چه لباس هایی نپوشیم(ویژه بانوان) قسمت اول
1

چه لباس هایی نپوشیم(ویژه بانوان) قسمت اول

  • بدنسازی بانوان
  • ۳ اسفند ۹۳
  • محمدرضا امیدی
  • 2,056 بازدید
  • 2 دیدگاه

چه لباس هایی نپوشیم(ویژه بانوان) قسمت اول : من این سوال رو خیلی دریافت می کنم که قد و وزنم اینه، چه لباسهایی بهم میاد.

در این چند روز می خوام شما رو آموزش بدم که در این زمینه کمی مستقل بتونین تصمیم بگیرین.

امروز می خوام بهتون ۵ تا گروه هیکلی اصلی خانمها رو معرفی کنم تا بتونین خودتون تشخیص بدین که هیکلتون بیشتر جزو کدوم گروهه و بعد هم بگم هر گروه چه لباس  بپوشن و چه لباس  نپوشن  موافقین؟

پس برنامه چند روز آینده ما اینه: اول خودمون رو توی یکی از گروهها می ذاریم. بعد به دقت یادداشت می کنیم که چی بپوشیم و چی نپوشیم. بعد می ریم سر کمدمون، یه کیسه بزرگ می ذاریم کنار دستمون و تک تک لباسهامون رو با این معیار ها بررسی می کنیم. هر لباسی رای موندن گرفت بر می گرده توی کمد و هر چی غلط بود، تا می شه می ره توی کیسه و در مرحله بعد داده می شه به یه مستحق. باشه؟

خوب شروع کنیم. بریم جلوی آینه و اگر لازم بود یه متر خیاطی هم برای اندازه گیری ببریم.

اندازه دور سینه و باسن رو از پهن ترین قسمت و کمر رو از باریک ترین قسمت می گیریم.

برای تشخیص فرم هیکلتون، اندازه گیری کافی نیست. پس حتما جلوی آینه برید یا با موبایلتون از خودتون عکس بگیرید و ببینید به کدوم گروه شبیه ترین و کدوم قسمت از هیکلتون توی چشم می زنه.

* گروه اول ؛ هیکل های سیب شکل:

What Not To Wear (For Women) Part 1

این فرم هیکلی شامل خانمهاییه که تقریبا اندازه دور سینه و کمر و باسنشون یکیه و اضافه وزن دارند. تجمع چربی در هیکل این خانمها در پهلو ها و شکم از همه جا بیشتره. این خانمها تقریبا کمر مشخصی ندارن و به دلیل اضافه وزن شکم و پهلوها، اندازه دور کمرشون به دور سینه و باسنشون نزدیک شده. اگر اندازه دور سینه، کمر و باسنتون خیلی به هم نزدیکه و پهلوهاتون پره، شما از این دسته خانمها هستین. اگر وقتی چاق می شین پهلو و شکم در میارین، شما در این دسته قرار می گیرین. اگر شکم و پهلو دارین در این گروه قرار می گیرین چه چاق چه لاغر.

* گروه دوم ؛ هیکل های گلابی شکلهیکل های گلابی شکل:

این گروه شامل خانمهاییه که پایین تنه درشت تری نسبت به بالاتنه شون دارند و تجمع چربی بیشتر توی باسن و رونهاشونه. این خانمها بالاتنه لاغر و سینه های نسبتا کوچک و کمر نسبتا باریک و باسن و رونهای درشت دارند. اگر اندازه دور باسن و رونهاتون به مراتب بیشتر از دور کمر و سینه تونه، شما از این دسته خانمها هستین. تعداد زیادی از خانمهای ایرانی بدن گلابی شکل دارند. اگر موقعی که چاق می شین، رونها و باسنتون پر و چاق می شه و معمولا در صدد پوشوندن این نواحی هستید، شما هیکل گلابی شکل دارید. اگر باسنتون قسمت خاص هیکلتونه، چه خوش فرم چه بد فرم، چه پهن، چه برجسته، اگر اندازه دور باسن از سایر قسمتها بیشتره حتی اگر خیلی چاق نیستین شما یه گلابی هستین. از نوع لاغر.

* گروه سوم ؛ هیکل های توت فرنگی شکل:

هیکل های توت فرنگی شکل

این خانمها بر عکس گروه قبل، بالاتنه پر تری نسبت به پایین تنه شون دارند. تجمع چربی در این خانمها در سینه و بالاتنه است. این خانمها سینه های بزرگ، کمر و باسن نسبتا لاغر یا کوچکتری دارند. اگر اندازه دور کمر و باسنتون به هم نزدیکه و دور سینه تون خیلی با اون اختلاف داره و بیشتره، شما از این دسته خانمها هستین. اگر معمولا سعی می کنید بالاتنه یا سینه تون رو در لباسهای مختلف بپوشونید، شما جزو این گروه هستید. اگر باسن و کمرتون معمولیه یا حتی چاقه ولی سینه تون توی چشم می زنه و بزرگه شما توت فرنگی هستین. حالا ممکنه توت فرنگی لاغری باشین.

* گروه چهارم ؛ هیکل های ساعت شنی:

ساعت شنی

اگر شکل یک ساعت شنی رو جلوی چشمتون مجسم کنید و شبیه شما باشه، شما جزو این گروهین. این خانمها سینه و باسن درشت و تقریبا هم اندازه و کمر باریک تری دارند. اگر اندازه دور سینه و باسنتون تقریبا نزدیک به همه و اندازه دور کمرتون از اون خیلی کمتره شما از این دسته خانمها هستین. این گروه کلا خیلی کمیابه. برای اینکه در این گروه قرار بگیرید باید دور سینه و باسنتون اقلا ۲۰-۳۰ سانت از دور کمرتون بیشتر باشه و سینه و باسن شما از پهلو بیرون زده و حالت پرانتزی داشته باشه. اگر کمرتون خیلی باریکه و سینه و باسن پری دارین به نحوی که همه اطرافیان به شما حسودی می کنن، در این گروه قرار می گیرین.

* گروه پنجم ؛ هیکل های موز شکل یا صاف:

هیکل های موز شکل یا صاف

این گروه هیکلی شامل خانمهاییه که چه قد کوتاه و چه قد بلند، هیکلشون از بالا تا پایین نسبتا لاغر و صافه و انحناهای زیادی نداره. این خانمها نه بالاتنه درشتی دارند و نه پایین تنه درشتی و کمرشون هم خیلی مشخص نیست و در مجموع لاغر هستند. اگر اندازه دور سینه، کمر و باسنتون خیلی به هم نزدیکه و کلا همه شون لاغره، شما از این دسته خانمها هستین. موزها معمولا سنشون کمه یا مجرد هستن. اگر کلا لاغرین و سینه و باسن و انحنا ندارین در این گروه قرار می گیرین.

لبس

خوب رفتین جلوی آینه؟ حالا ازتون می خوام برام بنویسین که هیکلتون رو چه مدلی تشخیص دادین و توی چه گروهی قرار دادین. هم دوست دارم یه آماری داشته باشم از اینکه بیشتر خواننده هام چه فرم هیکلی دارند (پس راستشو بنویسید) و هم دوست دارم بدونم این موضوع براتون جالبه یا نه. این دفعه از خواننده های خاموش هم می خوام که برام بنویسن تشخیصشون چیه. خوب؟ 04

من هم قول می دم خیلی زود در عرض یکی دو روز آینده براتون بنویسم که با فرم هیکلتون چی بپوشین و چی نپوشین!

یادتون باشه:

اولا شما ممکنه توی یک گروه هیکلی قرار بگیرین ولی از عکسی که من گذاشته ام لاغرتر یا خوش هیکل تر باشین. پس روی این حساب گروهتون رو عوض نکنین. ممکنه شما یک سیب یا گلابی لاغر باشید. قبول کردن عیب های هیکلمون به ما کمک می کنه راه های پوشوندن اون عیب ها و جلب توجه به نقاط قوت رو یاد بگیریم. پس بهتره در انکار به سر نبریم و خودمون رو توی گروهی نذاریم که بهش تعلق نداریم چون اون وقت توضیحات و راهنمایی های من به درد نمی خوره.

اینم بگم همه گروهها عیب هایی دارند و هر لباس ی رو نمی تونن بپوشن. پس فکر نکنید قرار گرفتن در یک گروه بلیط بدبختی شما است. اتفاقا شما با تشخیص درست فرم هیکلتون می تونید خودتون رو از شر لباس هایی که هیکلتون رو خراب می کنن و خبر ندارین راحت کنین.

راستی… پهنای شونه و بازو نقشی در این گروه بندی ندارن. اینجا فقط تنه رو گروه بندی می کنیم.

من مخصوصا ورژن نیمه بد لباس رو گذاشته ام چون این چیزیه که ما الان وقتی می خوایم بریم مهمونی توی آینه می بینیم. وقتی اصول رو براتون گفتم دیگه خیلی معلوم نمیشه هر کسی چه مدل هیکلی داره چون ما عیب ها رو می پوشونیم و نقاط قوت رو پر رنگ می کنیم و سعی می کنیم همه رو خوش تیپ و خوش هیکل نشون بدیم.

بهتون قول می دم:

اگر درست و دقیق تشخیص بدن و راهنمایی های بعدی رو دنبال کنین، دیگران نمی تونن تشخیص بدن تیپ هیکلی شما چیه و نقطه ضعفتون کجاست.

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
1/5 - (1 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات