آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری (Presidential Fitness Test)
0.0

آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری (Presidential Fitness Test)

  • متقرقه
  • ۲۰ فروردین ۰۱
  • حسام رضائی
  • 276 بازدید
  • بدون دیدگاه

رشد اقتصادی دهه ۴۰ و ۵۰ میلادی این نگرانی‌ را در میان والدین و سیاستمداران ایجاد کرد که بچه‌های آمریکایی در حال تبدیل شدن به نازپرورده هایی تنبل هستند.

آنها میترسیدند که این رفاه و زندگی‌ پر لذت برای کودکان در نهایت به ضرر آنها تمام شده و اینکه وسایل تجملی نظیر اتوبوس‌های مدرسه، زمین‌های بازی و تلوزیون آنها را از انرژی تهی کرده و بدنهایی پر چرب و نرم را به ارمغان آورند.

بنابراین، ایده آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری متولد شد.

سپس آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری برای دانش آموزان مقطع راهنمایی و متوسطه در سراسر ایالات متحده تبدیل به یک چالش آمادگی‌ جسمانی‌ اجباری در هر دو سال یک بار شد. این آزمون شامل حرکات کالیستنیک، هوازی و کششی برای سنجیدن قدرت، استقامت و انعطاف پذیری کودکان بود.

اما به طرز عجیبی‌، آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری امروزه دوباره در حال محبوب شدن است و بسیاری به سراغ آن میروند.

حالا چه به دلیل واکنشی ناامیدانه به یکنواختی فعالیت‌های فیزیکی‌ یا میل به یادآوری گذشته از طریق عینک خوش بینی‌، امروزه افراد بالغ بیشتر و بیشتری سعی‌ بر انجام این آزمون آمادگی‌ دارند تا ببینند همچنان میتوانند در آزمونی که در زمان نوجوانی از آن تنفر داشتند، موفق شوند یا خیر.

در ادامه این مطلب از مکمل ها به معرفی آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری، تاریخچه و دلیل کنار گذاشته شدنش خواهیم پرداخت.

آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری چیست؟

چندین بخش این آزمون از زمان تولد آن در ۱۹۶۶ و منقضی شدنش در ۲۰۱۳ تغییر کرده است، اما جدید‌ترین ورژن‌های این آزمون دارای حرکات ذکر شده در زیر هستند :

دراز نشست

شاتل ران

نشستن و رساندن دست ها

دوی یک مایل

بارفیکس

شنا

به دانش آموزان بر اساس عملکرد‌شان در هر حرکت از این آزمون، نمره داده میشد.

اگر نمره آنها هم تراز یا بالاتر از ۸۵% نمره افراد دیگر برای هر حرکت بر اساس سن و جنسیت‌شان بود، این دانش آموزان مفتخر به دریافت جایزه آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری میشدند، که شامل یک نشان گلدوزی شده و یک گواهی دارای امضای ریاست جمهوری، یک پیام تبریک و درج نام دانش آموز میشد.

kids doing sit ups
آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری

تاریخچه آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری

دکتر هانس کراس و دکتر سنجا وبر در زمان کار در بیمارستان نیویورک‌-پرزبیترین در کلینیک پسچر در دهه ۴۰ میلادی، آزمونی را برای ارزیابی قدرت و انعطاف پذیری کودکان طراحی کردند. آزمون “ کراس‌-وبر “ یا “ K-W “ حدود ۹۰ ثانیه طول می‌کشید و از افراد آزمون شونده می‌خواست تا شش حرکت زیر را برای یک تکرار انجام دهند :

۱ . انجام یک دراز نشست به طوری که زانو‌ها خم و کف پاها کاملا روی زمین باشد

۲ . انجام یک دراز نشست به طوری که پاها کاملا صاف شده باشد

۳ . بالا آوردن پاها در حالی‌ که فرد به پشت خوابیده باشد

۴ . بالا آوردن سر، سینه و سرشانه‌ها از روی زمین در حالی‌ که فرد به شکم روی زمین دراز کشیده باشد

۵ . بالا آوردن پاها از روی زمین در حالی‌ که فرد به شکم روی زمین خوابیده باشد

۶ .  خم شدن به جلو برای لمس زمین به طوری که پاهای فرد از نقطه شروع صاف حفظ شود

این دو پزشک از آزمون K-W برای مطالعه روی ۴۰۰۰ کودک آمریکایی استفاده کردند و دریافتند که تنها حدود ۳ نفر از هر ۵ نفر دارای قدرت و انعطاف کافی‌ برای موفقیت در این آزمون برخوردار بودند.

کراس که از این نمایش ضعیف نگران شده و کنجکاو بود که ببیند نوجوانان دیگر کشور‌ها چه عملکردی ارائه میدهند، تصمیم گرفت که همان آزمون را روی کودکان ایتالیا، سوئیس و اتریش انجام دهد. با کمک همکار تحقیقاتی‌ جدیدش یعنی‌ بونی پرودن، کراس دریافتند که انگار کودکان اروپایی توانا تر هستند، به طوری که ۹ نفر از ۱۰ نفر آنها با موفقیت آزمون را پشت سر گذاشتند.

با توفان رسانه ای ایجاد شده حاصل از این نتایج، بالاخره پرزیدنت آیزنهاور تشویق به ایجاد “ شورای ریاست جمهوری برای آمادگی‌ جسمانی‌ جوانان با دستور اجرایی “ شد – کمیته ای مشورتی که وظیفه آن اطمینان حاصل کردن از این بود که جوانان آمریکایی “ نازپرورده “ بار نیایند و از رفقای اروپایی خود عقب نیفتند. این امر مصادف شد با ترس همگانی آمریکایی‌ها از شکست همه جانبه در تقابل با شوروی، که شامل دشمنی چند دهه ای ایالات متحده در کسب مدال المپیک در تقابل با دشمن کمونیست خود نیز میشد.

نتیجه تمام اینها، آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری بود.

hero 47
آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری

چه زمانی‌ آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری به پایان رسید؟

در ۲۰۱۳، اوباما آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری را حذف و آن را با “ برنامه آمادگی‌ جسمانی‌ جوانان ریاست جمهوری “ جایگزین کرد. اینطور ادعا میشود که تاکید برنامه جدید روی پیشرفت تدریجی‌ به جای استثناگرایی بوده و به کودکان کمک کرده تا به جای تمایل به پاس کردن استاندارد‌های اجباری آزمون، علاقه ای واقعی و عمیق به تناسب اندام پیدا کنند.

نحوه انجام آزمون تناسب اندام ریاست جمهوری

اگر علاقه دارید آزمون تناسب اندام ریاست جمهوری را امتحان کنید، چگونگی‌ انجام آن به شرح زیر می‌باشد :

دراز نشست

هر تعداد دراز نشست که میتوانید در ۶۰ ثانیه انجام دهید. برای انجام صحیح دراز نشست، به پشت روی زمین خوابیده به طوری که زانو‌ها خم باشند. کف پاها را روی زمین قرار داده به طوری که حدود ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر با باسن تان فاصله داشته باشند. دست‌ها را به شکل ضربدری روی سینه قرار داده، سپس تنه را به سمت زانو‌ها بالا آورده تا زمانی‌ که پشت تان تقریبا با سطح زمین در حالت عمود قرار بگیرد، سپس حرکت را معکوس کرده تا به نقطه آغازین بازگردید. در طول انجام هر تکرار کف پاها باید کاملا روی زمین فیکس شود و سرتان نیز بین هر تکرار باید زمین را لمس کند – اگر کف پاها از روی زمین جدا شود یا پشت سرتان زمین را لمس نکند، پس آن تکرار برای شما حساب نمی‌شود.

شاتل ران

به فاصله ۹ متر از هم، دو خط را روی زمین علامت بزنید. سپس دو شی‌ (نظیر بطری آب) که به راحتی‌ بتوانید آن را برداشته یا زمین بگذارید را پشت یکی‌ از خطوط قرار داده، سپس به سمت خط دیگر رفته به طوری که نگاه تان به سمت اشیا باشد. این نقطه آغاز حرکت شما است، تایمر را زده، سپس به سمت اشیا دویده، یکی‌ را برداشته، و به سمت نقطه آغازین بدوید، و شی‌ اول را پشت خط بگذارید. بلافاصله دوباره به سمت شی‌ دوم دویده و آن را برداشته، و به سمت نقطه آغازین بدوید. هنگامی که شما خط شروع را با شی‌ دوم رد کردید، تایمر را متوقف کرده و ببینید چه زمانی‌ را ثبت کرده‌اید. (شما در مجموع ۳۶ متر را دویده اید – ۴ تا ۹ متر).

نشستن و رسیدن

یک خط صاف به اندازه ۰.۵ متر روی زمین بکشید (این خط مبنای شما است)، و سپس یک متر اندازه گیری را به شکل عمود در میانه خط مبنا قرار دهید. روی زمین در جهت مخالف متر اندازه گیری به طوری که پاهای تان صاف و حدود ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر از هم فاصله داشته باشند و پاشنه پاها نیز درست پشت خط مبنا باشد، بنشینید. دست‌های خود را به جلو صاف نگه دارید، به طوری که کف دست‌ها رو به زمین و کف یک دست بالای دست دیگر قرار بگیرد. سپس، بدون خم کردن زانو‌ها یا حرکت دادن پاها فراتر از خط مبنا، دست‌های خود را به جلو تا جایی که میتوانید کش بیاورید و سپس متر را لمس کنید. از فردی دیگر بخواهید مسافتی که رفته اید را ثبت کند. (اجرای این حرکت پیچیده تر از آن چیزی است که نشان میدهد، بنابراین این ویدئو را تماشا را کرده تا اطمینان حاصل کنید که این حرکت را درست انجام خواهید داد) .

یک مایل دوندگی

یک مایل را با نهایت سرعتی که میتوانید بدوید. توصیه می‌کنم این کار را بیرون در یک پیست دو میدانی انجام دهید، اما همچنین میتوانید روی تردمیل نیز این کار را انجام دهید.

بارفیکس

در یک ست هر تعداد بارفیکس که میتوانید انجام دهید. برای انجام صحیح بارفیکس، یک میله بارفیکس را گرفته به طوری که دست‌ها کمی‌ بازتر از عرض سرشانه‌ها باز باشند، سپس پاهای خود را به سمت بالا جمع کرده تا بدنتان در حالی‌ که دست‌ها صاف می‌باشد، در حالت معلق قرار بگیرد. بدن خود را به سمت بالا برده تا زمانی‌ که چانه تان بالاتر از دست‌ها قرار بگیرد، و سپس بدن را به سمت نقطه آغازین پایین بیاورید. برای اینکه یک تکرار برای شما محسوب شود، نباید از پاهایتان کمک گرفته یا به بدن خود تاب دهید.

شنا

167805086
آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری

در یک ست هر تعداد شنا که میتوانید انجام دهید. برای انجام صحیح حرکت شنا، در حالت چهار دست و پا قرار گرفته، به طوری که دست‌هایتان کمی‌ از بازتر از عرض سرشانه‌ها باشند. پاهای خود را از پشت صاف کرده، به طوری که وزن بدنتان روی دست‌ها و پنجه پاها بیفتد، و بدنتان از سر تا پا به فرم یک خط صاف در بیاید (باسن خود را بالا نیاورید). همچنان که پشت خود را صاف نگه داشته اید، سینه تان را به سمت زمین هدایت کرده و سپس بدن را به سمت بالا بیاورید تا به نقطه آغازین بازگردید. برای اینکه یک تکرار برای شما محسوب شود، میبایست آنقدری بدنتان را پایین ببرید که آرنج‌ها یک زاویه قائم را تشکیل دهند.

استاندارد‌های آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری

اگر می‌خواهید بدانید که در آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری چقدر خوب عمل کرده‌اید، ابتدا باید استاندارد‌های آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری را بدانید.

متاسفانه، برای سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲ استانداردی برای آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری وجود ندارد، اما اگر می‌خواهید این آزمون را امتحان کنید، میبایست از استاندارد‌های سال ۱۹۸۵ استفاده کرده تا ببینید که میتوانید جز ۱۵% افراد برتر باشید یا نه :

343434344343
543424243444

آیا باید آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری را انجام دهید؟

اگرچه تست کردن خود با استاندارد‌های آمادگی‌ جسمانی‌ یا تست‌های آمادگی‌ جسمانی‌ نظامی میتواند لذت بخش باشد، اما اینکه نتایج آنها چه میزان میتواند مفید واقع شود، جای بحث دارد.

قانون اصلی‌ برنامه ریزی مناسب تمرینات این است که اول درک کنید برای چه تمرین می‌کنید – نتیجه پایانی که به دنبال آن هستید چه می‌باشد؟

اگر شما نیز همانند اکثر مردم هستید، و اهداف فیتنسی شما صرفا شامل عضله سازی، چربی‌ سوزی و در مجموع بهبود سلامت عمومی‌ بدنتان می‌باشد، پس آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ ریاست جمهوری بهترین معیار برای شما نمیباشد.

در عوض، بهتر است با دقت میزان قدرت در چندین حرکت چند مفصلی نظیر اسکات، پرس سینه و ددلیفت را زیر نظر داشته و در گذر زمان وزن بدن و ترکیب بدنی را اندازه گیری کنید.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
امیتاز بدید

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات