بیوگرافی جورج پترسون
5

بیوگرافی جورج پترسون

  • جهان, قهرمانان
  • ۳۰ اردیبهشت ۰۰
  • محمدرضا امیدی
  • 1,835 بازدید
  • بدون دیدگاه

جورج پترسون بدنسازی حرفه ای و اهل ایالت نیویورک آمریکا است. جورج پترسون در نیویورک متولد شد و با الهام گرفتن از بروس لی فعالیت بدنسازی خود را آغاز کرد. پترسون رشته شوتوکان کاراته کار می‌کرد اما ضربه هایش خیلی قوی و کاری نبود. او دقیقا همان کاری را انجام داد که بروس لی به وسیاه آن بنیه خود را قویتر کرد یعنی وزنه زدن در باشگاه. همین کار سبب شروع دوران بدنسازی حرفه‌ای شد.

 قد و وزن جورج پترسون بدنساز حرفه‌ای

 

وزن  قد سن
 (83.9-88.5 کیلوگرم) (170 سانتی متر) 37
تاریخ تولد  دوره فعالیت ملیت

۱۹۸۴

2013-2021 USA

 

 این مقاله از سایت بدنسازی مکمل ها شامل بیوگرافی جورج پترسون و سیر موفقیت این بدنساز حرفه‌ای است.

 

شروع بدنسازی حرفه‌ای جورج پترسون

قفسه سینه او بزرگتر و شانه هایش پهن تر شده است. این تغییرات توسط یکی از اعضای باشگاه دیده شد که به جورج جسارت و شوق بیشتری برای تلاش می داد. همان شخص به جورج کمک کرد تا اصول اولیه بدنسازی را بیاموزد. اطلاعاتی را که برای برگزاری مسابقات بدنسازی لازم داشت اعم از چگونگی تمرین و غذاهایی که باید بخورد به او داد. جورج هم از این اطلاعات برای تمرین و برنامه غذایی خود استفاده کرد. مربی حرفه ای او جاستین میلر است.

در این مرحله، او متوجه شد که باید در زندگی شخصی خود قربانی شود تا بتواند مقدمات موفقیت در بدنسازی را فراهم کند. با این وجود جورج پترسون آموخت که وقتی می‌خواهد قدمی بردارد همه چیز را در نظر بگیرد. گفت:

من کاملا درک می کنم برای رسیدن به اهداف خاص، بعضی خواسته ها باید قربانی شوند.

 

او سخت تر از همیشه منظم و منضبط به تمرین ادامه می‌داد و با قاطعیت با چالش ها رو به رو می‌شد.

 

اولین رقابت بدنسازی جورج پترسون

بالاخره روز نمایش فرا رسید. در سال 2008 جورج در اولین رقابت بدنسازی خود شرکت کرد. در پایان این نمایش جورج فهمید که می خواهد تبدیل به یک بدنساز حرفه ای شود. جورج مجبور شد تصمیم بگیرد که در کدام زیر شاخه ی بدنسازی فعالیت کند. او به عنوان یک فرد درشت اندام و عضلانی با وزن بیش از ۱۲۰ کیلوگرم، تصمیم گرفت به بخش آزاد مردان برود.

 

تغییر رشته به بخش فیزیک کلاسیک

اگرچه جورج پترسون در بخش آزاد نتایج خوبی را به دست آورد. با این حال او در سال ۲۰۱۶ به بخش فیزیک کلاسیک تغییر رشته داد، زمانی که توانایی کامل خود را نشان داد. در همان سال، جورج در جایگاه اول در دو نمایش متوالی به پایان رسید. جورج پترسون در مسابقات قهرمانی ملی فیزیک کلاسیک Pro Card گرفت و اولین قهرمان ملی کلاسیک بین المللی مردان شد. پس از این قهرمانی او از تجربیاتش درباره تغییرات برای فعالیت در بخش فیزیک کلاسیک صحبت کرد.

او گفت که این کار برایش بسیار دشوار بود، چون مجبور بود بیش از ۳۰ کیلوگرم وزن کم کند. با این وجود همان‌طور که خودش هم می‌گوید ارزش آن را داشت.

 

جورج پترسون

جورج پترسون

جورج پترسون در المپیا

او  سال ۲۰۱۷ در دومین رقابت حرفه ای خود در مسابقه نیویورک پرو شرکت کرد. پس از این رقابت، او در مسابقه تامپا پرو شرکت کرد و با کسب رتبه اول در بخش فیزیک کلاسیک شگفتی ساز شد.  جورج خود را برای المپیا آماده کرد و با بهترین نسخه خود در رقابت المپیا 2018 حضور یافت و توانست مقام سوم و مدال برنز را کسب کند.

فیزیک بدنی جورج پترسون تقریبا نسخه ترکیبی از سدریک مک میلان و شاون رودن با وزن کمتر از آن ها بود که به المپیا 2019 راه یافت و مقام سوم خود را تکرار کرد. پس از آن در دسته وزنی 212 پوندی مسابقات مستر المپیا 2020 شرکت کرد و سوم شد. جورج پترسون همچنان در بالاترین سطح در بدنسازی حرفه ای رقابت می کند. او با برنامه ریزی و اخلاق حرفه‌ای، بهترین اهداف را برای خود تعیین می‌کند و می‌تواند در المپیا مقام بیاورد. او جواز حضور در مستر المپیای 2021 را نیز کسب کرده است.

 

رقابت مقام
مستر المپیا 2020 بخش 212 پوند 3
تامپا پرو 2020 بخش 212 پوند 1
مستر المپیا 2019 بخش فیزیک کلاسیک 3
آرنولد مردان 2019 بخش فیزیک کلاسیک 1
مستر المپیا 2018 بخش فیزیک کلاسیک 3
مستر المپیا 2017 بخش فیزیک کلاسیک 3

 

جورج پترسون

جورج پترسون

او به عنوان اولین قهرمان ملی فیزیک کلاسیک در تاریخ شناخته شد. موفقیتی مشابه لی هانی کسب کرد و در سال ۱۹۸۲، به عنوان اولین قهرمان ملی پرورش اندام NPC انتخاب شد. با این حال، اولین رقابت بدنسازی برای جورج آسان نبود. او فهمید که باید زندگی شخصی اش را قربانی کند تا بتواند در ورزش حرفه ای موفق شود. از جمله این که باید دوستی و وقت گذرانی با نزدیکان را نادیده می‌گرفت.

علاوه بر این جورج پترسون برای موفقیت در بخش فیزیک کلاسیک مجبور بود که شکل بدن خود را به طور کامل تغییر دهد. بی شک این مسئولیت بسیار چالش برانگیز است. جورج پترسون آموخت که چگونه با این مشکلات روبه رو شود با هر چالشی را در سر راهش قرار می‌گیرید به درستی برخورد کند. نتیجه آن تبدیل شدن به یکی از بهترین مردان کلاسیک آمریکایی است.

 

تکنیک های تمرینی جورج پترسون

در طول این سال‌ها، جورج پترسون تکنیک های مختلف تمرینی را به کار گرفته است. هنگامی که برای مسابقات بدنسازی آزاد مردان تمرین می‌کرد وزن زیادی اضافه کرد که بتواند تا جایی ممکن است عضلاتش را فیکس کند. وقتی که جورج در بخش فیزیک کلاسیک شروع به رقابت کرد، برنامه تمرینی او کمی متفاوت تر شده بود. وزن او کمی زیاد بود اما از زمان تغییر رشته به بخش فیزیک کلاسیک به جای افزودن وزن به پالایش و شکل دادن فیزیک و اندام هایش پرداخت. در واقع او با استفاده از حرکات و تکنیک های مختلف تمرین می کند. این تکنیک ها به او کمک می کنند که عضله خاصی را که می خواهد، تمرین دهد بدون این که به عضلات دیگر تاثیر بگذارد. هم اکنون در بخش 212 پوند فعالیت می‌کند.

 

جورج پترسون در رشته های ورزشی بسکتبال، فوتبال فعالیت داشته و کمربند سیاه شاتوکان کاراته را به دست آورد.

 

همان‌طور که تمرینات جورج تغییر کرد رژیم غذایی اش هم تغییر کرد. او در طول زندگی حرفه ای پیشرفت زیادی کرده است. او در طول فعالیت بدنسازی مقدار زیادی کالری مصرف کرد تا بدن خود را پرورش دهد. بعد از این که در بخش فیزیک کلاسیک به رقابت پرداخت رژیم غذایی او کمی متفاوت تر شد و کالری کمتری مصرف می‌کرد.

جورج در دوران فعالیت حرفه ای خود در بدنسازی، از چالش های بزرگی گذر کرده و توانسته بدن خود را به صورت متناسب تغییر دهد و الان هم در بخش 212 پوند مردان فعال است. همه ما ممکن است در طول زندگی با شرایطی مواجه شویم که لازم باشد خود را با شرایط وفق دهیم تا پیشرفت کنیم. با این که امکان دارد تغییر همیشه دلپذیر نباشد، اما شاید فرصتی برای تبدیل شدن به انسانی قوی و با تجربه را فراهم کند.

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
5/5 - (2 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات