بدنسازی

آخرین مقالات :

دی اسپارتیک اسید و مزایای زیاد آن

بدون دیدگاه
8,641 بازدید
دی اسپارتیک اسید و مزایای زیاد آن

عکس دی اسپارتیک اسید و مزایای زیاد آن

آیا تا کنون در مورد دی اسپارتیک اسید چیزی شنیده اید؟ این آمینو اسید که به شکل طبیعی نیز در بدن یافت میشود این روز‌ها سر و صدای زیادی را به پا کرده است و دلایل خوبی‌ هم برای آن وجود دارد.دی اسپارتیک اسید به شکل علمی‌ ثابت کرده است که میتواند به طور طبیعی باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان تا حدود ۵۰% در کمتر از دو هفته شود!

در مورد آن فکر کنید.شما میتوانید تا حدود ۵۰% بیشتر از حالت معمول در بدن خود قوی‌ترین هورمون آنابولیک را داشته باشید و از طرفی‌ انجام این کار کاملا به صورت طبیعی خواهد بود.در این مقاله ما قصد داریم برای شما بگوئیم که دی اسپارتیک اسید چیست و چگونه کار می‌کند.

دی اسپارتیک اسید چیست و چگونه باعث افزایش سطح تستوسترون میشود؟

دی اسپارتیک اسید یک آمینو اسید است که به طور طبیعی درون بدن در غده هیپوفیز، هیپوتالاموس و بیضه‌ها یافت میشود.در تحقیقات اخیر مشخص شده است که سدیم دی اسپارتیک اسید در بدن به عنوان یک نورون انتقالی در سیستم عصبی و در بخشی که درگیر در تولیدات هورمونی می‌باشد عمل می‌کند و مشخص شد که دی اسپارتیک اسید میتواند باعث تحریک هورمون‌های (LH) و (GH) از غده هیپوفیز شود.(LH) یک پیام رسان شیمیایی می‌باشد که از غده هیپوفیز حرکت کرده و به سمت بیضه‌ها میرود تا پیام ساخت تستوسترون را صادر کند.علاوه بر تاثیر دی اسپارتیک اسید روی (LH) در تحقیقات مشخص شد که خود آن هم میتواند به طور مستقیم روی تولیدات تستوسترون تاثیر بگذارد.

 

تحقیقات بالینی

در تحقیقات اخیر انسانی‌ انجام شده مشخص شد که دی اسپارتیک اسید میتواند در کمتر از ۱۳ روز به طور متوسط در مردان بالغ ۴۵.۵% باعث افزایش سطح تستوسترون شود که در این بین حتی یک مورد وجود داشت که در کمتر از ۱۳ روز توانست با مصرف دی اسپارتیک اسید سطح تستوسترون خود را تا ۸۴% افزایش دهد.این یعنی‌ تقریبا افزایش ۱۰۰ درصدی تستوسترون که این موضوع بسیار عالی‌ می‌باشد.نکته جالب توجه این است که تا سه روز بعد از قطع مصرف دی اسپارتیک اسید سطح آن همچنان در بدن بالا خواهد ماند و سپس به آرامی کاهش پیدا خواهد کرد.این موضوع نشان میدهد که سطح تستوسترون در بدن به تدریج بالا رفته است و زمان قطع مصرف نیز به تدریج و به آرامی کاهش پیدا خواهد کرد.

این موضوع مخصوصا برای ورزشکاران بسیار خوب می‌باشد زیرا تحقیقات نیز ثابت کرده است که بهتر است سطح هورمون‌ها به آرامی به حالت اولیه خود بازگردند.

 

دی اسپارتیک اسید بیشتر از یک تقویت کننده تستوسترون می‌باشد

علاوه بر تاثیر قدرتمند روی تولید تستسترون دی اسپارتیک اسید همچنین یک تقویت کننده جنسی‌ بسیار قوی می‌باشد.شما از دی اسپارتیک اسید میتوانید در جهت افزایش میل جنسی‌، بهبود کیفیت نعوظ و افزایش مدت زمان رابطه جنسی‌ استفاده کنید.البته این تمام مزایای آن نمی‌باشد.

دی اسپارتیک اسید همچنین میتواند سطح نیتریک اکسید را نیز افزایش دهد.نیتریک اکسید یک ترکیب شیمیایی بسیار قوی می‌باشد که مسول ایجاد پمپاژ خونی قوی در عضلات و عروق می‌باشد.دی اسپارتیک اسید همچنین میتواند باعث افزایش نورون‌های انتقالی نظیر دپامین و (GABA) شود که این دو نیز مسول بهبود حافظه و ضد افسردگی هستند.

عکس دی اسپارتیک اسید و مزایای زیاد آن

 

شفاف سازی سو تفاهمات در مورد دی اسپارتیک اسید

اخیرا بحث‌های زیادی مطرح بوده است که دی اسپارتیک اسید میتواند تاثیرات منفی‌ روی گیرنده‌های (NMDA ) داشته باشد.و سوال بزرگ مطرح شده در اینجا این است که آیا دی اسپارتیک اسید سمی می‌باشد؟ در اینجا می‌خواهیم در این مورد کمی‌ تخصصی تر صحبت کنیم و مطمئن هستیم شما نیز از این قسمت خوشتان میاید.اگر حتی دانشی نیز در این زمینه ندارید از خواندن این قسمت میتوانید بسیاری از موارد را درک کنید.

اگر بخواهیم در ابتدا یک جواب کوتاه به سوال بالا بدهیم باید بگوییم نه.دی اسپارتیک اسید سمی نمی‌باشد.اول بیایید در مورد گیرنده‌های (NMDA ) صحبت کنیم.گیرنده‌های (NMDA ) گیرنده‌های یونوتروپیکی هستند که اجازه انتقال پیام‌های الکتریکی را بین نورون‌های مغز و ستون فقرات میدهند.برای انتقال پیام‌های الکتریکی گیرنده‌های (NMDA ) باید باز شوند و برای باز ماندن آنها هم گلوتامین و هم گلیسین باید حضور داشته باشند تا به گیرنده (NMDA ) متصل شوند.هنگامی که گلوتامین و گلیسین به گیرنده (NMDA ) شوند آن گیرنده فعال تلقی‌ خواهد شد.اما در اینجا به دو چیز دیگر نیز نیاز داریم.

اما فعال کردن گیرنده‌های (NMDA ) کار اسانی‌ نمی‌باشد.در واقع کار بسیار سختی می‌باشد.گیرنده‌های (NMDA ) به وسیله منیزیوم بلاک شده‌اند و برای باز شدن نیاز به دیپولاریزیشن کافی‌ دارند.حتی اگر دی اسپارتیک اسید یا گلوتامین حضور داشته باشند شما همچنان به حضور گلیسین نیاز پیدا خواهید کرد.بنابراین برای فعال کردن گیرنده‌های (NMDA ) شما در آن واحد به چند مورد نیاز خواهید داشت.

اکنون بیایید در مورد گیرنده‌های (NMDA ) بیشتر جستجو کنیم.موضوع اینجا جالب میشود.گیرنده‌های (NMDA ) دارای زیر واحد‌های گوناگونی نظیر (NR2B ) و (NR2A ) هستند و تاثیر این زیر واحد‌ها در فرایند فعال سازی متفاوت می‌باشد.اما خلاصه مطلبی که می‌خواهیم برای شما بگوئیم این است که دی اسپارتیک اسید را نمی‌توان سمی قلمداد کرد.

عکس دی اسپارتیک اسید و مزایای زیاد آن

 

همانطور که دیدید دی اسپارتیک اسید نه تنها یک مکمل ورزشی بسیار قدرتمند برای افزایش سطح تستوسترون می‌باشد بلکه مصرف آن نیز بسیار ایمن می‌باشد.اگر هدف شما افزایش سطح تستوسترون، افزایش حجم عضلانی، افزایش قدرت، افزایش میل جنسی‌، افزایش کیفیت در نعوظ، افزایش مدت زمان رابطه جنسی‌، افزایش سطح نیتریک اکسید یا تجربه تاثیرات جالب نوتروپیک دی اسپارتیک اسید می‌باشد میتوانید از این مکمل استفاده کنید.

 

ترجمه : حسام رضایی

دی اسپارتیک اسید و مزایای زیاد آن
2 رآی میانگین امتیاز 4 (80%)

نویسنده : حسام رضائی
لینک کوتاه : https://mokamelhaa.ir/?p=3835
کپی برداری از سایت مکملها تنها با ذکر منبع و دادن لینک فعال به مطلب مجاز می باشد.
اخبار مرتبط
گابا (GABA) چیست؟

گابا (GABA) چیست؟

گاما آمینوبوتیریک اسید از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد گابا (گاما آمینوبوتیریک اسید) γ-Amino butyric acid)GABA ) گابا یک میانجی عصبی مهم...

تریبولوس

تریبولوس

تریبولوس یکی از مکمل های گیاهی جهت افزایش بیشترتستوسترون در ورزش بدنسازی می باشد. این مکمل گیاهی جزء پروهورمون ها...

0نظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید
کانال تلگرام

آخرین مقالات سایت

آرشیو >

پربازدیدترین

آرشیو >

ریکاوری

آرشیو >

مکملهای قبل تمرین

آرشیو >
اطلاعیه های مهم