بدنسازی

آخرین مقالات :

معرفی‌ بهترین مکمل‌های پروتئین وی

۳۶ دیدگاه
55,792 بازدید
معرفی‌ بهترین مکمل‌های پروتئین وی

شما چگونه مکمل پروتئین وی خود را انتخاب می‌کنید؟ آیا تنها به توصیه دوستان خود در باشگاه بسنده می‌کنید و هرچه آنها انتخاب کنند شما هم انتخاب می‌کنید؟ یا هنگام انتخاب مکمل آن را که از همه بسته بندی براق تر و شکیل تری داشته باشد انتخاب می‌کنید؟ یا آن مکملی را انتخاب می‌کنید که دارای طعم بهتری باشد یا در منطقه شما بیشترین فروش را داشته باشد؟

حقیقت این است که در این مورد سوالات جدی وجود دارد.شما میدانید که مصرف پروتئین وی در زمان صحیح میتواند تفاوت‌های زیادی را ایجاد کند.همین موضوع میتواند برای مثال باعث افزایش دور بازوی شما به میزان ۲ سانتیمتر بیشتر شود یا در نهایت میتواند رکورد شخصی‌ شما را در پرس سینه ۲۰ پوند افزایش دهد.اما باید بدانید که هر مکمل وی این کار را انجام نمیدهد.در بازار مکمل‌ها هم پروتئین‌های وی بسیار خوب وجود دارد و هم محصولاتی یافت میشوند که چندان خوب نیستند و توانایی تشخیص این مکمل‌ها میتواند در نتیجه گیری شما حیاتی باشد.

اول از همه باید تعیین کنید که مکمل تهیه شده توسط شما دارای کیفیت لازم می‌باشد یا خیر.احتمالا شما نیز تا کنون مزایای وی را دریافته اید و ممکن است از آن در رژیم غذائی خود نیز استفاده کرده باشید.صرفا برای یادآوری بنا بر چندین دلیل پروتئین وی دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد.برای مثال این پروتئین شامل آمینو اسید‌ها و ریز ذراتی‌ می‌باشد که بسیار کمک کننده می‌باشد و همچنین سرعت هضم آن نیز بسیار بالاست.

پروتئین وی یکی‌ از غنی‌‌ترین منابع آمینو اسید‌های شاخه دار می‌باشد که شامل سه آمینو اسید لوسین، ایزو لوسین و والین می‌باشد.این سه آمینو اسید کاملا ثابت کرده‌اند که وجود آنها برای رشد عضلات کاملا ضروری هستند و حتی وجود آنها برای تامین انرژی کافی‌ در حین تمرین نیز لازم می‌باشد.پروتئین وی همچنین شامل ریز ذرات از لحاظ بیولوژیکی فعال نظیر آلفا لاکتالبومین، بتا لاکتوگلوبولین، گلیکومایکروپپتید، امیونوگلوبولین، لاکتوفرین، لاکتوپروکسیداز و انواع مختلفی‌ از فاکتور‌های رشد می‌باشد.این موارد باعث بهره وری از خاصیت آنتی اکسیدانی آن، بهبود سیستم ایمنی بدن و بهبود عضله‌ سازی و ریکاوری آنها میشود.

اما احتمالا حیاتی‌ترین فاکتوری که باعث شده است پروتئین وی از لحاظ ارزش کاملا خود را از بقیه پروتئین‌ها جدا کند سرعت هضم آن می‌باشد.پروتئین وی با سرعت بسیار بالایی هضم میشود.در کمتر از ۳۰ دقیقه پروتئین وی میتواند در بدن آمینو اسید‌های خود را به ماهیچه‌ها تحویل دهد و این انتقال سریع آمینو اسید‌ها به ماهیچه‌ها نشان داده است که نقش بسیار مهمی‌ در وادار کردن عضلات به رشد ایفا می‌کند.

اگر بدانید که وی یکی‌ از پروتئین‌های موجود در شیر می‌باشد پس این را نیز باید بدانید که تولید محصولات پروتئین وی نیز از شیر گاو شروع شد.شیر تهیه شده در مزارع از گاو‌ها منبع تولید بیشتر پودر‌های پروتئینی می‌باشد.اما اگر فکر می‌کنید که کمپانی‌هایی نظیر آپتیموم، سیتواسپرت و نیچربست برای تهیه پودر‌های پروتئینی خودشان از دوشیدن شیر گاو کار خود را شروع میکنند در اشتباه هستید.

در گذشته وی در واقع محصول زائد و جانبی تولیدات پنیر محسوب میشد و معمولا آنها را دور میریختند.اما امروزه شرکت‌های تولید کننده لبنیات اهمیت پروتئین وی را دریافته‌اند و کارخانه‌هایی در جهت عصاره گیری و رساندن آن به خلوص بالا بنا کرده‌اند.هر کمپانی عرضه کننده مکمل که از وی استفاده میکنند ابتدا پروتئین خام را از شرکت‌های تولید کننده لبنیات خریداری میکنند.در واقع مقادیر زیادی هم می‌توان پیدا کرد.

این موضوع یعنی‌ اینکه بسیاری از این کمپانی‌ها پودر پروتئین وی خام خود را ممکن است از شرکت‌های لبنیاتی یکسان تهیه کرده باشند.دو کارخانه‌ لبنیاتی بزرگ که تولید این پروتئین‌های خام را بر عهده دارند یکی‌ گلانبیا می‌باشد که شرکت اصلی‌ آن واقع در ایرلند می‌باشد و دیگری هیلمار انگریدینت واقع در کالیفورنیا می‌باشد.در این مکان‌ها می‌باشد که در واقع شیر تحت فرایند‌های بسیار دقیق فیلتر و پاکسازی میشود تا در نهایت پودر‌های پروتئینی مخصوصی تولید میشود.

کمپانی‌های عرضه کننده مکمل نظیر آپتیموم و دایماتیز این پودر‌های پروتئینی خام نظیر پروتئین وی ایزوله، پروتئین وی کنسانتره و پروتئین وی هیدرولیز را از شرکت‌هایی نظیر گلانبیا و هیلمار سفارش میدهند.این پروتئین‌های خام و بدون طعم در مقیاس بزرگ و در چندین کانتینر به سمت کمپانی‌های عرضه کننده مکمل‌ها انتقال داده میشوند.سپس هر کدام از این کمپانی‌ها مواد اولیه مخصوص به خود و طعم دهنده‌ها را اضافه میکنند تا در نهایت محصول نها‌یی آنها آماده عرضه در بازار میشود و این همان محصولی است که شما از آن استفاده می‌کنید.

پروتئین وی بسیار تاثیر گذارتر از انواع دیگر پروتئین‌ها می‌باشد اما میزان تاثیر گذاری آن نیز میتواند بسیار متفاوت باشد.معمولا عمل محدود کننده مزایای پروتین وی موادی است که کمپانی‌ها به آن اضافه میکنند.

هنگامی که شما تصمیم به خرید یک مکمل پروتئینی می‌کنید هدف شما تنها خرید پروتئین می‌باشد نه کربوهیدرات یا چربی‌.کربوهیدرات‌ها و چربی‌‌ها را از طریق رژیم غذائی نیز به راحتی‌ می‌توان مصرف کرد پس بنابراین هنگامی که شما پول با ارزش خود را می‌خواهید صرف خرید پروتئین کنید انتظار این را دارید که مکمل شما دارای بیشترین میزان پروتئین در خود باشد.با یک نگاه مختصر به اطلاعات ارائه شده در مورد مکمل مورد نظر خود میتوانید بفهمید دقیقا چه میزان کربوهیدرات و چربی‌ در محصول شما وجود دارد.

لیبل محصول مورد نظر خود را چک کنید تا به فهرست مواد تشکیل دهنده آن برسید.اطلاعات ارائه شده در این قسمت به شما خواهد گفت که محصول مورد نظر واقعا ارزشمند می‌باشد یا خیر.اول از همه شاید متوجه این موضوع شوید که بیشتر محصولات پروتئین وی در واقع شامل بیش از یک نوع وی هستند.شما ممکن است با پروتئین وی ایزوله، پروتئین وی کنسانتره و پروتئین وی هیدرولیز روبرو شوید.یک مکمل پروتئینی بسیار خوب باید بخش اعظمی از آن متشکل از پروتئین وی ایزوله یا پروتئین وی ایزوله هیدرولیزه به عنوان پایه اصلی‌ مکمل باشد.به دلیل اینکه پروتئین وی ایزوله خالص‌ ترین نوع پروتئین می‌باشد که تقریبا بیشتر از ۹۰% آن پروتئین می‌باشد.پروتئین وی ایزوله هیدرولیزه نیز به این معنی‌ می‌باشد که این پروتئین طی‌ مراحل خاصی‌ سرعت هضم آن را در بدن کاهش میدهند و حتی سرعت هضم آن از پروتئین وی ایزوله معمولی‌ بیشتر می‌باشد.از طرف دیگر پروتئین وی کنسانتره به دلیل اینکه فرایند فیلتراسیون کمتری روی آن صورت گرفت است دارای مقادیر بیشتری کربوهیدرات می‌باشد.در نتیجه محصول نها‌یی دارای مقدار کمتری پروتئین می‌باشد.اگرچه بیشتر پروتئین‌های وی کنسانتره شامل ۷۰-۸۰% پروتئین میباشند اما برخی‌ از آنها دارای کمتر از ۳۵% پروتئین نیز هستند.به همین دلیل می‌باشد که وی ایزوله و هیدرولیز دارای قیمت بیشتر میباشند و توجه بیشتری نیز روی آنها می‌باشد.

اما اگر واقعا می‌خواهید بفهمید که پروتئین وی شما دارای کیفیت بسیار بالایی می‌باشد باید کمی‌ حساب کتاب کنید.میزان پروتئین موجود در هر وعده از مکمل خود را در لیست اطلاعات آن پیدا کنید و آن را تقسیم بر سایز اسکوپ خود کنید (به گرم).با انجام این کار شما به میزان درصد پروتئین موجود در هر اسکوپ مکمل خود پی‌ خواهید برد.برای اینکه یک مکمل وی را با کیفیت بسیار بالا در نظر بگیریم میزان درصد پروتئین در هر اسکوپ باید ۸۰% یا بیشتر باشد.برای مثال اگر یک مکمل پروتئین وی در یک اسکوپ ۲۸ گرمی‌ دارای ۲۵ گرم پروتئین باشد پس مشخص میشود که میزان درصد پروتئین در هر اسکوپ آن حدود ۹۰% می‌باشد و اینگونه معلوم میشود که مکملی که شما خریداری کرده‌اید ارزش صرف هزینه را داشته است.

 

پروتئین‌های وی معرفی‌ شده در لیست زیر جز برترین مکمل‌ها میباشند:

 

(PROSOURCE NYTROWHEY ULTRA ELITE)

%image_alt%

(NYTROWHEY ULTRA ELITE) ترکیبی‌ از وی ایزوله و پروتئین‌های هیدرولیز شده با بالا تعیین کیفیت می‌باشد که از طریق تکنولوژی پپتید‌های لوسین باعث ایجاد یک رشد بسیار قابل توجه در عضلات میشوند که در هیچ مکمل دیگری نمی‌توان شاهد آن بود.به طور یقین طعم آن نیز بسیار دلپذیر می‌باشد.این مکمل دارای استاندارد طلایی می‌باشد.

 

(GNC PRO PERFORMANCE AMP AMPLIFIED WHEYBOLIC EXTREME 60)

%image_alt%

این مکمل شامل امینو اسید لوسین به میزان ۱۰ گرم و امینو اسید‌های ایزولوسین و والین هر کدام به میزان ۴ گرم می‌باشد.این میزان از امینو اسید‌های شاخه دار در این مکمل به شما قدرت کافی‌ در حین تمرینات را میدهد و همچنین مدت زمان ریکاوری بعد از تمرینات را کاهش میدهد.

 

(OPTIMUM NUTRITION 100% WHEY)

%image_alt%

این مکمل در ۱۳ طعم مختلف عرضه میشود و ترکیب آن با مایعات نیز به آسانی‌ انجام میشود.این مکمل به خاطر طعم‌های بسیار خوب و همچنین کیفیت بسیار عالی‌ مورد درخواست بسیاری از افراد می‌باشد.

 

(BPI SPORTS ISO-HD)

%image_alt%

این مکمل نسبت به مکمل‌های پروتئینی دیگر دارای مقادیر بیشتری از وی ایزوله و هیدرولیز می‌باشد.به این معنی‌ که پروتئین موجود در این مکمل سریعتر هضم میشود و زودتر جذب ماهیچه‌ها شده و میتواند فرایند کاتابولیسم را خنثی و رشد عضلات را شروع کند.

 

(ALLMAX ISOFLEX)

%image_alt%

این مکمل تنها در یک اسکوپ برای شما ۲۷ گرم پروتئین را مهیا می‌کند که دارای هیچگونه چربی‌ و شکر نمی‌باشد و تنها حاوی یک گرم کربوهیدرات می‌باشد.

 

(MYPROTEIN IMPACT WHEY)

%image_alt%

این مکمل ۱۰۰% حاوی پروتئین وی کنسانتره می‌باشد و هیچگونه پروتئین دیگری به آن اضافه نشده است و همچنین مقادیر چربی‌ و کربوهیدرات در آن کم می‌باشد.همین موضوع این مکمل را برای افرادی که خواهان چربی‌ سوزی بدن و همچنین افزایش حجم ماهیچه‌ها هستند گزینه‌ مناسبی کرده است.

 

(MUSCLETECH PERFORMANCE SERIES NITRO-TECH)

%image_alt%

هر اسکوپ از این مکمل دارای ۳۰ گرم پروتئین می‌باشد که پروتئین‌های اصلی‌ موجود در این مکمل پروتئین وی ایزوله و وی پپتید هستند.در این مکمل همچنین برای بهبود رشد و قدرت عضلات از کراتین نیز استفاده شده است.این مکمل در هر اسکوپ تنها دارای یک گرم شکر و ۳ گرم کراتین می‌باشد.

 

(BSN CLEAN 100% WHEY)

%image_alt%

این مکمل در هر اسکوپ دارای ۲۴ گرم پروتئین و ۱۴۰ کالری می‌باشد.این مکمل یکی‌ از خالص‌ترین انواع مکمل‌های پروتئینی در بازار می‌باشد.

 

(MHP MAXIMUM WHEY)

%image_alt%

این مکمل در هر اسکوپ دارای ۲۵ گرم پروتئین می‌باشد.این مکمل حاوی پروتئین‌های وی غنی‌ شده کنسانتره و ایزوله می‌باشد که از طریق فرایند فیلتراسیون مجدد دارای خلوص بیشتری نیز هستند.

 

(ZERO CARB ISOPURE)

%image_alt%

پیدا کردن مکمل‌های پروتئینی که بدون کربوهیدرات باشند سخت می‌باشد اما این مکمل در هر اسکوپ حاوی ۵۰ گرم وی ایزوله می‌باشد که بدون حتی یک گرم کربوهیدرات می‌باشد.

 

(ANIMAL WHEY)

%image_alt%

این مکمل نیز هر روزه در بازار‌های آنلاین دارای محبوبیت روز افزونی می‌باشد و مصرف آن رضایت بسیاری را فراهم کرده است.

 

مترجم : حسام رضائی

منبع : mokamelhaa.ir

نویسنده : حسام رضائی
لینک کوتاه : https://mokamelhaa.ir/?p=4991
کپی برداری از سایت مکملها تنها با ذکر منبع و دادن لینک فعال به مطلب مجاز می باشد.
اخبار مرتبط
۳۶نظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید
 1. محسن :
  ۰۷ اردیبهشت ۹۷

  سلام. مصرف پورد پروتئین کیسه ای مثل هیلمار و … برای بدنسازی مناسبه یا نه ؟ ممنون

  • در صورت اصل بودن و کیفیت بالا هر محصول پروتینی برای بدن سازی بسیار مناسبه

 2. Amin :
  ۲۴ خرداد ۹۷

  با سلام… ببخشید میخواستم بپرسم آیا مکمل whey 3matrix از کمپانی hardline مکمل با کیفیتی هست یا خیر؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • دوست عزیز بررسی زیادی از این مکمل یافت نمی‌شه اما امتیاز مصرف کنندگان اون در کشور سازنده خوب هست اگر مکمل اصل باشه احتمال زیاد دارای کیفیت خوبی‌ هست اما پیشنهاد می‌شه کلا از برند‌های شناخته شده و دارای اعتبار استفاده کنید

 3. Shayan :
  ۲۸ خرداد ۹۷

  سلام جناب،
  آقا من خارج از ایران هستم و سایتتو دیدم چون دارم دوباره شروع به ورزش و چربى سوزى میکنم، فقط خواستم بپرسم کدوم پروتئین وى اى که تو سایتتون هست رو بهتره تهیه کنم؟ آخه اینجا همش هست ولى آدم گیج میشه انقدر زیادن 🙂
  خیلى ممنون میشم اگه بتونید یه مارکى بهم معرفى کنید که تو چربى سوزى هم کمک کنه

  • دوست عزیز اکثر مکمل‌های پروتینی کمپانی‌های معتبر با کیفیت هستند و برای چربی‌ سوزی هم اصل اول داشتن یک رژیم هوشمندانه و دقیق هست که مصرف پروتئین کافی‌ هم بخشی از اون هست مکمل‌های زیر همگی‌ دارای بهترین کیفیت و پر فروش‌ترین‌ها هستند :
   Gold Standard 100% Whey
   Syntha-6
   NITRO-TECH 100% Whey Gold
   Pro JYM
   ISO100
   NITRO-TECH
   Stacked Protein
   Gold Standard 100% Casein
   COR-Performance Whey

 4. علی :
  ۰۶ تیر ۹۷

  سلام من کراتین genestar و گینر k.c.nخریدم بنظرتون اینا خوبن چون میگن ایرانین و اگه خوب باشن چقدر وزن میدن قدم۱۸۰وزنم۶۲و۱۸سال ۷ماهه بدنسازی کار میکنم

  • دوست عزیز در مورد کیفیت این دو برند حقیقتا چیزی نمیدونم اما گویا تحت لیسانس هستند و فقط در ایران بسته بندی می‌شه که صحت این موضوع هم مشخص نیست و شاید کلا تولید داخل باشه اما به احتمال زیاد کیفیت برند‌های برتر و شناخته شده رو نخواهد داشت در هر صورت باید مصرف کنید و ببینید. در مورد افزایش وزن باید گفت که تنها اصل در این باره اینه که شما میزان کالری دریافتی روزانه تان باید بیش از میزان کالری سوزانده شده باشد و این روند باید مستمر حفظ بشه تا افزایش وزن داشته باشید مکمل‌های گینر و کراتین هم در این زمینه می‌تونن کار شما رو راحت تر کنند و کالری مورد نیاز روزانه شما رو تامین کنند اما رژیم غذایی شما هم باید پر کالری و هوشمندانه طراحی شود با توجه به قد و وزن شما احتمالا دارای تیپ بدنی اکتومورف هستید که کار سختی برای افزایش وزن مخصوصا عضله سازی خواهید داشت پس در وهله اول دقت کنید به اندازه کافی‌ کالری مصرف می‌کنید (که در اکتومورف‌ها معمولا کالری دریافتی باید بالا باشد) و همچنین اطمینان حاصل کنید به ازای هر پوند از وزن بدن ۱ گرم پروتئین در روز دریافت خواهید کرد و همچنین تمرینات خود را کوتاه و پر فشار انجام دهید تا کالری سوزی کمتری صورت بگیره باز هم میگم افراد لاغر اندامی مثل شما اغلب کالری کمی‌ مصرف میکنند و معتقدند که زیاد هم مصرف کرده‌اند اما اینطور نیست و از آنجای که این دست افراد تحرک بالا و متابولیسم سریع دارند به ندرت افزایش وزن پیدا میکنند پس مراقب باشید همیشه تراز دریافت کالری روزانه شما مثبت حفظ شود

 5. وحيد :
  ۱۷ تیر ۹۷

  اطلاعات عالی بود واقعا ممنون، اما با کیفیت ترین و گرونترین و همچنین تنها پروتئین چهار ایزوله دنیا که در امریکا دو برابر تمام این پروتئین ها قیمت داره و در تمام وبسایت های معتبر بیشترین امتیاز رو داره کواترو مگنوم کاناداست. فکر کردم تو این لیست میبینمش.

  • دوست عزیز میشد از محصولات دیگه نظیر همینی که شما فرمودید هم نام برد که به دلیل اختصار مقاله تنها نام پر فروش‌ترین‌ها از برند‌های بیشتر شناخته شده ذکر شده است

 6. نیما :
  ۲۳ تیر ۹۷

  سلام وقتتون بخیر من وزنم ۸۳ و قدم ۱۷۷ خودم احساس میکنم اصافه وزن دارم میخوام ببینم این مکمل ها کدومش واسه چربی سوزی و ساخت عضله بیشترین اثر را دارد یعنی در کل کدوم را واسه خرید ترجیح میدین با تشکر

  • دوست عزیز اصل اول کاهش وزن و چربی‌ سوزی ایجاد یک کمبود کالری مستمر و متعادل برای بدن می‌باشد به این معنی‌ که میزان کالری ورودی به بدن باید کمتر از میزان کالری خروجی باشه چیزی بین ۳۰۰-۵۰۰ کالری کمتر. بعد از رعایت این اصل شما باید حداقل یک گرم پروتئین به ازای هر پوند از وزن بدنتون مصرف کنید که برای وزن فعلی‌ شما چیزی حدود ۱۸۰ گرم در روز میشود و از اونجائی که رسیدن پروتئین کافی‌ به بدن در دوره چربی‌ سوزی بسیار مهم است و تامین اون تنها از طریق رژیم غذایی هم کار سختی می‌باشد پیشنهاد می‌کنم در ابتدا خرید یک مکمل پروتئین وی ایزوله از یک برند معتبر رو مد نظر قرار بدید بعد از اون میتونید از مکمل هایی نظیر کافیین، یوهیمبین، ال کارنیتین، آمینو اسید‌های شاخه دار و سی‌ ال‌ ای هم استفاده کنید. دوباره میگم عامل اصلی‌ چربی‌ سوزی شما رعایت همون کمبود کالری برای بدن هست و بقیه موارد تنها در این صورت میتوانند به چربی‌ سوزی شما کمک کنند به عبارتی نمیتونید کالری بیش از حد مصرف کنید و با مصرف مکمل انتظار چربی‌ سوزی داشته باشید

 7. M.hadi :
  ۲۳ تیر ۹۷

  سلام ببخشید من وزنم ۶۳ و قدم هم ۱۸۲ هس دو عدد مکمل یکی گینرK.C.N و یکی دیگ گلوتامین K.C.N گرفتم من فوتبالیست هستم و همزمان ورزش دو ومیدانی رو شروع کردم و خواستم ببینم این دوتا مکمل خوب هستن و جواب گو هستن برای اینکه من بخوام قدرت و سرعت و همچنین حجم عضله بگیرم یا اینکه نه کافی نییستن ممنون میشم پاسخ بدین…

  • دوست عزیز از قد و وزن شما می‌شه گفت دارای تیپ بدنی اکتومورف هستید که دارای متابولیسم سریع هستند اگر خواهان افزایش وزن و عضله هستید باید تمرینات خودتون رو کاهش یا حتا متوقف کنید شما ۲ ورزش هوازی بسیار سنگین رو همزمان انجام میدید که با توجه به تیپ بدنیتون در این حالت بسیار سخت هست که عضله سازی یا کلا افزایش وزن داشته باشید تنها راهتون این است که مصرف کالری خودتون رو بسیار بیشتر کنید و منظور از بیشتر واقعا افزایش دقیق و حساب شده است گینر هم میتونه شما رو کمک کنه اما مکمل‌ها به تنهای جوابگو نیستند و با این حجم از تمرینات هوازی شما باید رژیم غذایی بسیار پر کالری داشته باشید

 8. میلاد :
  ۰۲ مرداد ۹۷

  سلام، به تازگی تناسب اندام رو شروع کردم. ایا خوردن مکمل در همین ابتدای کار برای بدن ضرر نداره. خودم بیشتر پروتئین وی مد نظرم هست. اگر مصرف این پروتئین رو شروع کنم باید هرروز تمرین کنم یا یک روز در میان هم مشکلی نداره؟

  • دوست عزیز بدون هیچ مشکلی‌ میتونید مصرف کنید و لازم هم نیست هر روز تمرین کنید به عنوان یک مبتدی ۳-۴ جلسه تمرین با وزنه در هفته برای شما کافی‌ است

 9. مجید :
  ۰۸ مرداد ۹۷

  درود
  از کجا میتونم محصولات اورجینال خریداری کنیم؟
  والا انقدر در مورد داروخانه ها هم بد گفتن آدم میترسه از اونجا هم بخره چه برسه از مغازه یا باشگاه بخری

 10. آروین :
  ۱۷ مرداد ۹۷

  سلام خیلی ممنون از توضیح جامع و زیباتون .
  من اگه این مکمل NYTROWHEY ULTRA ELITE بخام بگیرم باید کجا روجوع کنم تو سایتا گشتم اما نبود ممنون میشم کمک کنید که چطوری بگیرم ! خیلی ممنون

  • دوست عزیز خیلی‌ محصولات و برند‌ها هستند که وارد ایران نمیشه و اگر خیلی‌ اصرار روی یک برند خاص دارید باید از خارج کشور یا براتون بیارن یا به سایت‌های مخصوص این کار رجوع کنید که این کار هم هزینه نسبتا زیادی رو میطلبه به نظرم از برند‌های موجود در داخل مثل آپتیموم، یونیورسال، بی‌ پی‌ آی و سایر برند‌های سرشناس استفاده کنید

 11. نیلا :
  ۲۲ مرداد ۹۷

  سلام . من حدود یک ساله بدنسازی کارمیکنم میخواستم بپرسم برای حجم گرفتن پروتئین وی کنسانتره بهتره یا ایزوله؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • دوست عزیز وی کنسانتره دارای خلوص پروتئین کمتری هست و درصد کربوهیدرات و چربی‌ اون نسبت به ایزوله بیشتره و قیمت کمتری هم داره نوع ایزوله دارای خلوص پروتئین بیشتر و کربوهیدرات و چربی‌ کمتری هست که برای عضله سازی خالص گزینه مناسب تری محسوب می‌شه مطلوب‌ترین گزینه پروتئین هیدرولیز هست که بالا‌ترین خلوص پروتئین رو داره و قیمت بالائی هم داره پیشنهاد من پروتئین وی ایزوله یا در صورت بودجه بیشتر پروتئین هیدرولیز هست

 12. بوسف :
  ۲۴ مرداد ۹۷

  سلام ی سوال داشتم
  این پروتئین های وی که توی قنادی ها میفروشن به صورت بسته بندی چ فرقی با مدل داروخانه ای داره

  و اینکه وی ایرانی خوب چی هست

  • دوست عزیز پروتئین‌های داروخانه اکثرا برند‌های شناخته شده در سطح جهانی‌ هستند که تهیه پروتئین توسط کمپانی‌های تولید کننده‌های آنها با پیشرفته‌ترین روش‌ها صورت می‌گیرد و شما از تمام مواد تشکیل دهنده و خلوص پروتئین هر مکمل مطلع میشید. در مورد پروتئین‌های ایرانی باید بگم استفاده نداشتم و صادقانه نمیتونم قضاوتی داشته باشم شاید خوب باشند و شاید هم نه اما از لحاظ قیمت به صرفه هستند

 13. sshahriari048@gmail.com :
  ۰۸ شهریور ۹۷

  سلام و خسته نباشید ب شما دوست عزیز من یک سوال داشتم
  من قد۱۸۰ و وزن۶۲ سن۲۶ الان۳ماه هست باشگاه میرم و بهم کربو و بی سی ای ای دادن با کراتین میخواستم ببینم اینا برای حجم کافیه یا اینکه شما پیشنهاد بهتری دارین ممنون میشم اگ جوابم بدین خیلی برام مهمه

  • دوست عزیز اصل اولیه و بسیار مهم برای رشد شما ایجاد یک مازاد کالری مناسب برای بدن می‌باشد یعنی‌ میزان کالری دریافتی شما در هر روز باید بیش از میزان کالری سوزانده شده توسط بدن باشد مثلا اگر در روز ۳۰۰۰ کالری میسوزانید برای افزایش حجم باید ۳۵۰۰ کالری از طریق رژیم غذایی و مکمل‌ها دریافت کنید در این صورت مکمل‌های ذکر شده هم در افزایش حجم شما کمک خواهند کرد

 14. ببخشید بهترین پروتیین وی کدوم یکی از این برندا هستن

  • همه موارد از کیفیت مشابهی برخوردار هستند دوست عزیز اما آپتیمم برند محبوب تری در میان سایر برند‌ها می‌باشد پروتئین‌های وی ایزو اچ دی، انیمال وی و نیتروتک هم از کیفیت بسیار بالائی برخوردار هستند

 15. محمو :
  ۰۶ مهر ۹۷

  بهترین برند برای مکمل های پروتئین وی با bcaa با گلوتامین با cla چی هست ؟؟؟؟

  • دوست عزیز برند‌های آپتیمم، یونیورسال، ماسل تک و سلوکر برند‌های مطرح جهانی‌ هستند

 16. محمد :
  ۱۰ مهر ۹۷

  من حدود یک ساله که نمرین میکنم البته بدون نصرف مکمل و فقط با برنامه غذایی الان میخوام شروع کنم به مصرف مکمل ها و قصد خرید کراتین و پروتئین وی رو دارم میشه کمک کنین که چه مدلیش برای من بهتره؟

  • دوست عزیز کراتین مونوهیدرات میکرونیزه و پروتئین وی ۱۰۰% از هر برند معتبر و البته اصل برای شما مناسب است برند هایی نظیر آپتیمم، سلوکور، یونیورسال و دایماتیز بیشتر در ایران در دسترس هستند

 17. سهیل :
  ۰۴ آبان ۹۷

  سلام
  برای فرد مبتدی پروتئین ترکیبی بهتر است یا پروتئین خالص وی!؟
  واقعا گیج شدم نمیدونم کدومو تهیه کنم…

  • دوست عزیز بستگی به هدف شما داره در مکمل‌های ترکیبی‌ ترکیباتی غیر از پروتئین نظیر ویتامین‌ها و کراتین وجود داره که شما باید ببینید که خواهان مصرف آنها هستید یا فقط خواهان مصرف پروتئین خالص میباشید

 18. مسعود :
  ۱۸ آبان ۹۷

  سلام من حدو ۳ ماه بدنسازی کار میکنم از لحاظ غذا یی هم مسکلی ندارم اما این اواخر حدود ۲۰ دقیقه از تمرین میگذره احاس سبکی توسرم دارم مثل اینکه فشارم میاد پایین باید سریع بشینم این قضیه خیلی داغونم کرده ازمایش خونم دادم خوب بوده تست ورزش برای قلبم دادم اونم خداروشکر خوب بوده به نظر شما چیکار باید بکنم مشکل از کجاست الان ۲ هفته هست تمرینمو بخاطر ای مسله رها کردم ممنون میشم کمکم کنید

  • دوست عزیز حدود ۲ ساعت قبل از تمرین یک وعده سرشار از پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنید همچنین ۱ ساعت قبل از تمرین از یک مکمل قبل از تمرین مناسب و در حین تمرین از یک نوشیدنی‌ بی‌ سی‌‌ ای ای استفاده کنید ببینید مشکل رفع می‌شه یا خیر

کانال تلگرام

آخرین مقالات سایت

آرشیو >

پربازدیدترین

آرشیو >

ریکاوری

آرشیو >

مکملهای قبل تمرین

آرشیو >
اطلاعیه های مهم