راهنمای تهیه استروئید‌های تزریقی با پودر خام آنها
4.3

راهنمای تهیه استروئید‌های تزریقی با پودر خام آنها

  • استروئیدها
  • ۱۰ تیر ۹۹
  • حسام رضائی
  • 1,922 بازدید
  • 2 دیدگاه

تهیه استروئید‌های تزریقی : در این مطلب از مجله ی بدنسازی مکمل ها آموزش دقیق تهیه استروئیدهای تزریقی را برای شما آماده کردیم. در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه استروئید‌های تزریقی

کافی است موارد زیر را تهیه کنید. این آیتم‌ها تنها مواردی هستند که شما برای تهیه محصول محصول نهایی استروئید خود به آنها نیاز دارید :

۱ . روغن حامل

۲ . سرنگ (هر سایزی)

۳ . بنزیل بنزوات

۴ . بنزیل الکل

۵ . ویال شیشه ای استریل شده (هر سایزی)

۶ . سوزن

۷ . دماسنج

۸ . پودر استروئید با کیفیت

۹ . فیلتر سرنگ استریل شده ۰.۲۲ میکرومتری

۱۰ . ترازو دیجیتالی با دقت ۰.۰۱ گرم

xjkg_1.png

نکته : سرنگ به منظور انتقال ترکیب استروئیدی فیلتر نشده از طریق فیلتر سرنگ استفاده میشود. بسته به مقداری که قصد تهیه استروئید دارید، سایز سرنگ را انتخاب کنید. این سرنگ را می‌توان شستشو داده و برای دفعات بعدی استفاده کرد.

در این دستور تهیه استروئید کمترین میزان حلال (بنزیل بنزوات/بنزیل الکل) مورد نیاز برای حل کردن پودر استروئید به کار رفته است.

حلال‌های قوی تر نظیر اتیل اولئات اغلب توسط آزمایشگاه‌های تولید استروئید مورد استفاده قرار میگیرند که میتوانند تزریق استروئید را دردناک تر کنند. در این مقاله ما دستور تهیه ترنبولون استات را برای شما شرح خواهیم داد :

دستور تهیه استروئید‌های تزریقی

: ۱۰۰ میلی‌ گرم ترنبولون استات

۵ گرم پودر ترنبولون استات

۱ میلی‌ لیتر بنزیل الکل

۱۰ میلی‌ لیتر بنزیل بنزوات

۳۵ میلی‌ لیتر روغن دانه انگور

bper_2.png

پودر استروئید را در بشر ریخته و همانند تصویر بالا آن را وزن کنید، سپس بنزیل الکل و بنزیل بنزوات را اضافه کنید.

95k_3.png

حلال‌ها به سرعت و بلافاصله شروع به حل کردن پودر میکنند اما به منظور تسریع این فرایند می‌توان از دستگاه حمام آب (water bath) نیز استفاده کرد. ویال را درون چند سانتیمتر آب درون ظرف یا چیزی مشابه قرار دهید. مهم است که از آب بسیار داغ استفاده نکنید زیرا انجام این کار باعث میشود تا مقداری از محصول اکسید شود، ۱۵۰ فارنهایت دمای خوبی‌ برای استفاده می‌باشد. هنگام افزودن روغن حامل به محلول، دمای آن باید مشابه دمای محلول باشد، بنابراین اگر می‌خواهید محلول را در حمام آب قرار دهید، همین کار را باید برای روغن حامل نیز انجام دهید. هدف در اینجا صرفا این است که پودر کاملا توسط حلال‌ها حل شود. در محلول نباید هیچ مقدار پودر حل نشده باقی‌ بماند و زمانی‌ که به این هدف رسیدید میتوانید گام بعدی را اجرا کنید.

w8th_4.png

اکنون روغن دانه انگور گرم شده را به محلول اضافه کنید که در اینجا مقدار آن ۳۵ میلی‌ لیتر می‌باشد. دوباره کاملا مخلوط کنید، در این مقطع نیز نباید هیچ ماده حل نشده ای درون محلول باشد. هنگامی که به این هدف رسیدید، بلافاصله محلول را از حمام آب خارج کرده و وارد مرحله فیلتر شوید.

gg3e_5.png

در تصویر بالا پودر استروئید به طور کامل درون حلال‌ها حل شده، همچنین روغن حامل نیز افزوده شده و محصول آماده فیلتر شدن می‌باشد.

با سرنگی که می‌خواهید فیلترینگ را انجام دهید، محلول را به درون محفظه سرنگ بکشید.

این کار را هم می‌توان تنها با یک سرنگ بزرگ انجام داد یا می‌توان در چندین مرحله با یک سرنگ کوچک تر انجام دهید. فیلتر سرنگ استریل شده ۰.۲۲ میکرومتری را از درون بسته بندی خارج کرده و سوزن سبز را در قسمت کوچک تر فیکس کرده  و سپس به سرنگ متصل کنید. قسمت بالایی ویال را با پد الکلی پاک کنید و سوزن سبز رنگ متصل به فیلتر سرنگ را همانند تصویر زیر وارد ویال کنید :

h5nd_6.png

نکته مهم در تهیه استروئید‌های تزریقی

سوزن دوم باعث همسان سازی فشار در زمان ورود محلول به ویال میشود. به منظور فیلتر کردن ترکیب، فشار لازم را به پیستون سرنگ وارد کنید. این مهم ‌ترین بخش تمام فرایند ما می‌باشد زیرا باعث استرلیزه شدن محصول میشود. تمام استروئید‌های تولیدی توسط هر آزمایشگاهی باید این فرایند را طی‌ کنند. گاهی‌ اوقات ممکن است فرد حس کند که فیلتر بلاک شده یا فرایند فیلترینگ به شکل قابل توجهی‌ کاهش یافته است.

در صورت بروز این مشکل، به منظور صرفه جویی در زمان می‌توان فیلتر را تعویض کرد و یک فیلتر جدید استفاده کرد. زمان مورد نیاز برای فیلتر کردن استروئید‌ها بستگی به نوع استروئید فیلتر شده و مقدار فیلتر شده دارد و اینکه محصول قرار است چند میلی‌ گرم/میلی لیتر باشد. به محض اینکه محصول فیلتر شده وارد ویال استریل شده شد، فرایند ما تمام شده است.

8d79_7.png

 

کل فرایند ذکر شده در بالا حدود ۴۰ دقیقه زمان برده است و نیازمند هیچگونه مهارت خاصی برای تهیه استروئید‌های تزریقی‌ نمیباشد. در مثال بالا ۵۰ میلی‌ لیتر ترنبولون استات به ارزش ۷۴۷ دلار تولید شد که هزینه کل تولید آن حدودا ۱۰۰ دلار می‌باشد.

امیدواریم مطلب امروز ما در خصوص تهیه استروئید‌های تزریقی برای شما مفید واقع شده باشد. برای این که درباره ی استروئید ها بیشتر بدانید، با مجله ی اینترنتی مکمل ها همراه باشید.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4.3/5 - (6 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات