وینسترول
4.9

وینسترول

  • استروئیدها
  • ۲ تیر ۹۳
  • محمدرضا امیدی
  • 17,170 بازدید
  • 2 دیدگاه
این دارو در فرمهای خوراکی و تزریقی عرضه میشود که در برخی کشورها با نام ژنریک استانوزولول (Stanozolol)نیز شناخته می شود که stanozolol در حقیقت ماده موثر آن است.
این دارو از پر مصرف ترین استروئیدهای جهان میباشد که استفاده کنندگان نوع تزریقی آنرا نسبت به نوع خوراکی بیشتر ترجیح می دهند و این موضوع دو دلیل اصلی دارد:
1-در نوع خوراکی بدلیل اینکه باید از دزهای بالا استفاده شود دچار دردهای شکمی میشوند.
2-قیمت بالای قرصهای وینسترول

البته در نوع خوراکی میتوان با مصرف روزانه X تاY میلی گرم در دو وعده مساوی صبح و عصر علاوه بر افزایش قدرت جذب از دردهای شکمی هم کاست و به همان نتیجه مطلوب رسید.
این دارو هم از مشتقات تستوسترون است و فقط برای مصارف دامپزشکی تهیه می شود.اثرات آندروژنیکی این دارو بسیار کم است و در دزهای بالا اثرات جبران ناپذیری روی کبد بر جای میگذارد.
احتباس آب و املاح با مصزف این دارو بندرت اتفاق می افتد و باعث ایجاد حجم عضلانی مطلوب و خشک و کاملا مانگار میشود.
این دارو بصورت قرصهای 2و5 میلی گرمی و آمپولهای 50mg/ml و 100mg/ml در بازار
موجود است.
شرح کامل:
وینسترول و استانوزول یك استروئید تركیبی خیلی مشهور برای چرخه های مقطعی است .
در حالی كه تعدادزیادی از مردم برای استفاده از دیانابول تلاش می كنند و یا حتی سعی می كنند برای چرخه های مقطعی از آنادرول ( anadrol ) استفاده كنند .
در حقیقت من هرگز از كسی استفاده از استانوزول را برای چرخه های مقطعی نشنیده بودام .
استانوزول یك دارو مقطعی است .افراد كمی برای استفاده از آن در چرخه های اصلی بحث خواهند كرد این دارو به معین یك تركیب موثر برای آنمی نیست و بنابراین ، كسی می تواند به طور صحیح فرض كند كه نقش آن در چرخه های اصلی خیلی محدود و كم است .
استفاده و كاربرد جدیدی برای وینسترول در هر چرخه یا دوره داروی می توان برای استفاده آن در دوزهای خیلی محدود به منظور كاهش shbg به كار برد .
یكی از ویژگی های وینسترول توانای آن برای كاهش shbg بیش از دیگر استروئیدهاست .
یك دوزه mgkg به طور قابل توجهی shbg را كاهش داد . كه همین دوز می تواند به نوبت ، میزان تستوسترون را در بدن افزایش دهد .
هرچند كه با 99% از استروئیدها ، با ید به یاد داشت كه سطح هورمونی بدن شما تغییر خواهد كرد چنانچه با حركت هر یك از اجزا ئ مكمل تستوسترون ( یعنی انجام یك آزمایش در یك دوره داروی شامل وینسترول ) .
این دارو برای جلوگیری از عدم كار غدد جنسی تضمین شده است .
اثرات جانبی وینسترول و استانوزول افزودن این دارو به چرخه ای داروی اصلی می تواند مشكل ساز باشد ، چنانچه استانوزول یك تركیب 17aa است ، به این معنی كه آن با اولین عبور كردن از كبد شما بدون از بین رفتن تغییر می كند این حالت از آن یك داروی فعال به وجود می آورد ، بنابراین بسیاری از مردم قرص های را انتخاب می كنند كه هم از شركت های داروی قابل دسترس هستند و هم از لابراتوارها .
متسفانه ، از آنجای كه این داروی تركیبی 17aa است در حقیقت كبد را زهرآگین می كند ، استانوزول دارای یكی از سمی ترین تركیبات استروئیدی است .این حالت یعنی زهر آگین شدن كبد ، نتیجه اضافه كردن آن به چرخه دارویی اصلی است كه می تواند مشكل ساز باشد .
به طور كلی یك چرخه دارویی اصلی را خیلی سنگین خواهد كرد ، و مقدار زیاد استفاده از آن باعث افزایش سمی شدن خواهد شد . این دارو همچنین دارای نتایج نا مطلوبی بر كلسترول است ، و مقدار6mgs از استانوزول را می توان برای كاهش hdl به 33% و افزایش LDL به 29% به كاربرد . بزرگ شدن قلب حتی در مقدارهای كم از این دارو می تواند مربوط به مصرف وینسترول با شد بنابراین ، تعداد زیادی از مردم از خوردن آنها به طور چرخه های دارویی خودداری می كند .
به طور كلی پذیرفته شده است كه به علت سمی بودن استانوزول استفاده از آن را بایستی به 6 هفته محدود كرد افراد زیادی آن را برای 12 هفته بدون ایجاد هیچ گونه مشكلی مصرف كنند.
اثرات استفاده از وینسترول و استانوزول ،
به طور كلی افراد می گویند احساس خشكی در مفاصل شان در هنگام استفاده از این دارو دارند و همچنین رروی هم رفته این خشكی یك حالت مقدماتی به نظر می رسد این خشكی می تواند به علت اثر فشار اسمزی معكوس باشد ، البته این گمان است اماافراد احساس خشكی بیشتری در ناحیه ای كه تزریق انجام می شود دارند .
گزارش های مختلف و زیادی در باره ای استحكام تاندون و استانوزول حتی در مجلات پزشكی وجو دارد برخی می گویند كه تاندون ها را ضعیف می كند ، دیگران می گویند تاندون ها را قوی می كند ( و برخی هم از طریق اینترنت به وسیله معلم های زیادی شایعه می كنند كه تاندون ها را به طور ناصاف متغیر قوی می كند ، به طوری كه احتمال صدمه دیدن به آنها زیاد است ) . به همین علت ممكن است همین ضعف تاندون ها بهترین چیزی باشد كه ورزشكاران دیگر از آن استفاده نكنند این دارو به طور معین نشان داده است كه می تواند در بعضی بیماری های مزمن استخوانی با القای گلوكوكورتیكوئید مفید باشد همچنین دارای ویژگی ها تولید كلاژن تیزی می باشد .
اما با همه این مشكلات ، ورزشكاران مشكلات زیادی را با مفاصل شان تحمل كرده اند زیرا از استانوزول استفاده می كرداند .
چنانچه قبلا هم شرح داده شد این یك تركیب منحصر به فرد است كه هم به صورت تزریقی و هم به صورت دهانی در بازار قابل دسترس می باشد . حالت های هر دو شامل تركیبات مشابه است اما تزریق این دارو نسبت به خوردن آن بهتر است ، بنابراین یكی می تواند روی هم همه برای این نوع تركیبات خیالاتی داشته باشد .
تزریق آن نیز دارای مزایای جلوگیری از اولین عبور از طریق كبدتان هست پس لطفا كبد خودتون را تحت فشار قرار ندهید .

برای خرید این استروئید به فروشگاه مکملهای بدنسازی ارجینال استروئیدفا مراجعه کنید

 

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
4.9/5 - (9 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات