بررسی مکمل Amino Build Next Gen از کمپانی ماسل تک
4.3

بررسی مکمل Amino Build Next Gen از کمپانی ماسل تک

  • برسی تخصصی مکملهای بدنسازی
  • ۹ خرداد ۹۷
  • حسام رضائی
  • 2,459 بازدید
  • بدون دیدگاه

بررسی مکمل Amino Build Next Gen از کمپانی ماسل تک

در این مقاله میخواهیم به بررسی یکی‌ از مکمل‌های آمینو اسید‌های شاخه دار کمپانی ماسل تک بپردازیم. این مکمل که در خط تولید (Performance Series) قرار دارد این وعده را به مصرف کنندگان داده است که مکملی بسیار فوق‌العاده باشد. در این مکمل مواد تشکیل دهنده جدیدی نیز علاوه بر آمینو اسید‌های شاخه دار استفاده شده است که بر روی خود محصول نیز ذکر شده است که قدرت عضله سازی این مکمل بیشتر از مکمل‌های آمینو اسیدی معمولی‌ را رایج می‌باشد. اما چگونه؟

 

مواد تشکیل دهنده مکمل (Amino Build Next Gen)

این مکمل در هر اسکوپ دارای ۲۵ کالری می‌باشد که برای یک مکمل در این دسته نسبتا پر کالری تلقی‌ میشود (اکثر مکمل‌های آمینو اسیدی در هر اسکوپ حاوی ۵ کالری یا کمتر هستند). یک سروینگ از این مکمل دارای ۴ گرم آمینو اسید‌های شاخه دار با نسبت بندی ۲ : ۱ : ۱ از آمینو اسید‌های لوسین، ایزولوسین و والین می‌باشد. همچنین در این مکمل مواد تشکیل دهنده زیاد دیگری نیز وجود دارند. ترکیب الکترولیت این محصول حاوی سدیم، آب نارگیل، عصاره هندوانه و پتاسیم می‌باشد. ترکیب ریکاوری و افزایش حجم سلول این محصول حاوی ۵۰۰ میلی گرم تاورین، گلوتامین و آلانین می‌باشد و ترکیب بهبود قدرت این محصول حاوی ۱.۲۵ گرم بیتین آنهیدروس می‌باشد که یک ماده شیمیایی یافت شده در چغندر و سبزیجات برگدار می‌باشد که استفاده از آن در مکمل‌های ورزشی به سرعت در حال افزایش است. دیگر ترکیبات شامل مالیک اسید و سیتریک اسید (برای طعم)، طعم دهنده‌های طبیعی و مصنوعی، سیلیکون دی اکسید و کلسیم سیلیکات و شیرین کننده‌های مصنوعی می‌باشد. لازم به ذکر است که در این محصول سویا استفاده نشده است.

 

مزایا و کارایی مکمل (Amino Build Next Gen)

احتمالا از قبل در مورد مزایای خود آمینو اسید‌های شاخه دار شنیده اید. لوسین، ایزولوسین و والین هنگامی که با نسبت بندی مورد استفاده در مکمل (Amino Build Next Gen) استفاده شوند ممکن است بتواند باعث افزایش رشد عضلات، افزایش تمرکز و استقامت شود. اما بر اساس ادعا ماسل تک دیگر مواد اضافه شده به این ترکیب حتی میتوانند قدرت عضله سازی، افزایش قدرت و استقامت را بیش از پیش افزایش دهد؟ اما چطور؟

نکته برجسته در نوع بسته بندی این محصول توسط ماسل تک تمرکز آن روی وجود داشتن بیتین آنهیدروس در این مکمل می‌باشد که یک ماده شیمیایی یافت شده در چغندر و اسفناج می‌باشد که به شکل سنتی‌ از آن در درمان سطوح بالای هوموسیستین استفاده میشده است، شرایطی که ایجاد آن میتواند برای سلامت قلب شما بد باشد. اما اخیرا از این ماده به عنوان مکمل برای افزایش حجم عضلات و استقامت استفاده میشود و بنا بر اعلام ماسل تک آنها در واقع دو تحقیق را انجام داده‌اند که روی محصول می‌توان نتیجه گیری آن را مشاهده کرد. همچنین در این مکمل ترکیب ریکاوری و افزایش حجم سلول نیز یافت میشود. لازم به ذکر است که میزان سروینگ تعیین شده توسط ماسل تک برای این مکمل ۲ اسکوپ می‌باشد و در واقع یک اسکوپ دارای دوز کاملا کمی‌ از آمینو اسید‌های شاخه دار و دیگر مواد می‌باشد.

یک گرم تاورین موجود در دو اسکوپ این مکمل ممکن است بتواند باعث کاهش احتمال بروز گرفتگی عضلانی شود. بر روی این مکمل تحقیقی ذکر شده است که نشان میدهد این ماده میتواند باعث افزایش استقامت نیز شود اما بسیاری دیگر از تحقیقات مخالف این موضوع هستند، باز هم در اینجا برای این ماده باید گفت اتفاق نظر کاملی توسط دانشمندان روی آن وجود ندارد. همچنین در این مکمل آلانین نیز وجود دارد که ممکن است باعث افزایش عملکرد شود و همچنین یک گرم گلوتامین وجود دارد که تقریبا هیچ کاری را در جهت بهبود تمرین شما نمی‌تواند انجام دهد مخصوصا در آن دوز بسیار اندک (اکثر گلوتامین مصرف شده در دستگاه گوارش ذخیره میشود و نمیتوانند راه خود به عضلات را پیدا کنند).

 

نتیجه گیری

با در نظر گرفتن همه موارد (Amino Build Next Gen) یک مکمل با ارزش می‌باشد. سخت است که بتوان در مورد برخی‌ شواهد علمی‌ برخی‌ از مواد تشکیل دهنده این مکمل و نظرات موافق و مخالف آنها بیش از حد شکایت کرد، زیرا به اندازه کافی‌ و معقول شواهد مناسبی در جهت کارایی بیتین آنهیدروس و تاورین وجود دارد و همچنین شواهد بسیار مناسبی وجود دارند که نشان میدهند آلانین، الکترولیت‌ها و آمینو اسید‌های شاخه دار با هم میتوانند به بهبود تمرین شما کمک مناسبی کنند. از آنجایی که این مکمل گران قیمت محسوب میشود، پس از تمام افراد علاقمند میخواهیم خود تحقیقات بیشتری را انجام داده و تصمیم بگیرند که آیا این مکمل ارزش خرید را دارد یا خیر. اگر به این نتیجه رسیدید که ارزش خرید را دارد پس لذت ببرید و به یاد داشته باشید که اندازه سروینگ این محصول در هر نوبت ۲ اسکوپ می‌باشد و آن را با مقدار زیادی آب ترکیب کنید.

نویسنده:
حسام رضائی
امتیاز شما به این مطلب
4.3/5 - (3 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات