دوره‌های دکا دورابولین
4.4

دوره‌های دکا دورابولین

 • استروئیدها
 • ۳۱ خرداد ۹۹
 • حسام رضائی
 • 28,787 بازدید
 • 2 دیدگاه

دوره‌های دکا دورابولین : دکا دورابولین از دهه ۶۰ وجود داشته است. از آن زمان ورزشکاران و بدنسازان به منظور بهبود عملکرد ورزشی و بالا بردن کارایی در تمرینات از این استروئید استفاده میکردهند. دکا دورابولین، که همچنین با نام ناندرولون نیز شناخته میشود، یکی‌ از محبوب‌ترین استروئید‌های آنابولیک موجود در بازار می‌باشد. دکا یکی‌ از استروئید‌های ضعیف تر شناخته میشود و اگرچه ممکن است اینطور هم باشد، اما به شرط اینکه در مورد نحوه استفاده از آن بسیار هوشیار باشید.

این مقاله از سایت بدنسازی مکملها برای کسانی‌ است که خواهان شروع مصرف دکا به منظور افزایش شدت تمرینات و افزایش عضله سازی خود هستند. در این مقاله در مورد دوره‌های دکا دورابولین، نحوه استفاده ایمن از دکا و تستوسترون و عوارض جانبی بحث خواهد شد. همیشه به یاد داشته باشید که هنگام مصرف استروئید‌های آنابولیک، شما باید بسیار مراقب باشید، زیرا برخی‌ عوارض جانی آنها میتوانند دایمی باشند و به طور بالقوه خطر جانبی داشته باشند.

 

دکا دورابولین چیست؟

دکا دورابولین فرمی از تستوسترون مصنوعی‌ می‌باشد. دکا نیز اثراتی همانند تستوسترون روی بدن دارد که از جمله آنها می‌توان به افزایش رویش مو بدن، افزایش تعداد گلبول‌های قرمز و افزایش عضله سازی اشاره کرد. به طور مخصوص، ورزشکاران از این استروئید به منظور بهبود ریکاوری از آسیب دیدگی ها، کنترل درد مفاصل و افزایش شدت تمرینات استفاده میکنند.

این استروئید در ابتدا به منظور کمک به افراد در جهت درمان آرتروز در دوران یائسگی و کمک به کاهش سرعت تحلیل‌ عضلات در بیماران توسعه یافت. با توجه به قدرت دکا در بهبود توسعه عضلات و افزایش تراکم استخوان، این استروئید به سرعت مورد توجه بدنسازان و ورزشکاران به منظور بهبود عضله سازی قرار گرفت.

 

تحقیقات در واقع نشان داده اند که دکا دوراولین در دوز‌های کنترل شده میتواند به شکل قابل توجهی‌ باعث بهبود حجم خالص عضلانی و بهبود عملکرد بدن شود. همچنین دیگر تحقیقات نشان میدهند که این استروئید میتواند به افزایش حجم بدن و افزایش اشتها در بیماران تحت درمان (HIV) شود.

 

اگرچه در مورد استفاده از دکا دورابولین به عنوان یک بهبود دهنده عملکرد بحث‌های جنجالی بسیار زیادی وجود دارد، اما در واقع در این مورد تحقیقات بسیار اندکی‌ انجام شده است. اما به هر حال، در تحقیقات بالینی مشخص شده است که استفاده از دکا به آسانی میتواند به مردم کمک کند تا بسیار سریع تر به اهداف بدنسازی خود برسند.

همانند اکثر استروئید‌های آنابولیک، دکا دورابولین توسط اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا، به عنوان یک ماده کنترل شده کلاس ۳ طبقه بندی میشود. از این دارو به طور قانونی‌ تنها میشود برای مدیریت بیماری‌ها تحت نظر پزشک استفاده کرد و مطلقا استفاده از آن به منظور اهداف بدنسازی ممنوع شده است. اگر مشخص شود که شما قبل از رقابت از این استروئید به هر دلیلی‌ غیر از مسائل پزشکی‌ استفاده کرده‌اید، این امر میتواند باعث خروج شما از مسابقات و محرومیت شود.

چندین راه برای مصرف دکا وجود دارد، اما بسیاری فرم تزریقی آن را ترجیح میدهند زیرا اثر آن بسیار سریع تر می‌باشد، اما به هر حال قرص آن نیز میتواند استفاده شود و تفاوت چندانی ندارد. در بلند مدت، تا زمانی‌ که شما مصرف کننده دکا دورابولین باشید، تفاوت زیادی در افزایش حجم عضلات شما بین دو فرم تزریقی و خوراکی وجود ندارد.

 

دکا دورابولین برای بهترین تاثیر خود چگونه استفاده میشود؟

دوز استروئید‌های آنابولیک بستگی به اهداف بدنسازی شما دارد. این امر همچنین وابسته به مدت زمان مصرف و واکنش بدن تان به آن نیز می‌باشد. نمی‌توان تنها یک اثر ثابت را برای تاثیر استروئید‌ها روی بدن تعریف کرد. فاکتور‌های مختلفی‌ در این زمینه دخیل هستند از جمله جنسیت، سوابق پزشکی‌، ژنتیک و فاکتور‌های محیطی‌.

 

دوره‌های دکا دورابولین

تمام استروئید‌های آنابولیک به شکل دوره ای استفاده میشوند. هیچ استروئیدی به شکل مستمر و طولانی مدت استفاده نمی‌شود و شما باید بین دوره‌ها استراحت کافی‌ را داشته باشید. اگر این کار را نکنید، هرچه طول دوره شما گسترده تر شود، عوارض جانبی نیز جدی تر و شدید تر میشوند.

طول این دوره‌ها برای تمام افرادی که مصرف کننده استروئید‌ها هستند ثابت می‌باشد. اما به هر حال، توصیه میشود که مبتدی‌ها با دوز‌های پایین تری نسبت به مصرف کنندگان حرفه ای شروع کنند.

دوره دکا دورابولین میتواند تا ۱۷ هفته ادامه داشته باشد و برای بهترین تاثیر، در کنار آن از یک استروئید دیگر نیز استفاده میشود. دلیل این امر این است که دوره تکی‌ دکا به ندرت میتواند اثرات مطلوب را داشته باشد، زیرا استروئیدی ضعیف تر از تستوسترون می‌باشد. از آنجایی که کسی‌ نمیداند این استروئید چه تاثیری میتواند روی بدن شما داشته باشد، توصیه میشود که شما به تدریج دوز‌ها را افزایش دهید تا ببینید بهترین حالت چه می‌باشد.

ما در مورد بهترین استروئیدهایی که میتوانید به طور ترکیبی‌ با دکا استفاده کنید در ادامه صحبت خواهیم کرد. در هر حالت، قبل از مصرف این استروئید، بسیار مهم است که شما در مورد عوارض جانبی این استروئید تا جایی که ممکن تحقیقات خود را انجام دهید و ببینید که این استروئید با ترکیب با دیگر استروئید‌ها چه عوارضی ممکن است داشته باشد. در بسیاری از موارد، این استفاده ترکیبی‌ میتواند باعث تشدید عوارض جانبی شود و ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود که میتواند منجر به یک مشکل پزشکی‌ تمام عیار شود.

 

همیشه به یاد داشته باشید که دوره پاکسازی را اجرا کنید تا از عوارض جانبی دوره دکا کاسته شود. در غیر این صورت، شما یا عضله سازی ای که در طول دوره کرده‌اید از دست خواهید داد و یا تجربه عوارض خروج از دوره را خواهید داشت، زیرا دکا باعث کاهش تولید تستوسترون طبیعی در بدن میشود. همچنان که سطح تستوسترون بدن شما کاهش میابد، تجربه اختلالات رفتاری، اختلال در نعوظ و بسیاری دیگر از علائم ناراحت کننده را خواهید داشت.

 

همچنین لازم به ذکر است که دوز‌ها برای زنان متفاوت می‌باشد و معمولا پایین تر از دوز‌های مورد نیاز مردان می‌باشد. زنان معمولا با دوز ۲۰۰-۴۰۰ میلی‌ گرم در هفته از دکا شاهد افزایش حجم بدن خود خواهند بود و همچنین عوارض جانبی دکا در زنان معمولا کمتر می‌باشد، اما به هر حال بروز عوارض جانبی شدید نیز محتمل است.

مخصوصا بروز صفات مردانه که در این حالت بدن زنان ویژگی‌های فیزیکی‌ مردان را پیدا می‌کند، میتواند تصویر نامطلوبی از بدن ارائه دهد و همچنین باعث مشکلات روانی‌ از جمله افسردگی شود.

به عنوان یک قانون کلی‌، شما میبایست به ازای هر پوند از وزن عضلات بدن تان، ۲ میلی‌ گرم دکا مصرف کنید.

 

دوره‌های محبوب دکا دورابولین

بحث‌های زیادی در مورد کارامد ‌ترین دوره‌های دکا دورابولین وجود دارد. دوباره باید گفت که این امر وابسته به اهدافی است که شما در سر دارید. برخی‌ افراد ترجیح میدهند که تنها از دکا استفاده کنند، اما دیگران از آن همراه دیانابول یا تستوسترون انانتات استفاده میکنند.

آنهایی که به شکل تکی‌ از دکا استفاده میکنند، انتظار زیادی در افزایش قابل توجه عضلات خود ندارند. دکا به تنهایی‌ استروئیدی بسیار قدرتمند نمیباشد. آنهایی که از دکا همراه دیگر استروئید‌ها استفاده میکنند، معمولا به دنبال افزایش حجم سریع هستند و همچنین خواهان اجتناب از بروز مشکلات عضلانی در حین انجام تمرینات سنگین نیز میباشند، زیرا دکا میتواند به ریکاوری عضلات به خوبی‌ کمک کند.

از آنجایی که دکا را می‌توان هم برای دوره‌های حجم و هم دوره‌های کات استفاده کرد، آسان تر می‌توان هر دوره را بسته به اهدافی که در نظر دارید، طبقه بندی کرد.

 

دوره دکا دورابولین سطح متوسط برای حجم

این دوره ترکیبی‌ از دکا و تستوسترون و همچنین آریمیدکس می‌باشد. طول این دوره ۱۲ هفته می‌باشد و به شکل زیر می‌باشد :

هفته ۱-۶ : شما میبایست ۵۰۰ میلی‌ گرم تستوسترون انانتات و ۴۰۰ میلی‌ گرم دکا در هفته مصرف کنید. همچنین ۳۰ میلی‌ گرم دیانابول هر روز و ۰.۵ میلی‌ گرم آریمیدکس روز در میان نیز به منظور حفظ تولید طبیعی تستوسترون میبایست مصرف شود.

هفته ۷-۱۰ : در این مقطع باید مصرف دیانابول را قطع کنید، به مصرف تستوسترون انانتات، دکا و آریمیدکس با همان دوز‌های سابق ادامه دهید.

هفته ۱۱-۱۲ : در این مقطع باید مصرف دکا را نیز متوقف کرده و دوره خود را با همان دوز‌های مشابه تستوسترون انانتات و آریمیدکس به اتمام برسانید.

 

دوره دکا دورابولین پیشرفته برای حجم

در این دوره از استروئید‌های متفاوتی همراه دکا استفاده میشود و میتواند نسبتا عضله سازی بیشتری را برای شما انجام دهد. استروئید‌های مورد استفاده در این دوره شامل دکا، تستوسترون سیپیونات، دیانابول، هورمون رشد و آریمیدکس میشود. طول این دوره ۱۶ هفته می‌باشد و به شکل زیر است :

هفته ۱-۶ : شما باید ۲۰۰ میلی‌ گرم تستوسترون سیپیونات روز در میان، ۵۰۰ میلی‌ گرم دکا در هفته، ۵۰ میلی‌ گرم دیانابول هر روز، ۴ واحد هورمون رشد در روز و ۰.۵ میلی‌ گرم آریمیکس روز در میان مصرف کنید.

هفته ۷-۱۴ : در این مقطع تنها باید مصرف دیانابول را قطع کنید و مابقی استروئید‌ها با همان دوز‌های هفته ۱-۶ میبایست مصرف شوند.

هفته ۱۵-۱۶ : در این مقطع همچنین باید مصرف دکا را قطع کرده و با مصرف ۵۰۰ میلی‌ گرم تستوسترون سیپیونات روز در میان، ۴ واحد هورمون رشد در روز و ۰.۵ میلی‌ گرم آریمیدکس هر روز دوره خود را به اتمام برسانید.

 

دوره دکا دورابولین سطح متوسط برای کات

در این دوره شما از دکا در کنار تستوسترون سیپیونات، وینسترول و هورمون رشد استفاده خواهید کرد. طول این دوره ۸ هفته می‌باشد و به شکل زیر می‌باشد :

هفته ۱-۸ : شما میبایست ۲۰۰ میلی‌ گرم دکا در هفته، ۵۰ میلی‌ گرم وینسترول روز در میان، ۲ واحد هورمون رشد در روز و ۱۵۰ میلی‌ گرم تستوسترون سیپیونات در هفته مصرف کنید.

 

دوره دکا دورابولین پیشرفته برای کات

این یک دوره نسبتا سنگین می‌باشد که در آن در مجموع از ۷ ماده مختلف به منظور کات عضلات و کاهش وزن استفاده شده است. این دوره برای زمانی‌ است که شما به شدت نیازمند کاهش وزن بدن خود هستید. علاوه بر دکا، در این دوره تستوسترون انانتات، تستوسترون پروپیونات، ترنبولون استات، آناوار، هورمون رشد و آریمیدکس وجود دارد. این دوره به شرح زیر است :

هفته ۱-۸ : شما میبایست ۲۵۰ میلی‌ گرم انانتات روز در میان، ۲۰۰ میلی‌ گرم دکا در هفته، ۴ واحد هورمون رشد در روز و ۱ میلی‌ گرم آریمیدکس روز در میان مصرف کنید.

هفته ۹-۱۲ : در این مقطع مصرف انانتات قطع و جایگزین آن ۲۰۰ میلی‌ گرم پروپیونات روز در میان میشود، همچنین باید ۸۰ میلی‌ گرم آناوار هر روز و ۱۰۰ میلی‌ گرم ترنبولون روز در میان را نیز اضافه کنید. مصرف دکا، هورمون رشد و آریمیدکس همانند هفته ۱-۸ ادامه میابد.

هفته ۱۳-۱۴ : در این مقطع مصرف دکا قطع میشود. همچنین باید ۱۰۰ میلی‌ گرم پروپیونات روز در میان و ۱۰۰ میلی‌ گرم ترنبولون روز در میان مصرف کنید و مصرف آریمیدکس و هورمون رشد همانند سابق ادامه میابد.

هفته ۱۵-۱۶ : در دو هفته پایانی شما دوز ترنبولون را افزایش داده و ۲۰۰ میلی‌ گرم روز در میان مصرف خواهید داشت و دوز مصرفی برای پروپیونات، آریمیدکس و هورمون رشد همانند هفته ۱۳-۱۴ حفظ شود.

 

نتایج قابل انتظار پس از دوره

دوره دکا و تستوسترون دارای نتایج متنوعی می‌باشد. شما میتوانید علاوه بر یک افزایش حجم قابل توجه انتظار نتایج زیر را داشته باشید :

۱ . شما شاهد افزایش اشتهای خود خواهید بود و بیشتر تغذیه خواهید داشت. این تحریک اشتها میتواند به افزایش حجم بیشتر کمک کند.

۲ . شما شاهد افزایش حجم و افزایش قدرت خواهید بود. مردم در واقع گوارش داده اند که پس از یک دوره تا ۳۰ پوند شاهد افزایش حجم بوده‌اند. اکثر این حجم، عضله خواهد بود.

۳ . شما تجربه درد عضلانی و مفصلی کمتری را خواهید داشت.

۴ . یک انتظار واقع بینانه در افزایش حجم خالص عضلانی پس از پایان دوره میتواند افزایش حجم به میزان ۷-۱۵ پوند باشد.

 

عوارض جانبی دوره‌های دکا دورابولین و نحوه کاهش آنها

لیست بلند بالایی از عوارض جانبی دکا دورابولین وجود دارد. یکی‌ از دلایلی که بسیاری از مردم از مصرف دکا یا دیگر استروئید‌های آنابولیک پرهیز میکنند همین مورد است. این عوارض جانبی احتمالی‌ عبارتند از :

   1. تکرر ادرار
   2. سینه‌های ملتهب
   3. بروز صفات مردانه در زنان
   4. آکنه‌های شدید
   5. کمبود آهن و کم خونی
   6. سرطان پروستات
   7. سرطان خون
   8. اختلال کبد
   9. احتباس آب، تورم مفاصل
   10. نوسان میل جنسی‌
   11. هپاتیت
   12. سکته
   13. افزایش پرخاشگری
   14. اختلالات رفتاری

 

اهمیت دوره پاکسازی

به منظور کاهش عوارض جانبی دکا، اولین کاری که میبایست انجام دهید، استفاده از دوز‌های مناسب وضعیت خودتان می‌باشد. اگر طول دوره خود را بیش از حد گسترش دهید یا از دوز‌های بیش از حد نیاز استفاده کنید، عوارض جانبی دکا چه از لحاظ تعداد و چه شدت میتواند افزایش پیدا کند.

در اینجاست که ما به بحث اهمیت دوره پاکسازی پس از یک دوره دکا میرسیم.

 

چرا نیازمند دوره پاکسازی هستید؟

هنگامی که شما استروئیدهایی نظیر دکا مصرف می‌کنید، میزان غلظت تستوسترون یا دیگر مواد شیمیایی مشابه در بدن افزایش پیدا می‌کند. بدن شما با توجه به میزان غلظت هورمونی که از قبل در بدن وجود دارد، در مورد تولید هورمون تصمیم گیری می‌کند. هنگامی که غلظت هورمون بالا باشد، تولید کاهش یافته و هنگامی که غلظت کم باشد، تولید افزایش پیدا می‌کند.

هنگامی که شما از استروئید‌ها استفاده می‌کنید، غلظت هورمون افزایش پیدا می‌کند. این امر باعث میشود تا بدن گمان کند که دیگر نیازی به تستوسترون طبیعی ندارد و تولید آن را متوقف می‌کند. بنابراین هنگامی که از دوره خارج شوید، بدن شما از تعادل خارج شده و سطح تستوسترون بسیار افت می‌کند که این امر میتواند باعث مریضی شما شود.

به همین دلیل است که به منظور حفظ سطح متعادل هورمون‌ها باید از برخی‌ دارو‌ها استفاده کنید تا تستوستریین به اندازه ای تولید شود که بدن بتواند به شکل نرمال کار خود را انجام دهد. اگر این کار را نکنید، ممکن است تمام عضلاتی که در طول دوره ساخته اید را از دست دهید یا شاهد تشدید عوارضی نظیر ژینکوماستی، اختلال در نعوظ و دیگر مشکلات باشید.

 

برای دوره پاکسازی از چه داروهایی باید مصرف کنید؟

داروهایی که مردم معمولا از آنها برای دوره پاکسازی استفاده میکنند عبارتند از :

۱ . کلوماید

۲ . نولوادکس

۳ . اچ سی‌ جی

 

جمع بندی دوره‌های دکا دورابولین

دکا دورابولین یک استروئید آنابولیک بسیار کارامد می‌باشد که توسط ورزشکاران و بدنسازان به منظور بهبود عملکرد ورزشی استفاده میشود. هنگامی که به درستی‌ استفاده شود، این استروئید میتواند به شدت باعث بهبود نتایج شما شود. این استروئید برای زنان نیز ایده آل می‌باشد و احتمال بروز ویژگی‌های مردانه در زنان با دکا بسیار کمتر از دیگر استروئید‌ها می‌باشد. اما به هر حال، راه فراری از عوارض جانبی دکا یا دیگر استروئید‌های آنابولیک وجود به طور کامل وجود ندارد.

امیدواریم مطلب امروز ما در مورد دوره‌های دکا دورابولین برای شما مفید واقع شده باشد.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4.4/5 - (10 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات