افراد لاغری که شکم دارند!
2.8

افراد لاغری که شکم دارند!

  • برنامه بدنسازی, چربی سوزی, مقالات بدنسازی
  • ۲ دی ۹۳
  • محمدرضا امیدی
  • 6,158 بازدید
  • 1 دیدگاه

بدنسازی افراد لاغری که شکم دارند

در این مطلب قصد داریم توجه شما را به نکاتی در رابطه با افراد لاغری که شکم دارند و در تمرینات بدنسازی به دنبال دست یافتن به عضلات شکم مناسب و یا کوچک نمودن شکم خود هستند جلب نماییم.
چنانچه از اندامی لاغر برخوردارید و قصد دارید از دست چربی های شکمی خلاص شوید یکی از مهمترین نکاتی که قبل از شروع تمرینات بدنسازی باید به آن توجه نمایید این است که فرایند چربی سوزی در تمامی اندام های بدن روی می دهد و نباید انتظار داشت که در طی تمرینات و با تمرکز بر روی حرکات شکم فقط چربی های اضافی این بخش را از دست بدهید.


cictro pen 2000iu DAC 3ml 1. Description CJC-1295 is a tetrasubstituted 30-amino acid peptide hormone, primarily functioning as a growth hormone releasing hormone (GHRH) analog. It has D-Ala, Gln, Ala, and Leu substitutions at positions 2, 8, 15, and 27 respectively

لذا چنانچه به شدت به تمرینات هوازی مانند دویدن بپردازید و یا مداوم بر روی عضلات شکم خود کار کنید نتیجه این خواهد بود که در تمامی اندام ها جربی از دست خواهید داد و از آنجا که اندامی لاغر دارید، اینگونه تمرین کردن باعث لاغر ماندن شما به همراه داشتن چربی در ناحیه شکم خواهد شد. بنابراین جهت داشتن شکمی متناسب و بدون توده های چربی باید تمرینات خود را به گونه ای انجام دهید که حجم کلی عضلانی بدن افزایش یابد، قابل ذکر است افراد لاغری که در دیگر اندام های بدن به غیر از ناحیه شکمی از حجم عضلانی بسیار کمی برخوردار هستند این توده چربی شکمی خود را بیشتر نمایان می سازد. حال چنانچه شما بتوانید دحجم عضلانی اندام هایتان را افزایش دهید به مرور زمان با توجه به حجیم شدن عضلاتتانش شکم شما کوچک تر به نظر می رسد،همچنین در طی ماههای تمرین از میزان چربی در ناحیه شکم نیز کاسته خواهد شد.
با توجه به این مطالب به عنوان اواین قدم،برنامه تمرینی شما باید طوری باشد که به حجم عضلانی دست پیدا کنید و در کنار آن به تمرینات شکمی نیز بپردازید. اما تنها دو بار در هفته و  نه بیشتر! از تمرینات شدید هوازی مانند دویدن و حرکات و تمرینات مشابه که انرژی بیشتری از شما می گیرند و بالعکس تاثیری بر حجیم شدن اندامتان ندارند پرهیز کنید و بجای آن بیشتر انرژی خود را صرف تمرین با وزنه کنید. برای گرم کردن بدن قبل از شروع تمرینات به مدت 10 دقیقه نرمش کنید و ضربان قلب تان را آهسته ،آهسته افزایش داده و مفاصل وعضلات را آماده تمرینات سخت بکنید. این کار از آسیب دیدگی در حین تمرینات می کاهد.
برنامه تمرینی باید با وزنه های سنگین تر اما تکرارهای کمتر در هر ست باشد(معمولا برای هر ست بین 8 الی 12 تکرار مناسب است . به تعداد وعده های غذایی روزانه خود بیفزایید و شرایط را بیشتر به سوی شرایط مناسب جهت دوره حجم پیش ببرید.
در رژیم غذایی خود از اسیدهای چرب ضروری استفاده نمایید(اسیدهای چرب ضروری در موادی مانند دانه کتان،آفتاب گردان،بادام زمینی،بادام،گردو،تخم مرغ، جگر و … یافت می شود)،از خوردن چربی،قند،شکر و شیرینی جات در وعده شام و همچنین 4ساعت قبل از خواب خودداری نمایید.
در صورت رعایت موارد فوق و در طی دوره 6 ماه علاوه بر اینکه حجم بدن شما افزایش می یابد مقدار زیادی از چربی های شکم تان نیز کاسته می شود. و در نهایت بدنی متناسب با آنچه آرزویش را داشتید، خواهید داشت.
در طول تمرینات بدنسازی رعایت موارد ذیل لازم به نظر می رسد:
1. نوشیدن آب در طی روز و تمرینات.
2. خوردن یک وعده غذایی کوچک که شامل کربوهیدرات های مرکب(مانند سیب زمینی)یک ساعت و نیم تا دو ساعت قبل از شروع تمرینات.
3. استفاده از مکمل هایی مانند کراتین و گلوتامین برای رسیدن به هدفتان مناسب می باشند.
4. اهمیت دادن به زمان استراحت و خواب شبانگاهی.

 

 

نویسنده:
محمدرضا امیدی
امتیاز شما به این مطلب
2.7/5 - (4 امتیاز)

برچسب‌ها

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
اشتراک
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر امتیازترین
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات