راز داشتن سینه های زیبا
5

راز داشتن سینه های زیبا

  • مقالات بدنسازی, بدنسازی بانوان
  • ۴ بهمن ۹۳
  • محمدرضا امیدی
  • 2,646 بازدید
  • 1 دیدگاه

سینه های زیبا

شلی سینه ها می تواند در اثر افزایش وزن ، افزایش سن، در معرض آفتاب قرار گرفتن، یا کشیده شدن بافت آنها بعلت یائسگی وابسته به هورمون ایجاد گردد. راههای متعددی برای درمان چنین وضعیتی وجود دارد. جراحی یکی از این راه هاست. رژیم انتخابی و نوع خاصی از ورزش ها راههای دیگر درمان است.

 

جراحی بالا بردن سینه یا ماستوپکسی ( Mastopexy )

ماستوپکسی نوعی جراحی است که در جریان آن جراح سینه ها را بالا برده و سفت تر می کند. این جراحی می تواند برای هر دو منظور افزایش و یا کاهش اندازه ی سینه برای بهبود فرم و شکل آن صورت پذیرد. ماستوپکسی تحت بیهوشی انجام می پذیرد و معمولا خط جراحی کوچکی بجا می گذارد و لذا از نظر زیبایی برخی مایل به ایجاد خط جراحی در زیر سینه های خود نیستند.
جراحی زیبایی مانند ماستوپکس صرفا برای افرادی انجام می شوند که داری ریسک فاکتور های پایینی باشند.

رژیم غذایی ( Diet )

جزء مهم بافت سینه های شما بافت چربی است. با کاهش چربی موجود در سینه ها شما می توانید فشار وارد بر تاندون ها را کاهش دهید و افتادگی آن را درمان کنید. بهترین راه، اجتناب از غذاهای پر کالری مانند نوشابه ها، شیرینی جات و فست فود است. کاهش کالری، بدن را مجبور می کند برای کسب انرژی به سوزاندن چربی متوسل شود.

تمرینات ورزشی ( Exercise )

ورزش های هوازی مانند دو، شنا، رقص، هنرهای رزمی به شما در کاهش حجم بافت چربی سینه هایتان کمک می کند. ورزش های هوازی می تواند سینه های شما را بالا ببرد. تمرینات عضلات زیر سینه ای (پکتورال) می تواند سینه های شما را بالا ببرد و آنها را بزرگتر نشان دهد. نیز ورزش پوش آپ، پرس رو نیمکت و چین آپ می تواند به افزایش و تقویت عضلات زیر سینه ای کمک کند. انجام ۸ تا ۱۰ بار این تمرینات می تواند اندازه ی عضلات زیر سینه ای را بهبود بخشد و انجام ۱۲ یا بیشتر می تواند عضلات شما را سفت کند.برای یاد آوری مجددا تمرینات مربوط به سفت کردن و بالا بردن سینه ها رد در ذیل می آوریم.

 

سینه های زیبا

1 – Push-ups

تمرین ساده پوش آپ مانند شکل زیر است :

2 – bench pressing

3 – chin-ups

خود را روی بارفیکس بالا بکشید و چانه خود را به بارفیکس بزنید. امروزه صرفنظر از اندازه ی سینه ها، سر پا بودن و بلندی، انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی بعنوان عامل مهمی در زیبایی سینه ها بنظر می رسد. البته عامل اصلی زیایی در سینه ها تونیسیته و سفتی آنها می باشد که این اثرات مطلوب را بجا می گذارد.شنا کردن عامل بسیار مهمی در افزایش سفتی سینه ها و بهبود وضعیت ظاهری آنها می باشد.برای انجام این تمرین باید شنا کردن را یاد بگیرید.

 

سینه های زیبا

اختصاص دادن بخشی از هزینه ی زندگی به یک دوره آموزش شنا مطمئناْ به نفع شماست.انجام تمرینات شنا در آب یا تمرینات مربوط به خشکی موجب تقویت عضلات زیر سینه ی شما شده و باعث افزایش سفتی و قوام سینه هایتان می شود.برخی از بانوان یا امکان استفاده از استخر را ندارند و یا اینکه نمی توانند هر هفته شنا کنند بنا براین تمرینات زیر را برای افزایش تناسب و سفتی و چالاکی سینه ها توصیه می شود :

1 – پوش آپ دیوار :

در مقابل دیوار با فاصله ی یک متر بایستید و دستها را به دیوار تکیه دهید و با کمک دست به دیوار نزدیک شده سپس دور شوید.

2 – تمرین انقباض ایزومتریک عضله ی زیر سینه ای :

بنشینید و آرنج ها را خم کنید سپس کف دستانتان را در مقابل سینه به هم بچسبانید و بهم بفشارید و ۵ ثانیه نگه دارید.

3 – تمرین استرچ عضلات زیر سینه ای :

استرچ و کشش عضلات سینه ای بزرگ و کوچک می تواند در شکل دادن به سینه ها موثر باشد.برای این کار بایستید و دستها را روی کمر بگذارید و سپس سعی کنید با عقب بردن آرنجها آنها را از عقب به هم بچسبانید.

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
5/5 - (1 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات