مولتی ویتامین
4.9

مولتی ویتامین

  • مکملهای ضروری بدنسازی
  • 16 ژانویه 19
  • سایت بدنسازی مکملها
  • 2,504 بازدید
  • بدون دیدگاه

همه چیز درباره مولتی ویتامین

هنگامی که شما درباره مکملها فکر می‌کنید، اولین مواردی که به ذهنتان خطور می‌کند چه می‌باشد؟ پروتئین وی، نیتریک اکسید، کراتین، چربی‌ سوزی‌ها یا شاید یک چیز دیگر؟ اینها مکمل هایی هستند که همه جا تبلیغات آنها صورت می‌گیرد. اما اگر به شما بگویم که مهم‌ ترین مکملی که باید آن را مصرف کنید در این لیست نیست چه؟ آیا میتوانید حدس بزنید که منظورم کدام مکمل است؟ بگذارید به شما بگویم. حرف من در مورد همان مولتی ویتامین ساده می‌باشد. همانی که از کودکی مصرف میکردید و اکنون نیز شاید در حال مصرف آن باشید. اما اگر این مکمل را مصرف نمیکنید برای رسیدن به اهداف فیتنسی خود بهتر است این شرایط را سریعا تغییر دهید.

 

مولتی ویتامین چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

به منظور اینکه بدن انسان در یک روز عادی تمام وظایف خود را انجام دهد، باید طیف وسیعی از مواد مغذی حیاتی در اختیار آن قرار بگیرد. کمبود در هر کدام از این ویتامین‌ها و مواد معدنی حیاتی میتواند باعث اختلال در گذرگاه‌های متابولیکی شده که نتیجه آن کاهش عملکرد سریع می‌باشد. مشخصا این چیزی نیست که شما خواهان آن باشید!

مصرف یک مولتی ویتامین-مولتی مینرال با کیفیت و تاثیر گذار ممکن است بتواند حضور این مواد مغذی حیاتی در بدن را برای انجام هزاران واکنش متابولیکی تضمین کند. بدنسازان، ورزشکاران و افرادی که یک سبک زندگی‌ فعال را در پیش گرفته‌اند حتی نیاز بیشتری به این مواد مغذی نسبت به افراد عادی و غیر فعال دارند. بنابراین اگر فکر می‌کنید که خرید اولین مولتی ویتامینی که می‌بینید قرار است همه چیز را برای شما فراهم کند بهتر است دوباره فکر کنید.

کراتین چیست و چه کاربردی دارد

 

پایه یک برنامه خوب از مصرف مکمل ها

مولتی ویتامین‌ها معمولا به عنوان مکملی که بتواند شما را در افزایش قدرت در پرس سینه کمک کند تبلیغ نمیشوند. از همین رو، مردم هنگام خرید آن معمولا به دنبال بهترین گزینه برای خرید نیستند. اما باید بدانید هیچکس یک میز بدون پایه را نمیخرد. هیچگاه کسی‌ یک خانه بدون فونداسیون خوب را نمیسازد. بنابراین هیچکس نباید بدون قرار دادن یک مولتی ویتامین مناسب در برنامه غذایی خود به عنوان فونداسیون و پایه رژیم خود، برنامه ای برای تناسب اندام خود طراحی کند.

بدون مولتی ویتامین، من اینطور قانع شده‌ام که مصرف دیگر مکمل‌ها نیز آن چنان تاثیر گذار نخواهد بود. مولتی ویتامین نه تنها فونداسیون یک استراتژی غذایی مناسب می‌باشد، بلکه باید اولین چیزی باشد که به آن توجه می‌کنید. اولین کاری که صبح هنگام برخواستن از خواب انجام میدهید باید مصرف مولتی ویتامین باشد. بعد از مصرف آن شما آماده خواهید بود که هر برنامه ای که قصد انجامش را دارید انجام دهید. اگر تمرینات پر فشاری را انجام میدهید، پس با مصرف مولتی ویتامین بلافاصله پس از اتمام تمرین میتوانید ریکاوری سریعتر بدن خود را حمایت کنید.

 

یک مولتی ویتامین متشکل از چه چیزی می‌باشد؟

برخی‌ از مولتی ویتامین‌ها دارای تفاوت‌های اندک با دیگر محصولات هم رده هستند، اما به طور کلی‌، یک مولتی ویتامین تشکیل شده از یک سری ویتامین‌ها و مواد معدنی خاص می‌باشد. اگرچه بین ویتامین‌ها و مواد معدنی تفاوت هایی وجود دارد اما آنها اغلب در یک بسته بندی به نام مولتی ویتامین عرضه میشوند.

بی سی ای ای (BCAA) چیست ؟

 

۱) ویتامین ها

ویتامین‌ها ارگانیک هستند. آنها از مواد معدنی پیچیدگی‌ بیشتری دارند. بدن برای زنده ماندن نیازمند تمام ویتامین‌ها می‌باشد. ویتامین‌ها با کنترل واکنش‌های شیمیایی درون بدن به تبدیل غذا به انرژی و بافت‌های زنده کمک میکنند. این ویتامین‌ها یا محلول در آب هستند که باید روزانه مصرف شوند زیرا آنها در بدن ذخیره نمیشوند (ویتامین ث و تمام ویتامین‌های گروه ب) و یا محلول در چربی‌ هستند که بدن ذخیره میشوند (ویتامین آ، ویتامین د، ویتامین ای و ویتامین ک).

ویتامین‌ها در برابر گرما، نور و عوامل شیمیایی آسیب پذیر هستند، بنابراین آماده سازی غذاها، فراوری کردن و ذخیره آنها باید به شکل مناسبی صورت پذیرد تا ویتامین‌های آن حفظ شود و وعده غذایی شما دارای ارزش بالائی باشد.

 

۲) مواد معدنی

مواد معدنی غیر ارگانیک هستند. آنها از لحاظ ساختار شیمیایی بسیار ساده تر از ویتامین‌ها هستند. آنها در فرایند تهیه مواد غذایی ثبات بیشتری نسبت به ویتامین‌ها دارند. مواد معدنی در دو دسته ماکرو (کلسیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، کلراید، منیزیم و سلفور) و میکرو (آهن، ید، روی، کرمیم، سلنیم، فلوراید، مولیبدنوم، مس و منگنز) طبقه بندی میشوند. بدن به مواد معدنی ماکرو در روز بیش از ۱۰۰ میلی گرم نیازمند است. اما برای مواد معدنی میکرو تنها نیازمند مقدار اندکی‌ از آنها می‌باشد. مواد معدنی همچنین در تولید هورمون‌های ضروری به کار میروند.

 

همه چیز به اینجا ختم نمی‌شود

همه چیز تنها ختم به ویتامین‌ها و مواد معدنی در مولتی ویتامین‌ها نمی‌شود. فاکتور‌های دیگری نیز هستند که باید مد نظر قرار دهید. زنان و مردان هر کدام بر اساس نیاز روزانه بدنتشان نیازمند مواد مغذی متفاوتی از هم هستند. بنابراین، مولتی ویتامین‌های مخصوص آقایان و بانوان با هم فرق دارند.

ویتارگو چیست

در مولتی ویتامین‌های مردانه احتمال وجود عصاره نخل اره ای (saw palmetto) نیز وجود دارد که میتواند از سلامت پروستات حمایت کند. همچنین در برخی‌ فورمول‌های مردانه دیگر امکان وجود موادی نظیر گرده لیوه (horny goat weed) و (DHEA) نیز وجود دارد که باعث حمایت از تولید تستوسترون میشوند. مولتی ویتامین‌های زنانه دارای فورمول هایی هستند که بیشتر تمرکز آنها در حفظ سلامت پوست، ناخن و مو می‌باشد. همچنین مولتی ویتامین هایی برای زنان باردار وجود دارد که به سلامت جنین کمک می‌کند.

همچنین مولتی ویتامین هایی هستند که برای کودکان مفید هستند. مولتی ویتامین‌های کودکان مخصوص آنها ساخته شده است تا به رشد روزانه آنها کمک کند. کودکانی که از مولتی ویتامین استفاده میکنند دارای تمرکز بهتر در مدرسه هستند و کمتر دچار مریضی میشوند. همچنین برخی‌ مولتی ویتامین‌های مخصوص نوجوانان نیز وجود دارد زیرا که بدن آنها در مرحله بلوغ می‌باشد و نیاز متفاوتی به ویتامین‌ها و مواد معدنی دارند. رشد بدن در طول دوره نوجوانی بسیار قابل توجه است بنابراین رساندن مواد مغذی حیاتی برای رشد مناسب بدن بسیار با اهمیت است. یک مورد دیگر هم هست که باید مد نظر قرار دهید. شما میتوانید مولتی ویتامین‌ها را در فرم قرص یا کپسول مصرف کنید و اگر طرفدار این دو فرم نیستید میتوانید از فرم مایع یا قرص‌های جویدنی مولتی ویتامین‌ها بهره ببرید. شما بر اساس نوع نیاز مخصوص به خودتان میتوانید محصولات با کیفیت زیادی را یافت کنید.

 

 

 

مولتی ویتامین

مولتی ویتامین

خرید مولتی ویتامین از فروشگاه مکملهای بدنسازی
  • 175000 تومان
  • 19000 تومان
سفارش محصول
نویسنده:
سایت بدنسازی مکملها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات