۶ کار مهمی‌ که قبل از تمرین باید انجام دهید
4.3

۶ کار مهمی‌ که قبل از تمرین باید انجام دهید

  • مقالات بدنسازی
  • ۲۰ اسفند ۹۸
  • حسام رضائی
  • 3,627 بازدید
  • بدون دیدگاه

استفاده از کوچک‌ترین فرصت‌ها در هر جلسه تمرینی برای رشد و تکامل مستمر شما امری ضروری است. تحریک عضلات از طریق انجام تمرین موردی است که باعث شروع تغییرات در بدن میشود. رژیم و مصرف مکمل‌ها نیز حمایت کننده این پیشرفت بوده و آن را ارتقا میدهند. بنابراین از آنجایی که پیشرفت بدن شما با تمرینات خوب شروع میشود، پس ضروری است که قبل از ورود به باشگاه کاملا سرشار از انرژی و انگیزه باشیم.

در زیر شش کار مهمی‌ که قبل از تمرینات به منظور بهره وری حداکثری از هر جلسه باید انجام دهید ذکر شده است.

 

۱ . مصرف وعده غذایی صحیح

تغذیه نقشی‌ اساسی‌ در عملکرد ورزشی، ریکاوری و در مجموع پیشرفت دارد. نیاز دقیق هر فردی با دیگران ممکن است متفاوت باشد، اما من همیشه توصیه می‌کنم ۹۰-۱۲۰ قبل از تمرین از یک وعده غذایی با پروتئین بالا استفاده کنید. ترجیح من یک منبع پروتئینی زود هضم نظیر ماهی‌ یا یک پروتئین وی ایزوله می‌باشد. همچنین افزودن یک کربوهیدرات پیچیده نظیر برنج یا جو دو سر نیز ایده بسیار خوبی‌ است زیرا تمرینات مقاومتی عمدتا متکی‌ به سیستم انرژی گلیکولیتیک هستند، که منبع تامین انرژی این سیستم نیز از ذخایر کربوهیدرات بدن می‌باشد. هنگام مصرف کربوهیدرات کافی‌ قبل از تمرین، عملکرد شما در باشگاه معمولا ارتقا خواهد یافت. مگر اینکه از یک رژیم کتوژنیک پیروی کنید، پس باید هنگام مصرف کربوهیدرات‌ها قبل از تمرین، مصرف چربی‌ را پایین حفظ کنید. چربی‌‌ها دیر هضم هستند و شما قبل از تمرین خواهان مصرف آنها نیستید.

 

۲ . آب رسانی کافی‌ به بدن

از طریق نوشیدن مقادیر زیاد آب قبل از تمرین، اطمینان حاصل کنید که بدن تان کاملا هیدراته شده باشد. حتی اگر کمی‌ دچار کم آبی‌ شوید، عملکردتان در باشگاه میتواند کاهش یابد. شما از قبل باید بدنتان هیدراته بوده باشد، اما از آنجایی که به زودی می‌خواهید تمرین خود را انجام دهید، پس مایعات بدن کاهش خواهد یافت، بنابراین قبل از رسیدن به باشگاه باید کاملا بدن را هیدراته کنید. این کار را میتوانید از حدود ۹۰ دقیقه قبل از تمرین شروع کنید. اگر در زمانی بیش از حد نزدیک به تمرین، بیش از حد آب بنوشید، ممکن است در طول تمرین حالت تنوع داشته باشید.

 

۳ . افزایش جریان خون و دم عضلانی

از آنجایی که از قبل یک وعده غذایی قبل از تمرین مناسبی را مصرف کرده‌اید، اکنون ۳۰-۴۰ دقیقه قبل از شروع تمرین میتوانید با مصرف یک مکمل قبل از تمرین شرایط خود را بسیار بهتر کنید. با مصرف یک مکمل قبل از تمرین مناسب، شما میبایست متوجه افزایش تمرکز و هوشیاری ذهنی‌ خود شوید. با انجام این کار به منظور آمادگی بیشتر ذهن خود، شما میتوانید در گذر زمان تسلط تان روی ارتباط ذهنی‌-عضلانی را بیشتر کنید.

 

۴ . حذف عوامل حواس پرتی

هیچگاه اجازه ندهید چیزی حواس شما را پرت کند و تمرکزتان را به هم بریزد! زمانی‌ را صرف دیدن چیزی انگیزشی نظیر فیلم‌های تمرینی کنید و یا تنها نشسته و به این فکر کنید که تمرین امروزتان را قرار است چگونه پشت سر بگذارید و آن را در ذهن خود مرور کنید. هر حرکت، هر تکرار، هر ست و حتی نحوه ورودتان به باشگاه را نیز در ذهن خود تصویر سازی کنید تا با نهایت آمادگی‌ تمرین خود را انجام دهید.

 

۵ . استفاده از موزیک برای افزایش انگیزه

مسیر رفتن به باشگاه زمانی‌ است که شما باید کاملا روی تمرین خود متمرکز شوید. در این زمان هیچ چیز دیگری نباید به ذهن شما ورود کند. موزیک هایی را انتخاب کنید که میتوانند بیشترین سر خوشی‌ را در شما ایجاد کنند تا بتوانید هر مانع پیش رو را با نهایت قدرت از بین ببرید. در همین حین، هیچگاه پاسخ تماس ها، پیامک‌ها یا ایمیل‌ها را ندهید، زیرا تمامی‌ آنها به سرعت میتوانند شما را از فضای تمرینی دور کنند.

 

۶ . آماده شوید

قبل از تمرین، طبیعی است که احساس انرژی عصبی (مقدار انرژی اضافه هنگامی که شما نگران یا بیمناک هستید) داشته باشید، زیرا از یک طرف هیجان شروع تمرین خود را دارید و از طرفی‌ دیگر نگران مشکلاتی هستید که ممکن است در طول تمرین پیش بیاید. داشتن انرژی عصبی به مقدار اندک ایرادی ندارد، اما مقدار بیش از حد آن میتواند باعث از بین رفتن تمرکز شود. بنابراین قبل از تمرین کاملا آمادگی‌ داشته باشید تا هنگام رسیدن به باشگاه نگرانی نداشته باشید. این شامل همراه داشتن بطری آب، هر گونه مکمل مورد نیاز، تجهیزات لازم نظیر بند لیفت که ممکن است در باشگاه به آنها نیاز داشته باشید، میشود.

این کار را باید برای هر جلسه تمرینی انجام دهید. شدیدا توصیه می‌کنم که یک ساک ورزشی حاوی تمامی‌ آیتم‌های مورد نیاز همیشه در ماشین خود داشته باشید. با انجام این کار، زمان آماده سازی را به حداقل میرسانید که این امر باعث کاهش میزان استرس قبل از تمرین میشود و شما را قادر میسازد تا بیشتر روی تمرین متمرکز شوید.

 

زمان آن رسیده که جدی شوید

برای افرادی که تمرینات و تغذیه خود را زیاد جدی نمیگیرند، انجام این کار‌ها قبل از تمرین برایشان زیاده روی می‌باشد. اما هر کسی‌ که مطلقا تنها خواهان دریافت بهترین نتایج است انجام این کار ضروری است. همانطور که هر ورزشکار حرفه ای قبل از شروع مسابقه زمانی‌ را صرف آماده سازی خود می‌کند، شما نیز میبایست قبل از تمرین خود را آماده کنید تا هنگام شروع اولین ست تمرینی، همه چیز حس خوبی‌ داشته باشد.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4.3/5 - (3 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات