فرمبولون
4

فرمبولون

  • استروئیدها
  • ۲۷ تیر ۹۸
  • حسام رضائی
  • 1,732 بازدید
  • 4 دیدگاه

فرمبولون استرویدی است که با دیگر استروئید‌ها به طریقی فرق می‌کند. ماده فرمبولون در انواع مختلفی‌ برای استفاده وجود دارد. برای ورزشکاران تنها فرم تزریقی آن مورد توجه است. به دلیل تاثیرات آنابولیک، فرمبولون معمولا برای استفاده به عنوان یک استروید توسط ورزشکاران زیاد مناسب نمیباشد. اما در بدنسازی، ارزش این استروئید بسیار بالا بوده و به شکل رایجی از آن استفاده میشود، زیرا که این استروئید به دلیل ویژگی‌‌های نامتعارف خود میتواند باعث افزایش قطر و حجم عضلات در کوتاه‌ ترین زمان شود. اما این امر چگونه ممکن است؟ فرمبولون ماهیچه محل تزریق را تحریک می‌کند. در این حالت ماهیچه از خود دفاع می‌کند یا به عبارتی در مقابل این التهاب موضعی واکنش نشان میدهد.

نتیجه این امر تجمع مایعات در بافت از سیستم لنفاوی می‌باشد که باعث تورم و بزرگی‌ ماهیچه محل تزریق میشود. به منظور اینکه در اینجا سوبرداشتی نشود یک بار دیگر به صراحت باید بگویم که این تجمع مایعات زیر پوست نمیباشد، بلکه واقعا در خود بافت ماهیچه ای می‌باشد. در اینجا همچنین باید شفاف شود که چرا همه فرم‌های فرمبولون نمی‌تواند برای بدنسازان نتایج مشابهی را داشته باشد.

از آنجایی که التهاب به شکل طبیعی دردناک است، هر ویال فرمبولون در خود دارای ۲۰ میلی‌ گرم لیدوکایین نیز می‌باشد که یک مسکن ضعیف است. خود تزریق دردناک نیست اما حدود یک روز ناحیه محل تزریق درد را حس خواهد کرد و برای فرد مصرف کننده این امر خوشایند نیست. از آنجایی که این ماده در آب حل میشود، تاثیر فرمبولون محدود می‌باشد به شکلی‌ که پس از حدود یک روز تورم رو به کاهش می‌گذارد و حداکثر پس از ۴-۵ روز سایز عضله به حالت نرمال خود باز میگردد.

به همین دلیل، بدنسازان معمولا از فرمبولون ۷-۱۴ روز قبل از مسابقات به منظور شکل دادن به عضلانی که عقب افتاده اند استفاده میکنند. به منظور اینکه تورم ماهیچه کاهش پیدا نکند، از این استروید معمولا روزانه استفاده میشود. ماهیچه‌های کوچک تر نظیر جلو بازو، پشت بازو و سرشانه‌ها و همچنین ساق پا مکان‌های مناسبی برای تزریق هستند و نسبت به دیگر عضلات ترجیح داده میشوند.

در طول یک دوره ۱-۲ هفته ای یک رشد موقتی ۱-۱.۵ اینچی‌ در دست‌ها و ساق‌های پا میتواند حاصل شود. حداکثر در آن واحد به دو یا سه گروه عضلانی مختلف تزریق انجام میشود. اغلب فرد ورزشکار با تزریق ۱ میلی‌ لیتر شروع می‌کند و در روز‌های بعد آن را به ۲ میلی‌ لیتر برای هر عضله افزایش میدهد. برای این هدف معمولا فرمبولون را با سرنگ‌های مخصوص تزریق انسولین تزریق میکنند. از آنجایی که فرمبولون بسیار کارامد است در بین زنان نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است.

همچنین ثابت شده است که فرمبولون به عنوان یک استروئید محلول در آب میتواند به ورزشکاران در رسیدن به عضلاتی سخت تر در طول دوره آمادگی برای مسابقات کمک کند. برخی‌ بدنسازان از فرمبولون در طول بازه‌های زمانی‌ طولانی تر در اینتروال‌های منظم (معمولا ۲ میلی‌ لیتر هر ۵-۷ روز) به منظور تحریک عضلات سر سرخت و لجوجی نظیر عضلات دست یا ساق پا استفاده میکنند. جدایی از ایجاد درد در ناحیه محل تزریق و در برخی‌ موارد فرم گیری عجیب ماهیچه، فرمبولون دارای عارضه جانبی جدی دیگری نمیباشد. یافتن فرمبولون در بازار سیاه نیز کار آسانی نمیباشد.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4/5 - (10 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

4 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات