رونی کلمن جایزه ی یک عمر دستاورد آرنولد کلاسیک را دریافت کرد
1

رونی کلمن جایزه ی یک عمر دستاورد آرنولد کلاسیک را دریافت کرد

  • اخبار بدنسازی
  • ۴ مهر ۰۰
  • محمدرضا امیدی
  • 2,071 بازدید
  • بدون دیدگاه

هر سال در آرنولد کلاسیک، یک فرد در صنعت بدنسازی و فیتنس برای جایزه ی یک عمر دستاورد (Lifetime Achievement Award) انتخاب می شود. جایزه ی یک عمر دستاورد آرنولد کلاسیک برای قدردانی از کسی است که تمام عمر و حرفه ی خود را صرف خدمت به ورزش بدنسازی کرده است. در برنامه ی نهایی آرنولد کلاسیک 2021، رونی کلمن جایزه ی یک عمر دستاورد آرنولد کلاسیک را دریافت کرد.

جایزه ی یک عمر دستاورد آرنولد کلاسیک

جایزه ی یک عمر دستاورد آرنولد کلاسیک توسط شخص آرنولد شوارتزنگر به رونی کلمن تقدیم شد و دیدن این دو افسانه ی عرصه ی بدنسازی بر روی یک صحنه واقعا رویایی بود. این خبر در فینال آرنولد کلاسیک 2021 اعلام شد که شامل یک ویدیویی از زندگی، حرفه و میراث وی بود. رونی کلمن نیازی به معرفی ندارد – تنها دو نفر تا به حال 8 بار قهرمان مستر المپیای شدند که یک از این افراد رونی کلمن بوده است. همچنین وی بیشترین قهرمانی المپیا را در تاریخ ورزش دارد و تنها کسی که با اون در این زمینه رقابت می کند لی هینی است.

علاوه بر رکورددار بودنش در 8 بار پیروزی مستر المپیا، همچنین رونی کلمن یک اسطوره ی بدنسازی است. او به تنهایی تمام مسیر ورزش را تغییر داد. هیکل عظیم او و رو فرم بودنش تعریف جدیدی از عبارت “هیولای حجم” را ارائه داده اند. پس از حکمرانی رونی کلمن در بدنسازی پیشرفته، هر نسلی که بعد از او آمدند در تلاش بودند تا در حجم به او برسند. کلمن از انتظارات فراتر رفت و جلوه ی جدیدی از توانایی های بدن انسان را به رخ ما کشید.

b432b761c3e14d54b6ccd16639ac6143

سفر رونی کلمن در فیلم مستند 2018 به نام رونی کلمن: پادشاه شرح داده شده است. دوران کودکی، پیشرفت بدنسازی و موفقیت پس از بازنشستگی رونی کلمن ماهرانه در این مستند به تصویر کشیده بود و به طور خاص به آسیب ها و جراحی های پس از بازنشستگی، از جمله جراحی های متعدد ستون فقرات و مفصل ران، پرداخته بود. به دلیل تمرینات شدید و سایزی عظیم، او پس از بازنشستگی خود دچار عوارض زیادی شده است. با وجود این، او بارها ادعا کرده است که هیچوقت پشیمان نبوده و نیست.

رونی کلمن پس از دریافت جایزه ی یک عمر دستاورد آرنولد کلاسیک، از همسر و هشت فرزندش تشکر کرد. او همچنین از مادرش تشکر کرد – و با اندیشیدن در مورد عشق و حمایتی که از مادر، همسر و خانواده خود دریافت کرد، کمی اشک در چشمانش نشست. او همچنین داستان جراحی های متعدد خود را پس از بازنشستگی بازگو کرد و با اطمینان گفت: “من هنوز اینجا هستم.” او همچنین اظهار داشت که از نظر او، آرنولد کلاسیک بزرگترین مسابقه ی بدنسازی در جهان است.

رونی کلمن در پایان سخنرانی خود گفت: “این یکی از بزرگترین جوایزی است که من دریافت کرده ام.” که جوایز وی شامل 8 عنوان آقای المپیا می شود. او سپس به سرعت دوباره احساساتی شد و در حالی که اشک می ریخت نفس نفس می زد. ایم لحظات واقعا لحظاتی استثنایی درخور یک یکی از موفق ترین، افسانه ای ترین و با استعداد ترین بدنسازان حرفه ای در تاریخ این ورزش است.

او در نهایت گفت: “مامان، ما برای خود جایزه ی یک عمر دستاورد آرنولد کلاسیک گرفتیم.” شاید دیگر هرگز یک بدنساز مانند رونی کلمن وجود نداشته باشد. جایزه ی یک عمر دستاورد آرنولد کلاسیک مدت زیادی بود که به کسی تعلق نگرفته بود.

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
1/5 - (1 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات