تستوسترون سوسپانسيون
4

تستوسترون سوسپانسيون

  • استروئیدها
  • ۱۴ مرداد ۹۳
  • محمدرضا امیدی
  • 28,094 بازدید
  • بدون دیدگاه

تستوسترون سوسپانسيون

دارو تستوستروني غير استري است که به صورت معلق در آب تهيه شده و به بازار عرضه مي شود. ورزشکاران و کساني که از اين دارو استفاده کرده اند، آن را دارويي قدرتمند و قابل قبول مي دانند. اين دارو به سرعت در بدن تاثيرات خود را نشان مي دهد. اين دارو ميزان تستوسترون آزاد موجود در خون را تنها به مدت 2 الي 3 روز بالا نگه مي دارد و از اين رو نيز، ورزشکاراني که از اين دارو استفاده مي کنند، معمولا از تزريق هاي روزانه اين دارو براي بالا نگه داشتن سطح سرمي تستوسترون در خون بهره مي گيرند. اين دارو اگر چه بايد روزانه تزريق شود اما بر عکس ديگر فرمهاي تستوسترون که از سر سوزنهاي کلفت نيز به زحمت رد مي شوند، حتي از سر سوزن هاي نازك سرنگ انسولين نيز به راحتي رد شده و در هنگام تزريق، فرد را دچار مشکل نمي کند. اين مسئله اين امکان را براي مصرف کنندگان فراهم مي کند تا بتوانند اين دارو را حتي در عضلات کوچکي نظير دلتوييد، پشت بازو و يا ساق پا نيز تزريق کنند.

مصرف اين دارو با افزايش مطلوب حجم و قدرت بدني همراه است اما اين نکته را نيز همواره به خاطر داشته باشيد که مصرف آن با عوارض جانبي شديد و ناگواري بسيار زيادي نيز همراه خواهد بود. اين دارو به سرعت به هورمونهاي جنسي زنانه تبديل مي شود. بنابراين بروز عوارضي نظير نوک سينه و احتباس آب و املاح در بدن و حتي تجمع چربي در باسن و پاها نيز با مصرف اين دارو دور از انتظار نخواهد بود. مصرف اين دارو بدون همراهي آن با يک آنتي استروژن قوي، عملا خودكشي محض است. دزهاي سنگين اين دارو منجر به برزو نارسايي کليوي و فشار خون بالا در آدمي مي شود. نمونه هاي آمريکايي اين دارو که مطمئن تر نيز هستند امروزه در بازارهاي جهاني کمياب شده و در عوض نمونه هاي ساخت ديگر کشورها که از اعتبار چنداني نيز برخوردار نيستند، بازار دارويي جهان را اشباع کرده است. محلول بودن اين دارو در آب کار قلابي سازان را راحت تر کرده است. بنابراين در خريد و مصرف اين دارو نهايت دقت را به خرج دهید
محلول بودن اين دارو در آب همچنين امکان و احتمال رشد و تکثير باکتريهاي بيماري زا و خطرناک در داخل آمپولهاي اين دارو را به شدت افزايش داده است. به اين مهم توجه داشته باشيد که با مصرف نمونه هاي نه چندان معتبري که امروزه در بازارهاي ايران نيز به فراواني موجود بوده و از طرف فروشندگاني که به مدد خر تو خر بازار مربي گري ايران خود را خدايان علم پرورش اندام ميدانند بوفور تجويز مي شود و صد البته قلابي بودن 100 درصد اين داروها نيز كاملا واضح است بسيار خطرناك است.
اين دارو عموما به صورت آمپولهاي 25 ميلي گرم در ميلي ليتر تهيه و عرضه مي شود

 

ستوسترون سوسپانسیون

دسته: استروئیدهای تزریقی, تستوسترون سوسپانسیون

تستوسترون سوسپانسیون از قدیمی ترین هورمونهای تزریقی در پایه آب است که برای چندین دهه مورد استفاده قرار می گرفت و در واقع اولین استروئید آنابولیک آندروژنی مورد استفاده قرار گرفته است.

نام شیمیایی:

۴-androsten-3-one-17beta-ol

17beta-hydroxy-androst-4-en-3-one

اثر آدنروژنیک: ۱۰۰

اثر آنابولیک: ۱۰۰

فعالیت پروژسترونی: معتدل

فعالیت استروژنی : کم

به منظور ساخت و افزایش توده عضلانی، برای اولین بار تستوسترون سوسپانسیون در سال ۱۹۳۰ از تستوسترون بدون استر تولید شد و در قبل از آن وجود نداشت.

تستوسترون سوسپانسیونتستوسترون سوسپانسیون یک استروئید محبوب در بین ورزشکاران

در میان اغلب ورزشکاران این دارو به عنوان یک استروئید قوی و بسیار سریع الاثر وعاملی برای بدست آوردن حجم و قدرت عضلانی در زمانی بسیار کم شناخته شده است که نشان دهنده عملکرد و تاثیر سریع این استروئید است.

تستوسترون موجود درسوسپاژن خالص و بدون استر متصل به آن است و این به آن معناست که شما وقتی ۱۰۰ میلی گرم از این دارو را مصرف می کنید واقعا ۱۰۰ میلی گرم تستوسترون خالص مصرف کرده اید که بدلیل نداشتن استر وزن آن کم نمی شود ولی بطور مثال در تستوسترون آنتات در هر ۱۰۰ میلی گرم آن منهای وزن استر تقریبا ۷۲ میلی گرم تستوسترون آننتات وجود دارد.

سوسپانسیون نامیده می شود چرا که تستوسترون در آب به حل نمی شود و به حالت تعلیق در می آید و بعد از مدتی که در حالت سکون می ماند ته نشین می شود به همین علت قبل از مصرف آنرا به شدت تکان میدهند تا اطمینان پیدا کنند که ذرات معلق به شکل یکنواخت در آن پخش شده است. تستوسترون بدون استر به سرعت وارد جریان خون می شود و به همان سرعت هم خارج می ، به همین دلیل ورزشکاران برای بالا نگاه داشتن تستوسترون در خون احتیاج به تزریق های مکرر دارند.

وقتی که شما یک استروئید روغنی مثل سوستانون استفاده می کنید هفته ها طول می کشد که به اوج تاثیر خود در بدن برسد اما با استفاده از تستوسترون سوسپاژن این کار فقط چند ساعت طول می کشد.

تستسترون سوسپاژن دقیقا مثل تستوسترون خود بدن عمل می کند رشد و ساخت توده عضلانی در این استروئید همراه با بروز علائم مردانه و احتباس آب و نمک می باشد.

همچنین تستوسترن موجود در سوسپانسیون به شدت تمایل به آروماتیزه شدن دارد (عملی که در آن تستوسترون به استروژن تبدیل می شود) در نتیجه در مصرف کنندگان باعث بروز علائم زنانگی از قبیل جینکو ماستیا (بزرگ شدن سینه و نوک آن) نیز می شود.

بدلیل عمر کوتاه سوسپانسیون در بدن معمولا آنرا همراه با دیگر استر های تستوسترون محلول در روغن که ماندگاری بیشتری در بدن دارند استفاده می کنند. ورزشکاران حرفه ای که خود را برای مسابقات آماده می کنند و سوسپانسیون را به تنهائی استفاده می کنند در روز ۲ تا ۳ مرتبه ,۳۵۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم در هفته و تا ۸ هفته در سال از آنرا به روش تزریق چرخشی مصرف می کنند و همچنین به دلیل معلق بودن تستوسترون در آب و نبود روغن تزریق این دارو همراه با درد شدید می باشد که بعضی از ورزشکارانی آنرا با دیگر استروئید ها مخلوط و مصرف می کنند. مخلوط کردن داروهای روغنی و سوسپانسیون در یک سرنگ باعث کمتر شدن درد ناشی از تزریق می شود.

تستوسترون سوسپانسیونتستسترون سوسپاژن دقیقا مثل تستوسترون خود بدن عمل می کند

و کسانی که فقط از سوسپاژن به تنهائی می خواهند استفاده کنند, برای کم کردن درد ناشی از تزریق آنرا با ویتامین هائی مثل ویتامین B12 تزرقی مخلوط می کنند.

از آنجائی که مصرف این دارو باعث بروز علائم زنانه می شود, برای مهار آروماتاس و جلوگیری از جینکو ماستی میتوان آنرا به همراه آنتی استروژن هائی قوی مثل آرمیدکس (ARMIDEX) استفاده کرد.

از عوارض جانبی شایع این دارو می توان به آکنه, ریزش مو, نفخ شدید, جینکو ماستیا, آتروفی بیضه, فشار خون و کلسترول بالا و احتباس آب و نمک اشاره کرد. در ضمن این دارو یکی از بدترین انتخواب ها برای زنان ورزشکار است.

منابع: Llewellyn, William, Anabolics

از بهترین سوسپانسیون های موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• آکوآ تست بالکان فارما ساخت کشور مولداوی حاوی ۵۰ میلی گرم تستوسترون سوسپانسیون در آمپول های ۱ میلی لیتری ( این محصول تا اواخر سال ۲۰۱۰ در دوزهای ۱۰۰ میلی گرمی عرضه می شد که بعلت چگالی زیاد باعث بروز بعضی عوارض از جمله التهاب در ناحیه تزریق می شد )

• تستوسترون سوسپانسیون آکوآ جنریک فارما ساخت چک ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم در میلی لیتر در آمپولهای ۲ میلی لیتری

• آگوویرین دپوت ( AGOVIRIN DEPOT ) ساخت کارخانه بیوتیکا (BIOTIKA ) کشور جمهوری اسلواکی ۲۵ میلی گرم در هر میلی لیتر در آمپول های ۲ میلی لیتری

برای دریافت قیمت امروز  این استروئید  اینجا کلیک کنید

 

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
4/5 - (9 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات