راهنمای کامل چربی چربی سوزی  (بخش اول)
0.0

راهنمای کامل چربی چربی سوزی (بخش اول)

  • مقالات بدنسازی
  • ۱۰ اردیبهشت ۹۴
  • محمدرضا امیدی
  • 907 بازدید
  • بدون دیدگاه

سلامی مججد خدمت شما ورزشکاران عزیز برای این ساعت از سایت مکملها دات آی آر با مقاله ای چند قسمته “راهنمای کامل چربی سوزی به همراه توضیح انواع رژیم های غذایی و تمرینات” از سیات خوب ادکوان در خدمت شما عزیزان هستیم امیدواریم نهایت استفاده را ببرید

نگاهی‌ دقیق به افزایش وزن و چاقی
افزایش وزن یکی‌ از مهم‌ترین مشکلاتی است که در دنیای امروزی باعث سرگردانی و مشکلات فراوانی‌ برای مردم شده است.با وجود اینکه امروزه منابع غذایی سالم، تجهیزات ورزشی مناسب و دانش کافی‌ در زمینه تغذیه و تمرین به وفور یافت میشود ولی‌ باز هم در اکثر جوامع و کشور‌ها مشکل چاقی همچنان در حال افزایش است.به علاوه بسیاری از ما می‌خواهیم که وزن مطلوبی داشته باشیم.علی‌‌رغم وجود این میل در ما ولی‌ راه‌های ممکن برای لاغری انگار غیر ممکن به نظر میرسند.تقریبا امروزه هر کسی‌ یک رژیم غذایی را امتحان کرده است یا در حال امتحان کردن است.

راهنمای کامل چربی چربی سوزی (بخش اول) ,چربی سوزی,رژیم غذایی,تمرینات چربی سوزی,غذای چربی سوزی,روش های چربی سوزی,بدنسازی,پرورش اندام,مکملهای بدنسازی,مکمل چربی سوز

اما تعداد بسیار کمی‌ از این افراد توانسته‌اند موفقیت خود را به طور مستمر ادامه دهند.ماندگاری کاهش وزن انگار همانند یک پازل میماند ؛ پازلی که بسیار سخت و پیچیده می‌باشد که فقط افراد کمی‌ موفق به حل کردن آن میباشند.قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث کاهش وزن شویم بیایید با هم به یک سری از آمار‌ها نگاهی‌ بیندازیم.

آمار‌های مربوط به کاهش وزن و رژیم ها
* ۲۰ میلیارد دلار : آمریکایی‌‌ها هر ساله ۲۰ میلیارد دلار در زمینه کاهش وزن و رژیم‌ها هزینه میکنند که این هزینه‌ها شامل کتاب‌های مربوط به تندرستی، تهیه دارو‌های تجویز شده از طرف پزشک و جراحی‌های مربوط به کاهش وزن می‌باشد.
* ۱۰۸ میلیون : ۱۰۸ میلیون آمریکایی‌ هر ساله رژیم میگیرند.هر کدام از این افراد هر ساله تمام تلاش خود را میکنند تا دوباره رژیم‌های شکست خرده خود را دوباره شروع کنند.
* ۸۵% : ۸۵% افرادی که هزینه خود را صرف خرید محصولات کاهش وزن میکنند خانوم‌ها هستند.
در زیر تعدادی آمار‌ از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها مشاهده میفرمایید :
* ۳۵.۷۵% از بزرگسالان آمریکایی‌ دارای اضافه وزن هستند.
* در سال ۲۰۰۸ ۱۴۷ میلیارد دلار هزینه درمان بیماری‌های ناشی‌ از چاقی در آمریکا شده است.
* ۴۹.۵% از سیاه پوستان غیر اسپانیایی زبان، ۳۹.۱% از اسپانیایی زبانان و ۳۴.۳% از سفید پوستان غیر اسپانیایی زبان در ایالات متحده دچار اضافه وزن هستند.
در سطوح بین المللی سازمان بهداشت و سلامت جهانی‌ تخمین زده است که تا سال ۲۰۱۵ میلادی میزان افراد دارای اضافه وزن در جهان به ۲.۳ میلیارد نفر خواهد رسید.این آمار‌ در سال ۲۰۰۵ ۱.۶ میلیارد نفر بوده است.

چگونه چاق می‌شویم؟ دلایل اصلی‌ که باعث ایجاد افزایش وزن در ما میشود
در این قسمت می‌خواهیم به دلایل اصلی‌ ایجاد افزایش وزن، چاقی و مشکلات سلامتی‌ که از آنها ناشی‌ میشود بپردازیم.در حالی‌ که در موضوع رژیم مطالب سردرگم کننده زیادی وجود دارد ولی‌ یک حقیقت به طور قطع باید در نظر گرفته شود و آن اینست که شما اگر می‌خواهید که به طور دائم و همیشگی‌ وزن خود را پایین نگه دارید باید روش تغذیه خود را نیز به طور دائم عوض کنید.با ایجاد تغییرات اندک و کوتاه مدت نمی‌توان انتظار موفقیت زیادی را داشت.
در بسیاری از کتاب‌ها و برنامه‌ها که در مورد رژیم صحبت میکنند تمرکز آنها فقط بر روی رژیم‌های تازه مد شده و زود گذر می‌باشد.منظور آن رژیم‌هایی هستند که دارای روش‌های تغذیه ای‌ مبهم و نکات زود گذر میباشند که به محض اینکه فرد با آن توانست به کاهش وزن برسد آن را رها می‌کند.این رژیم‌ها هیچ گاه به شما به صورت اساسی‌ مسائلی که باعث افزایش وزن شما شده‌اند را نمی‌گویند.

۱) عدم فعالیت
گرچه ورزش به تنهایی در درمان چاقی معجزه نمیکند ولی‌ این اجازه را به شما میدهد که در طول روز مقدار بیشتری کالری را دریافت کنید در حالی‌ که باعث چاقی شما نیز نخواهد شد.اما از سوی دیگر اگر شما میزان فعالیت خود را کاهش دهید ولی‌ همچنان به اندازه دوران زمان ورزش خود کالری مصرف کنید مسلما دچار اضافه وزن خواهید شد.
در دوران کودکی همه ما تمایل به فعالیت زیاد داریم.این میزان فعالیت معمولا تا دوران ابتدایی زمان حضور ما در دانشگاه با ما باقی‌ میماند و حتی این حالت ممکن است تا اوایل ۳۰ سالگی نیز ادامه یابد.اکنون می‌توان با اطمینان بیشتری گفت که اکثر افراد بالغ در زمانی‌ که صاحب اولین فرزند خود میشوند میزان فعالیت آنها نیز به شدت کاهش می‌یابد.سایت ادکوان.الگوی خواب آنها به هم میریزد، تمرکز آنها روی زندگی‌ از بین میرود و اکثر افراد بالغ دارای فرزند دچار یک زندگی‌ ساکن میشوند.
البته این اتفاق میتواند برای افراد مجرد و افراد بالغ جوان تر نیز به وفور اتفاق بیفتد.هنگامی که سبک زندگی‌ ساکن درون شما نهادینه شد بسیار سخت می‌باشد که دوباره این عادت را تغییر‌ داده و به فردی پر جنب و جوش تبدیل شوید.هنگامی که شما به این سبک زندگی‌ عادت کنید انگیزه ایجاد تغییرات درون شما به کمترین حد ممکن خواهد رسید.
لازم به ذکر است که همانطور که ورزش باعث جلوگیری از افزایش وزن میشود همچنین باعث افزایش میل ما برای تغذیه بیشتر نیز میشود.گرچه عدم فعالیت باعث افزایش وزن ما میشود اما افزایش اشتها حاصل از ورزش کردن نیز باید به طور صحیح آن را کنترل کرد.سعی‌ کنید این میزان افزایش اشتها را با تغذیه از مواد غذایی مرغوب و با کیفیت مهار کنید.
هنگامی که بحث ورزش کردن مطرح میشود باید به یاد داشته باشید که گرچه ورزش برای سلامت بدن بسیار مفید است و میتواند سطح انرژی دریافتی شما را افزایش دهد ولی‌ باید در کنار آن یک برنامه غذایی مناسب با اهداف خود نیز داشته باشید تا بتوانید بهترین نتایج را بگیرید.

ورزش و کاهش وزن
* ورزش از طرق بسیار زیادی باعث بهبود سلامتی‌ شما میشود.هنگامی که شما حالتان خوب باشد انگیزه شما نیز بیشتر خواهد شد و میتوانید برنامه غذایی و تمرینی خود را به درستی‌ و کامل اجرا کنید.
* ورزش باعث افزایش سطح انرژی دریافتی شما میشود همین امر باعث میشود که شما آسان‌تر تمرینات خود را ادامه دهید و سطح انگیزه شما نیز بالاتر خواهد رفت.
* ورزش به شما این اجازه را میدهد که مقداری بیشتر در طول روز تغذیه داشته باشید.
* داشتن بدنی در بهترین فرم مهم می‌باشد.پس عضله‌ سازی را فراموش نکنید.برای این منظور شما باید کالری بیشتری مصرف کنید.

۲) غذاهای با کیفیت پایین
بدن شما برای کارکرد صحیح خود نیاز به میزان معینی‌ از مواد غذایی دارد.تجربه نشان داده است که اگر شما این میزان مواد غذایی را به بدن خود نرسانید به احتمال زیاد برای رفع نیاز خود هوس مصرف مواد غذایی خاصی‌ را پیدا خواهید کرد که برای شما مناسب نمی‌باشد.
تغذیه فقط این نیست که شما مقداری کالری مصرف کنید تا احساس گرسنگی شما برطرف شود.غذا‌های با کیفیت پایین نظیر مواد غذایی فرآوری شده سرشار از مواد شیمیایی هستند و ارزش غذایی آنها بسیار پایین می‌باشد.این غذا‌ها ممکن است شما را سیر کنند اما باعث برطرف شدن نیاز‌های اصلی‌ بدن نخواهند شد.
بدن همانند یک ماشین بسیار فوق‌العاده می‌باشد که برای تعمیر و عدم تجزیه نیاز به یک سری ابزار خاص دارد.با مصرف طیف گسترده ای‌ از مواد غذایی سالم و طبیعی شما سوخت کافی‌ و مورد نیاز بدن را به آن خواهید رساند.
یکی‌ از پیشگامان در زمینه تحقیق روی مواد غذایی کم حجم و با ارزش غذایی بالا دکتر ژوئل فرمن می‌باشد.بنیان اصلی‌ آموزش‌های این دکتر بر این پایه استوار است که افراد در صورت مصرف مواد غذایی کم حجم و با ارزش غذایی بالا راحت تر میتوانند یک رژیم کاهش وزن را ادامه دهند.برای مثال یک سیب را در مقابل مقداری چیپس با همان اندازه کالری در نظر میگیریم.با مصرف سیب شما پتاسیم، فیبر، ویتامین سی‌ و صد‌ها فیتوکمیکل با ارزش دیگر را دریافت خواهید کرد.همانطور که می‌بینید شما با مصرف یک سیب که حجم کمی‌ نیز دارد میتوانید بسیاری از نیاز‌های بدن خود را پوشش دهید.

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
امیتاز بدید

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات