پروویرون چیست؟
4.3

پروویرون چیست؟

  • استروئیدها, مقالات بدنسازی
  • ۱۴ آذر ۹۳
  • محمدرضا امیدی
  • 60,585 بازدید
  • 6 دیدگاه

پروویرون :این دارو در مراکز پزشکی برای درمانم ناراحتی ها و بیماریهای ناشی از فقر هورمون جنسی در بدن بکار گرفته می شود . اغلب ورزشکاران در پایان دوره مصرف استروئید ها و بمنظور افزایش دوباره میزان ترشح هورمون جنسی مردانه که غالبا پس از یک دوره مصرف استروئید های آنابولیک شدیدا افت پیدا میکند این دارو را مصرف میکنند.

این نکته نیز ضروری است که این دارو نوعی ترکیب آنتی استروژنیک نیز بشمار می رود . به زبان ساده تر می توان ادعا کرد که این دارو عارضه بروز خواص زنانگی در مردان را از ریشه درمان می کند.با مصرف پروویرون سفتی و خشکی عضلات نیز به خوبی حاصل می شود.

مسترلون نیز یک آنتی استروژن است که برای احیاء و بازگرداندن میزان طبیعی تستوسترون طبیعی بدن بعد از دوره استروئیدی استفاده میگردد .
ولی قدرت اثر بخشی آن نسبت به کلومیفن بیشتر میباشد . معمولا مسترلون در پسر بچه ھایی که دیر به بلوغ جنسی میرسند تجویز میگردد تابا تحریک غیر مستقیم بیضه ھا باعث تولید تستوسترون گردد .
با استفاده از این آنتی استروژن مقدار تستوسترون تقلیل یافته بدن در پایان دوره مصرف استروئیدھا به حد نرمال میرسد و افت بدنی نیز کاھش مییابد موثر ترین حالت استفاده از مسترلون با نولوادکس است زیزا مسترلون میزان تستوستروت طبیعی را با تحریک ھیپوفیز وترشح گونادوتروپین افزایش داده و نولوادکس نیز که دارویی برای بلوکه و غیر فعال کردن
استروژن ھا میباشد میزان استروژن اضافی تولیدی توسط بدن را کاھش میدھد از این رو برو ز عوارضی از جمله احتباس آب در بدن وجنیکوماستی کاملا در استروئیدھا تقلیل خواھد یافت .
Proviron 50 mg /day and Nolvadex 20 mg /dayموثرترین ترکیب برای کاھش بسیار بالا عوارض استروژنی در استروئیدھا باید دانست :
به علت آنکه اجزای تشکیل دھنده مسترلون به طور شدیدی آندوژنی ھستند از این رو دچار تحریک نسبی و نیرومندی میشوند( خواص آنابولیک دارد ) . ولی ھمانند استروئید ھا چون باعث افزایش تستوسترون در خون میگردد تمام عوارض ھای جانبی تستوسترون رادردوزھای بالا و دوره ھای طولانی شامل میگردد .
میزان مصرف موثر مسترلون ٢۵ میلی گرم در روز می باشد . ولی در بین ورزشکاران تا دوز ھای ۵٠ میلی گرم در روز ( یک قرص در صبح و دیگری در عصر )نیز مصرف میگردد . دوره استفاده از مسترلون نھایتا ۴ ھفته میباشد .

این دارو نیز استروئیدی خوراکی با آثار نیرومند آندروژنیکی است که برای سفت کردن عضلات و همچنین برای مقابله به استروژن ناشی از تجزیه شدن دیگر استروئیدها در بدن مورد استفاده قرار می گیرد. افزایش در خور توجه میل و قوای جنسی با مصرف این دارو در انسان دیده شده است. برخی از ورزشکاران این دارو را حتی به ….

این دارو نیز استروئیدی خوراکی با آثار نیرومند آندروژنیکی است که برای سفت کردن عضلات و همچنین برای مقابله به استروژن ناشی از تجزیه شدن دیگر استروئیدها در بدن مورد استفاده قرار می گیرد. افزایش در خور توجه میل و قوای جنسی با مصرف این دارو در انسان دیده شده است. برخی از ورزشکاران این دارو را حتی به «ویاگرا» ترجیح می دهند.

 این دارو اندکی برای کبد سمی بوده و در عوض به هورمونهای جنسی زنانه تبدیل نمی شود. این دارو که در برخی کشورها به نام «مسترولون» نیز شهرت پیدا کرده است برای کسانی که قصد اضافه کردن وزن را نداشته و دوست دارند در همان دسته وزنی خود به سفتی و تراشیدگی مطلوب عضلانی برسند، ایده آل به نظر می رسد. معتبر ترین نمونه های این دارو را کمپانی های داروسازی آلمان و مکزیک تولید و روانه بازار کرده است.

پروویرون در قرصهای خوراکی ۲۵ میلی گرمی این دارو آندروژنی چند منظوره است که خواص آنابولیکی درخور توجهی داشته و به منظور و مقاصد گوناگون تجویز می شود. این دارو و این استروئید خوراکی از این جهت که ترکیب «non-17 Alpha» را در ساختمان شیمیایی خود ندارد، دارویی منحصر به فرد محسوب می شود. از این دارو برای تقویت فوای جنسی مردان نیز استفاده می شود. مصرف این دارو با رعایت پاره ای احتیاطات حتی در طولانی مدت نیز امکان پذیر است. این دارو را تقریبا می توان با تمام استروئیدهای دیگر مصرف کرد.

از پروویرون می توان برای درمان ۲۰ الی ۳۰ میلیلون مردی که از ناتوانی جنسی رنج می برند، استفاده کرد. این دارو به صورت قرصهای ۲۵ و ۵۰ میلی گرمی و در بسته های غالبا ۲۰ تایی تهیه و عرضه می شود که دز مصرف روزانه آن نیز در حدود ۱ قرص تجویز شده است. دز مصرف این دارو برای ورزشکاران بین ۲ الی ۴ قرص در روز متغییر است.

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
4.3/5 - (13 امتیاز)
پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

6 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات