌خواهید برای عضله سازی طبیعی انجام دهید.

 

جمع بندی

اگرچه اینطور به نظر می‌رسد که پیدا کردن راه‌های طبیعی برای افزایش رشد عضلات سخت می‌باشد، اما پیروی کردن از نکات ساده اما کارامد ذکر شده در این مطلب برای عضله سازی طبیعی شما معجزه می کنند.

 

یافتن روش‌ های کارامد به منظور پیشرفت و در عین حال آسان تر کردن زندگی‌، یک راه تضمینی برای موفقیت در بدنسازی می‌باشد. ۱۰ نکته ذکر شده در این مطلب را امتحان کرده و ببینید که چطور عضلات تان حجیم تر، سریع تر و قوی تر خواهند شد و سبک زندگی‌ تان بهبود پیدا خواهد کرد.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
5/5 - (1 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات