فرمبولون
4

فرمبولون

 • استروئیدها
 • 18 جولای 19
 • حسام رضائی
 • 1,002 بازدید
 • 4 دیدگاه

فرمبولون استرویدی است که با دیگر استروئید‌ها به طریقی فرق می‌کند. ماده فرمبولون در انواع مختلفی‌ برای استفاده وجود دارد. برای ورزشکاران تنها فرم تزریقی آن مورد توجه است. به دلیل تاثیرات آنابولیک، فرمبولون معمولا برای استفاده به عنوان یک استروید توسط ورزشکاران زیاد مناسب نمیباشد. اما در بدنسازی، ارزش این استروئید بسیار بالا بوده و به شکل رایجی از آن استفاده میشود، زیرا که این استروئید به دلیل ویژگی‌‌های نامتعارف خود میتواند باعث افزایش قطر و حجم عضلات در کوتاه‌ ترین زمان شود. اما این امر چگونه ممکن است؟ فرمبولون ماهیچه محل تزریق را تحریک می‌کند. در این حالت ماهیچه از خود دفاع می‌کند یا به عبارتی در مقابل این التهاب موضعی واکنش نشان میدهد.

نتیجه این امر تجمع مایعات در بافت از سیستم لنفاوی می‌باشد که باعث تورم و بزرگی‌ ماهیچه محل تزریق میشود. به منظور اینکه در اینجا سوبرداشتی نشود یک بار دیگر به صراحت باید بگویم که این تجمع مایعات زیر پوست نمیباشد، بلکه واقعا در خود بافت ماهیچه ای می‌باشد. در اینجا همچنین باید شفاف شود که چرا همه فرم‌های فرمبولون نمی‌تواند برای بدنسازان نتایج مشابهی را داشته باشد.

از آنجایی که التهاب به شکل طبیعی دردناک است، هر ویال فرمبولون در خود دارای ۲۰ میلی‌ گرم لیدوکایین نیز می‌باشد که یک مسکن ضعیف است. خود تزریق دردناک نیست اما حدود یک روز ناحیه محل تزریق درد را حس خواهد کرد و برای فرد مصرف کننده این امر خوشایند نیست. از آنجایی که این ماده در آب حل میشود، تاثیر فرمبولون محدود می‌باشد به شکلی‌ که پس از حدود یک روز تورم رو به کاهش می‌گذارد و حداکثر پس از ۴-۵ روز سایز عضله به حالت نرمال خود باز میگردد.

۵ استرویید برتر برای بدنسازی
بخوانید

به همین دلیل، بدنسازان معمولا از فرمبولون ۷-۱۴ روز قبل از مسابقات به منظور شکل دادن به عضلانی که عقب افتاده اند استفاده میکنند. به منظور اینکه تورم ماهیچه کاهش پیدا نکند، از این استروید معمولا روزانه استفاده میشود. ماهیچه‌های کوچک تر نظیر جلو بازو، پشت بازو و سرشانه‌ها و همچنین ساق پا مکان‌های مناسبی برای تزریق هستند و نسبت به دیگر عضلات ترجیح داده میشوند.

در طول یک دوره ۱-۲ هفته ای یک رشد موقتی ۱-۱.۵ اینچی‌ در دست‌ها و ساق‌های پا میتواند حاصل شود. حداکثر در آن واحد به دو یا سه گروه عضلانی مختلف تزریق انجام میشود. اغلب فرد ورزشکار با تزریق ۱ میلی‌ لیتر شروع می‌کند و در روز‌های بعد آن را به ۲ میلی‌ لیتر برای هر عضله افزایش میدهد. برای این هدف معمولا فرمبولون را با سرنگ‌های مخصوص تزریق انسولین تزریق میکنند. از آنجایی که فرمبولون بسیار کارامد است در بین زنان نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است.

همچنین ثابت شده است که فرمبولون به عنوان یک استروئید محلول در آب میتواند به ورزشکاران در رسیدن به عضلاتی سخت تر در طول دوره آمادگی برای مسابقات کمک کند. برخی‌ بدنسازان از فرمبولون در طول بازه‌های زمانی‌ طولانی تر در اینتروال‌های منظم (معمولا ۲ میلی‌ لیتر هر ۵-۷ روز) به منظور تحریک عضلات سر سرخت و لجوجی نظیر عضلات دست یا ساق پا استفاده میکنند. جدایی از ایجاد درد در ناحیه محل تزریق و در برخی‌ موارد فرم گیری عجیب ماهیچه، فرمبولون دارای عارضه جانبی جدی دیگری نمیباشد. یافتن فرمبولون در بازار سیاه نیز کار آسانی نمیباشد.

محتوای این مقاله محافظت شده میباشد
نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
دیدگاه کاربران 4

 • بهزاد 18 جولای 19

  خیلی خیلی خیلی ممنونم خیلی لطف میکنید بهترین سایت بدنسازی و مرجع تخصصی استروئید 100% این وبسایت
  مطالبی که میگذارید هیچ جا پیدا نمیشه.
  فقط یه چیزی کل دانشجویای ما و هم دانشگاهیام مرجعشون
  وبسایت شماس .خدا خیرتون بده که بدون چشم داشت و بهترین مطالبو میزارید .من و کل دوستام از شما متشکریم
  مکملها دات آی آر بدون شک بهترینه بهترین این ورزشه مرسی

  پاسخ
  • حسام رضائی 18 جولای 19

   لطف دارید دوست عزیز

   پاسخ
 • سوده 29 جولای 19

  سلام‌وقتتون بخیر ممنونم بابت کانال عالی ومطالب عالیتون‌واقعن برای من که مربی هستم بسیار کارامد بوده و‌از اطلاعات شما برنامه نویسی خودمو بهتر انجام دادن وبه حجم باورنکردنی رسیدم‌که دوسش دارم خواستم تشکر ویژه از شما کنم بابت این همه لطف و‌محبت شما موفق باشیدو‌سربلند

  پاسخ
  • حسام رضائی 29 جولای 19

   لطف دارید دوست عزیز ما هم خوشحال میشیم افرادی مثل شما به موفقیت‌های چشمگیری میرسند همیشه موفق و سلامت باشید

   پاسخ