راهنمای کامل در مورد مکملهای قبل از تمرین بدون محرک
5

راهنمای کامل در مورد مکملهای قبل از تمرین بدون محرک

  • مکمل های بدنسازی, مقالات بدنسازی
  • ۱۱ بهمن ۹۹
  • حسام رضائی
  • 363 بازدید
  • 1 دیدگاه

اگر در یک دهه اخیر زمانی‌ را در باشگاه‌های بدنسازی صرف کرده باشید، احتمالا با مزایای مکملهای قبل از تمرین آشنا هستید. مزیت هایی نظیر افزایش قدرت، استقامت و توان، انرژی، حالات خلقی‌ و تمرکز بهتر.

احتمالا در مورد معایب آنها هم میدانید مواردی نظیر افت ناگهانی انرژی، اختلال در خواب، عصبانیت شدید، حالت تعوع، سو هاضمه و …

حتی اگر با این مشکلات مواجه نشده باشید، احتمالا متوجه شده اید که مکمل قبل از تمرین شما با گذر زمان و با کاهش حساسیت بدن تان به کافئین، اثر بخشی آن کمتر میشود.

تمام این موارد باعث شده تا ما در این مقاله به موضوع مکملهای قبل از تمرین بدون محرک بپردازیم.

اگرچه در نگاه اول ایده مصرف مکملهای قبل از تمرین بدون محرک ممکن است مسخره به نظر برسد (زیرا مگر محرک‌ها جز اصلی‌ این مکملها نیستند؟)، اما چندین دلیل مبنی بر مصرف مکملهای قبل از تمرین بدون محرک وجود دارد:

۱ . آنها عملکرد ورزشی شما را بهبود میدهند، اگرچه نه کاملا به اندازه مکملهای قبل از تمرین دارای محرک.

۲ . با مصرف آنها از بروز بسیاری از عوارض جانبی منفی‌ مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ جلوگیری خواهید کرد.

۳ . با دوره بندی مناسب، میتوانید از آنها برای به حداکثر رساندن مزایای مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ استفاده کنید (به خواندن ادامه دهید تا چگونگی‌ انجام این کار را بیاموزید).

بنابراین، اگر به دنبال دانستن بیشتر در مورد مزایای مکملهای قبل از تمرین، چگونگی‌ انتخاب بهترین نوع آنها و چگونگی‌ استفاده از آنها برای به حداکثر رساندن میزان عملکرد خود در باشگاه هستید، پس این مقاله برای شما است.

بیایید از گام اول شروع کنیم : مکمل قبل از تمرین چه می‌باشد؟

[lwptoc numeration=”none”]

یک مکمل قبل از تمرین چیست؟

مکمل قبل از تمرین مکملی است که شما میبایست ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از تمرین به منظور بهبود عملکرد خود در باشگاه مصرف کنید. به طور معمول، آنها شامل ترکیبی‌ از موادی نظیر کافئین، سیترولین مالات و بتا آلانین به منظور افزایش قدرت، استقامت، تمرکز و کاهش خستگی‌ هستند.

شما در مکملهای قبل از تمرین میتوانید هرگونه موادی از نوپروپیک‌ها گرفته تا آمینو اسید‌های شاخه دار و عصاره‌های گیاهی نظیر عصاره قهوه سبز را یافت کنید. اکثر این مواد خنثی اما بی‌ فایده، برخی‌ از آنها بسیار کارامد و برخی‌ نیز خطرناک هستند.

۶ ماده ایمن و دارای بیشترین پشتوانه علمی‌ در مکملهای قبل از تمرین عبارتند از :

_کافئین

_سیترولین

_بتا آلانین

_تیانین

_بتین

_(alpha-GPC)

 

این مطلب را از دست ندهید : کافئین و تمام مزایای آن!

 

بسیاری از مردم فکر میکنند که مکملهای قبل از تمرین تنها دارای پودر کافئین همراه با شیرین کننده‌ها و طعم دهنده‌ها برای دلپذیر کردن آن می‌باشد (کافئین خالص مزه بسیار بدی دارد)، به طوری که وجود مابقی مواد در آنها ضروری نمیباشد.

در این طرز فکر مقداری حقیقت را می‌توان یافت، زیرا بیشتر مزیتی که شما از مکملهای قبل از تمرین دریافت می‌کنید به خاطر کافئین آن می‌باشد، با این بیان، اما پنج ماده دیگر در لیست بالا موادی بی‌ اثر و خنثی نیستند.

موادی نظیر سیترولین، بتا آلانین، بیتین و (alpha-GPC) نیز میتوانند به روش‌های منحصر به فردی عملکرد را به میزان قابل توجهی‌ افزایش دهند، البته بدون معایب مرتبط با مصرف منظم کافئین.

و در اینجاست که مکملهای قبل از تمرین بدون محرک وارد داستان میشوند.

 

خلاصه : مکمل قبل از تمرین مکملی است که شما میبایست ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از تمرین به منظور بهبود عملکرد خود در باشگاه مصرف کنید.

 

مکملهای قبل از تمرین

مکملهای قبل از تمرین

مکمل قبل از تمرین بدون محرک چیست؟

یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک مکملی است که حاوی هیچگونه مواد محرک نظیر کافئین نمیباشد، اما همچنان دارای دیگر موادی می‌باشد که میتوانند عملکرد ورزشی را بهبود دهند.

اصلی ‌‌ترین محرک هایی که شما در مکملهای قبل از تمرین بدون محرک یافت نمیکنید عبارتند از :

۱ . کافئین

۲ . یوهیمبین

۳ . تیاکرین

۴ . گوارنا

۵ . متیل هگزانامین (ممنوع شده)

بنابراین، اگر این مکملهای قبل از تمرین بدون محرک میباشند، چگونه عملکرد شما را بهبود میدهند؟ از چندین روش :

۱ . بهبود دم عضلانی، که به شکل مثبتی روی رشد عضلات اثر می‌گذارد.

۲ . افزایش استقامت، که شما را قادر میسازد ست‌ها و تکرار‌های بیشتری را انجام دهید.

۳ . کاهش خستگی‌، که به شما در ریکاوری سریع تر بین ست‌ها و لیفت وزنه‌های سنگین تر با فرم بهتر کمک می‌کند.

۴ . بهبود توان، که تقریبا برای هر رشته ورزشی مفید می‌باشد.

۵ . کاهش کوفتگی عضلانی، که باعث میشود تا شما تمرینات سازنده تری را داشته باشید.

بنابراین، اگرچه مکملهای قبل از تمرین بدون محرک آن افزایش سطح قابل توجه آدرنالین حاصل از مصرف مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ را در پی ندارند، اما همچنان از چندین روش مهم میتوانند عملکرد ورشی شما را بهبود دهند.

 

خلاصه : یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک مکملی بوده که دارای هیچ کدام از محرک‌ها از جمله کافئین، یوهیمبین یا تیاکرین نمیباشد، اما همچنان میتواند باعث بهبود قدرت، استقامت، توان خروجی و بهبود عملکرد ورزشی شما در مجموع شود.

 

۵ مزیت برتر مکملهای قبل از تمرین بدون محرک

اگر همچنان در مورد مزایای مکملهای قبل از تمرین بدون محرک مشکوک هستید، درک می‌کنم.

زیرا مگر فلسفه مصرف مکملهای قبل از تمرین این نیست که قدرتی‌ به ما دهد که همانند یک مرد واقعی تمرین کنیم؟

آیا مکملهای قبل از تمرین بدون محرک تنها نسخه ای ضعیف شده از مکملهای قبل از تمرین اصلی‌ نیستند؟

و اگر با مصرف مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ مشکلی‌ را حس نکنیم چه؟ آیا با مصرف نسخه بدون محرک میتوانیم مزیت‌های بیشتری را دریافت کنیم؟

بله، نه و بله.

از یک طرف، محرک هایی نظیر کافئین در بهبود عملکرد تقریبا در تمام رشته‌های ورزشی که بتوانید فکرش را بکنید کارامد هستند، از پاورلیفتینگ گرفته تا دوچرخه سواری، که به همین دلیل است که از این محرک‌ها در بسیاری از مکملهای قبل از تمرین استفاده میشود. بنابراین، مکملهای قبل از تمرین بدون محرک ذاتا کارایی کمتری از مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ خواهند داشت.

از طرف دیگر، مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ (حاوی محرک) همچنین دارای برخی‌ عوارض هستند که میتوانند از وزن مزایای آن بکاهند، مخصوصا اگر از دوز‌های بالا در بلند مدت مصرف شوند.

دلیل اصلی‌ مصرف مکملهای قبل از تمرین بدون محرک صرفا جلوگیری از بروز عوارض جانبی منفی‌ ای می‌باشد که اغلب مرتبط با مصرف مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ هستند. شاید بگویید که هیچ عارضه جانبی منفی‌ را با مصرف محرک‌ها حس نمیکنید، اما بر اساس تحقیقات احتمالا این عوارض در شما نیز بروز میکنند، حتی اگر متوجه آنها نشوید.

مکملهای قبل از تمرین

مکملهای قبل از تمرین

با توجه به اینکه من عمدتا از کافئین در این مقاله نام برده ام، چون رایج ‌ترین و کارامد ‌ترین محرک یافت شده در مکملهای قبل از تمرین می‌باشد، اما همین اصول در مورد محرک‌های دیگر نظیر تیاکرین و یوهیمبین نیز صادق است.

۵ مزیت برتر مکملهای قبل از تمرین بدون محرک عبارتند از :

۱ . کمک به جلوگیری از افت ناگهانی انرژی

۲ . کمک به افزایش حداکثری مزایای مکملهای قبل از تمرین معمولی‌

۳ . کمک به جلوگیری از بروز حالت تعوع، عصبانیت شدید و دیگر عوارض جانبی ناخوشایند محرک ها

۴ . مکملهای قبل از تمرین بدون محرک در خواب شما اختلال ایجاد نمیکنند.

۵ . مکملهای قبل از تمرین بدون محرک شما را قادر میسازند تا بخش اعظمی از کافئین خود را از دیگر منابع تامین کنید.

اکنون بیایید هر کدام از این موارد را بررسی کنیم.

 

کمک به جلوگیری از افت ناگهانی انرژی

کافئین عمدتا از طریق جلوگیری از عمل انتقال دهنده ی عصبی به نام آدنوزین باعث بهبود عملکرد میشود (یک انتقال دهنده عصبی صرفا یک مولکول بوده که به انتقال تکانه‌های عصبی در سراسر بدن کمک می‌کند).

آدنوزین یک انتقال دهنده عصبی بازدارنده است، به این معنی‌ که باعث کاهش فعالیت سیستم عصبی مرکزی و بهبود خواب و کاهش بی قراری میشود. هنگامی که سطح آدنوزین بالا باشد، فعالیت سیستم عصبی مرکزی کاهش یافته و هنگامی که سطح آدنوزین پایین باشد، فعالیت سیستم عصبی مرکزی افزایش پیدا می‌کند.

شرح کامل این فرایند در مغز میتواند بسیار سردرگم کننده باشد، بنابراین تنها این را به یاد داشته باشید :

۱ . سطح آدنوزین بالا = خواب آلودگی، کسلی، انرژی کم

۲ . سطح آدنوزین پایین = هوشیاری، تمرکز، انرژی بالا

هنگامی که شما مقادیر زیادی کافئین مصرف کنید، این امر باعث مهار عمل آدنوزین میشود که نتیجه آن بهبود هوشیاری، تمرکز، قدرت و استقامت می‌باشد. این خبر خوبی‌ است.

اما خبر بد این است که اگرچه کافئین تاثیر خواب آلودگی آدنوزین را از بین میبرد، اما باعث مهار تولید آدنوزین نمی‌شود. با این بیان، اگرچه آدنوزین توسط کافئین غیر فعال شده است، اما بدن به پمپ کردن بیشتر آدنوزین ادامه میدهد.

همچنان که بدن کافئین را از سیستم خود پاکسازی می‌کند، تمام آن آدنوزین اضافه دوباره فعال شده و مغز را با شدت بیشتری از حد معمول تحت تاثیر قرار میدهد. این امر اغلب باعث کاهش شدید سطح انرژی چند ساعت پس از مصرف کافئین در بسیاری از افراد میشود.

هرچه کافئین بیشتری مصرف کنید، این اثر نیز شدیدتر میشود. اگرچه من از وجود شواهد علمی‌ اثبات کننده این موضوع آگاهی‌ ندارم، اما بسیاری از مردم دریافته اند که مصرف کافئین در فرم قرص یا پودر بیشتر از خود قهوه میتواند باعث ایجاد چنین کسالتی شود.

اینکه شما این افت شدید انرژی را پس از مصرف مکملهای قبل از تمرین حس کنید یا نه، بستگی به هر فردی دارد. برخی‌ افراد حتی با مصرف دوز‌های بالا نیز هیچ مشکلی‌ ندارند، اما برخی‌ دیگر چند ساعت پس از دریافت یک اسکوپ دچار افت انرژی شدیدی میشوند. اما اکثر مردم مابین این دو دسته افراد قرار میگیرند. آنها چند ساعت پس از مصرف یک دوز نرمال کافئین احساس افت انرژی کمی‌ را دارند، به طوری که دوز‌های بزرگ تر میتواند این مشکل را تشدید کند.

یکی‌ از مزیت‌های اصلی‌ مکملهای قبل از تمرین بدون محرک این است که شما دیگر لازم نیست نگران افت انرژی خود چند ساعت پس از مصرف باشید.

خلاصه : بسیاری از مردم چند ساعت پس از مصرف یک مکمل قبل از تمرین حاوی محرک تجربه افت انرژی شدیدی را دارند، اما با مکملهای قبل از تمرین بدون محرک شما چنین عارضه ای را تجربه نخواهید کرد.

 

کمک به افزایش حداکثری مزایای مکملهای قبل از تمرین معمولی‌

یک عیب کافئین (و دیگر محرک ها) که اغلب از آن غفلت میشود این است که با گذر زمان تاثیرش کاهش پیدا می‌کند.

با این بیان، هرچه بیشتر و در زمان طولانی تری کافئین مصرف کنید، کمتر باعث بهبود عملکرد شما میشود.

این امر شما را در یک چرخه بی‌ پایان و بیهوده قرار میدهد : هرچه کافئین بیشتری مصرف کنید، حساسیت بدن به آن کمتر میشود، و هرچه حساسیت بدن به آن کمتر شود، شما نیازمند مصرف بیشتر آن هستید، و هرچه بیشتر نیازمند مصرف باشید، حساسیت بدن کمتر میشود، و … خودتان مابقی این چرخه را میتوانید حدس بزنید.

به علاوه، به سرعت به نقطه ای میرسید که هرچه میزان دریافت کافئین خود را افزایش دهید، دیگر همانند سابق شاهد بهبود عملکرد خود نخواهید بود.

خوشبختانه، راهی‌ ساده برای افزایش مجدد حساسیت بدن به کافئین و افزایش تاثیر گذاری آن وجود دارد.

تنها کاری که میبایست انجام دهید این است که مصرف کافئین را به مدت چند هفته قطع کنید.

بعد از این زمان، بدنتان مجددا حساسیت خود به کافئین را به دست می آورد و شما میبایست همان مزیت هایی را که ابتدای مصرف کافئین دریافت میکردید را تجربه کنید.

اما یک نکته در اینجا وجود دارد، اینکه ممکن است شما علائم ترک کافئین نظیر کاهش عملکرد در باشگاه را تجربه کنید. به علاوه، اگر شما مصرف مکمل قبل از تمرین دارای محرک خود را قطع کنید، همچنین از مزایای دیگر مواد غیر محرک نظیر سیترولین، بتا آلانین و بیتین نیز محروم خواهید شد.

مگر اینکه شما مصرف یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک را مدنظر قرار دهید.

 

روال کار به این شکل است :

۱ . مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ کارامد تر از نسخه بدون محرک آنها هستند، اما آنها تنها به مدت چند هفته به شکل قابل توجهی‌ عملکرد شما را افزایش میدهند و سپس به میزان زیادی از اثر آنها کاسته خواهد شد.

۲ . بنابراین، به منظور دریافت بیشترین مزایا از مکملهای قبل از تمرین، باید به شکل دوره ای از آنها استفاده کنید، یعنی‌ چند هفته مصرف و سپس چند هفته قطع مصرف (یک قانون خوب دو هفته مصرف و یک هفته عدم مصرف می‌باشد).

۳ . در مدت زمانی‌ که شما مصرف کافئین را قطع می‌کنید، مکملهای قبل از تمرین بدون محرک میتوانند یک راه چاره موقت باشند. در همین حین که بدن تان در حال افزایش حساسیت خود به کافئین می‌باشد، این مکملها میتوانند عملکرد شما در باشگاه را بهبود دهند.

برای مثال، شما ممکن است بخواهید در ۲ هفته اول هر ماه کافئین مصرف نکنید، در این زمان میتوانید از یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک استفاده کنید و سپس دو هفته بعدی را از همان مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ استفاده کنید.

حتی میتوانید این فاز‌ها را طولانی‌ تر نیز کنید، به این شکل که یک ماه از مکملهای قبل از تمرین بدون محرک و یک ماه از نوع با محرک آن استفاده کنید.

در هر صورت، با مصرف دوره ای کافئین شما میتوانید بهره برداری بیشتری از مکملهای قبل از تمرین کنید و پیشرفت خود در باشگاه را سریع تر کنید. یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک در زمان هایی که کافئین مصرف نمیکنید میتواند از این فرایند را آسان تر کرده و عملکرد شما در این دوره بدون کافئین افزایش دهد.

خلاصه : به منظور بیشترین بهره برداری از کافئین (و اکثر مکملهای قبل از تمرین)، شما نیازمند مصرف دوره ای آن هستید. مکملهای قبل از تمرین بدون محرک میتوانند در زمان هایی که شما مصرف کافئین را قطع کرده‌اید، به افزایش عملکرد شما در باشگاه کمک کنند.

 

جلوگیری از تهوع، عصبانیت و دیگر عوارض

کمک به جلوگیری از بروز حالت تهوع، عصبانیت شدید و دیگر عوارض جانبی ناخوشایند محرک ها

جدایی از افت شدید انرژی، کافئین موجود در مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ همچنین میتواند عوارض جانبی سریع تری نظیر حالت تعوع، عصبانیت شدید و اضطراب در بسیاری از افراد ایجاد کند.

اکنون، لازم به ذکر است که تمام افراد نسبت به محرک‌ها (از جمله کافئین) واکنش یکسانی را نشان نمیدهند. برخی‌ از افراد بسیار حساس هستند و حتی با کوچک ‌ترین دوز‌ها نیز عوارض جانبی منفی‌ را تجربه میکنند (اضطراب شدید، حالت تعوع، لرزش، تعریق، تپش قلب، بی‌ قراری، سر گیجه و سردرد، همراه با یک افت انرژی بسیار شدید)، در حالی‌ که برخی‌ افراد دیگر حساسیت کمتری دارند و میتوانند مقادیر بیشتری را در انتهای روز بدون مشکلی‌ مصرف کنند.

اما اکثر افراد در مابین این دو دسته قرار میگیرند. دریافت دوز‌های بالا و مستمر کافئین میتواند باعث ایجاد عوارض جانبی ناخواسته ای شود، در حالی‌ که دوز‌های متوسط و دوره ای به خوبی‌ توسط بدن مدیریت میشود.

به علاوه، بسیاری از افراد در گذر زمان شاهد شدیدتر شدن این عوارض هستند، که این هم دلیلی‌ دیگر بر استفاده دوره ای از کافئین می‌باشد.

بنابراین، اگر شما به کافئین حساس هستید و دوست ندارید از دوز‌های بالا استفاده کنید یا کلا تمایلی به مصرف کافئین ندارید، یا اگر در حال حاضر دوز‌های بالایی مصرف می‌کنید و با عوارض آن دست و پنجه نرم می‌کنید، میتوانید با مصرف یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک به بدن خود استراحت دهید.

به عبارت دیگر …

اگر فردی هستید که بدون بروز عوارض جانبی نمیتوانید کافئین مصرف کنید، پس میتوانید تا هر زمان دلخواه از یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک استفاده کنید.

اما اگر جز افرادی هستید که با مصرف کافئین تجربه عوارض جانبی خفیفی را دارید اما همچنان میتوانید از افزایش انرژی و بهبود عملکرد آن بهره ‌مند شوید، پس میتوانید قبل از اکثر جلسات تمرینی خود از یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک استفاده کرده و تنها قبل از سخت ‌ترین جلسات تمرینی خود از یک مکمل قبل از تمرین معمولی‌ استفاده کنید (مثلا زمانی‌ که می‌خواهید رکوردی جدید را ثبت کنید).

خلاصه : اگر با مصرف کافئین دچار عوارض جانبی منفی‌ نظیر حالت تعوع، عصبانیت و اضطراب میشوید، میتوانید با مصرف یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک از بروز این عوارض جلوگیری کرده و همچنان از مزیت‌های بهبود دهنده عملکرد آن بهره مند شوید.

 

مکملهای قبل از تمرین

مکملهای قبل از تمرین

عدم ایجاد اختلال در خواب

مکملهای قبل از تمرین بدون محرک در خواب شما اختلال ایجاد نمیکنند

عدم خواب کافی‌ کاملا میتوانند شما را در رسیدن به اهداف فیتنسی تان ناکام بگذارد.

برای مثال، در یک تحقیق انجام شده توسط دانشمندان دانشگاه شیکاگو و مرکز ملی‌ پزشکی‌ و علوم ورزشی نشان داده شده است که خواب ناکافی میتواند باعث کاهش سرعت کاهش وزن، افزایش تجزیه عضلانی، کاهش عملکرد و کاهش سطح تستوسترون شود.

این موارد دقیقا دشمن شما در رسیدن به اهداف فیتنسی تان هستند.

کافئین میتواند باعث کاهش خستگی‌ و بهبود هوشیاری به مدت ۷ ساعت یا بیشتر شود (زمان دقیق وابسته به چگونگی‌ متابولیزه کردن کافئین توسط بدنتان و مقدار مصرف می‌باشد).

در اکثر افراد، مصرف یک دوز متوسط از کافئین در اوایل صبح باعث اختلال در خواب آنها نمی‌شود، اما مصرف دوز‌های بالا یا مصرف در اواخر روز در اغلب موارد باعث اختلال در خواب میشود. این امر مخصوصا برای افرادی که اواخر بعدازظهر یا شب تمرین میکنند مشکل ساز می‌باشد، زیرا مصرف کافئین در هر زمانی‌ پس از اواسط بعدازظهر اغلب خوابیدن را دچار سختی می‌کند و میتواند کیفیت خواب را نیز کاهش دهد.

در اینجا نیز شما میتوانید با مصرف یک مکمل قبل از تمرین بدون محرکات از بروز چنین مشکلی‌ جلوگیری کنید.

با این مکمل نیز شما بسیاری از مزیت‌های مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ را دریافت خواهید کرد، نظیر بهبود استقامت و توان خروجی و کاهش خستگی‌ و کوفتگی عضلانی، اما هنگام خوابیدن دیگر دچار مشکل نخواهید شد.

در واقع، اگر فهمیدید که با مصرف کافئین در بعدازظهر یا شب خوابتان دچار اختلال میشود، با روی آوردن به یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک میتوانید بسیار سریع تر پیشرفت کنید زیرا شما را قادر میسازد تا خواب با کیفیتی داشته باشید. خواب با کیفیت در گذر زمان بسیار بیشتر از کافئین میتواند باعث بهبود عملکرد شما شود.

خلاصه : مکملهای قبل از تمرین حاوی محرک میتوانند باعث اختلال در خواب شده و این امر نیز باعث کاهش قدرت، کاهش عضله سازی و ریکاوری میشود، اما با مصرف یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک میتوانید این مشکل را حل کنید.

 

تامین کافین از دیگر منابع!

مکملهای قبل از تمرین بدون محرک شما را قادر میسازند تا بخش اعظمی از کافئین خود را از دیگر منابع تامین کنید

اگر شما نیز همانند من یک قهوه خور قهار هستید، پس مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ میتوانند شما را بر سر یک دو راهی‌ قرار دهند :

چگونه میتوانید بدون مصرف بیش از حد کافئین، هم از مکمل قبل از تمرین و هم قهوه صبحگاهی خود بهره‌ مند شوید؟

یک راه حل این است که از مکملهای قبل از تمرین تنها در روزهایی استفاده کنید که سخت ‌ترین تمرینات را دارید و در روز‌های دیگر قهوه مصرف کنید (که این امر دوره بندی کارامد مصرف کافئین را دشوار می‌کند). یک گزینه دیگر بی‌خیال شدن قهوه و تنها مصرف مکمل قبل از تمرین می‌باشد (زیرا به هر حال قهوه دارای دیگر مواد بهبود دهنده عملکرد نظیر بتا آلانین، سیترولین و …  نمیباشد). یا به عنوان گزینه نهایی میتوانید قهوه بدون کافئین را امتحان کنید که به احتمال زیاد خوشتان نخواهد آمد …

اما با انتخاب یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک میتوانید خود را از این مخمصه خلاص کنید.

با استفاده از یک مکمل قبل از تمرین، شما میتوانید از قهوه صبحگاهی خود لذت ببرید و در عین حال از دیگر مواد بهبود دهنده عملکرد در مکمل قبل از تمرین نیز بهره مند شوید. همچنین میتوانید سطح مصرف کافئین را در محدوده سالم حفظ کنید.

اساسا، مکملهای قبل از تمرین بدون محرک فرصت بهتری را در اختیار شما قرار میدهند تا کافئین مورد نیاز خود را از منابع دلخواه تان تامین کنید.

(و اگر طرفدار چای هستید، تمام این موارد همچنان صادق است).

خلاصه : مکملهای قبل از تمرین بدون محرک شما را قادر میسازند تا از نوشیدنی‌‌های کافئین دار (نظیر قهوه) استفاده کنید و در عین حال از مزایای مکمل‌های قبل از تمرین بدون مصرف بیش از حد کافئین نیز بهره‌ مند شوید.

 

جمع بندی در مورد مکملهای قبل از تمرین بدون محرک

یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک مکملی است که شامل هیچگونه محرکی نمیباشد، اما همچنان میتواند باعث بهبود قدرت، استقامت و توان خروجی‌ و در عین حال باعث کاهش خستگی‌ و کوفتگی عضلانی شود.

یک مکمل قبل از تمرین بدون محرک خوب میتواند در موارد زیر به شما کمک کند :

۱ . جلوگیری از افت شدید انرژی

۲ . کمک به تقویت مزایای مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ (دارای محرک)

۳ . اجتناب از بروز حالت تعوع، عصبانیت شدید و دیگر عوارض جانبی ناخوشایند محرک ها

۴ . خواب بهتر

۵ . آزادی عمل در انتخاب منابع دیگر برای تامین کافئین

در مجموع، مکملهای قبل از تمرین بدون محرک به شما کمک میکنند تا از بیشتر مزیت‌های مکملهای قبل از تمرین معمولی‌ بهره ‌مند شوید و در عین حال کنترل بیشتری روی میزان دریافت کافئین خود خواهید داشت.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
5/5 - (1 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات