چگونه از نظر فیزیکی‌ برای زنان جذاب تر باشیم
3.5

چگونه از نظر فیزیکی‌ برای زنان جذاب تر باشیم

  • مقالات بدنسازی
  • ۱۲ دی ۹۸
  • حسام رضائی
  • 30,103 بازدید
  • 1 دیدگاه

یکی‌ از مهم‌ ترین دلایلی که آقایان روی به انجام تمرینات با وزنه می آورند این است که در نظر بانوان جذاب تر به نظر آیند و انجام این کار واقعا هم موثر است.

مردان برای هزاران سال است که میدانند زنان عموما مردان عضلانی، کم چرب و قوی را بیشتر از مردان با فیزیکی‌ نرم، پر چرب و ضعیف دوست دارند و تحقیقات مدرن نیز این امر را نشان میدهد.

البته این موضوع تعجب برانگیز نیست.

داشتن بدنی فیت، سالم و ورزشکاری نشان دهنده ویژگی‌های خوب بسیار زیادی در مردان می‌باشد نظیر داشتن نظم، عزم راسخ، صبر، استقامت و احترام به خود.

بنابراین اگر شما مردی هستید که به دنبال افزایش شانس خود در پیدا کردن یک شریک هستید، بهبود فیزیک بدنی قطعا باید جز اولویت‌های اصلی‌ شما باشد.

البته این امر یک سوال را در ذهن ما ایجاد می‌کند :

چه نوع فیزیک بدنی برای زنان بیشترین جذابیت را دارد؟

از یک طرف، بسیاری از مردان هستند که به شما می‌گویند بین حجم خالص و جذب کردن زنان یک رابطه مستقیم وجود دارد. آنها می‌گویند هرچه حجیم تر شوید، زنان بیشتر جذب شما خواهند شد. از نظر این افراد فیزیک بدنی ایده آل کم و بیش چیزی شبیه عکس زیر است :

fwyn_1.png

استدلال آنها در این زمینه ساده است : زنان به دنبال مردان حجیم و قدرتمندی هستند که ظاهرا میتوانند از آنها دفاع کنند. بنابراین، هرچه شما حجیم تر و قوی تر باشید، زنان بیشتری جذب شما خواهند شد.

اما از طرف دیگر، برخی‌ مردان عقیده دارند که داشتن حجمی متوسط و بدنی کم چرب راز یک بدن جذاب مردانه می‌باشد، فیزیکی‌ بیشتر شبیه کریس رونالدو تا راک :

3hva_2.png

و یک گروه کوچک تر از مردان نیز هستند که اعتقاد دارند مهم نیست که ظاهر فیزیکی‌ شما چگونه باشد بلکه تنها کافی‌ است کاریزمای لازم را داشته باشید (خنداندن زنان، مهربان بودن و این از دست ویژگی‌های شخصیتی).

اما حق با چه کسی‌ است؟

خوشبختانه، دانشمندان دهه‌ها است که روی جذاب‌ ترین ویژگی‌های مردانه در نظر زنان در حال انجام تحقیق هستند، از جمله اینکه زنان دوست دارند مردشان دارای چه نوع فیزیک بدنی باشد.

اگرچه سلایق فردی هر خانمی متفاوت می‌باشد، اما تحقیقات ثابت کرده‌اند که اکثر زنان به شکل پیوسته جذب یک سری ویژگی‌های فیزیکی‌ مردانه میشوند، و تلاش برای رسیدن به این ویژگی‌ها میتواند شما را از نظر زنان بسیار جذاب تر کند.

به خواندن مقاله ادامه دهید تا بفهمید زنان کدام نوع فیزیک بدنی مردانه را بیشتر از همه جذاب تر میدانند.

 

زنان چه نوع فیزیک بدنی ای را بیشتر از همه جذاب میدانند؟

نظریه تکامل عنوان میدارد که یک مرد فیت، سالم و توانمند دارای ظاهری قدرتمند، کم چرب و عضلانی می‌باشد و زنان در طول سالیان بسیار زیاد آموخته اند که این ویژگی‌ها را تشخیص داده و آنها را نماد سلامت فیزیکی‌ مرد بدانند.

برای این امر دلایل بسیار زیادی وجود دارد.

برای مثال، مردان عضلانی تر، کم چرب تر و قوی تر در نظر زنان سالم تر هستند و بنابراین به احتمال بیشتری میتوانند بچه هایی سالم و کارامد تولید کنند.

دوم اینکه، این ویژگی‌ها نشانه توانمندی فیزیکی‌ هستند، که محققان آن را با عنوان قابلیت جنگ و قدرت تعریف میکنند.

اگرچه اکثر انسان‌های مدرن برای غذا، منابع و حفاظت نیازی به شکار، جنگ و کشتار ندارند، اما اجداد ما برای هزاران سال این کار را انجام داده اند و این برنامه ریزی ژنتیکی قرار نیست که طی‌ چند دهه صلح از بین برود. به عبارت دیگر، زنان، مردان قوی تر را در زمینه دفاع از خود، فرزندان و حفظ ذخایر بهتر از مردان ضعیف تر تشخیص میدهند.

به عبارتی، آن گفته رایج که عضله بیشتر برابر با جذابیت بیشتر است را می‌توان گفت تا حدودی صحیح است.

مشخص است که زنان، مردان حجیم تر، کم چرب تر و قوی تر را دوست دارند.

اما این امر به این معنی‌ است که هرچه حجیم تر، کم چرب تر و قوی تر شوید، از نظر زنان نیز بیشتر جذاب خواهید بود؟

خیر.

در واقع، تحقیق انجام شده توسط دانشمندان در دانشگاه چپمن نشان میدهد که با گذر از نقطه ای، حجیم تر و کم چرب تر شدن، برای زنان دیگر جذاب نیست، به طوری که نویسندگان در پایان این تحقیق اینگونه نتیجه گیری کرده‌اند :

“ … مردان با میزان عضله متوسط برای زنان دارای بیشترین جذابیت هستند. “

به علاوه، در یک تحقیق انجام شده توسط دانشمندان در دانشگاه تگزاس نشان میدهد که اگرچه بسیاری از مردان گمان میکنند که زنان ظاهری بسیار حجیم و بدنسازی را ترجیح میدهند، اما در واقعیت زنان، مردانی را ترجیح میدهند که میزان نرمالی‌ عضله و ظاهری ورزشکاری دارند.

در همین تحقیق چند حقیقت جالب دیگر در مورد چیزهایی که برای زنان جذاب است یا جذاب نیست نیز بیان شده است :

۱ : دانشمندان دریافتند که اکثر مردان فکر میکنند که زنان بیشتر به بالا تنه آنها توجه دارند، اما در واقعیت زنان، علاوه بر بالا تنه، مردان دارای پاهای عضلانی را ترجیح میدهند.

۲ : دانشمندان همچنین دریافتند که زنان جذاب تر، دارای استاندارد‌های بالاتری در زمینه فیزیک بدنی جذاب مردانه هستند و خواهان این هستند که شریک شان دارای عضلات توسعه یافته تری (لزوما نه حجیم تر) باشند. به عبارت دیگر، این دست از زنان، میخواهند که مردان دارای کمی‌ عضله بیشتر و درصد چربی‌ بسیار پایین تری نسبت به مردان معمولی‌ باشند.

۳ : دانشمندان دریافتند که زنان بیشتر جذب عضلاتی میشوند که پرورش آنها سخت تر می‌باشد، از جمله شکم و جلو بازو. به شکل جالبی‌، عضلاتی که برای زنان بیشترین جذابیت را دارند عبارتند از : باسن، جلو بازو، شکم، سینه، سرشانه، پهلو، پشت بازو و چهارسر. با این بیان اما هیچکدام از این عضلات به تنهایی‌ نمی‌تواند از لحاظ جذابیت باعث جذب یک خانم شود. اگرچه در این تحقیق زنان به برخی‌ عضلات کمی‌ توجه بیشتری نشان دادند، اما در واقع این کل فیزیک بدنی است که آنها را جذب خود می‌کند، بالا تنه و پایین تنه ای توسعه یافته با درصد چربی‌ پایین.

اکنون، شاید گهگداری به زنانی برخوده باشید که ادعا میکنند “ مردان لاغر اندام “ را دوست دارند، اما همانند مردان، چیزی که آنها اغلب می‌گویند با آن چیزی که واقعا میخواهند متفاوت است. اما در مجموع، زنان تقریبا در سراسر جهان مردانی قوی تر، کم چرب تر و عضلانی تر را به مردان ضعیف تر، چاق تر و دارای عضله کمتر را ترجیح میدهند.

برای مثال، در یک تحقیق انجام شده توسط دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، محققان به ۱۶۰ خانمی که تازه وارد دهه سوم زندگی‌ خود شده‌اند، حدود ۲۰ عکس از مردان بدون پیراهن دارای سن مشابه را نشان دادند که برخی‌ از این مردان از باشگاه بدنسازی کالج بودند و برخی‌ از آنها از کلاس‌های روان شناسی در این تحقیق شرکت کرده بودند.

نتیجه این تحقیق کاملا شفاف بود :

هرچه مرد، عضلانی تر، کم چرب تر و ظاهری ورزشکاری تر داشته باشد، در نظر زنان جذاب تر خواهد بود.

همچنان که محققان اینگونه نتیجه گیری کرده‌اند، “ هیچ کدام از ۱۶۰ زن شرکت کننده در این تحقیق، برای مردان ضعیف تر هیچگونه رتبه جذابیت قابل توجهی‌ را تعیین نکردند. “

در حقیقت، رابطه بین قدرت/عضلانی بودن و جذابیت بسیار قوی تر از رابطه بین قد و جذابیت بود. با این بیان، اگرچه زنان مردان قد بلندتر را ترجیح میدهند، اما آنها اهمیت بسیار بیشتری به مردان قوی، عضلانی و با فیزیک ورزشکاری میدهند.

اکنون، شاید اینطور به نظر برسد که نتیجه این تحقیق با تحقیق بالای آن در تضاد باشد که بیان میداشت “ حجم بیشتر همیشه بهتر نیست “ . اما اگر به برخی‌ تصاویر مردان عضلانی شرکت کننده در این تحقیق نگاهی‌ بیاندازید، به وضوح می‌بینید که هیچکدام از آنها بدنسازان جدی و متعهدی نیستند. برخی‌ از شرکت کنندگان در این تحقیق بدنی پر چرب، برخی‌ لاغر اندام اما پر چرب، برخی‌ تا حدودی ورزشکاری و برخی‌ تا حدودی عضلانی و کم چرب بودند (که در نظر زنان بیشتر از همه جذاب تر بودند).

اگرچه اطلاعات فیزیکی‌ دقیقی‌ توسط دانشمندان در مورد افراد شرکت کننده در این تحقیق ارائه نشده است، اما من بر اساس میزان عضله ای که می‌توان به صورت طبیعی ساخت، مدت زمان انجام تمرینات صحیح آنها و کیفیت رژیم غذایی و تمرینی آنها می‌توانم ویژگی‌های فیزیکی‌ آنها را تخمین بزنم.

بر اساس اطلاعات موجود و عکس هایی که محققان از این افراد در این تحقیق منتشر کرده‌اند، می‌توانم بگویم که عضلانی‌ترین افراد موجود در این تحقیق احتمالا دارای ۱۵ تا ۲۰ پوند عضله بیشتر و چربی‌ آنها حدود ۱۰ تا ۱۵% بوده است، که هر فردی با داشتن یک برنامه تمرینی و غذایی تا حدودی معقول و مناسب میتواند به آن دست پیدا کند.

به عبارت دیگر، تنها تمرین با وزنه چند بار در هفته، حفظ درصد چربی‌ نسبتا پایین و تغذیه مناسب به سرعت شما را میتواند در نظر زنان بسیار جذاب تر کند.

برای مقایسه باید گفت که یک مرد آمریکایی به طور متوسط دارای ۳۰ پوند اضافه وزن، دارای دور کمر ۴۰ اینچ، عضله اندک یا بدون عضله و دارای (BMI) حدود ۲۹ می‌باشد.

بنابراین، با توجه به این وضعیت، کار چندان سختی نیست که بخواهید تمرین کرده و خود را از این دست افراد جدا کنید.

اکنون، تمام این مسائل این سوال را در ذهن ما ایجاد می‌کند که آیا بدون مصرف استروید‌ها هم می‌توان به بدنی بسیار حجیم رسید؟

خلاصه : تحقیقات نشان میدهند که زنان تقریبا در سراسر جهان، مردان عضلانی تر، کم چرب تر و قوی تر را به مردان ضعیف تر، چاق تر و دارای عضله کمتر ترجیح میدهند. در مجموع، یک بدن ایده آل مردانه در نظر زنان شامل داشتن میزان متوسطی عضله (نه خیلی‌ حجیم) در بالا تنه و پایین تنه و داشتن درصد چربی‌ پایین میشود.

 

آیا واقعا میتوانید بسیار حجیم شوید؟

آیا واقعا میتوانید آن قدری عضله سازی کنید و حجیم شوید که در واقع در نظر زنان غیر جذاب به نظر برسید؟

هم بله و هم خیر.

اگر استروید مصرف کنید و درصد چربی‌ بسیار بالایی هم داشته باشید، من میگویم بله.

اما اگر یک بدنساز طبیعی با درصد چربی‌ متوسط یا پایینی هستید، من میگویم خیر.

اگر تا کنون چیزی در مورد تاثیرات استروید هایی نظیر تستوسترون، وینسترول یا ترنبولون خوانده باشید، میدانید که این دارو‌ها شما را به چنان سطح از خشکی و عضلانی بودن میرسانند که نظیر آن را می‌توان تنها در حدود ۷۰ سال گذشته دید و اگر قبل تر از این زمان را نگاه کنیم، چنین حجم هایی را پیدا نمی‌کنیم.

چیزی شبیه تصویر زیر :

rz8l_3.png

اگرچه این فرد مشخصا دارای فیزیک بدنی تحسین برانگیز از لحاظ حجم و تفکیک می‌باشد، اما در کل بدن او غیر طبیعی به نظر می‌رسد.

در واقع اکثر زنان، فیزیک بدنی مصرف کنندگان استروید را نمیپسندند.

اگرچه آنها از لحاظ تقارن عضلانی وضعیت خوبی‌ دارند، اما حجم بیش از حد مصرف کنندگان استروید در نظر زنان مسخره به نظر می‌رسد و در اکثر مواقع زنان فکر میکنند که این افراد دارای ویژگی هایی نظیر خود شیفتگی‌ هستند.

همچنین مصرف استروید‌ها میتواند به طور بالقوه باعث ایجاد آکنه، الگوی ریزش موی مردانه، احتباس آب در بدن، بزرگی‌ نامتعارف سینه‌ها و دیگر عوارض جانبی زننده فیزیکی‌ شود که این امر نیز میتواند باعث زده شدن بانوان شود.

همانطور که پیشتر آموختید گفته شد که تحقیقات ثابت کرده‌اند از یک نقطه ای به بعد افزایش حجم جذابیت کمتری پیدا می‌کند و غیر معقول نیست که اگر فکر کنیم که این نقطه، حدودا نقطه ای است که مردان میتوانند حداکثر عضله سازی طبیعی را داشته باشند.

زیرا هرچه که نباشد، چرا زنان باید جذب فیزیک‌های بدنی ای بسیار حجیم و کارتونی مانند شوند، در حالی که این دست از بدن‌ها چندین دهه پیش اصلا وجود نداشته اند؟

یک دلیل دیگر نیز وجود دارد که من فکر می‌کنم به طور طبیعی نمیتوانید بسیار حجیم شوید :

حتی با داشتن بهترین ژنتیک، فیزیک بدنی شما در بهترین شرایط ممکن هم همچنان بسیار نرمال به نظر می‌رسد.

البته برداشت اشتباه نکنید. اگر شما با توجه به پتانسیل ژنتیکی تان بیشترین عضله سازی را کنید و چربی‌ بدن شما نیز چیزی حدود ۱۰% باشد، توجه همه را جلب خواهید کرد.

اما در این حالت نیز شما آن چنان حجیم نخواهید بود. و اگرچه در لباس از اکثر مردم بهتر خواهید بود، اما تفاوت چندانی بین شما و یک فرد دیگر با چربی‌ حدود ۱۲% و دارای کمی‌ عضله بیشتر نسبت به مردم عادی وجود نخواهد داشت.

اکنون، این امکان وجود دارد که در حالت طبیعی هم برخی‌ گروه‌های عضلانی نسبت به دیگر عضلات حجیم تر شوند که این امر باعث عدم تناسب عضلات میشود و میتواند زیبایی بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد.

برای مثال، در یک مقطعی پاهای من بسیار حجیم تر از عضلات بالا تنه بودند.

برخی‌‌ها به من میگفتند که باید حجم عضلات پایم را کم کنم، اما بنا به دلایل زیر نمیخواستم این کار را انجام دهم :

۱ : من پاهای قوی و انجام اسکات با چند صد پوند وزنه را دوست دارم.

۲ : اگرچه پاهای من حجیم بودند، اما حجم آنها با توجه به انجام تمرینات چند ساله مستمر کاملا قابل انتظار بود.

۳ : ترجیح میدادم که عضلات بالا تنه خود را بیشتر حجیم کنم تا پاهایم متناسب تر به نظر آیند، تا اینکه بخواهم حجم پایین تنه خود را کاهش دهم.

بنابراین، دقیقا همین کار را کردم و اگرچه هنوز هم نتوانستم به طور کامل این عدم تناسب را برطرف کنم، اما با این حال هیچکدام از گروه‌های عضلانیم اکنون دارای عدم تناسب قابل توجهی‌ نیستند.

به عبارت دیگر، مشکل این نبود که پاهای من بسیار حجیم تر هستند، بلکه مشکل این بود که عضلات بالا تنه ام در مقایسه با پاها کوچک تر بودند.

یک حالت دیگری که شما به صورت طبیعی میتوانید بسیار حجیم به نظر برسید، این است که علیرغم داشتن مقدار زیادی عضله، مقدار زیادی چربی‌ هم داشته باشید.

برای مثال، اگر شما بیش از ۳۰ پوند عضله بیشتر از افراد عادی داشته باشید و درصد چربی‌ بدنتان نیز بیش از ۱۵% باشد، ظاهر شما میتواند پف کرده و نرم به نظر برسد، مخصوصا هنگامی که لباس به تن دارید.

البته این مشکل به دلیل عضله اضافه نمیباشد، بلکه به دلیل چربی‌ اضافه می‌باشد که این مشکل را نیز به آسانی‌ می‌توان با یک رژیم غذایی صحیح حل کرد.

بنابراین، در مجموع، من میگویم که کم و بیش محال است که به عنوان یک بدنساز طبیعی بتوانید به حجمی بسیار زیاد دست پیدا کنید. تا زمانی‌ که از استروید استفاده نکنید، روی حفظ تناسب گروه‌های عضلانی خود تمرکز کنید و درصد چربی‌ بدن خود را نیز پایین حفظ کنید، احتمالا فیزیک بدنی شما در محدوده ای قرار خواهد گرفت که از نظر زنان بسیار جذاب است.

به علاوه، همان رفتارهایی که باعث ایجاد فیزیک بدنی ای کم چرب، عضلانی و قوی میشود همچنین میتواند باعث بهبود دیگر جنبه‌های ظاهری شما شود که از نظر زنان جذاب است.

برای مثال، مصرف بیشتر میوه‌ها و سبزیجات مرتبط با داشتن پوستی‌ سالم تر و افزایش درصد جذابیت شما توسط جنس مخالف می‌باشد و همچنین داشتن خواب کافی‌ باعث میشود که شما سالم تر و جذاب تر شوید.

در پایان، تحقیقات همچنین نشان میدهند که در مقیاس کلی‌، زنان فاکتور‌های دیگر نظیر وضعیت اجتماعی‌-اقتصادی، برونگرایی، مهربانی و داشتن حس شوخ طبی‌ را مهم تر از ویژگی‌های فیزیکی‌ در زمینه جذابیت میدانند. اگر دارای تمام این ویژگی‌ها و همچنین شکمی شش تکه هستید، پس چه بهتر!

خلاصه : تقریبا غیر ممکن است که بدون مصرف استروید‌ها بسیار حجیم شوید، مگر اینکه درصد چربی‌ بدن شما بسیار بالا باشد. اگر روی عضله سازی حداکثری در حالت طبیعی، حفظ درصد چربی‌ پایین و بهبود تناسب گروه‌های عضلانی خود تمرکز کنید، احتمالا به بدنی خواهید رسید که از نظر زنان بسیار جذاب می‌باشد.

 

جمع بندی در مورد فیزیک بدنی جذاب از نظر زنان

داشتن بدنی فیت، سالم و ورزشکاری نشان دهنده ویژگی‌های خوشایند زیادی می‌باشد، و به همین دلیل زنان اینگونه تکامل یافته اند که مردان فیت، سالم و با بدنی ورزشکاری را جذاب تر از مردان چاق و ناسالم میبینند.

در مجموع، این یعنی‌ مردان با عضله بیشتر و چربی‌ کمتر از افراد معمولی‌، جذاب تر هستند.

به طور دقیق تر، یک بدن دارای ۲۰ تا ۳۰ پوند عضله بیشتر از افراد معمولی‌ و درصد چری پایین (۸ تا ۱۲%)، جذاب‌ترین بدن از نظر زنان می‌باشد.

به علاوه، زنان آن قدر‌ها روی یک گروه عضلانی خاص تمرکز ندارند، و در مجموع مردان دارای بالا تنه و پایین تنه توسعه یافته را ترجیح میدهند.

اما به طور کنایه آمیزی، این امر به این معنی‌ نیست که هرچه عضله سازی بیشتری کنید، برای زنان جذاب تر خواهید بود.

در واقع، نقطه ای وجود دارد که پس از آن عضله سازی بیشتر، باعث میشود تا از جذابیت شما پیش زنان کاسته شود.

اما خبر خوب این است که احتمالا تنها با مصرف استروید‌ها میتوانید از این نقطه عبور کنید.

با این بیان، تقریبا غیر ممکن است که به طور طبیعی حجم بسیار زیادی پیدا کنید، زیرا بدون مصرف دارو‌ها شما نمیتوانید به چنین حجمی دست پیدا کنید، مخصوصا اگر چربی‌ بدن خود را نیز پایین نگه دارید.

بنابراین، در مجموع، برای اینکه فیزیک بدنی جذابی برای زنان داشته باشید باید کار‌های زیر را انجام دهید :

۱ : ۲۰ تا ۳۰ پوند عضله سازی از طریق یک برنامه تمرینی قدرتی‌ و همچنین یک رژیم غذایی کارامد برای افزیش حجم خشک.

۲ : رسیدن به درصد چربی‌ ۸% تا ۱۲%.

۳ : تمرکز روی بهبود تناسب کلی‌ عضلات بدن

کافی‌ است این سه کار را انجام دهید و از نظر بسیاری از خانم‌ها جذاب تر خواهید بود.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
3.5/5 - (2 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات