3.5

آناوار برای زنان : راهنمای کامل و همه جانبه!

  • بدنسازی بانوان
  • 13 اکتبر 20
  • حسام رضائی
  • 2,029 بازدید
  • بدون دیدگاه

محتوا بهواحد اجرای دستورات دبیرخانه کارگروه
تعیین مصادیق محتوای مجرمانه خذف شد


آناوار برای زنان هم مورد استفاده قرار می گیرد؟! اغلب از آناوار (اکساندرولون) به عنوان “ استروئید دخترانه “ یاد میشود، زیرا این استروئید در بین زنان مصرف کننده دارو‌های بهبود دهنده عملکرد غیر قانونی‌ بسیار محبوب می‌باشد.

دلیل تقاضای بالای آناوار در میان زنان، محدود بودن گزینه‌های آنها در انتخاب استروئید‌ها می‌باشد (البته اگر آنها خواهان حفظ تمام ویژگی‌های زنانه خود باشند). دلیل این امر این است که بسیاری از استروئید‌های آنابولیک، آندروژنیک نیز هستند و باعث ایجاد صفات مردانه در زنان میشوند.

بروز صفات مردانه به شرایطی گفته میشود که در آن زنان از لحاظ ظاهری بیشتر شبیه مردان میشوند.

به طور دقیق تر، این امر میتواند به معنی‌ کلفتی‌ بیشتر صدا، بزرگ شدن کلیتوریس، رویش موی بدن، کوچک شدن سینه‌ها و صورتی‌ مردانه تر باشد.

اما به هر حال، آناوار در زمینه بروز صفات مردانه ریسک پایینی دارد، البته اگر در دوز‌های نرمال مصرف شود. با این وجود، اما این ریسک همچنان وجود دارد.

در این مقاله، ما در مورد اینکه آناوار دقیقا چیست، چرا به آن عنوان بهترین استروئید برای زنان را داده اند و عوارض جانبی احتمالی‌ مصرف آن با شما صحبت خواهیم کرد.

آناوار چیست؟

آناوار (اکساندرولون) برای اولین بار در سال ۱۹۶۲ تولید شد تا به فرایند ریکاوری بیماران از بیماری تحلیل عضلانی از طریق افزایش حجم خالص عضلانی آنها کمک کند.

هدف تولید استروئیدی بود که مردان، زنان و کودکان به شکل ایمن بتوانند از آن در چندین شرایط پزشکی‌ استفاده کنند.

۲ سال بعد اکساندرولون توسط (G.D Searle & Co) وارد بازار شد و تحت نام تجاری “ آناوار “ به فروش میرسید و با موفقیت توانست بیماران را از طریق معکوس کردن فرایند تحلیل عضلانی آنها کمک کند. سازمان غذا و دارو نیز از ایمنی این استروئید راضی‌ بود و مصرف آن توسط انسان را مورد تایید قرار داد که تا به امروز همینگونه مانده است.

اما امروزه از آناوار تنها برای اهداف پزشکی‌ استفاده میشود و برای استفاده در بدنسازی ممنوع شده است. اما به هر حال، در سراسر جهان بسیاری از افراد تمرین کننده همچنان از آناوار استفاده میکنند که آن را معمولا از بازار سیاه تهیه میکنند.

مزیت‌های آناوار

مزیت هایی که مکررا توسط مصرف کنندگان این استروئید گزارش شده است به قرار زیر است :

_عضله سازی

_چربی‌ سوزی سوزی

_بهبود قدرت

_سازگار با زنان

_افزایش حساسیت کلیتوریس

آناوار برای زنان و فرآیند عضله سازی 

آناوار یک استروئید آنابولیک بوده و بنابراین زنان مصرف کننده آن عضله سازی خواهند کرد. اما قدرت آنابولیک آناوار آن قدری نیست که بتواند بدن زنان را بسیار حجیم و مردانه کند.

عضله سازی حاصل از مصرف آناوار متوسط است و تنها به شکل ظریفی‌ ساختار عضلانی بدن زنان را افزایش میدهد، بدون اینکه حجیم و مردانه شوند. این امر همچنین به فرم گیری عضلات و جلوگیری از افتدگی بدن هنگام بودن در رژیم کمک می‌کند.

آناوار عموما به عنوان یک استروئید کات کننده استفاده میشود، بنابراین اگر خانومی هدفش ساخت مقدار زیادی عضله سازی می‌باشد، دیگر استروئید‌ها میتوانند بیشتر مفید باشند (نظیر آنادرول). اما به هر حال، احتمال بروز صفات مردانه با دیگر استروئید‌ها بیشتر می‌باشد.

با مصرف آناوار، زنان ممکن است متوجه تغییر قابل توجهی‌ در اندازه عضلات خود نشوند که دلیل این امر چربی‌ سوزی قابل توجه این استروئید می‌باشد. اما اغلب زنان شاهد افزایش وزن خود روی ترازو خواهند بود، علیرغم اینکه مقدار زیادی چربی‌ سوزی کرده‌اند (این امر نشان دهنده عضله سازی می‌باشد).

بنابراین، اگر هنگام مصرف آناوار بخواهید فرایند کاهش وزن خود را تنها با ترازو ارزیابی کنید نتیجه دقیقی‌ نخواهید گرفت، زیرا آناوار دارای خواص تحریک کننده رشد عضلات نیز می‌باشد.

آناوار برای زنان و چربی‌ سوزی

آناوار به دو طریق اصلی‌ چربی‌‌ها را میسوزاند : از طریق اثر ضد گلوکوکورتیکوئیدی و اثر تنظیم کننده سطح انسولین.

اثر ضد گلوکوکورتیکوئیدی آن به معنی‌ کاهش قابل توجه سطح کورتیزول می‌باشد. احتمالا از قبل در مورد کورتیزول میدانید، اما برای آنهایی که نمیدانند باید گفت که کورتیزول یک هورمون کاتابولیک بوده و یکی‌ از وظایف اصلی‌ در آن بدن کمک به افزایش ذخایر چربی‌ می‌باشد … آن هم در مناطق لجوج!

بنابراین اگر سطح کورتیزول بدن شما بالا باشد، پس با افزایش چربی‌ در مناطق لجوج بدن به شکل جدی دست به گریبان خواهید بود. برای مردان این مناطق معمولا زیر شکم و برای زنان معمولا لگن، پا و باسن می‌باشد.

 
آناوار برای زناناما از طرف دیگر، اگر سطح کورتیزول شما به شکل قابل توجهی‌ کاهش یابد، شما میتوانید انتظار بهبود چربی‌ سوزی را داشته باشید و این دقیقا همان کاری است که آناوار انجام میدهد.

انسولین نیز یک هورمون دیگر در بدن بوده و همانند کورتیزول، میتوانند باعث ایجاد چربی‌ در بدن شود. آناوار سطح انسولین را تنظیم می‌کند تا سطح آن از حد خاصی‌ بالاتر نرود که همین امر چربی‌ سوزی را سرعت میبخشد.

آناوار به دلیل توانایی خود در افزایش سطح (T3) یک چربی‌ سوز قدرتمند می‌باشد.

(T3) یک هورمون تیروئید می‌باشد و به همین دلیل یک هورمون شدیدا قدرتمند در چربی‌ سوزی است. به همین دلیل است که آناوار علیرغم اینکه فرمی مصنوعی از تستوسترون می‌باشد (نظیر تمام استروئید‌های دیگر)، در زمینه چربی‌ سوزی برتر می‌باشد.

آناوار نه تنها باعث سوزاندن چربی‌‌های زیر جلدی میشود، بلکه باعث سوزاندن چربی‌‌های احشایی نیز میشود.

چربی‌‌های زیر جلدی همان نوع چربی‌ هایی هستند که شما زیر پوست و در سطح حس می‌کنید، در حالی‌ که چربی‌‌های احشایی اشاره به چربی‌‌های احاطه کننده دور ارگان‌های داخلی‌ بدن دارد.

بسیاری از استروئید‌های آنابولیک چربی‌‌های زیر جلدی را کاهش میدهند، اما باعث افزایش چربی‌‌های احشایی میشوند. به همین دلیل، بسیاری از مصرف کنندگان استروئید اغلب بدنی پف کرده دارند (علیرغم اینکه درصد چربی‌ بدن آنها پایین می‌باشد). این امر در میان بسیاری از بدنسازان حرفه ای قابل رویت است و می‌توان اغلب شکم‌های پف کرده آنها را به وضوح تشخیص داد.

اما، از آنجایی که آناوار هم چربی‌‌های زیر جلدی و هم چربی‌‌های احشایی را میسوزاند، میتواند کمر یک خانوم را به شکل قابل توجهی‌ باریک کند.

زنان با مصرف آناوار میتوانند انتظار چربی‌ سوزی به میزان ۲ تا ۲.۵ پوند در هفته را داشته باشند، البته همراه تمرینات و رژیم غذایی مناسب. تاثیر آناوار روی ترکیب بدنی آن قدری قوی می‌باشد که میتواند چربی‌ سوزی خوبی‌ حتی در افرادی ایجاد کند که تمرین نمیکنند، اما به منظور دریافت بهترین نتایج، کار با وزنه و تمرینات هوازی منظم قطعا پیشنهاد میشود.

آناوار برای زنان : بهبود قدرت

اینطور می‌گویند که “ قدرت، جذابیت جدید زنان می‌باشد. “

آناوار، اگرچه نمی‌تواند مقدار زیادی به وزن بدن اضافه کند، اما به شکل قابل توجهی‌ میتواند سطح قدرت را افزایش دهد. این امر برای زنانی که کار با وزنه‌های سنگین را دوست دارند و میخواهند رکورد‌های شخصی‌ خود را در حرکات اصلی‌ جابجا کنند، بسیار جذاب می‌باشد.

آناوار از طریق افزایش سطح تستوسترون، قدرت را نیز افزایش میدهد. به شکل دقیق تر دلیل این افزایش قدرت این است که آناوار مشتقی از دی هیدرو تستوسترون بوده و باعث افزایش حجم سلول‌های درون ماهیچه ای میشود. اینطور گزارش شده که دی هیدرو تستوسترون ۵ برابر آندروژنیک تر از تستوسترون می‌باشد. بنابراین استروئید‌های بر پایه دی هیدرو تستوسترون نیز در زمینه افزایش قدرت عضلانی بسیار کارامد هستند، به طوری که آنادرول و پروویرون دو نمونه بسیار خوب در این زمینه هستند.

آناوار همچنین میتواند باعث افزایش ذخایر گلیکوژن و آدنوزین تری فسفات در ماهیچه‌های زنان شود. این امر بیش از پیش باعث پری عضلات زنان شده و در عین حال سطح استقامت و قدرت را نیز افزایش میدهد. این ویژگی اساسا همانند تاثیر کراتین می‌باشد، اگرچه آناوار باعث احتباس آب برون سلولی نمی‌شود، در صورتی‌ که کراتین این کار را انجام میدهد.

بنابراین، آناوار در زمینه افزایش سطح آدنوزین تری فسفات قوی تر از کراتین می‌باشد و همچنین باعث پف کردگی بدن نیز نمی‌شود. در عوض این تورم مستقیما به درون ماهیچه منتقل شده و دیگر نمود خارجی‌ ندارد. این امر باعث میشود تا ماهیچه به جای ظاهری حجیم و پف کرده ظاهری حجیم، پر و متراکم پیدا کند.

سازگار با زنان

در تحقیقات، نتایج نشان دادند که بروز صفات مردانه در دختران و زنان با مصرف آناوار محتمل است، اما دوز آن باید بسیار بالا بوده و طول دوره نیز میبایست بیش از حد طولانی باشد تا این اتفاق روی دهد.

بنابراین اگر از دوز‌های متوسط برای دوره ای کوتاه استفاده کنید، احتمال بروز صفات مردانه به شدت پایین می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است که صفات مردانه یک شبه بروز نمیکنند، بلکه فرایندی تدریجی‌ می‌باشد.

در این حالت، برای مثال اگر سینه زنان شروع به کاهش سایز کرد، آنها میتوانند دوز خود را کاهش داده تا از بروز بیشتر صفات مردانه جلوگیری کنند.

به علاوه، بروز صفات مردانه در زنان موقتی می‌باشد. حتی در صورتی‌ که خانوم این علائم را تجربه کند، پس از قطع مصرف آناوار این علائم معکوس میشوند. اما این قانون در مورد صدا صادق نیست و تاثیر آن دائمی می‌باشد.

اما کلفتی‌ صدا اولین مرحله از بروز صفات مردانه نیست، بلکه عارضه جانبی شدید و نادر در میان زنان می‌باشد که ممکن است در اواخر فرایند بروز صفات مردانه خود را نشان دهد. هنگام بروز این عارضه جانبی این امر نشان میدهد که فرد مصرف کننده از مدت‌ها قبل تجربه بروز دیگر صفات مردانه را داشته است.

برای مثال، در یک تحقیق، گروهی از دختران (سن میانگین : ۹ سال) تجربه بروز صفات مردانه از جمله کلفتی‌ صدا و بزرگی‌ کلیتوریس را داشتند. اما این عوارض جانبی پس از یک دوره بسیار طولانی مصرف (۱ سال) خود را نشان دادند.

بنابراین، برای جلوگیری از بروز هرگونه صفات مردانه، مهم است که زنان طول دوره خود را کوتاه حفظ کنند (۴-۶ هفته).

افزایش حساسیت کلیتوریس

در صورت مصرف معقول، آناوار باعث افزایش سایز کلیتوریس نمی‌شود، اما میتواند حساسیت آن را افزایش دهد.

این امر برای زنانی که میل جنسی‌ پایین تری دارند میتواند نکته ای منفی‌ باشد، اما برای زنانی که به طور منظم و فعال رابطه جنسی‌ دارند، این امر میتواند منجر به ارگاسم‌های شدیدتر و تنظیم شده تر شود.

 
آناوار برای زنان

بنابراین، آناوار ممکن است زمان رسیدن به نقطه ارضا در زنان را کاهش دهد.

افزایش میل جنسی‌

به دلیل افزایش سطح تستوسترون حاصل از مصرف آناوار، این امر میتواند میل جنسی‌ زنان را بیشتر کرده و اشتیاق آنها به رابطه جنسی‌ را افزایش دهد.

سطح تستوسترون بیشتر در زنان باعث افزایش میل جنسی‌ آنها میشود و به همین دلیل است که به طور میانگین زنان سیاه پوست به طور طبیعی میل جنسی‌‌ بیشتری نسبت به زنان سفید پوست دارند، زیرا بدن زنان سیاه پوست، تستوسترون بیشتری تولید می‌کند.

این افزایش میل جنسی‌ را عموما نمی‌توان یک نقطه ضعف آناوار محسوب کرد، مگر اینکه خانوم مصرف کننده بخواهد هیچگونه رابطه جنسی‌ نداشته باشد.

عوارض جانبی آناوار

کاهش سطح تستوسترون طبیعی بدن

اغلب تقلبی می‌باشد

افزایش سطح کلسترول

فشار اندک روی کبد

کاهش سطح تستوسترون طبیعی بدن

آناوار باعث میشود تا سطح تولید تستوسترون طبیعی در بدن زنان کاهش پیدا کند. ممکن است این امر به عنوان یک مشکل دیده نشود، اما امکان دارد زنان پس از قطع مصرف تجربه کاهش میل جنسی‌ و تندرستی را داشته باشند.

اگرچه بدن زنان به طور طبیعی تنها مقدار کمی‌ تستوسترون توسط تخمدان‌ها تولید می‌کند، اما همچنان تستوسترون برای زنان هورمونی حیاتی برای عملکرد و تندرستی می‌باشد.

عموما، این افت تندرستی و میل جنسی‌ بیش از حد نیست و زنان میتوانند اقدامی نکرده و همچنان پس از چند هفته تا چند ماه کاملا ریکاوری شوند.

اما زنان همچنین ممکن است از (DHEA) در دوره پاکسازی برای تسریع فرایند ریکاوری تولید تستوسترون طبیعی بدن خود استفاده کنند. عقیده بر این است که نولوادکس نیز میتواند کارامد باشد.

(DHEA) میتواند در ۴ هفته و روزانه ۲۵-۵۰ میلی‌ گرم مصرف شود. نولوادکس را نیز می‌توان ۴ هفته مصرف کرد، به طوری که ۲۰ میلی‌ گرم در هفته اول و کاهش ۵ میلی‌ گرمی‌ در هر هفته بعد از آن.

آناوار اغلب تقلبی می‌باشد!

محصولات تحت عنوان آناوار در بازار سیاه عمدتا تقلبی هستند، بنابراین زنانی که قصد مصرف آناوار یا ماده‌های مشابه را دارند، میبایست یک “ کیت تست “ برای خود تهیه کنند.

این تست میتواند تعیین کند که آیا آناوار در محصول مورد نظر وجود دارد یا خیر. همچنین تست‌های تعیین خلوص نیز وجود دارند که میتواند میزان دوز آناوار را در محصول نشان دهند تا دریابید که دوز ذکر شده روی محصول واقعا حقیقت دارد یا کمتر از آن است.

اما به هر حال، شما میتوانید معمولا دوز مورد نیاز خود را بر اساس نتایج حاصل شده تنظیم کنید.

یک تاکتیک فروشندگان بازار سیاه این است که دیانابول را با بسته بندی آناوار میفروشند. این امر برای زنان مشکل ساز می‌باشد زیرا دیانابول میتواند احتمال بروز صفات مردانه را بسیار افزایش دهد. بنابراین، انجام تست توصیه میشود.

افزایش سطح کلسترول

سطح کلسترول بدن زنان هنگام مصرف آناوار میتواند تغییر کند، به این صورت که سطح کلسترول خوب (HDL) کاهش و سطح کلسترول بد (LDL) گاهی‌ اوقات افزایش پیدا می‌کند.

اما اغلب سطح کلسترول در زنان بیش از حد افزایش پیدا نمیکند، به این دلیل که ذاتا تولید تستوسترون طبیعی در زنان بسیار کمتر از مردان می‌باشد.

اما به هر حال عاقلانه است که زنان سطح کلسترول بدن خود را هنگام مصرف آناوار تحت کنترل داشته باشند، تا فشار خون آنها بیش از حد بالا نرود. هرگونه تغییر در سطح کلسترول پس از قطع مصرف آناوار به سطح نرمال خود باز میگردد.

انجام تمرینات هوازی و اینتروال‌های پر فشار نیز توصیه میشود، زیرا میتوانند به کاهش فشار خون و همچنین چربی‌ سوزی بیشتر کمک کنند.

فشار اندک روی کبد

از آنجایی که آناوار یک استروئید خوراکی (c17-alpha) آلکیل دار شده می‌باشد، بخشی از فرایند پردازش آن در بدن بر عهده کبد می‌باشد. اما به هر حال فشاری که آناوار به کبد وارد می‌کند بسیار کمتر از دیگر استروئید‌ها می‌باشد. همچنین کبد ارگانی‌ بسیار سر سخت و منعطف می‌باشد و اغلب برای اینکه دچار نارسایی شود میبایست فشار بسیار زیادی به آن وارد کرد. (نکته : این دلیل نمی‌شود که کبد خود را تحت فشار قرار دهید).

بنابراین اگر سطح آنزیم‌های کبدی هنگام مصرف آناوار افزایش پیدا کرد، پس از قطع مصرف سطح این آنزیم‌ها بلافاصله به حالت نرمال خود باز میگردند که این امر به دلیل توانایی خود ترمیمی کبد می‌باشد.

اما اگر خانمی سابقه آسیب کبدی داشته یا مقادیر زیادی الکل مصرف می‌کند، پس از مصرف آناوار و دیگر استروئید‌ها باید اجتناب شود.

آناوار چگونه عمل می‌کند؟

دوز رایج آناوار برای زنان ۵-۱۰ میلی‌ گرم در روز می‌باشد.

برخی‌ زنان که خواهان نتایج بیشتری هستند ممکن است دوز خود را تا ۲۰ میلی‌ گرم یا بیشتر افزایش دهند. اما هنگامی که خانمی شروع به مصرف دوز‌های بیشتر از ۱۰ میلی‌ گرم کند، احتمال بروز صفات مردانه به شکل قابل توجهی‌ افزایش میابد.

اگرچه اکثر صفات مردانه میتوانند پس از قطع مصرف آناوار معکوس شوند، اما اگر شما به اندازه کافی‌ دوره‌های آناوار را تکرار کنید، چنین عوارض جانبی در گذر زمان ممکن است دائمی شوند.

بنابراین، مگر اینکه در بلند مدت شبیه مردان شوید، بهترین کار این است که دوز خود را در رنج ۵-۱۰ میلی‌ گرم حفظ کنید. در مقام مقایسه، مردان معمولا میتوانند از دوز‌های بالاتر ۱۵-۲۵ میلی‌ گرمی‌ در روز استفاده کنند.

قرص‌های آناوار در دوز‌های ۲.۵، ۵ یا ۱۰ میلی‌ گرم عرضه میشوند. برای دریافت بهترین نتایج، توصیه میشود که دوز خود را تقسیم کرده و در روز ۲ قرص مصرف کنید. دلیل این امر این است که آناوار دارای نیمه عمر کوتاهی‌ می‌باشد (۹-۱۰ ساعت)، بنابراین برای بهره مندی حداکثری از دوره، باید سطح آناوار در سیستم بدن را دائما بالا حفظ کنید.

بنابراین، اگر بخواهید در روز ۱۰ میلی‌ گرم آناوار مصرف کنید، میتوانید از دو قرص ۵ میلی‌ گرم استفاده کنید. در این حالت، خرید قرص‌های کوچک تر ۵ میلی‌ گرمی‌ نیز آسان تر خواهد بود. اما اگر تنها میتوانید دوز ۱۰ میلی‌ گرم را تهیه کنید، میتوانید یک قرص را به دو نیم تقسیم کرده و آن را به دو دوز تبدیل کنید.

دوره تکی‌ آناوار برای زنان

هفته ۱ : ۵ میلی‌ گرم در روز

هفته ۲ : ۱۰ میلی‌ گرم در روز

هفته ۳ : ۱۰ میلی‌ گرم در روز

هفته ۴ : ۱۰ میلی‌ گرم در روز

هفته ۵ : ۱۰ میلی‌ گرم در روز

این دوره برای زنانی مناسب است که میخواهند برای اولین بار از آناوار استفاده کنند و خواهان نتایج قابل توجهی‌ هستند. در این دوره آناوار به آرامی در طول هفته اول به سیستم بدن معرفی‌ میشود و سپس در هفته‌های بعد دوز آن افزایش پیدا می‌کند.

پس از این دوره اول، زنان میتوانند در دوره بعدی از همان هفته اول از دوز ۱۰ میلی‌ گرم استفاده کرده و طول دوره را نیز به ۶ هفته افزایش دهند.

از آنجایی که در هفته اول ۵ میلی‌ گرم در روز میبایست مصرف شود که نیازمند دو دوز ۲.۵ میلی‌ گرمی‌ خواهید بود، راحت تر است که از خرید قرص‌های ۱۰ میلی‌ گرمی‌ اجتناب کنید.

نکته : آناوار همیشه باید با معده خالی‌ مصرف شود. اگر همراه با وعده غذایی مصرف شود، کارایی آن کاهش میابد که دلیل آن جذب کمتر این ترکیب می‌باشد. دلیل این امر این است که آناوار محلول در چربی‌ بوده و بنابراین اگر در غذای شما چربی‌ غذایی وجود داشته باشد، بخشی از ماده فعال آناوار را قبل از ورود به جریان خون در خود حل می‌کند.

برای کاهش هزینه خرید آناوار سعی‌ بر افزایش جذب آن از طریق مصرف آب گریپ فروت نکنید.

یک ترفند رایج به منظور کاهش هزینه خرید آناوار این است که آن را به جای آب، با ۲۰۰ میلی‌ لیتر آب گریپ فروت مصرف میکنند. آنزیمی در روده‌ها و کبد با نام (CYP3A4) وجود دارد که در تجزیه مولکول‌های خارجی‌ نقش دارد.

بنابراین، هنگام مصرف هرگونه دارو (یا استروئید)، به واسطه وجود (CYP3A4) دوز اصلی‌ به میزان قابل توجهی‌ کاهش میابد. اما گریپ فروت میتواند (CYP3A4) را مهار کند، که این امر باعث میشود تا مقدار بیشتری از ماده وارد جریان خون شود.

تحقیقات نشان داده اند که ۲۰۰ میلی‌ لیتر آب گریپ فروت میتواند به میزان قابل توجهی‌ جذب دارو‌ها را در بدن افزایش دهد، در حالی‌ که برخی‌ تحقیقات نشان میدهند که این کار اثر گذاری دارو را تا ۵ برابر بیشتر می‌کند.

بنابراین، زنانی که در تلاشند تا هزینه دوره آناوار خود را با مصرف آب گریپ فروت کاهش دهند، دوره خود را با روزانه ۲.۵ میلی‌ گرم شروع کرده و سپس هر ۱۲ ساعت ۲۰۰ میلی‌ لیتر آب گریپ فروت به منظور غیر فعال کردن (CYP3A4) مصرف میکنند. انجام این کار به شکل کارامدی باعث میشود تا دوز‌های آنها به شکل قابل توجهی‌ افزایش یابد (احتمالا همان نتیجه دوز ۱۰ میلی‌ گرم را دریافت میکنند). اما به هر حال، این امر ممکن است احتمال بروز صفات مردانه و سمیت کبد را افزایش دهد.

نظر ورزشکار زن در مورد آناوار

ناتالی‌ نیوهارت ورزشکار سابق کراس فیت اعتراف به استفاده از آناوار کرده است. او مدعی بود که انگیزه اش برای انجام این کار یکسان کردن شرایط رقابت برای خودش بوده است، زیرا که حریفان او نیز همگی‌ مصرف کننده استروئید بوده اند.

در زیر نظر صادقانه ناتالی‌ در مورد آناوار و چگونگی‌ تاثیر این استروئید روی بدنش را می‌خواهید :

“ من برای یکسان کردن شرایط رقابت برای خودم تصمیم به مصرف آناوار گرفتم، و اگر واقعا بخواهم با شما صادق باشم، در این زمان بود که کراس فیت تازه برایم بسیار جذاب و مفرح شد. ۲ ماه طول کشید تا تغییرات قابل توجه در من شروع به پدیدار شدن کنند، در ابتدا متوجه شدم که بدنم کم چرب تر و عضلاتم کات تر شده‌اند، و سپس رکورد‌هایم در حرکات تمرینی شروع به افزایش کرد. مثل یک معجزه بود، و حس کردم که باری سنگین از روی شانه‌هایم برداشته شده است. همیشه مشتاق رسیدن به روز‌های رکورد گیری و در مجموع تمرین کردن بودم. نسبت به چند ماه قبل آن شرایطم ۱۸۰ درجه تغییر کرده بود و صادقانه این همان چیزی بود که نیاز داشتم. “

“ همه چیز از جمله سبک تمرین، حجم تمرینی و رژیم غذایی ‌ام همانند سابق بود اما این بار میتوانستم به همان اندازه ای که در تمرینات تلاش می‌کنم نتیجه آن را بگیرم و در نهایت به احترامی که لیاقت آن را داشتم رسیدم. اسپانسر‌ها از همه طرف به سراغم می آمدند، فرصت‌های تمرینی زیادی به سراغم می آمد و همه چیز رو به روال بود. دیگر قانع شده بودم که ۲۰۱۶ قرار است سال من باشد. “

سوال‌های رایج در مورد آناوار

چرا برخی‌ زنان در کنار آناوار از وینسترول نیز استفاده میکنند؟

برخی‌ از زنان مصرف کننده آناوار که خواهان چربی‌ سوزی و عضله سازی بیشتری هستند، از ترکیباتی نظیر وینسترول نیز استفاده میکنند.

برای اکثر زنان این میتواند یک اشتباه بزرگ باشد، زیرا وینسترول به شدت آندروژنیک بوده و بسیار محتمل است که باعث بروز صفات مردانه شود. همچنین وینسترول از آناوار قوی تر بوده و بنابراین عوارض جانبی آن میتواند بسیار شدید تر باشد.

به علاوه، وینسترول چیزی بسیار بیشتر از آناوار را برای شما مهیا نمیکند. تنها میتواند بدن زنان را کمی‌ بیشتر خشک کند و شاید عضله سازی کمی‌ بیشتری انجام دهد.

همچنین مصرف وینسترول پس از آناوار اغلب غیر ضروری می‌باشد زیرا اگر خواهان کاهش بیشتر چربی‌ بدن خود باشید، تنها با رژیم گرفتن میتوانید چربی‌‌های اضافه را از بین ببرید (به جای اینکه از ترکیبات آسیب زننده بیشتری استفاده کنید).

اما بدنسازان زن حرفه ای میتوانند از این قاعده مستثنا باشند، زیرا آنها هراسی از مصرف استروئید‌های قوی تر از آناوار ندارند، زیرا آنها باید با بهترین بدنسازان زن سراسر جهان رقابت کنند و نیازمند افزایش حجم قابل توجهی‌ هستند. اما این زنان از خطرات این کار آگاه هستند و مشکلی‌ با اینکه شبیه مردان شوند ندارند. اما شرایط یک زن معمولی‌ که مصرف کننده آناوار می‌باشد اینگونه نیست.

به منظور رشد بیشتر، بدون افزایش احتمال بروز صفات مردانه مرتبط با وینسترول، برخی‌ زنان ممکن است روی به مصرف سارم‌ها بیاورند.

سارم هایی نظیر تستولون بدون افزایش احتمال بروز صفات مردانه میتوانند فعالیت‌های آنابولیک بدن زنان را افزایش دهند.

آیا آناوار میتواند پریود را متوقف کند؟

پریود در زمان مصرف آناوار میتواند به تاخیر بیفتد (حتی در دوز‌های کوچک)، زیرا این استروئید در تولید طبیعی استروژن و پروژسترون اختلال ایجاد می‌کند.

البته معکوس این هم میتواند رخ دهد، به طوری که آناوار ممکن است باعث پریود زودرس شود.

مدت زمان تا ارائه نتایج

نیمه عمر آناوار ۹-۱۰ ساعت می‌باشد و به سرعت در بدن اثر می‌کند.

بنابراین، زنان در چند هفته پس از مصرف میتوانند انتظار تغییرات قابل توجه در ترکیب بدنی خود را داشته باشند، به این صورت که بدن‌شان کم چرب تر شده و عضلات‌ شان فرم بهتری می‌گیرد. نتایج تا هفته ششم ادامه دارند و سپس پس از آن متوقف میشود.

البته مهم است که بدن در این دوره در شرایط کمبود کالری باشد (عمدتا مصرف مواد غذایی پاک) و تمرینات هوازی و با وزنه نیز به شکل منظم انجام شوند. انجام این کارها اثر آناوار را تقویت کرده و باعث میشود تا مصرف کننده سریع تر نتایج را ببیند.

دوز بالاتر نیز همچنین میتواند سریع تر نتیجه دهد، زیرا اکساندرولون فعال بیشتری وارد جریان خون میشود. برای مثال، زنان ممکن است در ۱۰ روز اول با دوز ۱۰ میلی‌ گرم تغییرات قابل توجهی‌ را ببینند، اما این تغییرات در ۱۰ روز اول با دوز ۲.۵ میلی‌ گرم اندک می‌باشد.

آناوار برای زنان : مزایا و معایب

آناوار در بین زنان بنا به دلایل خوبی‌ یک استروئید محبوب می‌باشد. آناوار برای عضله سازی و چربی‌ سوزی همزمان بسیار خوب عمل می‌کند و تقریبا باعث بروز صفات مردانه در زنان نمی‌شود (در صورت استفاده از دوز‌های متوسط).

تنها نکته منفی‌ در مورد آناوار قیمت بالای آن است که ممکن است هزینه یک دوره آن برای برخی‌‌ها سنگین باشد.

در تحقیقات، دانشمندان پروفایل ایمنی آناوار را “ بسیار خوب “ توصیف کرده‌اند، به صورتی‌ که همچنان این دارو مورد تائید سازمان غذا و دارو بوده تا پزشکان آن را برای بیماران تجویز کنند (در صورت نیاز پزشکی‌ به این دارو).

بنابراین، نگرانی جدی ای در زمینه سلامت بلند مدت هنگام مصرف آناوار وجود ندارد. اما به هر حال اگر زنان از آناوار سو استفاده کنند عوارض جانبی آن میتواند برای بلند مدت باقی‌ بمانند. بنابراین، از دوز‌های بالا و دوره‌های طولانی باید اجتناب کنید.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
3.5/5 - (2 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات