4.3

چند تمرین برای سفت کردن و کوچک کردن سینه ها همراه با عکس

 • بدنسازی بانوان, مقالات بدنسازی
 • 12 آگوست 14
 • محمدرضا امیدی
 • 51,924 بازدید
 • 22 دیدگاه

چند تمرین برای سفت کردن و کوچک کردن سینه ها + عکس

 

 چند تمرین برای سفت کردن و کوچک کردن سینه ها
۱- با توجه به اینکه یکی از سه بافت مهم موجود در سینه ها بافت چربی( fatty tissue  ) می باشد ، ورزش های هوازی و ایروبیک مستلزم مصرف کالری بیشتر است که بدن برای تامین این کالری مورد نیاز از چربی های ذخیره شده در بافت سینه ها ، باسن و رانها استفاده می کند.

انجام تمرینات و ورزش های هوازی و ایروبیک:
هدف : سوزاندن چربی های موجود در بافت سینه ،رانها وباسن.
این تمرینات عبارتند از: دویدن ، شنا ، دوچرخه سواری.  راحت ترین و در دسترس ترین و کم هزینه ترین روش دویدن است . بیاد داشته باشید این تمرینات باید در هفته حداقل ۶بار و هر نوبت حداقل به مدت ۳۰دقیقه انجام پذیرد . طناب زدن نیز از جمله تمرینات و ورزش های هوازی بسیار مفید و ارزان است.
-تمرینات هوازی باید حداقل به مدت ۶هفته و پی در پی انجام شود  تا نتیجه ی مطلوب حاصل گردد.
-بدن انجام تمرینات هوازی گفته شده با انجام تمرینات دیگر به هدف نخواهید رسید.

۲-تمرین پوش آپ( push up ) :
هدف : سفت کردن سینه ها و بهبود وضعیت فیزیکی بدن.

 

 با توجه به اینکه اغلب بانوان به علت ضعف بدنی از انجام تمرین پوش آپ عاجز می باشند ، تمرین پوش آپ دیوار را آموزش می دهیم:
مقابل دیوار با حدود یک قدم فاصله بایستید ، دستها را به سمت جلو و بحالت افقی به سمت دیوار دراز کنید و با کف دستها به دیوار تکیه دهید . به آرامی دستها را از ناحیه ی آرنج خم کرده و صورت را مماس با دیوار قرار دهید و مجدداً به حالت اول برگردید . این تمرین را حداقل ۳۰بار در هر نوبت انجام دهید و با گذشت زمان و افزایش توان فیزیکی بدنتان تعداد آن را افزایش دهید.

 

۳-تمرین پرس سینه( Chest press Exercise)  :
هدف : تقویت عضلات زیر و اطراف سینه و در نتیجه چالاک و استوار کردن سینه ها.

 

 روش ساده ی انجام این تمرین آن است که به پشت روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کرده و کف پاها را روی زمین بگذارید . بازوها را به طرفین باز کنید و آرنج را ۹۰رجه خم کنید ( مطابق شکل ) . دو وزنه در دو دست نگه دارید. به آرامی آن را بالا برده و در همان حال ۵ثانیه نگه دارید و سپس با آرامی پایین آورید.تعداد تمرینات به توان شما بستگی دارد.

مکمل هایی که در کنار هم بهتر عمل میکنند
بخوانید

۴- تمرین فشردن دستها بهم( Isometric Chest Squeeze )
هدف : تقویت عضلات زیر و اطراف سینه و در نتیجه چالاک و استوار کردن سینه ها.

 

 نشسته و دو دست را مطابق شکل به هم فشار دهید و ده ثانیه نگه دارید و دوباره تکرار کنید.

۵-  تمرینات پارالل (dip bars ):
هدف :سوزاندن چربی در ناحیه ی سینه و بالا بردن و چالاک کردت سینه ها با تقویت عضلات فوقانی سینه.

  

 در وسط پارالل و یا چیزی شبیه آن قرار گیرید . با دو دست طرفین پارالل را بگیرید ، پاها را بلند کنید و ضربدری روی هم بگذارید  و به آهستگی بدن خود را بالا بکشید و آسته پایین بیاورید . این تمرین را در حد توان بدنی خود انجام دهید.
-بهترین راه برای گرفتن نتیجه ، تمرین در گروه و زیر نظر مربی تناسب اندام می باشد.

یا از اینکه کدام تمرینات ورزشی این فایده را دارد که سینه ها را سفت کنید خسته شده اید اگر شما هم به در پی جواب همهٔ این پرسش ها هستید مقاله صحیح را انتخاب کرده‌اید.سینه‌ها در سایز و شکل مناسب سبب زیباتر شدن بدن و ایجاد اعتماد به نفس زیادتری در شما میشود.

 

 

آیا تا کنون به این فکر میکردید که عمل جراحی سینه سریعترین راه برای رسیدن به فرم سینه مناسب می‌باشد؟

اگر پاسخ شما بله است همین حالا از فکر کردن به این موضوع دست بکشید.وقتی‌ که پای سینه به میان میاید همیشه به صورت طبیعی به درمان مشکلات آن بپردازید زیرا که عمل‌های جراحی پیامد‌های قابل ملاحظه ای دارند.اما اگر به نکاتی‌ که در این مقاله آورده شده است عمل کنید در عرض یک ماه به سینه هایی سفت و خوش فرم خواهید رسید.

 

راهکار هایی برای سینه هایی سفت در عرض یک ماه

 

اول از همه بیابید که به چه دلیل سینه‌هایتان آویزان است.این امر ممکن است به واسطه از دست دادن وزن،حاملگی‌،شیر دادن و یا دلایل دیگر باشد.اما افزایش سن و نبود ورزش در برنامه هفتگی شما نیز میتواند به طور جدی سفتی سینه‌های شما را به خطر بیندازد.

مواردی که بدن سازان در مورد گلیکوژن باید بدانند
بخوانید

سینه‌های زنان چیزی جز بافت چربی‌ نیست،به همین خاطر است که اگر از رژیم یا از چربی‌ سوز‌ها برای کاهش وزن استفاده کنید روی سینه‌ها نیز تاثیر زیادی می‌گذارد.هنگامی که چربی‌ از زیر پوست از بین میرود پوست حالت خود را از دست میدهد،اما کلاژن است که قابلیت ارتجاعی پوست را حفظ می‌کند.بدن این ماده را تا سنین ۲۴-۲۵ سالگی به طور طبیعی تولید می‌کند.از غذاهای حاوی کلاژن به مقدار مناسب باید استفاده کنید.

 

۱) سینه هایی سفت با ورزش کردن

 

دلیل این که ورزش برای شما مناسب می‌باشد این است که سینه‌ها از بافت چربی‌ هستند که در زیر این بافتها عضلات سینه ای قرار گرفته اند.شما با انجام تمرینات مربوط به سینه این عضلات را تقویت کرده و باعث میشود سینه شما به طور طبیعی بزرگ و سفت به نظر بیاید.هیچ چیز مثل تمرینات استقامتی باعث سفت شدن سینه‌ها نمی‌شود.همچنین به تمرینات خود نیز مقداری وزنه بیفزائد.

در ادامه به بیان برخی‌ تمرینات مربوط به سینه می‌پردازیم:

 

قفسه سینه-پارالل نیز میتواند کمک کننده باشد-پرس سینه دمبل-پرس سینه هالتر

 

۲) استفاده از کرم‌های سفت کننده سینه

 

در کنار یک تغذیه مناسب و تمرین منظم استفاده از کرم‌های سفت کننده سینه نیز میتواند باعث نتیجه گیری سریعتر شود.

استفاده از این کرم‌ها دو بار در روز مطمئنا به شما کمک بسیاری خواهد کرد و بهترین راه این است که مقدار مناسب را در کف دست خود ریخته و به آرامی با حرکات دایره ای رو به بالا سینه‌های خود را ماساژ دهید.

 

۳) کلاژن برای داشتن سینه هائی سفت

 

همانطور که قبلا اشاره کردیم کلاژن به طور طبیعی در بدن ساخته شده و باعث حفظ قابلیت ارتجاعی پوست میشود.اما همزمان با افزایش سن میزان ساخت این ماده نیز کمتر شده و پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست میدهد.بعضی‌ از غذا‌های غنی از کلاژن شامل مرغ،گوشت بدون چربی‌ و هر نوع میوه و سبزیجات قرمر رنگ می‌باشد.ویتامین سی‌ نیز وقتی‌ پای ساخت کلاژن و ترمیم بافت‌های چربی‌ به میان میاید بسیار مهم است.

بهترین روش برای پیشرفت در عضلات ضعیف تر و دیر رشد
بخوانید

 

۴) استفاده از سینه بند مناسب باعث سفت به نظر رسیدن سینه‌ها میشود

 

استفاده از سینه بند مناسب نیز میتواند باعث تفاوت شود،سایز سینه بند مناسب خود را پیدا کنید.تحقیقات نشان میدهد که اکثر زنان از سینه بند‌های با سایز نامناسب استفاده میکنند.

هزینه خرید خود برای سینه بند را افزایش داده و سعی‌ کنید بهترین نوع آن را خریداری کنید.استفاده از سینه بند متناسب باعث محدودیت در شلی و آویزان بودن سینه‌ها و جلوگیری از ظاهر بد آن هنگام لباس پوشیدن میشود.

 

نکته مهم: هنگام خواب حتما سینه بند خود را باز کنید،سینه‌ها نیاز به هوای تازه دارند و همچنین باید به حالت اولیه خود نیز برگردند.این کار همچنین باعث کاهش ابتلا به سرطان سینه نیز میشود.

 

۵) استفاده از آب درمانی

 

آب درمانی روش منحصر به فردی برای سفت شدن سینه‌ها است.تمام چیزی که نیاز دارید آب است.با این عمل شما باعث افزایش جریان خون در پوست شده که باعث کمک در فرایند سازندگی کلاژن و حفظ قابلیت ارتجاعی آن میشود.

پروتئین‌های پوست که از این روش ساخته میشوند باعث بزرگی‌ و سفتی سینه‌ها میشود،راه پیشنهادی این است که شما هنگام حمام کردن مکرر از آب داغ و سرد استفاده کنید.برای ۳۰ ثانیه سینه‌های خود را زیر آب داغ بگیرید و بلافاصله به مدت نصف آن زمان یعنی‌ ۱۵ ثانیه با آب سرد این عمل را انجام دهید.برای ۸-۱۰ دقیقه این فرایند را تکرار کنید،از آب داغی‌ که با آن احساس راحتی‌ و آرامش دارید استفاده کنید و با آب سرد این فرایند را به پایان برسانید.برای نتیجه گیری حداکثری این کار را روزانه انجام دهید.

 

در این مقاله ما برای داشتن سینه هایی سفت در مورد ورزش،کلاژن،کرم‌های سینه،انتخاب سینه بند مناسب و آب درمانی بحث کردیم.برای داشتن سینه هایی سفت تر حداقل یکی‌ از این روش‌ها را انجام دهید و اگر به طور همزمان همهٔ این راه کارها را انجام دهید به سرعت شاهد تغیرات شگفت انگیز در سینه‌های خود خواهید بود.همیشه خود را با انگیزه حفظ کنید و خواهید دید که در عرض یک ماه به تغییرات قابل توجهی‌ در سینه‌های خود خواهید رسید.

منبع-https://edcoan.ir/

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
دیدگاه کاربران 22

 • غزاله 15 دسامبر 14

  سلام
  اسم کرمهای معروف برای سفت کردن سینه رو لطفا برام بفرستید
  با تشکر

  پاسخ
  • هه 05 جولای 16

   کاندوم

   پاسخ
 • بهرام 13 فوریه 15

  سلام سینه های من خیلی شل هستن چربی دارن میخواهم که سفت کنم لطفا مرا همراهی کنید تشکر

  پاسخ
  • admin 13 فوریه 15

   از فروم سمت راست در خواست خود را ارسال نمائید

   پاسخ
 • زهرا 26 مارس 15

  سلام سوتین اسفنجی هم سینه را کوچک میکنه؟؟؟؟

  پاسخ
  • admin 26 مارس 15

   گزارشی برای این موضوع ارائه نشده است.

   پاسخ
 • رها 04 آوریل 15

  سلام سینه های من خیلی بزرگ هستند آیا واقعا این ها موثر هستند؟

  پاسخ
  • admin 05 آوریل 15

   اگر تمرینات را مداوم و با دقت انجام دهید 100% جواب میگیرید

   پاسخ
 • ساره 10 آوریل 15

  سلام سینه های من شل واز هم فاصله دارندمیخام سفت ونزدیک بهم باشند ب نظر شما چ کار کنم؟

  پاسخ
  • admin 10 آوریل 15

   بخش بانوان سایت را مطالعه کنید

   پاسخ
 • زری 19 آوریل 15

  سلام سینه های من بخاطر از دس دادن وزن دچار بحران شده پوستم خراب شده چکار کنم از 22 سالگی اینطور شده و من الان 26 سالم هس دیگه امیدی نداارم بدنسازی هم کردم نتیجه نگرفتم توروخدا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • admin 19 آوریل 15

   از فرم درخواست مشاوره و تمرین استفاده نمائید 100% مشکلتون حل میشه

   پاسخ
 • امید 30 آگوست 15

  سلام.خسته نباشید. 33سال دارم دچار ژنیکوماستی شدم. میخواستم بدونم با ورزش مشکلم حل میشه؟ چقدر زمان میبره؟ چه تمریناتی باید انجام بدم؟ لطفا راهنمایی کنید. باتشکر

  پاسخ
 • امید 11 سپتامبر 15

  چرا جواب نمیدید؟

  پاسخ
  • محمد 18 سپتامبر 15

   ایمیل بزنید

   پاسخ
 • elyas 07 فوریه 16

  چرا این صفحه فیلتره؟؟!!!
  :/
  ممنون

  پاسخ
 • reza 17 ژوئن 16

  سلام من بدنسازی میرم اما سینه هام رو ب جلو اند لطفا راهنمایی کن اینم ایمیلم rezareza1327@yahoo.com

  پاسخ
 • reza 17 ژوئن 16

  شیش تیکه هم هست

  پاسخ
 • مریم بختیاری 14 ژوئن 19

  سینه های من درشت وسفت وبالاس وآرزومه کوچیک بشه چیکارکنم آیاکرمهای کوچک کننده تاثیر داره؟

  پاسخ
 • ... 15 جولای 20

  سلام ترک هایروی پوست سینه رو چطور از بین ببریم میشه لطف کنید بگید!!!

  پاسخ
  • محمدرضا امیدی 29 جولای 20

   واقعه بینان اگر بخوایم جواب بدیم باید بگیم شما بصورت طبیعی خیلی سخت میتوانید این ترک هارو از بین ببرید . اگر ناشی از افزایش حجم باشه خود به خو بدون هیچ گونه کاری طی چند هفته محو میشه ولی اگر از کاهش وزن باشه کار سخت میشه و بهتره به مراکز زیبایی مراجعه کنید

   پاسخ