بیوگرافی برندون کوری
4.3

بیوگرافی برندون کوری

 • قهرمانان, جهان
 • ۱۶ مهر ۹۸
 • حسام رضائی
 • 4,351 بازدید
 • 2 دیدگاه

برندون کوری بدنسازی حرفه ای از ایالات متحده آمریکا می‌باشد که برای (IFBB) به رقابت می‌پردازد. او برنده مسابقاتی نظیر آرنولد کلاسیک برزیل، آرنولد کلاسیک استرالیا و سوپرشو پرو تورنتو شده است و همچنین در مستر المپیا سال ۲۰۱۱ توانست مقام یازدهم را کسب کند و در نهایت در سال ۲۰۱۹ توانست قهرمان مستر المپیا شود.

برندون از همان ابتدای کودکی ورزش دوست بود و در ورزش هایی نظیر فوتبال، دو میدانی و ژیمناستیک شرکت میکرد. او در سن شش سالگی با فیتنس آشنا شد، سالی‌ که برای تولدش یک جفت دمبل به عنوان هدیه دریافت کرد.

از آن زمان، برندون مسیر حرفه ای خود در فیتنس را ادامه داد، تبدیل به یک مربی‌ شخصی‌ با مدرک شد و بعدا خود را به عنوان ورزشکاری سطح بالا مطرح کرد.

.

مشخصات ورزشکار :

نام کامل : برندون کوری

وزن : ۲۵۵-۲۶۵ پوند (۱۱۵.۷-۱۲۰.۲ کیلوگرم)

قد : ۱۷۲.۵ سانتیمتر

سن : ۳۶

تاریخ تولد : ۱۹ اکتبر ۱۹۸۲

ملیت : آمریکایی

حرفه : بدنساز حرفه ای

Brandon Curry 01

رقابت‌ها و مقام‌های کسب شده :

 • 2003 Supernatural Bodybuilding, 1st
 • 2006 NPC Junior National Championships, 2nd
 • 2007 NPC USA Championships, 2nd
 • 2011 IFBB Mr.Olympia, 8th
 • 2012 IFBB Arnold Classic, 7th
 • 2013 IFBB Arnold Classic Brasil, 1st
 • 2015 IFBB Arnold Classic, 16th
 • 2017 IFBB New Zealand Pro, 1st
 • 2017 IFBB Arnold Classic Aus, 1st
 • 2017 IFBB Mr. Olympia, 8th
 • 2017 IFBB Ferrigno Legacy, 1st
 • 2018 IFBB Mr. Olympia, 5th
 • 2019 IFBB Arnold Classic, 1st
 • 2019 IFBB Mr. Olympia, 1st

شروع برندون در فیتنس

برندون کوری متولد و بزرگ شده در نشویل می‌باشد که مرکز ایالت تنسی در آمریکا می‌باشد. والدین اش همیشه او را تشویق میکردند سبک زندگی‌ فعالی‌ داشته باشد و او را در کلاس ژیمناستیک ثبت نام کردند و بعدا در کلاس‌های کشتی‌، فوتبال و سپس دو و میدانی.

علاقه او به تمرینات با وزنه در اوایل سن شش سالگی ایجاد شد. او بعد از مدرسه در آن زمان هر روز در خانه با دمبل حرکاتی را انجام میداد و کم کم جذب فیتنس شد.

زمانی‌ که او دوره دبیرستان خود را به پایان رساند، برندون شروع به حرفه ای شدن در فیتنس کرد. او در کالج وارد یک برنامه علمی‌ ورزشی شد و توانست دانش خود را در مورد تمرینات با وزنه و تغذیه بیشتر از قبل کند.

بدنسازی تمام وقت

بعد از اینکه برندون مدرک خود را دریافت کرد، شروع به کار در زمینه فیتنس کرد، اول به عنوان مربی‌ شخصی‌ و سپس تبدیل شدن به یک بدنساز.

او اولین مسابقه رسمی‌ خود در سال ۲۰۰۳ را برد و از آنجا به بعد، رقابت خود را در مسابقات آماتور ادامه داد و هر سال فیزیک بدنی خود را بهبود داد.

تبدیل شدن به بدنساز حرفه ای

در سال ۲۰۰۸، با افزودن ۳۰ پوند عضله بیشتر به فیزیک بدنیش، برندون توانست در رقابت ان پی‌ سی‌ ایالات متحده آمریکا بسیار بدرخشد و مقام اول را کسب کند.

نه تنها برندون توانست این رقابت ملی‌ را پیروز شود، بلکه توانست به یک بدنساز حرفه ای نیز تبدیل شود. این یعنی‌ او شانس این را داشت که با بهترین بدنسازان جهان در استیج (IFBB) به رقابت بپردازد.

maxresdefault 13

مسابقات بعدی

برای ۹ سال بعدی، برندون در ۲۴ مسابقه حرفه ای دیگر نیز شرکت کرد. برخی‌ از مهم‌ ترین نتایجی‌ که او در این زمان توانست کسب کند عبارتند از مقام هشتمی مستر المپیا در سال ۲۰۱۱، مقام اول آرنولد کلاسیک برزیل در سال ۲۰۱۳، مقام اول سوپرشو پرو تورنتو در سال ۲۰۱۵ و مقام اولی‌ آرنولد کلاسیک استرالیا در سال ۲۰۱۷ و البته مقام اولی‌ مستر المپیا در سال ۲۰۱۹.

همجنین برندون کاری مقام دوم را در مستر المپیا 2021 در بخش آزاد مردان کسب نمود.

برندون به رقابت در بالا‌ترین سطح همچنان ادامه میدهد و به دنبال این است که افتخارات بیشتری را برای خود کسب کند.

تمرینات

ترکیب تمرینات قدرتی‌ و حجمی

برندون بسته به حسی که دارد ۴-۵ نوبت در هفته در باشگاه تمرین می‌کند. معمولا، او در روز دوشنبه عضلات سینه، پشت و سرشانه را با هم تمرین میدهد و تمرکزش روی افزایش حجم این عضلات در دامنه ۱۰-۱۲ تکرار و تکرار‌های آهسته و با تمرکز می‌باشد.

در روز سه شنبه، او معمولا به قصد افزایش قدرت خود تمرین می‌کند و معمولا هم از تکنیک‌های قدرتی‌ مختلفی‌ استفاده می‌کند نظیر استراحت‌های طولانی بین ست‌ها و استفاده از ست‌های با تکرار کم برای بهره برداری حداکثری از جلسه تمرینی.

در روز چهارشنبه برندون استراحت می‌کند، سپس در روز پنجشنبه و جمعه نیز تمرین خود را ادامه داده و آخر هفته را (شنبه و یکشنبه) معمولا به استراحت میگذراند.

تغییر سبک

برندون گاهی‌ اوقات همه چیز را در برنامه تمرینی اش تغییر میدهد. یک نمونه از این تغییرات را می‌توان تمرین کردن به قصد افزایش حجم در تمام روز‌های هفته دانست، یا تمرین کردن تنها دو نوبت در هفته و انجام تمرینات چرخشی قدرتی‌ فول بادی.

او معتقد است که تغییر سبک در تمرینات باعث میشود تا او بیشترین افزایش حجم عضلانی را داشته باشد.

برنامه تمرینی برندون کوری

دوشنبه : سینه، پشت، سرشانه (حجمی)

سه شنبه : پا و دست (قدرتی‌)

چهارشنبه : استراحت

پنج شنبه : سینه، پشت، سرشانه (قدرتی‌)

جمعه : پا و دست (حجمی)

شنبه و یکشنبه : استراحت

تکنیک‌های تمرینی برندون

استفاده از تکنیک انقباض دوبل :

برای مثال، هنگامی که برندون می‌خواهد پرس سینه را انجام دهد، ابتدا هالتر را پایین میاورد، سپس تا نیمه راه هالتر را بالا آورده، سپس دوباره هالتر را پایین برده و سپس هالتر را به شکل کامل به سمت بالا هدایت می‌کند. تمام این فرایند یک تکرار محسوب میشود.

curry

ست‌های رست‌-پاز :

در این تکنیک تمرینی شما میبایست یک ست بزرگ را که شامل سه ست کوچک می‌باشد را انجام دهید و بین این سه ست کوچک نیز ۱۰ ثانیه فرصت استراحت دارید. در طول کل ست، برندون از یک وزنه مشابه استفاده می‌کند.

ست‌های موجی (مورد استفاده در روز‌های تمرینات قدرتی‌) :

نمونه این تکنیک :

ست ۱ با ۱۵۰ پوند وزنه و ۵ تکرار

ست ۲ با ۱۶۰ پوند وزنه و ۴ تکرار

ست ۳ با ۱۷۰ پوند وزنه و ۳ تکرار

ست ۴ با ۱۵۵ پوند وزنه و ۵ تکرار

ست ۵ با ۱۶۵ پوند وزنه و ۴ تکرار

ست ۶ با ۱۷۵ پوند وزنه و ۳ تکرار

عضله مورد علاقه

برندون بیشتر از همه عاشق تمرین دادن عضلات همسترینگ و پشت می‌باشد. از جمله حرکات مورد علاقه او برای تمرین دادن این دو گروه عضلانی عبارتند از ددلیفت، پشت پا دستگاه خوابیده، بارفیکس و تی بار.

استفاده از بند لیفت

برندن علاقه ای به استفاده از بند لیفت ندارد و او استفاده از آن را برای خودش اذیت کننده میداند.

برندون در این مورد اینگونه توصیه می‌کند، “ من اعتقادی ندارم که شما میبایست از بند لیفت استفاده کنید مگر اینکه دیگر به هیچ عنوان توانایی حفظ وزنه در دست را نداشته باشید که البته این تنها راه برای تحت فشار قرار دادن مناسب عضلات در تمرینات می‌باشد. حتی در این وضعیت هم من از بند لیفت استفاده نمیکنم. “

برندون کوری

تغذیه

برندون در روز تا ۷-۸ وعده غذایی استفاده می‌کند که اکثر آنها مواد غذایی کامل و طبیعی هستند. او از جو دو سر، تخم مرغ، سبزیجات، گوشت، میوه، برنج، آجیل‌ها و سیب زمینی‌ شیرین هر روزه استفاده می‌کند.

او هر از گاهی‌ نیز از مواد غذایی کم ارزش و به اصطلاح تقلبی نیز استفاده می‌کند که پاستیل، اسنک میوه و شکلات مورد علاقه او هستند.

در زمینه مصرف مکمل‌ها نیز برندون از مکمل‌های زیر استفاده می‌کند :

زد ام ای

مولتی ویتامین

چربی‌ سوز

مکمل‌های قبل از تمرین

پروتئین

چه چیزی میتوانیم از برندون کوری بیاموزیم

برندون به ما نشان داد که داشتن کسی‌ که بتواند به ما انگیزه کافی‌ را دهد برای رسیدن به اهدافمان میتواند بسیار مفید باشد. برندون در دوران جوانی علاقه زیادی به سیلوستر استالونه و دیگر قهرمانان فیلم‌های اکشن داشت و همیشه به دنبال این بود که به فیزیک بدنی ای همانند آنها دست یابد.

با تعهد کافی‌، برندون توانست آرزوی خود را به واقعیت تبدیل کند، او تبدیل به یک بدنساز حرفه ای شد، آرنولد کلاسیک را برد و در مسابقات بسیار سطح بالای مستر المپیا در نهایت توانست عنوان اولی‌ را کسب کند.

اگر می‌خواهید رویا‌های خود را به واقعیت تبدیل کنید، ارزشش را دارد فردی را که قبلا مسیر موفقیت را پیموده است به عنوان الگوی خود قرار دهید. آموختن از این افراد و روش آنها ممکن است به شما کمک کند تا سریع تر و آسان تر به اهداف خود دست یابید.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4.3/5 - (3 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات